www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > TUS Televizyonu

TUS Televizyonu tustelevizyonu hakkında görüş ve düşünceleriniz..kursiyerlerinin yorumları..dersler hakkında söylemek istedikleriniz..

2807 (2 Kayıtlı Ve 2805 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-04-2010, 23:55   #1
umutsari
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 388
umutsari will become famous soon enough
Standart Tus soruları kaç para?

KPSS sorularının çalındığı ortaya çıktı.. Aslında malumun ilanından başka birşey değildi.

Benim yaşım biraz geçkindir, yeni arkadaşlarım hatırlamayabilir. Bir ara Ankara'da da TUSa dair böyle efsaneler dolaşırdı. 30bin dolarlar, 50bin dolarlar vesaire konuşulurdu.

Ne yalan söyleyim, o kadar bıkmıştım ki birileri al şunu ver 100bin dese verirdim.

Şimdi yeni bir sınav..Geçen gün Habertürk yazdı, TUS soruları da sızdı mı, diye..

Vallahi biraz şöyle bakmakta yarar var? Buradan tüm emniyet camiasına sesleniyorum, savcılara falan...Mesela benim cep telefonum sitede var, Avea, Turkcell falan gibi yerlere sorarlarsa tüm arkadaşlarımın telefonları çıkar, neticede şirket adına kayıtlı ee ayıptır söylemesi her ay faturalarını ödüyorum biliyorum

Mesela baksınlar ÖSYM ve YÖKteki koca koca profesörler, acaba bir dersane patronunu aramışlar mı? Dersaneden bir kontakları olmuş mu? Ne bileyim, bizim notlarımızda tıpatıp aynı soru vardı diyorlar ya , acaba sen yazmış olmayasın o notu

Mübarek Ramazan ayı, yaşadıklarımdan şunu öğrendim ki , kardeşim ne yaparsan yap, dürüst olacaksın... Kafan rahat olacak... Vicdanın rahat... Hata mı yaptın, bileceksin, telafi etmeye çalışacaksın. Yapmıyor muyuz.. Çok.. eksiklerimiz yok mu...çok..benim de var, tustv'nin de var, hocalarımın da var.. telafi edeceğiz inşallah.. öyle ya da böyle iyi bir insan, iyi bir kurum olacağız.

Bakın , size kendimden bahsedeyim biraz.. Biliyorum şimdi herkes yoğundur ders çalışıyordur, arada kafa dinleyen beni okumak isteyen meslektaşlarım olursa birkaç abi tavsiyesi..

Bazen ameliyata giriyorum, basit bir tüp ligasyonu yapacağım kardeşim. Tutuluyorsun. İşler ters gidiyor, hasta kanıyor, sen basiretsiz oluyorsun, hemşire uyuyor, anestezi hak getire.. Bildiğin tüm duaları okuyorsun. Sezaryen yapıyorsun, bebek kötü çıkıyor..Bittim diyorsun, bittim. O anda hayatındaki herşeyi değişmeye hazır oluyorsun, o adını bile bilmediğin çok zaman, hadi adını bilsen bile kan grubunu bilmediğin hemogram kaçtır sormadığın hastada..

Öyle bir iş yapıyoruz işte.. sonra çıkıyorsun ameliyattan, sana teşekkür eden birileri...bazen ufak tefek hediyeler getirirler... bilmeyenler için söyleyim, en çok ucuz çikolatalar gelir..olsun, güzeldir... börek gelir bazen, ev yapımı, lezizdir.. ufak tefek şeylerle mutlu olursun işte..

bir sevgilin varsa, eşin vs.. ki genelde ben , her zordan sonra sevgilimi ararım... iyi bir iş yaptım sevgili derim, sana armağan olsun ne kadar sevabı varsa.. bilmem beni daha çok sever mi? sevsin isterim.. zamansız gelen bir seni seviyorum mesajı çok zaman alır götürür tüm yorgunluğumu..

gece hastaneye gitmeleri en çok bu yüzden seviyorum mesela, dönüşte uyandırıyorum onu.. sen uyurken diyorum, senin için neler yaptım bilsen..

demem o ki arkadaşlarım, hayatta çok daha önemli şeyler var, kazandığın maddiyatlardan.. elbette istersiniz paranız olsun, arabanız olsun, ne bileyim işte , olsun babam olsun...

emin olun, en tırışkadan bile uzman olursanız olur.. mesela aile hekimi olursunuz, sadece rpt yaparak günde 80-100 hasta bakarsınız, döneriniz kadın doğumcudan da, kbbciden de fazla olur

para gelir gider... bir dönerci açsanız daha çok kazanırsınız doktorluktan.. mesela bugün tustv'nin stüdyosunu taşıdık bir başka yere.. malum uzundur sitede çok istediklerimizi yapamadık, her ne kadar bu dönem hiçbir meslektaşımızdan ücret almadıysak ta, hani isteyen herkese açtık tustvyi ama, satış yapacak kadar kendimizi iyi hissetmedik, her neyse, dükkanı taşıyoruz işte.. taşıma için elaman başı 150 TL ödedik. Bugün o hamal kardeşlerin üçüncü işiydik. Demek adam başı 450 TL, döner sermaye hesabıyla günde 220 hasta ve hergün bakmak lazım..

sonuç.. bizim mesleğimiz güzeldir..hele benimki müthiştir.. hoş efendi efendi çalışarak 450 TLyi asla kazanamazsın memleketimin hastanelerinde ama.. mesleğim mesleklerin en güzelidir.. bir bebeği doğurtmanın keyfine doyum olmaz... küçük şeker bir şey çıkar gözlerini açar, sen , mümkünse ve tabii Allah bir sıkıntı komplikasyon vermezse , iyi anların doktoru olursun..

Allah hepinize gönlünüze göre versin,inşallah hepiniz olmak istediğiniz yerde olursunuz.. Sınava kadar birşeye ihtiyacı olan olursa, cep numaram sitede kayıtlı.. Beni arayan ya da mail atan herkese yardımcı olurum.

Soruları bulursam satın alır, sizin için yayınlarım canınız sağolsun, siz parayla satın almayın, haksız rekabet olmasın, ben alır yayınlarım(!)

Unutmayın, önümüz bayram... sınavı kazansanız da kazanmasanız da , hepinizin bir tusu vardır, kesin kazanırsınız...amaa... siz anneninizin bir'incisisiniz... baba'nınızın gurur kaynağı doktor oğlu kızısınız.. kardeşlerinizin , benim abim, ablam doktorusunuz... bulunduğunuz kasabanın, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde görev yapan canım meslektaşlarım, oraların doktor beyi, doktor hanımısınız.. bakmayın kaymakam size takıyorsa..siyasi parti ilçe başkanları sizi bıktırdıysa, muhtarlar başınızın etini yediyse.. boşverin.. siz bu ülkenin aydınlık geleceği, Türkiye'nin doktorlarısınız..

biliyorum, mektup biraz uzun oldu ama sizinle bir abiniz olarak konuşmak istedim.. naçizane hoşgörmenizi rica ederim.. bir şekerle, cebinize konan birkaç lirayla mutlu olduğunuz bayram çocukluğu tadında, bir ramazan geçirmenizi diliyorum. İnşallah sınavı da size hayırlı olacak bir sonuçla tamamlarsınız...

Sevgi ve selamlarımla...

Dr.Umut Sarı
Tustv Başkanı
umutsari isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 09-05-2010, 01:09   #2
elemmire
Popüler Üye

elemmire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 450
elemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really nice

Ne kadar güzel yazmışsınız.
Kocaman bir tebessümle okudum. Bir de o gözlerimi ıslatan şeyler neydi bilmiyorum, üst kattaki daire su damlatıyor galiba

Elinize ve en çok da yüreğinize sağlık.

Çok mutlu oldum
Alt 09-05-2010, 09:21   #3
drhipokrat
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
drhipokrat is on a distinguished road

umut hocam size de hayırlı bayramlar.
iyi ki telefonlar geriye dönük dinlenebiliyor..
drhipokrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2011, 14:58   #4
xserkanx
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 356
xserkanx will become famous soon enoughxserkanx will become famous soon enough

Ümit beyin son yazısını burda buldum kendisine soracaklarımı sorayım...
tus tv deki birinci amacınızın kar etmek olmadığını yatlar katlar almak amacında olmadığınızı söylemişsiniz.bakın bende size bazı rakamlardan bahsediyorsunuz ve altyapınız şu an mevcut neden aşağıdaki söylediklerimi yapmıyorsunuz???
Tus kitaplarının fiyatları 40-50 tl 10 tl kurumun kazancı olsa bu kitap yılda 5.000 rahat satar sadece 1 kitaptan 50.000 tl kazanırsınız. 12 ders olduğunu hesaplayın....
ve 2 yılda bir de kitaplar yenilenirse çok yüksek kazançlara sahip olunur.
diğer konu bu kitapları nasıl satacaksınız...oda basit kitaptaki ders anlatımlarını ücretsiz koyun youtube,vimeo... bir sürü yer var upload için...ücretsiz izler sizde kitabınızı satarsınız hatta internetten satar daha uygun bir kazanç ve son fiyat elde edersiniz...
bu da benim projem.bunun yapılabilir olduğunuda kendi dalımdan göstericem örnek bir çekim pabilirim tek ihtiyacım olanlar önümdeki malzemeler fiyatlarınıda yazıyım:
1-lap top um -fiyatı1.300 tl
2-grafik tabletim -fiyatı 140tl wacom
3-mikrofon -fiyatı 15 tl
4- camtasia studio 350 tl
baz maliyet olarak 2.000 tl bile değil gerisi tamamen insan faktörü...
bu arada slayt hazırlamaya bile gerek yok pdf üzerinden bile anlatılabilir....
neden böyle bir şeyi gerçekleştirmiyorsunuz
xserkanx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2011, 21:20   #5
tipogrencileri
Sadece Üye

tipogrencileri is an unknown quantity at this point

70bin dememişmiydi yök bşknı

http://memurum.com/Haber/729/Guncel-...-70-bin-dolar/
tipogrencileri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-17-2011, 21:21   #6
tuszede1
Popüler Üye

tuszede1 is on a distinguished road

Alıntı:
umutsari´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
KPSS sorularının çalındığı ortaya çıktı.. Aslında malumun ilanından başka birşey değildi.

Mesela baksınlar ÖSYM ve YÖKteki koca koca profesörler, acaba bir dersane patronunu aramışlar mı? Dersaneden bir kontakları olmuş mu? Ne bileyim, bizim notlarımızda tıpatıp aynı soru vardı diyorlar ya , acaba sen yazmış olmayasın o notu

demem o ki arkadaşlarım, hayatta çok daha önemli şeyler var, kazandığın maddiyatlardan.. elbette istersiniz paranız olsun, arabanız olsun, ne bileyim işte , olsun babam olsun...

emin olun, en tırışkadan bile uzman olursanız olur.. mesela aile hekimi olursunuz, sadece rpt yaparak günde 80-100 hasta bakarsınız, döneriniz kadın doğumcudan da, kbbciden de fazla olur

Soruları bulursam satın alır, sizin için yayınlarım canınız sağolsun, siz parayla satın almayın, haksız rekabet olmasın, ben alır yayınlarım(!)

Unutmayın, önümüz bayram... sınavı kazansanız da kazanmasanız da , hepinizin bir tusu vardır, kesin kazanırsınız...amaa... siz anneninizin bir'incisisiniz... baba'nınızın gurur kaynağı doktor oğlu kızısınız.. kardeşlerinizin , benim abim, ablam doktorusunuz... bulunduğunuz kasabanın, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde görev yapan canım meslektaşlarım, oraların doktor beyi, doktor hanımısınız.. bakmayın kaymakam size takıyorsa..siyasi parti ilçe başkanları sizi bıktırdıysa, muhtarlar başınızın etini yediyse.. boşverin.. siz bu ülkenin aydınlık geleceği, Türkiye'nin doktorlarısınız..

biliyorum, mektup biraz uzun oldu ama sizinle bir abiniz olarak konuşmak istedim.. naçizane hoşgörmenizi rica ederim.. bir şekerle, cebinize konan birkaç lirayla mutlu olduğunuz bayram çocukluğu tadında, bir ramazan geçirmenizi diliyorum. İnşallah sınavı da size hayırlı olacak bir sonuçla tamamlarsınız...

Sevgi ve selamlarımla...

Dr.Umut Sarı
Tustv Başkanı
söyledikleri çok dikkat çekici hocamızın.... Herşey para değil aile hekimliginden para kazanırsınız bırakın tusu gibilerinden iyiniyetli belki moral vermiş kazanamayaınlara.

Bende burdan sesleniyorum sayın hocamıza inanın çoğu tusu çalışan PARA İÇİN DEĞİL gerçekten bu iş manevi tatmin almak için çalışıor yadeyse dediği doğru RPT PARA KAZANDIRIYOR.

AMA BURDAN HOCAMIZA SESLENİYORUM KENDİSİNİN SÖYLEDİĞİ ŞEHİR EFSANELERİ YÖK BAŞKANININ SÖYLEDİĞİ 70000 DOLARA SATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI ve anlayamadığım TUS SINAV KOMİSYONUN ÜYELERİNİN DERSANELERE KİTAP MI HAZIRLADIĞINI İDDAA EDİYOR. Kendisinden rica ediyorum bu durum eğer anladığım şekildeyse SAVCILIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMASINI GEREKTİREN BİR DURUM VAR.
kendisi habertükte yazdığını söylemiş son gelişmelride hep habertürkte dersane maillerini okumuştı ve bunlarda yeni ösym sınav komisyonu yıpratmayamı yönelikti
tuszede1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2011, 19:54   #7
umutsari
Normal Üye

Standart Serkan Hoca'ya yanıt

Yazınızı yeni gördüm Serkan Bey.

Tustv stüdyosunda her daim sizi en iyi biçimde ağırlayacağımızı ve çekimlerinizin tamamını arkadaşlarımıza ücretsiz ulaştırmaktan keyif alacağımızı bilmenizi isterim, sitede cep numaram mevcut, lütfen beni arayınız.

Diğer yazdıklarınıza gelince,

Biz de ilk çıkış amacımız tustvde dediğiniz biçimdeydi, 10 hoca bir adet projeksiyon cihazı, bir adet 1000 TL civarında kamera, bir iki bilgisayar, laptop vesaire.

İlk birkaç çekimi böyle yaptık. Işık açtık, projeksiyon olmadı, ışık kapadık hoca görünmedi. Ses vesaire istediğimiz gibi olmadı. Kalite düşüktü. Dahası yüzlerce megabyte çıkıyordu görüntüler ve yayın akmıyordu.

Facebook vs gibi video sitelerinde izlediğiniz tüm videolar kısa videolardır, siz kesintisiz 25 dakika dersi nasıl izleyiciye stream alt yapısı kullanarak akıtabilirsiniz , gibi sorular karşımıza çıktı.

Sonra,

Biz önce iyi bir yazılım yaptırdık, tustv yayınlarını gerek canlı gerekse videodan dvd kalitesinde, dağ başında bile , orta ve üstü bir makinede çok rahatlıkla izlersiniz. Asla kesintiye uğramaksızın.

Sonra iyi bir kamera, sonra bir başka açı için bir kamera daha. Sonra yayın kalitesini güzelleştirmek için blue box.

Bunlar sadece teknik altyapılar.

Sonra doktor bey, bunu tüm bu işi yapan meslektaşlarım bilir, tus profesyonel işidir, kaliteli hoca da pahalıdır. Bizim hocalarımız da çok şükür kaliteli. Herbirinin backroundu ortada. 167 ve 172 soru yakalayacak kadar işlerine bağlılar.

Ama hani tüm bunlar kabul edilebilir, ben bir kadın doğum uzmanıyım, kazandıklarımla mercedes almak yerine Tustv yatırımı yapıyorum, keyif alıyorum çünkü. Tüm bunlar kabul edilebilir ama, meslektaşlarımıza ucuz bir şey sunamazdık.

Şimdi tustv'de gören herkesin büyük saygı ve hayranlık duyduğu bir eğitim altyapısı hazırladık. Kolay değil 1.5 yılda tam 3000 meslektaşımıza ulaştık. Tusgaranti adı altında Tusu garanti ettik, henüz ikinci tuslarında 120 üyemizde 82si kazandı ve yerleşti. Bundan keyif aldım.

Çalıştığım hastanede Dr.Ayhan'ın, aaa Umut Sarı hocam siz misiniz keyfini yaşadım. Bunlar elbette parayla ölçülmez.

Merak eden arkadaşlarım ve dersane sahipleri rakiplerimiz için söyleyim, tustv çok kazandırıyor mu, Allah'a şükür. Yatımız katımız yok bu işten, ama zarar da etmiyoruz.

Kısaca, seviyoruz kardeşim.

Branşınız her ne ise, yeter ki bilgi ve anlatımız meslektaşlarımın hoşuna gidecek olsun, siz ve arkadaşlarınızı Tustv'de ağırlamaya ve derslerini en üst kalitede çekip yayınlamaya hazırız.

Buradan öğrenciye değer veren tüm dersanelere de açık teklifimdir, kabul etsinler, yaptıkları kampları alıp canlı yayınlayalım. Kamplara gelemeyen arkadaşlarım bari buradan takip etsinler ve elbette ücretsiz olsun.

Ben süreç boyunca oluşacak tüm canlı yayın masraflarını da üstlenmeye hazırım.

Hep şunu yazdım, uzundur da yazmıyorum buraya... Hep dedik ki, Tustv'de kazanırsınız.

Tustv'de hekim her daim kazanır.

Bakın neredeyse tüm ilaç firmalarıyla çalışıyoruz, hekim arkadaşım talep etsin, 100 kontor yükle desin, 50 ders izlesin. vip üyelik istesin. kendi alabiliyorsa alsın, ona konaklama dahil hediye edelim.

Ancak , burada tüm dersaneci arkadaşlarıma da hak vererek, birşeyin maliyeti var ve makul fiyatı var. Biz çok şükür makul fiyatta satıyoruz, dilerim tüm meslektaşlarım bu ayrımı iyi yaparlar.

Hekim dostu kurumlar kim, nasıl çalışırlar anlarlar.

Dahası, eğer 8-9 bin TL verdiğiniz kurum bile size istediğiniz yeri kazandırmış ve iyi gelmişse, hakkınızı helal edin. Bu iş yoğun emek çünkü...

Ha bize gelince yine, ben seviyorum kardeşim. Bu sayede bilmediğim çok şey öğrendim. Bir iki sezon daha dersleri izlersem rahat rahat doçent bile olurum.

Sevgilerimle

Dr.Umut

Alıntı:
xserkanx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ümit beyin son yazısını burda buldum kendisine soracaklarımı sorayım...
tus tv deki birinci amacınızın kar etmek olmadığını yatlar katlar almak amacında olmadığınızı söylemişsiniz.bakın bende size bazı rakamlardan bahsediyorsunuz ve altyapınız şu an mevcut neden aşağıdaki söylediklerimi yapmıyorsunuz???
Tus kitaplarının fiyatları 40-50 tl 10 tl kurumun kazancı olsa bu kitap yılda 5.000 rahat satar sadece 1 kitaptan 50.000 tl kazanırsınız. 12 ders olduğunu hesaplayın....
ve 2 yılda bir de kitaplar yenilenirse çok yüksek kazançlara sahip olunur.
diğer konu bu kitapları nasıl satacaksınız...oda basit kitaptaki ders anlatımlarını ücretsiz koyun youtube,vimeo... bir sürü yer var upload için...ücretsiz izler sizde kitabınızı satarsınız hatta internetten satar daha uygun bir kazanç ve son fiyat elde edersiniz...
bu da benim projem.bunun yapılabilir olduğunuda kendi dalımdan göstericem örnek bir çekim pabilirim tek ihtiyacım olanlar önümdeki malzemeler fiyatlarınıda yazıyım:
1-lap top um -fiyatı1.300 tl
2-grafik tabletim -fiyatı 140tl wacom
3-mikrofon -fiyatı 15 tl
4- camtasia studio 350 tl
baz maliyet olarak 2.000 tl bile değil gerisi tamamen insan faktörü...
bu arada slayt hazırlamaya bile gerek yok pdf üzerinden bile anlatılabilir....
neden böyle bir şeyi gerçekleştirmiyorsunuz
Alt 02-04-2011, 22:20   #8
tuszede1
Popüler Üye

tuszede1 is on a distinguished road

Sayın meslektaşım çalışmalrınızda başarılar... Gerçekten takdir edilecek şeylerden bahsetmişiniz. Ama benim şahsen söylemek istediğim genel olarak TUS DERSANELERİ bazen yasal olmayan durumları ve OSYM İLE OLAN muhtemel dirsek temasları. Bunları biz pratisyenler demiyoruz bunları kendileri zaten belirtiyorlar.
tuszede1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-05-2011, 09:50   #9
umutsari
Normal Üye

Sevgili Meslektaşım ben de çok teşekkür ederim.
Dedikleriniz doğru, her sınav gibi bu sınavın da adil olması en önemli şey olmalı.
Bana kalırsa sorulan soruların bile temel tıbbi bilgiler olması gerekir, yani en abidik gubidik şeyi soracaksın, adam 70 puan alacak, ama klinikte, serviste, acilde ilk hastada çuvallayacak, havayolu bilmeyecek vs.

Ama maalesef dediklerinizin hepsi doğru, sevgilerimle.

Alıntı:
tuszede1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın meslektaşım çalışmalrınızda başarılar... Gerçekten takdir edilecek şeylerden bahsetmişiniz. Ama benim şahsen söylemek istediğim genel olarak TUS DERSANELERİ bazen yasal olmayan durumları ve OSYM İLE OLAN muhtemel dirsek temasları. Bunları biz pratisyenler demiyoruz bunları kendileri zaten belirtiyorlar.
Alt 02-05-2011, 19:49   #10
xserkanx
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 356
xserkanx will become famous soon enoughxserkanx will become famous soon enough

Alıntı:
umutsari´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazınızı yeni gördüm Serkan Bey.

Tustv stüdyosunda her daim sizi en iyi biçimde ağırlayacağımızı ve çekimlerinizin tamamını arkadaşlarımıza ücretsiz ulaştırmaktan keyif alacağımızı bilmenizi isterim, sitede cep numaram mevcut, lütfen beni arayınız.

Diğer yazdıklarınıza gelince,

Biz de ilk çıkış amacımız tustvde dediğiniz biçimdeydi, 10 hoca bir adet projeksiyon cihazı, bir adet 1000 TL civarında kamera, bir iki bilgisayar, laptop vesaire.

İlk birkaç çekimi böyle yaptık. Işık açtık, projeksiyon olmadı, ışık kapadık hoca görünmedi. Ses vesaire istediğimiz gibi olmadı. Kalite düşüktü. Dahası yüzlerce megabyte çıkıyordu görüntüler ve yayın akmıyordu.

Facebook vs gibi video sitelerinde izlediğiniz tüm videolar kısa videolardır, siz kesintisiz 25 dakika dersi nasıl izleyiciye stream alt yapısı kullanarak akıtabilirsiniz , gibi sorular karşımıza çıktı.

Sonra,

Biz önce iyi bir yazılım yaptırdık, tustv yayınlarını gerek canlı gerekse videodan dvd kalitesinde, dağ başında bile , orta ve üstü bir makinede çok rahatlıkla izlersiniz. Asla kesintiye uğramaksızın.

Sonra iyi bir kamera, sonra bir başka açı için bir kamera daha. Sonra yayın kalitesini güzelleştirmek için blue box.

Bunlar sadece teknik altyapılar.

Sonra doktor bey, bunu tüm bu işi yapan meslektaşlarım bilir, tus profesyonel işidir, kaliteli hoca da pahalıdır. Bizim hocalarımız da çok şükür kaliteli. Herbirinin backroundu ortada. 167 ve 172 soru yakalayacak kadar işlerine bağlılar.

Ama hani tüm bunlar kabul edilebilir, ben bir kadın doğum uzmanıyım, kazandıklarımla mercedes almak yerine Tustv yatırımı yapıyorum, keyif alıyorum çünkü. Tüm bunlar kabul edilebilir ama, meslektaşlarımıza ucuz bir şey sunamazdık.

Şimdi tustv'de gören herkesin büyük saygı ve hayranlık duyduğu bir eğitim altyapısı hazırladık. Kolay değil 1.5 yılda tam 3000 meslektaşımıza ulaştık. Tusgaranti adı altında Tusu garanti ettik, henüz ikinci tuslarında 120 üyemizde 82si kazandı ve yerleşti. Bundan keyif aldım.

Çalıştığım hastanede Dr.Ayhan'ın, aaa Umut Sarı hocam siz misiniz keyfini yaşadım. Bunlar elbette parayla ölçülmez.

Merak eden arkadaşlarım ve dersane sahipleri rakiplerimiz için söyleyim, tustv çok kazandırıyor mu, Allah'a şükür. Yatımız katımız yok bu işten, ama zarar da etmiyoruz.

Kısaca, seviyoruz kardeşim.

Branşınız her ne ise, yeter ki bilgi ve anlatımız meslektaşlarımın hoşuna gidecek olsun, siz ve arkadaşlarınızı Tustv'de ağırlamaya ve derslerini en üst kalitede çekip yayınlamaya hazırız.

Buradan öğrenciye değer veren tüm dersanelere de açık teklifimdir, kabul etsinler, yaptıkları kampları alıp canlı yayınlayalım. Kamplara gelemeyen arkadaşlarım bari buradan takip etsinler ve elbette ücretsiz olsun.

Ben süreç boyunca oluşacak tüm canlı yayın masraflarını da üstlenmeye hazırım.

Hep şunu yazdım, uzundur da yazmıyorum buraya... Hep dedik ki, Tustv'de kazanırsınız.

Tustv'de hekim her daim kazanır.

Bakın neredeyse tüm ilaç firmalarıyla çalışıyoruz, hekim arkadaşım talep etsin, 100 kontor yükle desin, 50 ders izlesin. vip üyelik istesin. kendi alabiliyorsa alsın, ona konaklama dahil hediye edelim.

Ancak , burada tüm dersaneci arkadaşlarıma da hak vererek, birşeyin maliyeti var ve makul fiyatı var. Biz çok şükür makul fiyatta satıyoruz, dilerim tüm meslektaşlarım bu ayrımı iyi yaparlar.

Hekim dostu kurumlar kim, nasıl çalışırlar anlarlar.

Dahası, eğer 8-9 bin TL verdiğiniz kurum bile size istediğiniz yeri kazandırmış ve iyi gelmişse, hakkınızı helal edin. Bu iş yoğun emek çünkü...

Ha bize gelince yine, ben seviyorum kardeşim. Bu sayede bilmediğim çok şey öğrendim. Bir iki sezon daha dersleri izlersem rahat rahat doçent bile olurum.

Sevgilerimle

Dr.Umut
bazılarına lafı değdirmişsiniz keyifli bir cevap olmuş
bende bilgisayarlar konusunda uzmanlaşmak için harcadığım zamanı tıp için harcasaydım en genç prof olurdum sanırım
dediğinizden anladığım biraz daha biraz daha derken prodüksiyon işine girmişsiniz...bluebox nam-ı diğer hollywood ağzıyla green box amerikada her haltta kullanılırken nedense bizim memlekette herkesin ağzını açarak baktığı bir şey...kullanmanız çok güzel...bundan bir kaç yıl önce bende evde green box stüdyosu kurayım dedim..kartonlar ve alttaki elektrikçiden alıp kurduğum dandik spotla çok güzel görüntü elde etmiştim ve neredeyse hatasız cutting yapmıştı...tabi kullandığım program after effects ti belkide onun kaliteliliğinden kaynaklanmıştı... bunu kullanmanız çok güzel tebrik ederim...
yüksek çözünürlüklü ve uzun süreli videoları upload ederken bölmek gerekiyor demişsinzi ama şu an için youtube a 5 gb lık bütün bir dosyayı hd kalitesinde upload edebiliyorsunuz ki bu son 2 aylık teknoloji fakat bundan önce bu işler için vimeo kullanıyorduk ve zamanında üyelik alıp çok kullanmışlığım vardır....
Benimde bir projem var şimdilik bende hazırlanıyorum...benim branşım anatomi...zaten ilk bunla başlayıp bazı şeyler göstericem ve bazı tıpta kullanılacak bilgisayar programları oluşturmaya çalışıyorum...inşallah başarıyla tamamlarız...tıpta bilgisayar konusunda türkiyede bir açık var...yabancı siteleri takip ediyorum ne kadar güzel flash la hazırlanmış swf ler var...konuyu çok rahat canlandırıyorsunuz ama türkiyede yapılmamış...inşallah projemi eylül sınavına kadar tamamlıycam ilerde grafikerlerden ve programcılardan oluşan tıpta döküman oluşturan bir şirket kurmak var..piyasadakilere bakıyorum birde yurtdışındakilere inanılmaz fark var.bu ülkenin doktorları daha fazlasını hak ediyor...şimdilik hayal tabi ama gelecek belli olmaz
yatımız katımız yok demişsiniz şunuda eklemek isterim tabi kabul ederseniz; afrikaya gidip maç seyredecek kadar paramız da yok
Ben Tus işinin profesyonellikten ziyade anlatım kabiliyetine bağlıyorum.bende zamanında dersaneye gittim.fakat o dersaneye gitme sebebim zamanında benim kafamda yarattıkları şu dersaneye giden kazanır mantığıydı.sonra gördüm ki aslında hepsi hikaye kim daha çok masada oturursa,kim daha iyi strateji yaparsa o kazanıyor...ve ben o zman verdiğim parayı onlara helal etmiyorum çünkü o videoları izleyince midem bulandı...bunlar tam tus profesyoneli ama simsarı....
Maliyet konusuna gelince ben 6 ay için 9.000 tl nin inanılmaz bir rakam olduğuna inanıyorum.100 kişiyle çarpın bunu:900.000 tl bence inanılmaz bir rakam...hocalara 450.000 bini gitse tamam diyecem ama onlarda bunun neredeyse yarısnın bile verilmediğini öğrenince hayret ettim...kira çalışan vs deyin...100.000 tl gitsin zaten vergi verdikleri yok kendileri diyorlar...yani şimdi burda pazar ağzıyla söylersem doktorlar tokatlanmıyor mu? her şeyin maliyeti vardır araba alırsınız fiyatı şudur ev alırsınız fiyatı şudur,özel hastanede hasta bakarsınız fiyatı şudur....fakat bunun fiyatı nedir?birileri peugeot 207 arabayı zor alırken birileri yat kat alıyorsa üstüne afrikaya gidip maç seyredecek parayı buluyorsa hesap sorarım madem işiniz sadece doktorlara hizmet değermene neden bu kadar çok su taşınmak zorunda...nedense ben böyle tüm dersanelere sorunca sevilmeyen karakter oluyorum forumlarda
neyse çok uzattım...siz aslında gelecekte yaşanacak değişimi yani e-eğitimi günümüzde yapıyorsunuz...çok büyük bir hizmet...umarım daha başarılı olursunuz...
saygılarımla
xserkanx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil