www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Mesleki İş İlanları

1803 (0 Kayıtlı Ve 1803 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 12-18-2009, 19:31   #1
medihaber
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 349
medihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the rough
Standart Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvan ve şartlan belirtilen Üniversitemiz Fakültelerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 gündür. Yardımcı Doçent kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıklarına, Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına bir adet dilekçe ekinde diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge, nüfiıs cüzdan sureti, üç adet fotoğraf ile özgeçmişi, varsa yayınlarıyla (Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edenlerin bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini ve yayın listelerini kapsayan bir dosyayı dört nüsha halinde, Profesör kadrolarına başvuracaklar ise yayınlarım altı nüsha halinde, Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracaklar ayrıca Personel Dairesi Başkanlığından temin edecekleri belgeleri de ilave edeceklerdir.) birlikte müracaat etmeleri ilan olunur.

NOT: - Profesör ve Doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır.

- Başvuranların müracaat dilekçelerinde yabancı dillerini belirtmeleri gerekmektedir.

- Başvuracak adaylar dilekçelerine bilimsel özgeçmişlerini, yayınlarını, yabancı dil basan belgelerini ve haklannda bilimsel referans alınabilecek üç Öğretim Üyesinin isim ve adreslerini eklemelidirler.

- Müracaat eden tüm adaylann adli ve idari soruşturma geçilmemiş olmalan şarttır.

- Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi yukandaki belgelerden bir tanesinin eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir.

- Başvuracak adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir,

ANABİLİM DALI KADRO UNVANI AÇIKLAMA

FETHİ TOKER GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

RESİM 1 Yrd.Doç. Resim-Grafik Alanında Doktora Yapmış Olmak.

ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI 1 Yrd.Doç. Endüstri Ürünleri Tasanmı Alanında Doktora Yapmış Olmak

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

YÖNETİM BİLİMLERİ 1 Yrd.Doç. İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.

KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI 1 Yrd.Doç. İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak.

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

KLASİK ARKEOLOJİ 1 Profesör Doçentliğini Klasik Arkeoloji Alanında Almış Olmak.

ANORGANİK KİMYA 1 Yrd.Doç. Fosfozen Kimyası Alanında Doktora Yapmış Olmak.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİ 1 Yrd.Doç. Tarih Alanında Lisans Mezunu Olmak. İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak

TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ

ÜRETİM PLANLAMA VE KONTROL EĞİTİMİ 1 Yrd.Doç. T.E.F. Makina Eğitimi Bölümü Mezunu Olmak. Aynı Alanda Doktora Yapmış Olmak.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

ELEKTRONİK 1Profesör Katıhal Elektronik-Fizik İhtisaslı Olmak.

MAKİNA TEORİSİ VE DİNAMİĞİ Yrd.Doç. 1 Makaina Mühendisliği Çıkışlı Olmak. Paralel Manipülatörler üzerine Çalışma Yapmış Olmak

TERMODİNAMİK 2 Yrd.Doç. Makine Mühendisliği Çıkışlı Olmak. İlgili Alanda Doktora Yapmış Olmak

BİLGİSAYAR YAZILIMI 1 Yrd.Doç. Bilgisayar Yazılımı Alanında Doktora Yapmış Olmak

BİLGİSAYAR DONANIMI 1 Yrd.Doç. Bilgisayar Donanımı Alanında Doktora Yapmış Olmak

BİLGİSAYAR BİLİMLERİ 1 Yrd.Doç. Bilgisayar Alanında Doktora Yapmış Olmak

ÜRETİM METALÜRJİSİ 1 Yrd.Doç. Metalürji Mühendisliği Çıkışlı Olmak ve ilgili Alanda Doktora Yapmış Olmak

SAĞLİK YÜKSEKOKULU

EBELİK 1 Yrd.Doç. Çocuk Sağlığı ve Hastalıktan Hemşireliğinde Doktora Yapmış Olmak

SAFRANBOLU MESLEK YÜKSEKOKULU

MUHASEBE VE VERGİ 1 Yrd.Doç. Muhasebe Alanında Doktora Yapmış Olmak

MİMARLIK VE ŞEHİR PLANLAMA 1 Yrd.Doç. İnşaat Mühendisliği Mezunu Olmak. Mekanik Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.

MESLEK YÜKSEKOKULU

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK 1 Yrd.Doç. Sağlık Coğrafyası Alanında Doktora Yapmış Olmak

MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK 1 Yrd.Doç. İç Hastalıktan ve Cerrahi Hemşireliğinde Doktora Yapmış Olmak.
medihaber isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-19-2016, 09:02   #2
Kayıtsız Üye
Guest

Üniversitemizde “Almanya’da Türk Akademisyen Olmak ve Türk-Alman Bilim İlişkileri” Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi
Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Kulübü organizasyonluğunda Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu’nun katılımlarıyla “Almanya’da Türk Akademisyen Olmak ve Türk-Alman Bilim İlişkileri” konulu söyleşi üniversitemizde gerçekleştirildi.

Program öncesi, Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu ve Ailesi, Halası Eczacı Hikmet Derman Şeyhoğlu’nun eşliğinde Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı makamında ziyaret ettiler.

Rektörlük Makamında gerçekleşen kısa sohbette kendilerini üniversitemizde görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Bugün burada sizleri görmek mutluluk ama yurt dışında Milletimizi temsil etmeniz bizler için daha büyük bir mutluluk kaynağıdır. Bugün itibariyle Karabük Üniversitesi olarak Türkiye’nin en çok tercih edilen 7. Üniversitesiyiz. Bu başarıyı yakalamamızda Karabük Üniversitesi’nin bütün bölümlerinde İngilizce Hazırlık sınıfı olması, Türkiye’de olmayan bölümlerin Üniversitemiz bünyesinde olması, her zaman öğrenci inisiyatifinin ön planda olup asla bilinenleri takip etmememiz, en çevreci üniversite olmamız, bizim farkındalığımızı göstermemiz, Karabük Halkının eğitimi seviyor olması ve daha sayamadığım birçok sebep bu başarıyı yakalamamıza neden oldu. 2007 yılından bu yana Karabük’te mobil bir gençliğin olması, emekli şehri olan Karabük’e can kattı. İstatiksel olarak Karabük önceki yıllarda göç verirken bugün göç alan bir şehir oldu. Bugün Üniversitemize söyleşi yapmak üzere geldiniz, inşallah ilişkilerimiz devam eder ve bundan sonraki gelişinizde bir akademisyen olarak sizi üniversitemizde görmek isteriz. ” dedi.

Üniversitemizi çok beğendiğini vurgulayan Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu; “Davetiniz için çok teşekkür ederim. Bu vesile ile üniversitenizi yakından görme ve tanıma şansını yakaladım. 2 yıl önce Safranbolu’ya gelmiştim fakat Karabük Üniversitesi’ne hiç gelmemiştim. Üniversiteniz daha yeni kurulmuş fakat gayet modern ve güzel bir üniversite. Üniversiteler için Rektörün çizmiş olduğu çizgi çok önemlidir. Rektörün üniversite anlayışı, akademik bilim anlayışı, eğitim öğretim anlayışı çok daha önemlidir, bütün bunlar iyi bir kişilikle ve iyi bir yönetici kişiliği ile birleşirse tabi bu çok daha güzel olur.” dedi.

Eczacı Hikmet Derman Şeyhoğlu; “Yaşım ilerledi fakat hafızam hiçbir zaman beni yanıltmaz ve her zaman çok güçlüdür. Ben Sayın Burhanettin Bey’i Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü iken tanıyorum. O zamandan bu zamana göstermiş olduğu başarılar sayesinde üniversitemiz bugün bu konuma geldi. Kendisini başarılarından dolayı her zaman tebrik ettik ve etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Makam ziyaretinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın eşliğinde Üniversitemiz Botanik Bahçesi’ne geçilerek; burada Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu kendi adına hazırlanmış olan ağacını dikerken; “İlk defa ağaç dikiyorum, beni gerçekten çok onurlandırdınız. Çok teşekkür ederim.” diyerek ağaç sertifikasını Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın elinden aldı.

Ağaç dikimi sonrası Üniversitemiz Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’na geçildi. Burada gerçekleşen “Almanya’da Türk Akademisyen Olmak ve Türk-Alman Bilim İlişkileri” konulu söyleşiye; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sait Aşgın, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu’nun özgeçmişinin okunması ile başlayan söyleşide Sayın Karakoşoğlu; “Çok kısa bir zaman içerisinde organize edilerek, buraya gelmemi sağladığınız. Her zaman akademik bir eğitim almış kadının toplumda önemli bir yer alabileceğini ve hatta almayı hedeflemesi gerektiğini tespit ederek bana bu yolda en büyük örnek olduğu ve beni her zaman bu yolda teşvik ettiği için aynı zamanda da bu nazik davette ne kadar büyük bir rol üstlendiğini bildiğim başta Halam Hikmet Hanım’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sizlere bugün bu yolda ilerlemiş olduğum kariyerimden ve çizmiş olduğum misyonumdan bahsetmek istiyorum. Ben Türkoloji dalında akademisyen olarak ilerledim ama, peki neden bu dalı seçtim? Bunun benim için hayatımda çok önemli bir yeri var. Ben Alman Okulu’nda Türk Tarihi hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Bu yüzden bu konu benim Türkiye, Türk Tarihi ve Türk Diline karşı ilgi duymamı sağladı. Ailemin vermiş olduğu imkânlar ve sağladığı destekler sayesinde güzel bir kariyer hayatım oldu. Akademik hayatım boyunca iyi bir akademisyen ve iyi bir anne olmayı başardım ve öncelikle başaracağıma kendim inandım. Bugün Almanya ve Türkiye arasında akademik olarak köprü görevi yapıyorum ve birçok üniversite ile çalışmaktayız. Ben başarının önce kendinize güvenmekten ve inanmaktan geçerek işinizi çok sevmeniz ve aynı zamanda da işinizi severek yapmanız gerektiğine inanıyorum ve katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum.” diyerek; Kariyer Hayatı, Almanya Bremen Üniversitesi ve Türk-Alman Bilim İlişkileri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

“Almanya’da Türk Akademisyen Olmak ve Türk-Alman Bilim İlişkileri” konulu söyleşi Almanya Bremen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Karakoşoğlu’nun katılımcıların sorularını cevaplandırması ve Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Aşgın’ın, Sayın Karakoşoğlu’na hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi.

Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil