www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Genel Mesleki Konular > Sağlıkta Şiddete Hayır

2572 (0 Kayıtlı Ve 2572 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 06-05-2012, 23:29   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Kardiyolog Uz. Dr. Fatih Çavdar'a fiziksel saldırı

Çorlu Devlet Hastanesi'nde, hastanın saldırısına uğradığını ileri süren doktor, şikayetçi oldu.
Edinilen bilgiye göre, Çorlu Devlet Hastanesi'nde tek kardiyolog olarak çalışan Dr. Fatih Çavdar (34), poliklinikte bir hastasını muayene ettiği sırada, H.U'nun (50) içeri girerek kendisine hakaret ettiğini ve fiziksel saldırıda bulunduğunu ileri sürdü. Çavdar, Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne giderek H.U'dan şikayetçi oldu.
Dr. Çavdar daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kadın hastasını muayene ettiği sırada içeriye daha önce tanımadığı H.U'nun girdiğini belirterek, ''Elindeki reçeteyi bana uzattı. 'Bana psikiyatri servisinde reçete yazıldı buna bakacakmışsınız' dedi. Ben de içerde hasta olduğunu dışarda beklemesini söyledim. Bana hakaret ettikten sonra çıktı gitti. Daha sonra tekrar odaya gelerek bana fiziksel saldırıda bulundu'' diye konuştu.
Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Mehtap Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorlu Devlet Hastanesi'ne geçici bir süre için başka bir kardiyolog gönderdiklerini söyledi.
Olay sonrası Dr. Çavdar'ın 7 gün rapor aldığını anlatan Şen ''Bu konuyu da ben birebir kendim takip ediyorum. Konuyla ilgili bakanlığa da bilgi verildi. Avukatlarımız yargıya intikal etmiş olan bu konuyu takip ediyor. Şiddete maruz kalan Çavdar, Çorlu Devlet Hastanesi'nde tek kardiyolog olduğu için yarından itibaren Tekirdağ Devlet Hastanesi'nden geçici bir kardiyolog görevlendiriyoruz'' dedi
http://www.memurlar.net/haber/240139/
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil