www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > TUS Magazin

1559 (0 Kayıtlı Ve 1559 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-24-2011, 23:36   #11
drerk
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 313
drerk will become famous soon enough

sen misin güvenlik önlemlerini artıran

koltuk ehlinde değil

koltuğun ehli

Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  adrenalin.jpg
Görüntüleme: 56009
Büyüklüğü:  87,6 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  deve kuşu ve ösym.jpg
Görüntüleme: 308
Büyüklüğü:  98,3 KB (Kilobyte)  

Konu drerk tarafından (01-24-2011 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
drerk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-25-2011, 20:45   #12
drerk
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 313
drerk will become famous soon enough

emmoğlu ltd şirketi

Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ösym güven.jpg
Görüntüleme: 243
Büyüklüğü:  88,8 KB (Kilobyte)  
drerk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2011, 20:30   #13
musculus
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 317
musculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nice

Alıntı:
clinic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur?

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
ŞEHİR İSMİ (bulunduğunuz ilin başsavcılığı)

MÜŞTEKİ: Şikayet edenin ismi ve adresi

SANIK: TUSDATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami Selçukbiricik'in sponsorluğunda organize yayın yapan Dr TUS. com sitesi Kurucu Admini Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ, drerdinç, mecburum, drasc, kukasen, drsvc, drriza, dremotif, ahmeteren, fibrin, kemalkemal, başocak, isosumer, femm, fibrin, tini, jiks24, kahvebahane, attuda, drsofistike55, ambivalan, dr_samsa isimli
bir kısmı Tusdata TUS Dersanesi ücretli elemanı Moderatör ve kullanıcıları
Adres: Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı 34390 Çapa - İstanbul

SUÇ............: 27 Ekim 2011 tarihli aşağıdaki başkanlık Basın Açıklamanızda belirtildiği gibi ÖSYM ile ilgili çok sayıda kötü niyetli yıpratıcı ve haber çıkmaktadır. Özellikle TUS sınavı ile ilgili YALAN ve YANILTICI haberlerin tamamı aynı yerde çıkmakta ve YILLARDIR her TUS döneminde
TAMAMINA yakını doktor olmayan ve
SINAVA GİRMEYEN kişiler tarafından

mağduruz şeklinde ORGANİZE kampanya düzenlenmektedir.

Organize Kampanya Başlıkları:
TÜM BU KAMPANYALAR: SINAVA GİRMEYEN MENFAAT ŞEBEKESİ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR

1- Sınavda 20-30 hatta 35 net eksiğim geldi mağdurum kampanyası
2- ÖSYM cevap kağıdımla oynamış, Şerefsiz ÖSYM organize kampanyası
3- Soru hazırlama ekibinin değişmesinden duyulan rahatsızlık ve güvenlik tedbirleri artırıldıktan sonra soruların kendi yayınlarından çıkması için yapılan kampanya
4- ÖSYM yi ellerinde oynattıklarına (uz.dr. sami selçukbiricik) dair algı yönetimi kampanyası

5- Mali güç karşılığı ÖSYM içerisinden bilgi aldıkları (uz.dr. sami selçukbiricik) iddiaları
6- Klasik kopya metodlarından olan tuvalete gidişin yasaklanmasına karşı organize yıpratma kampanyası
7- Sınavda “salon buz gibiydi, donduk” türü organize yıpratma kampanyası
8- Sınavda ÖSYM’nin dağıttığı “silgi silmiyordu” organize kampanyası
9- Sorular kendi kitaplarından çıkmayınca yürütülen “ösym bu işi eline yüzüne bulaştırdı” organize kampanyası

10- Tüm gazetelere ÖSYM yi karalama için ilan verme organize kampanyası

11- “Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına” yazılan mesajlar
12- ÖSYM binası önünde yapılan organize eylem kampanyası

13- Başbakanlığa maillerle mağduruz organize yıpratma kampanyası

14- Cumhurbaşkanlığına yönelik mailler ve randevular ile mağduruz organize kampanyası
15- Tüm gazetecilere mağduruz diye “MAİL BOMBARDIMANI” organize kampanyası

16- Tüm gazete haberlerinin altına “mağduruz feryadı” organize kampanyası

17- Tüm televizyon kanallarına mağduruz diye organize kampanya
18- YÖK başkanına yönelik organize kampanya

19- Tüm milletvekilleri ve siyasetçilere yönelik mağduruz organize kampanyası

20- Tüm ÖSYM çalışanlarına “çok ağır küfür ve hakaret” organize kampanyası
TÜM BUNLAR YAKLAŞIK AYNI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR VE TAMAMINA YAKINININ SINAVLA İLGİLERİ YOKTUR: TEK GÖREVLERİ SINAVLA İLGİLİ ŞAİBE OLUŞTURMAKTIR.

21 - Tıp Fakültesi Öğrencilerini fişleme
Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi...
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme

İZAHI..........: Dr tus com sitesinde yayınlanan yorum ve itiraflar
samsa

etiğin dip noktasında olduğunu farketmiyor musun?

Kritik kulis boyutu

Nokta atış

drasc merkezde olan herşeyi biliyor

drsvc

dr.objektif

drrıza

bezgin şirin

mecburum

mecburum

sadece + bakanlığı?

+ uzmanlık kurulu ??

+ meclis

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanıkların bağlantılarının tespiti ve duyum aldıkları ÖSYM çalışanları hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim . Tarih

Müşteki
Ad Soyad

ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
Dr TUS hakkında Savcılığa Suç Duyurusu
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
ÖSYM nin büyük hainliği..
Rıza Eröksüz, ÖSYM kimlere emanet?

Bu abimiz sınava girmi ki?
Sami Bey sadece ÖSYM yi mi elinde oynatıyor?
Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına:)

Tusdatayı aradım Sami Bey ÖSYM de dediler...
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
Ben drasc
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal

Yeter artık ösym yeterrrrrrrrr adam ol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?

TUSDATA'nın sponsoru olduğu Dr tus'taki şizofren
Kaşarlanmış Dr TUS.com provakatörü: Başocak
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
Sami HOCadan Site Çalışanlarına ve Ösymye Fırça
tesadüf

Konu musculus tarafından (09-27-2014 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.
musculus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2011, 21:03   #14
yigit13
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
yigit13 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
garleee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
doktor degilim. siradan orta gelirli bir devlet memuruyum. bazi manevi degerlerimden oturu, sigara alkol gibi aliskanlıklardan uzak temiz bir ortamda egitim alması maksadıyla cocugumu ozel ferda kolejine gonderiyorum . bu yil okulumuzda degisiklikler var.adi degisti ozel asfa ankara ferda koleji oldu. yonetimi degisti. dokotr sami bey yonetime geldi. tevafuken rasladigim sayfa ve genc klinisyenler etkinligi bende derin kaygiya sebebiyet veerdii . kizginlik , hayal kirikligi , ofke. nereden nereye ''''''''''''''

Özel Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Özel Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Özel Asfa Ankara Ferda Lisesinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı Sami SELÇUK BİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Uz. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Özel Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Özel Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Özel Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Özel Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

bizi haberdeki şekilde kandırırlarmış
Asım Köksal’ın İslam Tarihini okuyan 6 kişi, Umre Seyahati kazandı.

Kitap Okumaya Büyük Onur. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Ak parti Ankara İl başkanı Murat ALPARSLAN , Sincan eski belediye başkanı Rüstem ALTUNBAŞ ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok önemli isim katıldı.
Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Kültür Yarışmasının anasponsoru Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.
Kazananlara ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.
Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.
Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.
Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK ise Asilder’in Keçiörende’ki faaliyetlerini yakından izlediğini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.
Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

bize yapılan bilgilendirmeler

Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Özel Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUKBİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

300 Sayfa Okudular Umre Kazandılar

14.01.2012 19:55
Asım Köksal'ın İslam Tarihini okuyan 6 kişi, Umre Seyahati kazandı.
Kitap Okumaya Büyük Onur. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Ak parti Ankara İl başkanı Murat ALPARSLAN , Sincan eski belediye başkanı Rüstem ALTUNBAŞ ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok önemli isim katıldı.
Açılış ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Kültür Yarışmasının anasponsoru Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu , bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.
ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.
Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.
Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.
Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK ise Asilder’in Keçiörende’ki faaliyetlerini yakından ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.
Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

Ayda Bir” Programının Mart Ayı Konuğu Dr. Sami Selçuk BİRİCİK

ASİLDER Mamak Temsilciliği’mizin “Ayda Bir Programları” mart ayı konuğu ASFA Ferda Koleji Kurucu Müdürü Dr. Sami Selçuk BİRİCİK beyefendi idi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda Dr. Sami Bey –İnsanın hedefleri ne olmalı? – Güzel ve iyi insan nasıl olmalı? Sorularının yanıtlarını uzun uzun anlattı. Başkan Erdal KİRAZ katılımlarından dolayı Dr. Sami Bey’e ve ASİLDER gönüllülerine teşekkür etti.

İşte örnek gençlik

3300 Sayfa İslam Tarihi okudular, Umre Seyahati kazandılar. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.

ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü) tarafından gerçekleştirilen yarışmada Asım Köksal’ın 3300 sayfalık İslam Tarihi kitabını okuyan yüzlerce öğrenci kıyasıya mücadele verdi.

Yapılan ilk yazılı sınavda öğrencilere İslam Tarihi kitabından 80 soru soruldu. Oluşturulan 3 grup içerisinde yapılan ilk sınavda 200 kişi ikinci elemelere hak kazandı. İkinci sınava hak kazananlar arasında yapılan ikinci yazılı sınavda her kategoriden birinci ve ikinci olanlara umre hediyesi verilirken, üçüncü ve dördüncü olanlara ise yarım altın hediye edildi.

Yarışmada en küçük yarışmacı ilköğretim lise kategorisinde, ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Zahid Kara birinci oldu. Düzenlenen yarışmaya daha çok bayan öğrencilerin katıldığını belirten yetkililer, böylesine büyük bir taleple karşılaştıklarından dolayı çok mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu sene ilk defa gerçekleştirilen bu yarışmanın gelecek senelerde de devam edeceğini ve her yıl bir başka İslam klasiklerinden yarışma yapılacağını, katılımcıların daha şimdiden büyük heyecan yaşadıklarını sözlerine eklediler.

6 UMRE 9 ALTIN HEDİYE EDİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla duygusal anlar yaşandı.

Kocatepe Kültür Merkezi‘nde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak, AK parti Ankara İl başkanı Murat Alparslan , Sincan eski belediye başkanı Rüstem Altunbaş ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok isim katıldı.

Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal, yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kültür Yarışmasının ana sponsoru Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sami SelçukbiricikK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr. Sami Selçukbiricik, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.

BÖYLE ORGANİZASYONLARA HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR

Kazananlara ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.

Niğde milletvekili Ömer Selvi, ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.

AK Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.

Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak ise ASİLDER’in Keçiören’deki faaliyetlerini yakından izlediğini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi. Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

Habervaktim Gazetesi
artık milli eğitim bakanına mı seslenilecek :)

Konu yigit13 tarafından (01-24-2013 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.
yigit13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2012, 10:50   #15
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
drerk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru olayları 15 eylül de bilen dr. Mecburum dr tus sitesinde ösym başkanına sesleniyor
m[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=323&d=1294863647[/ımg]

[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=324&d=1294863671[/ımg]

[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=235&d=1293993753[/ımg]hiç

[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=322&d=1294863610[/ımg]

[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=224&d=1293979413[/ımg]

[ımg]http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141[/ımg]
bırakın bu işleri.. Artık yeter
anlamıyorsanız edi bese
Alt 09-14-2013, 12:03   #16
ayca
Normal Üye

ayca is an unknown quantity at this point

Alıntı:
Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru olayları 15 eylül de bilen Dr. Mecburum Dr TUS sitesinde ÖSYM Başkanına sesleniyor
m

hiç

3 yıl geçti değişen bir şey yok
ayca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-20-2014, 08:52   #17
int-örn
Normal Üye

int-örn is an unknown quantity at this point

ÖSYM bu ülke için çok önemlidir. Yasayla kendisine verilmiş görevi hakkıyla yapmalı soruları açıklamalı
en ufak şüpheli durumu
tus ve tıp sitelerinde geçen (stetuskop dr tus once tus anti tusif medimagazin doktorlarsitesi) iddiaları ciddiyetle ele alıp incelemeli ve yanıtını somut olarak dürüst insanları töhmet altında bırakmadan kamuoyuna açıklamalıdır
int-örn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-27-2014, 19:47   #18
cagenike
Normal Üye

cagenike is an unknown quantity at this point

Alıntı:
clinic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur?

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
ŞEHİR İSMİ (bulunduğunuz ilin başsavcılığı)

MÜŞTEKİ: Şikayet edenin ismi ve adresi

SANIK: TUSDATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami Selçukbiricik'in sponsorluğunda organize yayın yapan Dr TUS. com sitesi Kurucu Admini Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ, drerdinç, mecburum, drasc, kukasen, drsvc, drriza, dremotif, ahmeteren, fibrin, kemalkemal, başocak, isosumer, femm, fibrin, tini, jiks24, kahvebahane, attuda, drsofistike55, ambivalan, dr_samsa isimli
bir kısmı Tusdata TUS Dersanesi ücretli elemanı Moderatör ve kullanıcıları
Adres: Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı 34390 Çapa - İstanbul

SUÇ............: 27 Ekim 2011 tarihli aşağıdaki başkanlık Basın Açıklamanızda belirtildiği gibi ÖSYM ile ilgili çok sayıda kötü niyetli yıpratıcı ve haber çıkmaktadır. Özellikle TUS sınavı ile ilgili YALAN ve YANILTICI haberlerin tamamı aynı yerde çıkmakta ve YILLARDIR her TUS döneminde
TAMAMINA yakını doktor olmayan ve
SINAVA GİRMEYEN kişiler tarafından

mağduruz şeklinde ORGANİZE kampanya düzenlenmektedir.

Organize Kampanya Başlıkları:
TÜM BU KAMPANYALAR: SINAVA GİRMEYEN MENFAAT ŞEBEKESİ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR

1- Sınavda 20-30 hatta 35 net eksiğim geldi mağdurum kampanyası
2- ÖSYM cevap kağıdımla oynamış, Şerefsiz ÖSYM organize kampanyası
3- Soru hazırlama ekibinin değişmesinden duyulan rahatsızlık ve güvenlik tedbirleri artırıldıktan sonra soruların kendi yayınlarından çıkması için yapılan kampanya
4- ÖSYM yi ellerinde oynattıklarına (uz.dr. sami selçukbiricik) dair algı yönetimi kampanyası

5- Mali güç karşılığı ÖSYM içerisinden bilgi aldıkları (uz.dr. sami selçukbiricik) iddiaları
6- Klasik kopya metodlarından olan tuvalete gidişin yasaklanmasına karşı organize yıpratma kampanyası
7- Sınavda “salon buz gibiydi, donduk” türü organize yıpratma kampanyası
8- Sınavda ÖSYM’nin dağıttığı “silgi silmiyordu” organize kampanyası
9- Sorular kendi kitaplarından çıkmayınca yürütülen “ösym bu işi eline yüzüne bulaştırdı” organize kampanyası

10- Tüm gazetelere ÖSYM yi karalama için ilan verme organize kampanyası

11- “Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına” yazılan mesajlar
12- ÖSYM binası önünde yapılan organize eylem kampanyası

13- Başbakanlığa maillerle mağduruz organize yıpratma kampanyası

14- Cumhurbaşkanlığına yönelik mailler ve randevular ile mağduruz organize kampanyası
15- Tüm gazetecilere mağduruz diye “MAİL BOMBARDIMANI” organize kampanyası

16- Tüm gazete haberlerinin altına “mağduruz feryadı” organize kampanyası

17- Tüm televizyon kanallarına mağduruz diye organize kampanya
18- YÖK başkanına yönelik organize kampanya

19- Tüm milletvekilleri ve siyasetçilere yönelik mağduruz organize kampanyası

20- Tüm ÖSYM çalışanlarına “çok ağır küfür ve hakaret” organize kampanyası
TÜM BUNLAR YAKLAŞIK AYNI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR VE TAMAMINA YAKINININ SINAVLA İLGİLERİ YOKTUR: TEK GÖREVLERİ SINAVLA İLGİLİ ŞAİBE OLUŞTURMAKTIR.

21 - Tıp Fakültesi Öğrencilerini fişleme
Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi...
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme

İZAHI..........: Dr tus com sitesinde yayınlanan yorum ve itiraflar
samsa

etiğin dip noktasında olduğunu farketmiyor musun?

Kritik kulis boyutu

Nokta atış

drasc merkezde olan herşeyi biliyor

drsvc

dr.objektif

drrıza

bezgin şirin

mecburum

mecburum

sadece + bakanlığı?

+ uzmanlık kurulu ??

+ meclis

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanıkların bağlantılarının tespiti ve duyum aldıkları ÖSYM çalışanları hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim . Tarih

Müşteki
Ad Soyad

ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
Dr TUS hakkında Savcılığa Suç Duyurusu
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
ÖSYM nin büyük hainliği..
Rıza Eröksüz, ÖSYM kimlere emanet?

Bu abimiz sınava girmi ki?
Sami Bey sadece ÖSYM yi mi elinde oynatıyor?
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına:)

Tusdatayı aradım Sami Bey ÖSYM de dediler...
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
Ben drasc
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal

Yeter artık ösym yeterrrrrrrrr adam ol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?

TUSDATA'nın sponsoru olduğu Dr tus'taki şizofren
Kaşarlanmış Dr TUS.com provakatörü: Başocak
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
Sami HOCadan Site Çalışanlarına ve Ösymye Fırça
2011 den beri tartismalar hala cozulmemis ösym cozum icin uzerine duseni yerine getirmeli
1-
OSYM de provaskasyon organizasyon çete varsa bunun geregini yapmali yoksa da surekli organizasyon var diyerekten aciklama yapmamali
2- bu savlar dogru ise geregini yerine getirip magdur arkadaslarımızın magduriyetlerini gidermeli ornek 35 neti silinen doktor
3-
sorulari hatasi minimum olacak sekilde ozenli hazirlamali
4- her sinav doneminde bu kaosu onlemeli bitirmeli
cagenike isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-10-2017, 19:41   #19
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru olayları 15 eylül de bilen Dr. Mecburum Dr TUS sitesinde ÖSYM Başkanına sesleniyor
m

hiç

Kesinlikle bir kez daha haklı cikti
Alt 10-10-2017, 21:01   #20
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
kayıtsız üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kesinlikle bir kez daha haklı cikti
+ 111

Seçenekler
Stil