www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Tusdata

2825 (0 Kayıtlı Ve 2825 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 10-19-2014, 15:59   #601
kardelen03
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
kardelen03 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
ferdi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu dosyada gözaltı kararı hiç süpriz olmamalı dır
türkiye ayarı ülkelerde
hukuk "satın alınan bir meta"dır
kardelen03 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-02-2014, 09:47   #602
tususev
Popüler Üye

tususev is on a distinguished road

Menü**********

Okul Müdürlerini böyle fişlediler1 Kasım 2014 •*****Yazar: Editör

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde yapılan okul müdürleri mülakatında 64 müdürün isimlerinin yanına çeşitli notlar yazıldı. Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Nahsen Aydın tarafından hazırladığı iddia edilen listenin sözlü sınav komisyonuna iletildiği belirtildi. Buna göre, listede kişilerin isimleri, görev aldıkları okullar ve branşlarının yanı sıra “dengesiz”, Alevi militan” gibi notlar düşüldü.

Listede yazılan bazı notların içeriği şöyle: “Kesinlikle değerlendirilmemeli. Alevi militan biri. Barajı aşarsa ilçedeki kız lisesine kesin atanabilir. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Çok tehlikeli. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Paralelin Birecik abisi”, “Hiçbir sendikaya üye değil. Dengesiz, tutarsız ve hiçbir şekilde idarecilik yapamayacak biri.”

KESK’e bağlı Eğitim-Sen’den fişlemeye ilişkin yapılan açıklamada, “Bu fişleme listesini hazırlayanlar kimin karakterli, kimin karaktersiz olduğunu nasıl bilmektedir? Ellerinde karakter ölçüm cihazı mı vardır? Bu nasıl iştir?” soruları yer aldı. Yaşananların “biat kültüründen beslenenleri el üstünde tutma” amacı taşıdığı belirtilen açıklamada, “Muhalif sesleri, iktidara yandaşlık yapmayanları ise susturmaya yöneliktir. Bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağız. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı da yapılan tüm mülakatları iptal etmeye, yazılı sınav esaslı yönetici atama sistemi oluşturmaya
http://ortasayfa.net/okul-mudurlerini-boyle-fislediler/
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2014, 09:50   #603
tususev
Popüler Üye

MANŞETLERYAZARLARGÜNDEMEKONOMİSPORPOLİTİKAMEDYADÜNYAKİTAP ZAMANIEĞİTİMTV-REHBERİEMLAKTARIMŞEHİR HABERLERİKÜLTÜRYORUMKÜRSÜAİLE-SAĞLIKTEKNOLOJİOTOMOBİL

Erzurum'da sivil araçlarla kameralı fişlemeORHAN YILDIRIM - Erzurum31 Ekim 2014, Cuma

Kamu kurumlarında bir süredir devam eden fişlemeler,***** sivil toplum kuruluşlarına sıçradı. Erzurum’da bir yayınevinin düzenlediği Peygamber Efendimiz’in (sav) anlatıldığı etkinliğe katılanlar, kapıda sivil polisler tarafından kameraya kaydedildi. Etkinliği düzenleyen komite, fişleme yapıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Erzurum’da Kaynak Kültür Yayın Grubu ile Damla Kültür Sanat ve Bilim Akademi Derneği, geçtiğimiz hafta sonu Yıldızkent’teki bir düğün salonunda 7 yazarın katıldığı imza ve söyleşi etkinliği düzenledi. Peygamber Efendimiz’in (sav) anlatıldığı programda sıra dışı bir olay yaşandı. Programa gelen konuklar, salon önüne park edilen sivil plakalı bir aracın içindeki kişilerin kendilerini kameraya kaydettiğini fark etti. Davetliler bu durumu organizasyon komitesine bildirdi. Yetkililer ise polisi arayıp şikayetçi oldu. Olay yerine gelen resmi ekipler, söz konusu araçtaki kişilere kimlik sordu. Ancak şahıslar, resmi ekiplere polis olduklarını söyleyerek bölgeden uzaklaştı. Programın ikinci gününde de bu kez başka bir sivil plakalı araçtan salona girenler kaydedildi. Bunun üzerine organizasyon komitesi avukat Mehmet Güzel aracılığıyla ilgili şahıslar hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde basın açıklaması yapan Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Ekinci, fişleme yapmak için bulundukları anlaşılan kişilerden şahıslardan şikayetçi olduklarını söyledi. Ekinci, iyi niyetlerle organize edilen programa ve katılımcılara karşı yapılan fişlemeyi usulsüz ve çirkin bulduklarını belirterek, “Cumartesi ve pazar günü sivil plakalı araçlar ve içindeki şahıslar tarafından programlarımızın takip edildiği ve katılımcılarımızın fişlenmeye ve korkutulmaya çalışıldığı, hem biz, hem katılımcılarımız hem de mahalle sakinleri tarafından fark edilmiştir. İşin garibi ise programın icra edildiği gün Erzurum’un içinde ve çevre ilçelerinde ülkenin huzurunu bozmak isteyen, milli birliğimizi tehdit eden onlarca olaya müdahale etmesi gereken devletin memurları ve imkanları böyle gereksiz bir iş için meşgul edilmiş ve şehrimizde güvenlik zafiyetine sebebiyet verilmiştir.” dedi.

Bu arada, basın açıklamasının yapıldığı alanda toplanan ve fişlendiklerini belirten vatandaşlar, ‘Sen kimsin, Peygamber âşığıyım’, ‘Başörtüsünü istismar et, başörtülüyü fişle’, ‘Teröristi seyret, beni takip et’, ‘Efendimiz’i anlatmak suç mu’, ‘Yeni Türkiye eski fişleme’, ‘Elimde kalem var beni fişle’ ve ‘H’ALA fişleme’ dövizleriyle tepkilerini dile getirdi. İki yaşındaki çocuğuyla suç duyurusunda bulunan fişleme mağduru bir kadın ise, “Bizi terörist ilan edecekler pek yakında, bir hafta önce üç askerimiz şehit edildi. Bunları şehit edenlerin peşine değil bizim peşimize düşmüşler. Güneydoğu elden gidiyor, bizim peşimize düşmüşler. Biz vatan âşığıyız, millet âşığıyız, bayrak âşığıyız.” diye konuştu.

Başka bir kadın ise fişleme olayını şiddetle kınadıklarını ifade ederek, “Bizler Rabb’imizin rızası için o gün oradaydık. Fişlenecek hiçbir şeyimiz yok. Dünyevi hiçbir beklenti ve korkumuz yok. Bugün buradayız yarın yine burada olacağız. Biz çocuklarımızla bu davanın sevdalısıyız ve sevdalılarıyla ölesiye beraberiz.”

http://mobil.zaman.com.tr/gundem_erz...e_2254439.html
Alt 11-02-2014, 11:35   #604
tususev
Popüler Üye

AnasayfaFoto GaleriVideo GaleriYazarlar

Kamusen HaberleriTümü

336*228 -->*****

EĞİTİM BİR-SEN’DEN FİŞLEME REZALETİ!

*****EĞİTİM BİR-SEN’DEN FİŞLEME REZALETİ!

Türk Eğitim-Sen olarak defalarca bu yönetici atama sisteminin her yönüyle sakat olduğunu belirtmiş, adam kayırmaya, usulsüzlüklere yol açacağını dile getirmiştik. Nitekim uyarılarımızın ne kadar yerinde olduğu bugün bir kez daha ortaya çıktı. Görev süresi uzatılan müdürlerin belirlenmesinde yaşanan torpil furyası, bu kez ilk kez ve yeniden görevlendirilecek müdürlere uygulanan sözlü sınavlarda yaşanıyor. Muğla’da kazananların daha mülakat yapılmadan belli olması, buna dayanamayan ahlaklı bir şube müdürünün komisyon üyeliğinden istifasının ardından bir utanç belgesi de elimize Şanlıurfa’dan ulaştı.

Şöyle ki; Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde Eğitim Bir-Sen tarafından hazırlanan ve sözlü sınav komisyonuna iletilen bir belge MEB’de işlerin nasıl yürüdüğünü göstermektedir. Eğitim Bir-Sen Birecik İlçe Temsilcisi Nahsen Aydın’ın hazırladığı bu belgede sözlü sınava girecek 64 kişinin isimlerinin karşısında görev yeri, alanı, sendikal bilgileri, siyasi görüşleri, karakter özellikleri yazmakta ve sınavda kimlerin başarılı olması gerektiği belirtilmektedir.

Elimize ulaşan çarpıcı belgede isimlerin karşısında “Üye değil. Her zamanın adamı. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Tutarsız, güvensiz, iki yüzlü, dengesiz ve paracı. Kesinlikle barajın altında kalmalı.”, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Aşırı ülkücü biri”, “Kesinlikle değerlendirilmemeli. Alevi militan biri. Barajı aşarsa ilçedeki kız lisesine kesin atanabilir. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Aktif-Sen üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi. Çok tehlikeli. Kesinlikle değerlendirilmemeli. Paralelin Birecik abisi.”, “Türk Eğitim-Sen üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli. 30 Mart seçimlerinde MHP Belediye Başkan Adayı. Türk faşisti. Militan biri. Her şekilde engellenmesi gereken biri”, “Üyemiz karakterli biri. Sendikada aktif biri. Kesinlikle değerlendirilmeli. Halen bir lisede müdür başyardımcısı”, “Ulusalcı, Eğitim-İş Sendikası Başkanı. Kesinlikle değerlendirilmemeli”, “Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi, Değerlendirilmemeli”, “Eğitim-Sen üyesi. Kesinlikle değerlendirilmemeli”, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”, “Hiçbir sendikaya üye değil. Dengesiz, tutarsız ve hiçbir şekilde idarecilik yapamayacak biri” şeklinde notlar yazılmıştır.

Çok merak ediyoruz: Bu fişleme listesini hazırlayanlar kimin karakterli, kimin karaktersiz olduğunu nasıl bilmektedir? Ellerinde karakter ölçüm cihazı mı vardır? Yapılan fişlemelerde karakterli olarak nitelendirdikleri tüm isimler kendi sendikalarına aittir. Bu nasıl iştir? Bir kişinin Eğitim Bir-Sen dışında başka bir sendika üyesi olması onun militan olduğunu mu göstermektedir? Eğitim Bir-Sen; insanların tehlikeli olup, olmadığını, idarecilik vasfının bulunup, bulunmadığını, dengesiz, tutarsız olduğunu nasıl anlamaktadır? Bu fişleme listesini hazırlayanlar psikolog mudur, psikiyatrist midir?

Anlaşılan o ki, fişlemeler bu cenah tarafından adet haline getirilmiştir. Darbelere karşı olduğunu söyleyenlerin aslında darbecilerin mantığı ile hareket etmesi nasıl açıklanabilir? Meğerse ihtilal dönemlerinde döktükleri gözyaşları, 28 Şubat sürecine yönelik eleştirel açıklamaları, darbelerle mücadelede her birinin başımıza Herkül kesilmesi hepsi koca bir yalandan ibaretmiş. Çünkü bunlar bugün 28 Şubat’ı aratmayacak fişlemeler yaparak, kendilerinden olmayanları, ötekileştirerek, onları adeta dar ağacı kurup infaz ederek milli eğitimde taş üstünde taş bırakmamaya ant içmiştir.

Bu yapılanların tek adı vardır, o da DARBEDİR. BU DARBE, BİAT KÜLTÜRÜNDEN BESLENENLERİ EL ÜSTÜNDE TUTMAYA; MUHALİF SESLERİ, İKTİDARA YANDAŞLIK YAPMAYANLARI İSE SUSTURMAYA YÖNELİKTİR. Bu darbeyi yöneticiler üzerinden yapanlar, eğitimin her hücresine kendi adamlarını yerleştirmek için her türlü gayri ahlaki, hukuksuz, insanlık dışı usul ve yöntemi kullanmaktadır. Bu yönetici atama sistemi iflas etmiştir. Eğitimciler nazarında böylesine usulsüz yapılan yönetici atamalarının hiçbir geçerliliği yoktur.

Okulları; AKP il/ilçe teşkilatları ile Eğitim Bir-Sen’in hazırladığı listeler aracılığıyla okul müdürlüğü unvanını alan ya da koruyan kişilerin sevk ve idare etmesi, işin ehline verilmemesi, kariyer ve liyakatli insanlar yerine dönme dolaba binenlerin, fırıldaklıkları ile zirve yapanların, iktidarın payandası haline gelenlerin, şeref, namus kavramlarından habersiz yaşayanların, muhalif kimliklere asla tahammül gösteremeyenlerin yönetmesi önümüzdeki yıllarda çok acı tecrübelere yol açacaktır.

Türk Eğitim-Sen olarak bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağız. Elimiz, bu fişleme dosyasını hazırlayanların iki yakasında olacak. Fişleme listesini hazırlayanların en ağır şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki girişimde bulunacağız. Yandaş operasyonu için düğmeye basanlar, operasyonu yönetenler, operasyonun birer piyonu haline gelenler hiçbir şeyden korkmuyorsa, Allah’tan korkmalıdır. Söz konusu listeyi Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine de ileteceğiz. Sonuç alıncaya kadar mücadelemiz sürecektir.

Öte yandan Eğitim Bir-Sen Genel Merkezinin bu fişçi ilçe temsilcisine yönelik olarak neler yapacağını takip edeceğiz. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı da yapılan tüm mülakatları iptal etmeye, yazılı sınav esaslı yönetici atama sistemi oluşturmaya davet ediyoruz. Aksi taktirde yaşananların tüm sorumluluğu Bakan Avcı’ya ait olacaktır.*****

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

FİŞLEME LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

*****Paylaş*****Paylaş

336*228 -->*****

Yorumlar

AHMET VELİ

birincisi bu listeyi on dakika içinde her hangi bir il ve ya ilçede sinava girecek olan liste üzerinde bir iki yorumda bulunarak her kes hazırlayabilir. ikincisi bu elemanlarin sinav sonunda aldiklari puanlar da bu fişlemenin gerçekliği ya da asilsizliği konusunda bilgi verir. üçüncüsü neden hep malum sendika tes ciyakliyor. belli ki ebs fena halde kuyruğuna basmiş...

laz ziya

30 ekim 2014 tarihli mgk , "kritik" notu ile tarihteki yerini aldı. "paralel yapı", resmi "tehdit unsuru" olarak milli güvenlik siyaset belgesi'ne girdi. "paralel yapı" bundan böyle devlet içinde legal görünümlü illegal örgütlenmelerin "markalaşmış adı" olarak kayda geçti. 30 ekim'den itibaren, "devlet içinde devlet olmaya soyunan" her türlü oluşuma, topyekûn etkisizleştirme stratejisi geliştirilecektir. milli eğitimde yeni bir paralel yapılanma oluşmaya başladı.zamanında cemaatin milli eğitimde oluşturduğu yapılanmayı el birliği ile eleştirirken bu gün bunun kat be katı oluşmaya başladı.bu yapılanmanın bir çok yöneticileri o zaman cemaatteydi toplantılarına da katılıyordu. 17 aralıktan sonra kaçtılar. bu yapılanma i̇l, i̇lçe mem, şube müdürlüklerini okul müdürlüklerini ve hatta müdür yardımcılıklarını bile elemi geçiriyor . abinin (sndk. bşk) etrafında toplanan bu yöneticiler ile milli eğitime paralel yapılan toplantılar.kendi oluşturdukları atama listeleri. buna benziyor gibi mi?

yağdanlık

ben de ebs yemek fişi veriyor sandımdı.demekki bu fiş başka fiş;bu iş ince iş...

SAYIN KONCUK

sayin başkanim makam mevki̇i̇ i̇çi̇n ki̇şi̇li̇ği̇ni̇ karakeri̇ni̇ satanlardan olmadik olmayacağiz. allah korkusu olmayanlardan kul hakki bi̇li̇nci̇nden uzak olaan i̇nsanlardan olmayacağiz. 2010 kpss hirsizliğini ki̇mseden korkmadan i̇ptal etti̇ri̇rkien tanidim si̇zi̇ i̇yi̇ ki̇ de tanidim. müdürlük te onlarin olsun

tekin

Bu listenin hoca efendinin emri ile hazırlanan fake twitter hesapları gibi hazırlsnmadığı ne malum

temkih

fişlemecileri ak lıyacak kadar düşünüyor isen ismini değiştir.hüseyi̇n olamazsın.

ebs niye suskun.

dünden beri bu haber tüm sitelerde .ebs den bir açıklama varmı yok.neden çünkü onlarda bu işin gerçek olduğunu biliyorlar.utanmada kalmamış.

bamyacı

nasıl oluyurda kendilerinden olanlar güvenilir, digerleri güvenirsiz,militan sizi gidi şerefsizler bu türkiyenin her yerinde bu şekilde yapıldı.kesinlikle yüce mahkeme bunları görmeli degerlendirmeli

er

bizim okulun müdür vekili ilgili şahıs

meb de paralel yapı ebs dir.

cemaat bıraktığı yerden ebs devam ediyor.hak,hukuk hak getire.nazilerin gestapo örgütü gibi çalışıyorlar.yakında hükümet bunlar ile savaşa girer.

Sadrettin

bu listeyi hazırlayan arkadaşın ne kadar şerefli ve karakterli olduğu da bu şekilde ortaya çıkmış oluyor. en büyük karaktersizlik başkası hakkında bu tür fişlemeleri yapmaktır. bunun adı kesinlikle şerefsizliktir.

Tecep

bir sendika bu terbiyesizliği yapıyor, insanları fişliyorsa allah belasını versin.

hüseyin

iyi de bunu kendinizin hazırlamadığı ne malum?
http://www.kamudanhaber.com/m/?id=273932
Alt 11-11-2014, 08:03   #605
tususev
Popüler Üye

İçişleri Bakanlığı'nda sülale boyu fişleme BAYRAM KAYA -SELMA TATLI, ANKARA - İstanbul11 Kasım 2014, Salı

İçişleri Bakanlığı, 28 Şubat’ta bile benzeri görülmeyen bir fişlemeye imza attı. Belgelere göre, bakanlık memur adaylarını akrabaları ile birlikte fişledi. Hala, teyze, dayı, amca, hatta üvey akrabaların bile özel hayatı didik didik edildi. Kimin hangi cemaat, parti veya görüşe mensup olduğu belirlenerek ‘referans’ listeleri hazırlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki ‘111’ kodlu fişleme rezaletinin ardından bir skandal da İçişleri Bakanlığı’nda ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı, memur adaylarını yakın ve uzak akrabaları ile birlikte fişlemiş. Daha önce bir hacker grubu tarafından ele geçirilen ve kısmen sosyal medyaya yansıyan fişleme belgelerinin ayrıntıları, insanların özel hayatının hiçe sayıldığını gösteriyor. 2010 yılında Anayasal suç haline getirilen fişleme örneklerinden bazısı şöyle: “K.K.: Abisi, Alperen Ocakları üyesi şahıslardan; Üvey amcası, 2006 yılında DTP üyesi, 2011’de BDP üyesi. B.Ö.C.: Erkek kardeşi, 2013’te Çankırı’da Gezi Parkı eylemlerine katıldı. B.K.: Teyzesi, 1992’de EĞİT-SEN üyesi oldu. K.M.: Dayısı Tuğba Vakfını Kurucu Üyesi, Kırşehir Ahi İşadamları Derneği üyesi. S.Y.: Dedesi hakkında 1998’de PKK’ya yardım ve yataklıktan işlem yapıldı.” Söz konusu fişleme raporlarının yeni polis alımlarında kullanıldığı belirlendi. Belgelerden polislerin AKP’li vekiller ve İçişleri Bakanlığı bürokratlarının referansıyla seçildiği anlaşılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki ‘111’ kodlu fişleme skandalının bir benzerinin İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Dairesi Başkanlığı, polis adaylarının aile fertlerini tek tek fişlemiş. Daha önce sosyal medyada yayınlanan fişleme belgelerinin ayrıntıları, Anayasa’nın nasıl ihlal edildiğini de gözler önüne seriyor. Yüzlerce polis adayı hakkında, anne, baba, amca, dayı, kız kardeş ve üvey akrabalara varıncaya kadar fişleme raporları tutulmuş. Öğrencilerin isimlerinin karşısına, ‘Alperen Ocakları üyesi, üvey amcası DTP üyesi, Ülkü Ocakları üyesi, dedesi hakkında PKK’ya yardım yataklıktan işlem yapıldı’ şeklinde notlar düşüldüğü ortaya çıktı. Söz konusu fişleme raporlarının yeni polis alımlarında da kullanıldığı belirlendi. Fişlenen adayların çoğu keyfi sebeplerle elenirken polis kontenjanlarının referans gösterenlerle doldurulduğu ifade ediliyor. Belgelerden, yeni alınan polislerin çoğunun AKP’li vekiller ve İçişleri Bakanlığı bürokratlarının referansıyla yerleştirildiği anlaşılıyor.************************************************************ *****

12 Eylül 2010 tarihinde kabul edilen Anayasa referandumu ile fişleme, anayasal bir suç haline getirildi. Ancak iktidar, ‘yeni Türkiye’ söylemiyle anayasal suç olan fişlemeye aralıksız devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki ‘111’ kodlu fişleme skandalının bir benzerinin İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı tespit edildi. Bunun son örneği İçişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılan polis ve komiser yardımcılığı sınavında yaşandı. Binlerce üniversite öğrencisi ve mezun olan gençler, polis olmak için başvuruda bulundu. EGM İstihbarat Dairesi Başkanlığı ekipleri ise başvuruda bulunan gençlerin sözde ‘paralel yapı’ ve farklı gruplarla irtibatı olup olmadığını belirlemek için hummalı bir çalışma yaptı. Yapılan değerlendirmelerde polis adaylarından ziyade bütün aile bireyleri fişlemeye maruz kaldı.

Daha önce sosyal medyada yayınlanan konuya ilişkin belgelerin ayrıntıları, hukuksuzluğun boyutunu da gözler önüne seriyor. Fişleme raporlarına göre adayların aileleri tek tek fişleniyor, isimlerinin yanına özel hayatlarına dair notlar düşülüyor. Bu kapsamda polis adayı B.M. için, “Dayısı 2011 yılında insan sağlığına zararlı maddeleri içeren sütleri kanunsuz olarak satmaya çalıştığı şeklinde bilgi bulunmaktadır.” deniliyor. G.G. isimli bayan ise amcasıyla ilgili incelemeye alınmış: “Amcası 1980’li yıllarda THKO terör örgütü faaliyetlerine katıldığı ve hüküm giydiği şeklinde bilgi yer almaktadır.”

Gazi Üniversitesi Tarih mezunu Ö.D.’nin isminin karşısında ise Alperenler Ocağı üyesi olduğu bilgisi yer alıyor. K.K. isimli şahıs da amcasının yaptığı bazı işlemlerden dolayı işleme tabi tutuluyor. Hakkında tutulan fişleme notlarında ağabeyinin Alperenler Ocağı üyesi olduğunun altı çiziliyor. Ayrıca şahsın üvey amcasının da 2006 yılında DTP üyesi olduğu, 2011’de ise BDP’den siyaset yapmaya başladığı belirtiliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan fişlemelerde sadece sözde ‘paralel yapı’ mensupları değil, toplumun bütün katmanlarının fişlendiği gözlerden kaçmıyor. Bunlardan birisi de K.G. isimli polis adayı. Ülkü Ocakları üyesi olduğu ve farklı tarihlerde eylemlere katıldığı aktarılıyor. Fişleme sadece gencin kendisiyle ilgili değil. K.G., ablasının Türkiye Komünist Partisi üyesi olmasından dolayı fişlenmiş. Gençlerle ilgili tutulan diğer fişleme bilgileri ise belgelere şöyle yansıyor:

DEDESİNİN İŞLEDİĞİ SUÇTAN TORUNU SORUMLU

S.Y.: “Dedesi hakkında 1998 yılında PKK’ya yardım ve yataklık etmekten işlem yapıldı. Teyzesinin eşiyle ilgili de terör örgütü PKK faaliyetlerinden işlem yapılmıştır. Teyzesi de 2011 yılında PKK liderinin doğum günü kutlamasına katılmıştır. *****

F.O.: Dayısı 1999 yılında Fethullah Gülen grubuna mensup olan Battalgazi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olduğu şeklinde bilgi yer almaktadır.

M.K.: Dedesi 2009 yılında nitelikli şekilde kasten adam öldürmeden, silahlı yağmadan ve basit yaralamadan mahkumiyet almıştır.

Y.Y.: Ülkücü görüşe mensuptur. Babası Kızılcahamam MHP ilçe yönetiminde.

S.P.: Ülkücü görüşe müzahir şahıslardan olduğu yönünde bilgi bulunmaktadır.

A.Ş.: Kuzeni 2006 yılında Sinop ilinde SDP ve paralelinde faaliyet gösteren TKKK֒nün sempatizanıdır. Örgütün gençlik kampına katıldığı belirlenmiştir.

F.Ç.: Geçmiş dönemde Sincan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanlığı yapmıştır. 2012 yılında da üniversiteler masa başkanlığına getirilmiştir.

İ.H.: Amcası hakkında 2000 yılında terör amaçlı örgüte üye olma suçundan işlem yapılmıştır. Ancak UYAP kayıtlarında bilgisi yoktur.*****

Fişleme raporları, memur alımında kullanılıyor

Skandal belgede polis teşkilatına alımlarda fişlemenin yanı sıra AKP yakınlarına torpilin yapıldığı da gözler önüne seriliyor. Polis teşkilatına özel notlarla gönderilen yüzlerce isme AKP bürokratları referans oluyor. Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Ozan’ın, Polis Teşkilatı Başkanı Yılmaz Çolak’a gönderdiği notta şu ifadeler yer alıyor: “Sayın başkanım, kurumunuz FYO mülakatına katılacak olan adaylarımızın isimleri, vatandaşlık numaraları aşağıda belirtilmiştir. Kişilere referans olduğumu belirtir, bu konuda ilgi ve yardımlarınızı rica ederim.”

AKP’li vekillerden ‘referans’ mektupları

Belgeler bunlarla da sınırlı değil. Kimi milletvekillerinin referans olduğu isimler listeler boyu sıralanıyor. AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal ve Abdullah Erin, onlarca kişiye referans olan isimlerden sadece birkaçı. Torpil listelerinde referans olarak adı geçenler arasında kimler yok ki, Mardin Milletvekili Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı Bakan Danışmanı Abdullah Erin, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ve daha pek çok ilin milletvekilinin adı listelerde yer alıyor. Torpilin belgesi bunlarla da sınırlı değil. Listeler halinde gönderilen isimlerin hangi merciye iletildiğine dair de ayrıca notlar düşülmüş. Gönderilen torpil belgelerine dair ‘Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak’a iletildi’ şeklindeki notlar da dikkat çekiyor.

http://mobil.zaman.com.tr/politika_i...e_2256896.html
Alt 11-16-2014, 10:39   #606
tususev
Popüler Üye

‘Aile boyu fişleme’ye suç duyurusu

AYŞENUR PARILDAK - ANKARA 16 Kasım 2014, Pazar
İçişleri Bakanlığı’nın memur alımları öncesinde yaptığı ‘aile boyu’ fişleme yargıya taşındı. Fişleme belgelerinde yeğeninin adının geçtiğini öğrenen Eğitim-Sen Kurucu Başkanı Yıldırım Kaya, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak ve polislik sınavı komisyon üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu. ‘Nefret ve ayrımcılık, özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarının işlendiği belirtilen dilekçede, “Medeni ülkelerde büyük krizlere sebep olan bu türden gelişmeler, ne yazık ki memleketimizde olağan hale gelmiştir.” denildi.
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A

Zaman Gazetesi'nin polis alımlarında ‘aile boyu' fişlenme haberinden sonra konunun mağdurları yargıya başvurmaya başladı. Sınava giren yeğeninin fişlenmesinde adının geçtiğini öğrenen Eğitim-Sen Kurucu Başkanı Yıldırım Kaya, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak ve polislik sınavı komisyon üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, "Nefret ve ayrımcılık, özel hayatın gizliliğini ihlal, sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi, inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme, siyasi hakların kullanılmasını engelleme, görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçları işlenmiştir.” denildi. Müvekkilin fişlendiğini ve yeğeni B.K.'nin bu fişleme sebebiyle 2014 Ekim ayında yapılan polislik sınavından elendiğini öğrendiği belirtildi.
Suç duyurusunda, dilekçeye ek sunulan belgeden bazı şahısların da referans adıyla sınava katılanlar adaylardan bir kısmına ayrıcalık tanınmasını istediğinin görüldüğü de kaydedildi. Söz konusu fişlemelerdeki ayrıntıların bu fişlemelerin doğruluğunun en önemli göstergesi olduğu dile getirildi. Dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Sınava giren binlerce insanın bu kadar ayrıntılı özel hayat kayıtlarının başka bir yerde bulunması mümkün değildir

http://www.zaman.com.tr/politika_ail...u_2257969.html
Alt 11-16-2014, 10:41   #607
tususev
Popüler Üye

Hacettepe'de fişleme belgelerine ulaşıldı

Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan sol görüşlü öğrencilerle, Eğitim Sen üyesi öğretim görevlilerinin fişlenerek bilgilerinin yer aldığı belgelere ulaşıldı

Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan sol görüşlü öğrencilerle, Eğitim Sen üyesi öğretim görevlilerinin fişlenerek haklarında ayrı ayrı dosyaların tutulduğu, tutulan bu dosyalarda öğrencilerin hangi kurumlarda faaliyet yürüttüğü, hangi yayınları dağıttığının dosyalandığı belgelere ulaşıldı.

Hacettepe Üniversitesi’nde sol görüşlü öğrencilerle Eğitim Sen üyesi öğretim görevlilerinin fişlendiği ortaya çıkmıştı. Fişlenen öğrenciler ve öğretim elemanları hakkında tutulan dosyalarda 187 kişinin fişlendiği ve fişlenen bu kişilerin hepsinin fotoğraflarıyla birlikte hangi kurumlarda faaliyet yürüttüğü ve hangi yayınları dağıttığı yazılı. Fişlenen öğrencilerin adlarının ve fotoğraflarının konulduğu dosyalarda, örgütlerin faaliyetlerine de yer veriliyor.

http://www.birgun.net/news/view/hacettepede-fisleme-belgelerine-ulasildi/8714
Alt 11-28-2014, 19:46   #608
tususev
Popüler Üye

40 bin polis paralel diye fişlenmişFAZLI MERT, BAYRAM KAYA - İSTANBUL, ANKARA28 Kasım 2014, Cuma

İktidar yandaşı Sabah gazetesi bugün skandal bir haberi manşetine taşıdı. Gazete, sözde paralel yapı safsatasıyla emniyet teşkilatında görevli 41 bin personelin fişlendiğini yazdı. Yandaş gazetede yer alan fişleme uygulaması, Anayasa’da açıkça suç olarak yer alıyor.

17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonları bahane edilerek Emniyet teşkilatında görevli 41 bin personelin fişlendiği belirtildi. Sabah gazetesi her 5 polisten 1'i paralelci diyerek skandalı adeta itiraf etti. Emniyet Genel Müdürlüğü, 28 Şubat'ta bile benzeri görülmeyen bir fişlemeye imza attı. Müdürlük, emniyet görevlilerini akrabaları ile birlikte fişledi. Hala, teyze, dayı, amca, hatta üvey akrabaların bile özel hayatı didik didik edildi. Fişlenenlerin emniyet müdürü, baş komiser, komiser ve komiser yardımcısı oldukları öğrenildi. Ayrıca emniyet görevlilerinin eşlerinin durumu, siyasi görüşleri, çocuklarının hangi okullara gittikleri ve özel hayatlarına kadar araştırma yapıldığı öğrenildi. Oysa geçtiğimiz günlerde polis akademisi ve kolejinde de fişleme yapıldığı haberleri ulusal basına yansımış ve İçişleri Bakanlığı yetkilileri bu haberleri yalanlamıştı. Şimdi ise fişlemenin sadece polis akademisinde değil Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamında yapıldığı ortaya çıkmış oldu. Emniyet kaynakları, AKP iktidarının fişlemelerle kendi polisini oluşturmaya çalıştığına dikkat çekiyor. Kaynaklar, AKP'li bazı milletvekillerinin referans olduğu isimlerden oluşan listelerin Emniyet Genel Müdürlüğü'nde dolaştığını belirtiyor.

HAYATIN HER ALININDA FİŞLEME

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından başlatılan fişleme çalışmaları okullara kadar inmişti. Fişleme yapılan okulların başında ise polis kolejleri ve polis akademisi geliyor. Polis kolejinde ve polis akademisinde görev yapan öğretmenlerin tamamı, cemaatçi, sosyal demokrat ve ülkücü olarak fişlendi. Cemaatçi olduğu iddia edilen öğretmenler için 1, sosyal demokratlar için 2 ülkücüler için ise 3 kodu uygun görülmüştü.
http://mobil.zaman.com.tr/medya_40-b...s_2260804.html
Alt 12-08-2014, 23:32   #609
Kayıtsız Üye
Guest

Wink QMYTnnYRhdaXbdgfyv

A Second Class stamp exjade 500 mg para que sirve In 1998 Venezuelans broke the stranglehold of the discredited party system to elect the populist left-winger Hugo Chavez, a former army officer who proclaimed a "Bolivarian revolution", named after South America's independence hero. Mr Chavez died in 2013, but was succeeded by his vice-president, Nicolas Maduro, who pledged to continue his policies.
myhealthadvantage.com
The shooting came 10 days after Mayor Rahm Emanuel and McCarthy held a news conference to claim success in a strategy of flooding 20 high-crime neighborhoods with police. Back of the Yards was not one of the neighborhoods that received reinforcements, McCarthy said last week.
ddrops
Political analysts said the recall proved that gun ownership remained a touchy subject in Colorado and other Western states, where support for the right to bear arms resonates strongly with the independent streak of many voters in the region.
takeda adcetris sales Meanwhile, Sizo Funeral Directors in Soweto, South Africa's biggest township, offers funeral cover for 14 people under one principal member for as little as 120 rand a month buying the cheapest funeral package of 5,000 rand.
clinicdrugstore.net
A. You must remember this isn't something that happened yesterday. For us, this is an issue that's over a year old. And we'd gotten to this really great place with each other and we'd put it behind us to a place where we felt comfortable enough to move ahead to run for mayor. For us, this was a distant event. That doesn't change the fact that it's very hard to have it come up again.

Konu Franklyn tarafından (10-16-2017 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: sFlqySko
Alt 12-09-2014, 07:53   #610
Kayıtsız Üye
Guest

emare ne demek? Soru net: böyle biri ÖSYM de kimlerle görüşüyor o kişiler hala görevdeler mi?

Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun
Dr. Rıza Eröksüz: Provakatörleri açıklıyorum
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
TUS Sınavından Sonra İnternette Sorular Saat Kaçta Yayınlandı?
Sonundaaaaaaaaaaaa.. ÖSYM yi başarılı gösterecekler
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
ÖSYM başkanı pRFO. dR. Ali Demire teşekkür.
başlığındaki yazılara DİKKATLİ BAKARSANIZ sponsoru olduğunuz YANİ PARASINI SİZİN VERDİĞİNİZ dr TUS SİTESİ KURUCUSU VE MODERATÖRLERİNİN YORUMLARIDIR. hAKARET İÇERMEMEKTEDİR.
SADECE BU ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ

drerk´isimli üyeden Alıntı

savcılık ?

hazır muhatap kabul edilmişken:

nasıl görüşme

nasıl yani???????????????????

mecburum

maddi güçle öylemi?

yargıya müdahale?

nasıl görüşme
nasıl yani???????????????????

maddi güçle öylemi?

vatandaş olarak gidip insaf ölçülerinde ÖSYM başkanına en üst düzeyde baskı uygulama nasıl olabiliyor cemil kardeş bu ne girift bağlantıdır? bir açıklama daha gönderseniz de öğrensek

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
data daki dostumuz gönderdiği son bilgiler
bir önceki yazımda bir numara var dedim anlamadınız uyarısı geldi
a- ÖSYM Basın Duyurusu (7 Ocak 2011) 2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi: Kamuoyunda Tartışılan Hatalı Soru İddiaları Hakkında
.......Öte yandan, bir kısım adaylar tarafından, ÖSYM’ye verilen dilekçeler, açılan dava, gazete ilanı, gösteri ya da basın bildirileri ile kamuoyunun dikkatine taşınmış olan....
......oluşan sağlıklı sonuçlara rağmen, tüm bu olumlu uygulamaların çıkarlarına zarar verdiği açık olan bazı menfaat grupları, hayatlarının çok kritik bir dönemini yaşayan genç doktorlarımızı gereksiz ve haksız yere heyecana sürüklemekte ve onları ÖSYM karşıtı faaliyetlere sevk etmektedirler.
b- ÖSYM Basın Duyurusu (26 Ocak 2011) 2010-TUS Sonbahar Dönemi Bilim Sınavı: İtiraz Dilekçelerinin İncelenmesi
....Sonuç olarak, ÖSYM’ye yapılan çok sayıda itiraz dilekçesinin nerede ise hepsinin aynı metin ile yazılması ve birbirinin kopyası niteliğinde olması, konunun aslında bir hak arama çabasının ötesinde organize bir kampanya ürünü olduğuna dikkatler çekilerek, ÖSYM’nin sınav güvenliği sürecini aynı kararlılıkla devam ettireceğinin kamuoyuna bir kez daha duyurulmasına karar verilmiştir.

aşağıdaki iki yazıyı yazan aynı kişidir.
ve tüm organizasyonların menfaat şebekesinin başıdır.
Bir cerrahi asistanının girmediği sınavla ilgili menfaat kaybı olmayacağına göre aynı nick i kullanan ikinci bir kişi vardır.
Tüm bağlantılar, duyumlar, bilgi sızdırılmaları, telefon trafiği, sınava girmeyen kişilerin, ortaokul ilkokul mezunlarının 25 netim eksik diye ortaya çıkması her yerde yaygaralar organize tabloyu ortaya çıkaracaktır.
İki yıla yakın arayla yazılan bu yazılar aynı kişi tarafından yazılmıştır. Konu, vs kısmı, konsept, hedef, ... lar, her meslekten sonra olanlar kelimesi bile aynıdır.
Sizce bu bir asistan yazısı mı dersane sahibi yazısı mı?

Rastlantı

Alıntı:
haberci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen bu tus dersanesi sahibi asla cezasız kalmamalı!

BÜTÜN DETAYLARI AŞAĞIDAKİ LİNK TEN GÖREBİLİRSİNİZ.

http://osym.gov.tr/belge/1-22004/gaz...lsiz-iddialar-
16092014.html

https://www.facebook.com/doktoradaylari?fref=ts

Alıntı:
hipokratus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak verilen önerge

03.02.2015

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA,

Aşağıda belirtilen sorularımın, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Prof.Dr. Alim IŞIK
MHP Kütahya Milletvekili

Eylül-2014’de yapılmış olan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

1. 14.09.2014 tarihinde yapılan TUS ve DUS (Dişte Uzmanlık Sınavı)’a giren bir grup Doktor ve Diş Hekimi adına Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakana hitaben yazılan ve adeta ÖSYM Başkanlığını şikâyet ederek zan altında bırakan Basın Duyurusundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda şimdiye kadar Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ve kimler hakkında ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?
2. Anılan Basın Duyurusuna cevaben, ÖSYM Başkanlığının 16.09.2014 tarihli ve “Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar” başlıklı Basın açıklamasında yer alan “Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS Hazırlık Dershanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir.” ibaresiyle kastedilen dershane hangisidir? Bu dershanenin kurucuları, yöneticileri ya da sahipleri kimlerdir?
3. Anılan dershanenin ticari sermayesinin tükendiği kanaatine nasıl varılmıştır? Anılan dershanenin sahibi olduğu ya da ilişkisi bulunduğu sosyal medya siteleri ya da platformları kimlere aittir ve aralarında ne tür ilişkiler söz konusudur?
4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında “başkasının yerine sınava girdiği” tespit edilen dershane sahibi kimdir?
5. Anılan dershane sahibi hakkında başlatılan soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle akim kaldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu soruşturma; ne zaman, hangi gerekçelerle ve kimler tarafından başlatılmıştır? Soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle sonuçsuz kalmasında kimlerin ihmali ya da baskısı olmuştur?
6. Anılan soruşturmanın sonuçsuz kalmasına yol açan sorumlular kimlerdir? Bu sorumlular hakkında Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ya da yapılmaktadır?
7. Anılan konuya ilişkin Bakanlığınız görüşü nasıldır?

HABER KAYNAĞI
Prod.Dr. Ömer Dinçer Joker arasa bulurdu. ..

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, konuyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine “Bunun hesabını hep beraber sormalıyız. Bu tip çürük elmalar varsa şayet, bu ve benzeri operasyonlar, hem hükümetimizin hem de eğitim sisteminin konuya tavrını ortaya koyar'' diye konuştu.....

Programımıza şeref veren değerli misafirler ise öğretmenlerimiz için büyük sürpriz oldu. Eski Bakan Ömer DİNÇER, Milletvekili Mustafa ŞENTOP, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Asfa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı uz.Dr Sami SELÇUKBİRİCİK ve Asfa Eğitim Kurulu Genel Müdürü Belma UYSAL Hanımefendi, gecenin anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar. Konuşmalardan sonra Asfa’nın kurduğu Asfa Temiz Kalpler Korosu sahnede yerini aldı. Gece öğretmenlerimiz için çeşitli hediyelerin bulunduğu bir çekilişle devam etti. Programa katılan Karadeniz Gösteri Ekibi ve birkaç öğretmenimiz tarafından hazırlanan tiyatro gösterisiyle öğretmenlerimiz neşelerine neşe kattılar. Öğretmenler Günü Yemeği programımız, yıllarca kurumumuza emek vermiş ayrıca çeşitli yarışmalarda ödül kazanmış öğretmenlerimize plaketlerinin verilmesiyle son buldu.

Bu güzel gecenin sonunda öğretmenlerimizin yüzündeki tebessümler programın ne kadar güzel geçtiğinin en önemli kanıtıydı. Asfa Eğitim Kurumları olarak tüm değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik eder, hayırlı nesiller yetiştirme çabasında olan her öğretmenimize teşekkürü bir borç biliriz.

http://www.asfa.com/32972/asfadan-og...nlamli-program

ÖSYM BASIN AÇIKLAMASI

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı ile ilgili*****asılsız iddialarla*****Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı mahiyette açık mektup yazan bir grup isim, ÖSYM'yi ağır suçlamalarla töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin*****olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir.

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir,ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır,ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez.*****

Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS hazırlık dersanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde*****“Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur dershanenin bu saldırılarını yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin, bu deshaneye bir şekilde bağlı kişileri organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde malum dershane sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin de eski bir tarihte başkasının yerine sınava girdiği tespit edilmiş, ancak başlatılan soruşturma zaman aşımı dolayısıyla akim kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı*****

Savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur?

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
ŞEHİR İSMİ (bulunduğunuz ilin başsavcılığı)

MÜŞTEKİ.....: Şikayet edenin ismi ve adresi

SANIK.........: TUSDATA AŞ yönetim kurulu başkanı Uz.Dr. Sami Selçukbiricik'in sponsorluğunda yayın yapan Dr TUS. com sitesi Kurucu Admini Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ, drerdinç, mecburum, drasc, kukasen, drsvc, drriza, dremotif, ahmeteren, fibrin, kemalkemal, başocak, isosumer, femm, fibrin, tini, jiks24, kahvebahane, attuda, drsofistike55, ambivalan, ahir, dr_samsa isimli bir kısmı tusdatanın maaşlı elemanı Moderatör ve kullanıcıları
Adres: Dr. Rıza ERÖKSÜZ İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı 34390 Çapa - İstanbul

SUÇ: a-BASIN DUYURUSU 27 Ekim 2011 tarihli aşağıdaki başkanlık Basın Açıklamanızda belirtildiği gibi ÖSYM ile ilgili çok sayıda kötü niyetli yıpratıcı ve haber çıkmaktadır.
b- BASIN DUYURUSU (7 Ocak 2011) .. Kamuoyunda Tartışılan Hatalı Soru İddiaları Hakkında Açıklama.. Öte yandan, bir kısım adaylar tarafından, ÖSYM’ye verilen dilekçeler, açılan dava, gazete ilanı, gösteri ya da basın bildirileri ile kamuoyunun dikkatine taşınmış olan...., ...oluşan sağlıklı sonuçlara rağmen, tüm bu olumlu uygulamaların çıkarlarına zarar verdiği açık olan bazı menfaat grupları, hayatlarının çok kritik bir dönemini yaşayan genç doktorlarımızı gereksiz ve haksız yere heyecana sürüklemekte ve onları ÖSYM karşıtı faaliyetlere sevk etmektedirler.ÖSYM BAŞKANLIĞI

Özellikle TUS sınavı ile ilgili YALAN ve YANILTICI haberlerin tamamı aynı yerde çıkmakta ve YILLARDIR her TUS döneminde
TAMAMINA yakını doktor olmayan veSINAVA GİRMEYEN kişiler tarafından

mağduruz şeklinde ORGANİZE kampanya düzenlenmektedir.

Organize Kampanya Başlıkları:
TÜM BU KAMPANYALAR: SINAVA GİRMEYEN MENFAAT ŞEBEKESİ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR

1- Tüm bu kampanyalar ÖSYM nin Emniyet Genel Müdürlüğüne ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına Tusdatanın kural dışı bilgi temin ettiği ve yaydığına dair yazısı ve sonrasında ÖSYM'nin Tusdataya açtığı dava sonucu Uz.Dr. Sami Selçukbiricikin 5 yıl denetimli serbestlik kararı olduğu dönemde yapılmıştır.
Bu dönemde şirket yönetim kurulu üyesi Efdal Orhan ÖSYM Başkanının makamında soruların güvenliği nasıl sağlanıyor? Soruları kimler hazırlıyor, soru başına kaç lira alıyorlar konulu röportaj yapmıştır.
Sorulan sorular: ÖSS’nin arka planı

Sorular nasıl hazırlanıyor?
Soruları kimler hazırlıyor hazırlanıyor?
Sorular nasıl bir yerde hazırlanıyor?
Soruları hazırlayan kişiler nasıl tespit ediliyor?
Soruların güvenliği nasıl sağlanıyor?
Soruların zorlukları nasıl ayarlanıyor?
Sorular hangi aşamalardan geçiyor?
Soruları kimler inceliyor?
Soruları hazırlayan kişilerin soruları sızdırma riskini nasıl önlüyorsunuz?
Soru başına ne kadar ücret ödüyorsunuz

2- ÖSYM yi ellerinde oynattıklarına (uz.dr. sami selçukbiricik) dair algı yönetimi kampanyası
3- Mali güç karşılığı ÖSYM içerisinden bilgi aldıkları (uz.dr. sami selçukbiricik) itirafı
3- ÖSYM içinde bilgi aldıkları ve yönlendirici oldukları itirafı
4- ÖSYM gidip gele gele oluşan tanıdıklardan bilgi alındığı itirafı
5- ÖSYM'nin Sami Selçukbiricik dışında kimseyi muhatap almadığı itirafı
6- ÖSYM yetkililerine ve YÖK başkanvekiline en üst düzeyde baskı yapıldığı itirafı
7- ÖSYM içinden sürekli istihbarat aldıkları itirafı
8- ÖSYM ile görüşüldüğü yeni sınav formatı hakkında bilgi alındığı ve buna uygun deneme sınavı yapılacağı itirafı
9- ÖSYM ye açılan davalarda hakime tavassutta bulunulduğu itirafı
10- Soruların Tusdata yayınlarından çıkmazsa hatalı soru adı altında ÖSYM'ye baskı ve “ÖSYM bu işi eline yüzüne bulaştırdı” organize kampanyası yapılacağı itirafı

11- Aynı kişiler tarafından dr tus sitesinde ve ulusal basında sınavda 20-30 hatta 35 net eksiğim geldi mağdurum kampanyası ( 24 net eksik, 10 net eksik, 8 net eksik, 9 net eksik,
12- Dr tus ve hurriyet gazetesinde cevap kağıdıma müdahale edilmiş kampanya örneği
12- ÖSYM cevap kağıdımla oynamış, doğruları silmiş ve yanlış eklemiş, Şerefsiz ÖSYM organize kampanyası
3- Soru hazırlama ekibinin değişmesinden duyulan rahatsızlık ve güvenlik tedbirleri artırıldıktan onra soruların kendi yayınlarından çıkması için yapılan kampanya
6- Klasik kopya metodlarından olan tuvalete gidişin yasaklanmasına karşı ÖSYM'yi organize yıpratma kampanyası
7- TUS Sınavında “kaloriferler yanmıyordu, salon buz gibiydi, donduk” türü organize yıpratma kampanyası
8- Dr Tus yöneticileri tarafından ÖSYM’nin sınavda dağıttığı “silgi silmiyordu” organize kampanyası
9-
10- Her TUS döneminde ÖSYM yi karalama için ulusal gazetelere TUSDATA sponsorluğu ile sınava girmeyen kişilerin adının yer aldığı ilan verme organize kampanyası

11- “Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına” yazılan mesajlar
12- ÖSYM binası önünde yapılan organize eylem kampanyası

13- Başbakanlığa maillerle mağduruz organize yıpratma kampanyası

14- Cumhurbaşkanlığına yönelik mailler ve randevular ile mağduruz organize kampanyası
15- Tüm gazetecilere mağduruz diye “MAİL BOMBARDIMANI” organize kampanyası

16- Tüm gazete haberlerinin altına “mağduruz feryadı” organize kampanyası

17- Tüm televizyon kanallarına mağduruz diye organize kampanya
18- Ana muhalefet liderine kampanya
18- YÖK başkanına yönelik organize kampanya

19- Tüm milletvekilleri ve siyasetçilere yönelik mağduruz organize kampanyası

20- Tüm ÖSYM çalışanlarına “çok ağır küfür ve hakaret” organize kampanyası

21- Hain ÖSYM'nin adaletsizliğine karşı kurtarıcı olarak davet edilen kahraman Uz.Dr. Sami Selçukbiricik senaryosu

22- TUS sınavı bitmeden, sınav devam ederken soruları internetten yayınlama

TÜM BUNLAR YAKLAŞIK AYNI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR VE TAMAMINA YAKINININ SINAVLA İLGİLERİ YOKTUR: TEK GÖREVLERİ SINAVLA İLGİLİ ŞAİBE OLUŞTURMAKTIR.

21 - Tıp Fakültesi Öğrencilerini fişleme
Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi...
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme

İZAHI..........: Dr tus com sitesinde yayınlanan yorum ve itiraflar başlıklar

DAVA yağmuruna tutmalı... Bunu da basına yansıtmalı
YÖK BAŞKANI BİRAZDAN CNNTURK de...Mail saldırısı başlatalım!
SORULARA İTİRAZ İÇİN mailler KILIÇDAROĞLUNA
ÖSYM Başkanı Pek Umursamıyor. Aman Dikkat!!!
ÖSYM'ye Kaç Kişi İtiraz Dilekçesi Verdi? (Anket)
İŞTE ÖSYM ye dava... Hayırlı olsun...
Ey vajenlerinde streptokok olmayan oğlu olmayan hocalar
ACİL!!!! EYLEM YAPMALIYIZ, ÖSYM yi PROTESTO ETMELİYİZ.
Abbas Güçlü'de TUS Hatalı Soru Haberini Oyla,GÜNDEMİ BELİRLE
ÖSYM' YE DAVA AÇMA ÇALIŞMALARI...
ŞU BİMERİ BİR KEZ DE BİZ KULLANALIM
Son Dakika ÖSYM Gelişmesi.. YÖK başkanı devreye girdi....!!!

PROTESTO ETMEK İSTEYENLER - Ankete katılın lütfen
BU ADAMLAR DALGA MI GEÇİYOR???
ÖSYM'YE SORU İPTALİ İÇİN BAŞVURMAKTAN LÜTFEN KORKMAYIN..

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanıkların bağlantılarının tespiti ve duyum aldıkları ÖSYM çalışanları hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim . Tarih

Müşteki
Ad Soyad

ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
Dr TUS hakkında Savcılığa Suç Duyurusu
ÖSYM nin büyük hainliği..
Rıza Eröksüz, ÖSYM kimlere emanet?

Bu abimiz sınava girmi ki?
Sami Bey sadece ÖSYM yi mi elinde oynatıyor?
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına

Tusdatayı aradım Sami Bey ÖSYM de dediler...
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
Ben drasc
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal

Yeter artık ösym yeterrrrrrrrr adam ol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?

TUSDATA'nın sponsoru olduğu Dr tus'taki şizofren
Kaşarlanmış Dr TUS.com provakatörü: Başocak
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
Sami HOCadan Site Çalışanlarına ve Ösymye Fırça

Konu Kayıtsız Üye tarafından (09-28-2016 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir.

Seçenekler
Stil