www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > TUS Magazin

1559 (0 Kayıtlı Ve 1559 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-29-2009, 22:27   #1
aygun_58
Popüler Üye

aygun_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 455
aygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to behold
Standart tusdata rezaleti *

1. arena tarzında kurgulanmış ibret videosu. bu zamana kadar etik,eğitim,kurumsallık,bilimsellik kelimelerini ağızlarından düşürmeyen sami selçukbiricik ve saz arkadaşlarının (tusdata ailesi-nasıl bir aileyse...) ipliğini pazara çıkaran video.
tüm doktorların ve tıp fakültesi öğrencilerinin (hatta tıp fakültesini düşleyen lise öğrencilerinin de) izlemesi gereken baş yapıt. hatta tıp fakültesi dekanlıklarının ve sağlık müdürlüklerinin dvdsini hazırlayıp, dağıtılması gereken şaheser video. hazırlayanın eline sağlık.

http://video.google.com/...docid=-5411298948371081480
(kroc, 06.05.2009 18:34 ~ 10.05.2009 12:35)
#16106480 fb !?

2. prof.dr. abdurrahman kadayıfçı'yı rektör yardımcısı olduğu için farklı isimle * derslere sokan zihniyetin ürünüdür. vergi kaçırdıklarını dersaneye bir süre devam etmiş tüm hekimler zaten bilir. alternatiflerin az olması, çok iyi reklam yapmaları tusdata'yı her zaman bir numara gibi göstermiştir. ama tus dersanesine gitmeden önce sami selçukbiricik'in tek bir resmine bakmanız bile sizi soğutacaktır.

edit: videoyu sonuna kadar izlemeyi borç bildim. vergi kaçırmayı hak gören, hekimleri salak gibi gördüğünü açıkça ifade eden, tüccar olduğunu defaatle vurgulayan, kursa devam eden öğrencinin paylaştıklarını onlarca insanın önünde paylaşmaktan çekinmeyen bir nlp uzamanına iş veren badem bıyıklı dersane - bilimsel toplantı merkezi değil - kurucusu sami selçukbiricik hazretleri utanmadan dinden bahsediyor. o elinde tuttuğu kuran'ı bırakmasını rica ediyorum. komik oluyor çünkü.
(eliette, 06.05.2009 18:58 ~ 19:32)
#16106596 fb !?

3. kurs amacıyla eğitim aldığım bir kurum olduğu için rahatlıkla memnuniyetimi bildirebilirim. gittim dersleri aldım, gelişmelerden de memnun kaldım. videoyu izleyince son derece amatör ve bilgisiz şahısların varlığını da gördüm. şirket içi eksiklerin, hataların masaya yatırıldığı bir toplantı videosunu uğur dündar heyecanıyla ele geçiren rakip şirketin ağzından akan salyalara da hiç şaşırmadım.
oldukça net bilgiler aldım çünkü videodan haberdar olduktan sonra arayıp sorduğum tusdata şubesinden aldığım bilgileri aktarmadan önce objektif olmamak için hiçbir sebebim olmadığını söylemek isterim. objektifim çünkü bu “rezaleti” açığa çıkarmak için tusdata hakkında yazılan diğer ifadelerdeki "yeşil sermayeli, badem bıyıklılara oh olsun..." hıncı çok trajikomik.
efendim, bu rezalet şöyle gelişmiş: zamanında tusdata bünyesinde çalışan bir görevlinin olaylı bir şekilde tusdata'dan ihraç edilmesi (ismi saklı kalsın, fotoğrafına bakın, soğuyun demeyeceğim için kusura bakmayınız) sonrasında şirket içi hesaplaşma, eksikleri ölçüp tartma toplantılarının bu eleman tarafından rakip şirkete sızdırılması durumu...

şirketten atılıyorsun ve rakip şirkete gidip zor durumdaki adamların 3. sınıf arena çığırtkanlığı yapmasını sağlıyorsun ve için soğuyor, olan badem bıyıklı yeşil sermayeye olsun; oh olsun nıhahaha; etik, ahlak, bilimsellik çalışmaları anlaştığın diğer şirkette devam ediyor. ta ki oradan da atılmak mümkün olmasın.

hiç şaşırtıcı değil değil mi?
(modernizm postu serdi, 06.05.2009 19:23)
#16106708 fb !?

4. kurs amacıyla eğitim aldığım bir kurum olduğu için rahatlıkla video rezaletine şaşırmayan biriyim. gerçekten özellikle son nisan sınavından sonra takındığı tutum, kendi açığını örtmek adına sağa, sola bulduğu her kurum ve kuruluşa saldırışı beni bu kurumda eğitim almış olmaktan utandırdı.
özellikle de doktorlar tarafından çok fazla takip edilen bir siteyi de sponsorşuk adı altında ele geçirip rakiplerine karşı yaptıkları saldırılarda bir silah olarak kullanması doktorluk, tıp, etik kavramlarından ne kadar uzak olduklarını ortaya koyuyor.

burdan sami beye de şunu söylemek istiyorum:
para önemlidir mutlaka ama para kazanmak için her yol da mübah değildir bence. hele de sağlık ve eğitim sektöründe.

not: merak edenler için sınavım da iyi geçti, türkiye 129. su oldum, yani bu sınavı kötü geçmiş birinin kin kusması falan değildir , bilesiniz istedim.
(ihe sade, 06.05.2009 19:34)
#16106756 fb !?

5. rezalet filan değildir, buna rezalet diyorsanız her gün ürünlerini kullandığınız firmalar içinde rezil olmayan bulamazsınız. her şirket çalışanlarını toplar, pazarlama stratejilerini konuşur, şirket yararına olacak ortak ve standart bir tavrı yerleştirmeye çalışır. yıllarıdır kurumsal kimlik, marketing gibi çok cilalı lafların peşine düşerken, bunları gelişimin olmazsa olmaz işaretleri sayarken, türkiye'de bir an önce yerleştirilmelerinin ne kadar hayati olduğunu anlatırken her şey iyiydi de bunu bu adamlar yapınca mı kötü oldu? eğri oturalım doğru konuşalım, bu adamlar bir eğitim kurumu değil, hayır kurumu değil, kar amaçlı bir şirket ve bu karı garantilemeye ve artırmaya çalışıyorlar.

tus dersaneciliği denen şeyin kendisi bir rezalettir; adam kayırmaların önüne geçmenin tek yolunu tus gibi bir garabeti yaratmakta bulmak, bu kadar kolaya kaçmak rezalettir; tıp eğitiminin kalitesinin düşüşüne göz yummak rezalettir. kavga edilecekse bunlarla edilsin. sistemde bir yanlışlık varsa onun sorumlulularına hesap sorulsun, sistemin boşluğunu dolduran ve para kazanan adamlara değil. bu işte de detaya takılıp, ana meseleyi kaybetmeyelim. kapitalizmin özü budur; siz sistemde bir boşluk yaratırsanız, onu doldurmayı özel olarak yasaklamazsanız ve o boşluğu doldurmak kara dönüştürülebilir bir şeyse o boşluğu dolduranlar mutlaka bulunur. bunu da her yatırımcı gibi karı maksimize edecek şekilde yaparlar.

rezaleti doğru yerde arayalım, kızılması gerekene kızalım.

not:
tus ve tus dersaneciliği meselesine dair fikrimi ve endişlerim için:
(bkz: #7299014)
(svr, 06.05.2009 19:42)
#16106781 fb !?

6. kraldan çok kralcı olanlar tarafından görülemeyen ya da görülmek istenmeyen rezaletlr zincirinin halkasıdır.
(ihe sade, 06.05.2009 19:44)
#16106787 fb !?

7. valla "kuyruk acısı olan çığırtkanların karalama kampanyası" olsa ne yazar, tusdata'nın çizgisi bellidir, geleneği bellidir ki şirket toplasında açık açık söyledikleri üzere ticaret ahlakları ve profesyonellikleri de ortadadır. kimseyi zorlayan yok, canı isteyen "sonuçta müslümanlar", "sonuçta işlerini iyi yapıyorlar", "sonuçta para kazanmakta her yol mübah, diğerleri de az değildir" der gider. kaç milyarsa o kadar parasını verir bu arkadaşlara, hem ders dinler hem de sevap işler müslümanlara kazanç sağlayıp.

ancak ne olursa olsun sansasyon videosu olması kepaziliği ters yüz etmeye yetmiyor. "sonuçta ticaret bu" geyikleri bir yana, apaçık suç itirafları var orada (vergiyi şöyle kaçırıyoruz, şu hocayı takma isimle çalıştırıyoruz gibi). bunlar suç unsuru teşkil ediyor yasalara göre, yoksa kimse kimseyi "para kazanmaya çalıştığı için" suçlamıyor.

ha suç unsuru olsa ne olur olmasa ne olur, yolunu bulmuş sayın selçuk hocamız, dumura uğramış bir öss nesli ile ilimsel toplantılar yapıyor huşu içinde. tusdata ile ne yazık ki muhattap olmak zorunda kalmış biri olarak söyleyebilirim ki allah düşmanımı düşürmesin hakikaten (öğrenci olarak değil sivil olarak muhattap olmam gerekti, kaldıramadım heralde bu kadar ilkeyi, prensipi, profesyonelliği, kentsoyluluğu. bilimsel toplantı neferlerini takdir edemeyecek kadar köylüyüm zaar)

eklemek gerek: "ortaya çıkan" bir şey yok. tus dershaneciliğinde olsun, öss'de olsun, ısıtma-yalıtım sektöründe olsun, aklınıza gelebilecek her türlü alanda kokuşmuşluk zaten mevcuttur. bu kokuşmuşluk vajinal enfeksiyonların kategorize edilmesi gibi farklı sektörlerde farklı kokular olarak verir kendini. "tus dershaneciliği", "öss sektörü" falan kaçınılmaz bir yapısal kokuşmuşluktan ziyade direkt zottirik eğitim vizyonu ile alakalıdır. bu bağlamda "nasıl olur, 20 sene öncesinin kadın doğum notu ile bilim mi yapılır :(" hezeyanı anlamsız kalıyor, kimse kimseyi zorlamıyor ki oraya millet gidip kendi parasını veriyor kendi rızasıyla, karşılığında nostaljik not okuyorlarsa kendi bilecekleri iş. anlamlı hezeyan bunun beslendiği bataklığa duyulandır, ya da en basitinden "kolay önlenebilir" kısımlarına odaklanmaktır işin. mesela "usb hard disk ile vergi kaçırıyoruz", "rektör yardımcısını takma isimle çalıştırıyoruz" gibi sözlerin üzerine gidilebilir. "hocaları kuran dağıtıyormuş :(" pek uymuyor duruma, kimse kimseyi kolundan tutup kaydetmiyor ki oraya.
(heatseeker, 06.05.2009 19:54 ~ 20:03)
#16106830 fb !?

8. selçuk sami biricik denen vatandaş okulumuza* tusla ilgili bilgi vermek için gelmişti geçen sene.aslında tusa daha çok vardı ama hem bilgi sahibi oluruz hem de ilanlarda yazan eşantiyonlardan alırız diye gitmiştik.gerçi onlardan da alamadık ya neyse... sami bey önündeki şov aletle(laptop tarzı bir alette düz bir zemine kalemle birşeyler yazıyor,yazdıkları projektör ile sunum tahtasına düşüyordu.sunumdan aklımda kalan en ilgi çekici şey oydu.) bize çalışma tekniklerinden,olayın arka planından bahsetti.tabi geçen senenin tus birincisi de konferansta yerini almıştı.arkadaş da sanki yıllardır sahnedeymiş gibi gayet profesyonelce,yüzlerce kişinin önünde hiç duraksamadan konuştu, kurumun reklamını yapmaktan da geri kalmadı.bu kısımlar salonu dolduran yüzlerce tıp fakültesi öğrencisi için hoş olmuştu ve buraya kadar herşey olması gibiydi.ama sunumun ikinci bölümünde konu bir anda kurs fiyatlarının normalliğine(!),kampanyalara geldi..az önce bize profesyonelce tıbbın öneminden,bilimsel çalışma tekniklerinden bahseden adam gitmiş yerine bir pazarcı gelmişti.hani ''şunu da atayım 3 liralık olsun abla'' diyen adamlar vardır ya o misal bahsi geçen aletle kaç kişi gelse ne indirim olur hesaplarına girdi.öğrenci dostu gibi görünüp 'dördüncü sınıfta gitmenize gerek yok ama beş ve altıda gidilmeli' tarzı dostça(!) önerilerle bizi yönlendirmeye çalıştı.benim kafamda o anda tusdata nın hemen her yayınında editör olarak adı geçen bu isim ve kurum hakkında soru işaretleri oluştu.az önce eğitim sistemleri hakkında bilirkişi gibi ahkam kesen insanın,'hoca'lık vasıflarına sahip bir kişinin,tıp gibi direk insan yaşamıyla ilgili bir konuyla ilgilenmesi gereken bir insanın ,basit tüccar gibi davranması garibime gitti açıkçası. yani o konuşmayı dinleyince bu videoda söylenenlere hiç şaşırmadım .zira o gün bu zihniyetin, söylediklerinin aksine direk ticari bir oluşum olduğunu anladım.ancak etik dışı faaliyetlerini tahmin etmiştim.yasa dışı vergi kaçırma tarzı olaylarını da bu videodan öğrendim.
ancak şunu da söylemek gerek.bu video belli ki profesyonelce hazırlanmış,belki işten atılan birinin,belki rakip şirketin ürünü.ama bu iddialar** kayıtların orjinal olduğunu ve kendi ağızlarıyla itiraf ettikleri gerçekleri yalan yapmaz.
(otaci55, 06.05.2009 20:38)
#16107059 fb !?

9. eğitimin alınır satılır olduğu durumlarda, olmazsa olmaz rezalettir. babasının hayrı için basmıyor bu adamlar bu kitapları, kar hırsı işin içine girince çakallığın bini bi para.
(sakin sular, 06.05.2009 20:47)
#16107098 fb !?

10. şaşırtmamaktadır. öğretimin ticari olduğu her yerde bunlar olur. insanlar "öğretimin, sağlığın ve adaletin özeli olmaz" diye boşuna yırtınmıyor ki. dersane varsa kar var, kar varsa her türlü dolap da var.

o nedenle her dersane için her öğrenci kekliktir, nedir şaşırılan şey anlamıyorum.
(katakullizator, 06.05.2009 20:54)
#16107145 fb !?

11. (bkz: #16011506)
(ihe sade, 06.05.2009 23:01)
#16107859 fb !?

12. ''ticaret=ahlaksızlıktır'', ''para için annemi bile satarım'', ''milliyetçi takılırım ama iş vergi kaçırmaya gelince her tusta ilk 100 de 90 derece'' anlayışlarını özellikle bir doktor olarak normal/kabul edilebilir gören varsa gelecekte meslektaşlarımla frotman yaşayacağım korkarım. hele ''çalıyorlar ama iş te yapıyorlar'' zihniyetinde olan arkadaşları gördüm (bkz. onlar sayesinde kazandım canım feda olsun tusdataya / sami selçuk biricik'in hastasıyım tusdata'ya ayarın ustasıyım), üzüldüm. en son gencay gürsoy tabipler odası başkanı olduğunda üzülmüştüm bu kadar.

sorun tusdata bu kadar rezil, x dersanesi süper kaliteli-ahlaklı değil, adamların doktorları kaz yerine koyup bir de bunla övünmeleri. umarım anlaşılmıştır...
(kroc, 06.05.2009 23:37)
#16108151 fb !?

13. şu anda tusdatanın kendi sitesinde konuyla ilgili gerçekten çok tatmin edici(!) bir cevap gelmiş.bir bağlantı kuramadım ama hekimlerden "keklik" diye bahsetmenin,fatura kesmemenin,rektör yardımcısını farklı isimle derse sokmanın,bilimsel toplantı merkezi adıyla milli eğitim bakanlığı izni olmadan dersane işletmenin cevabı,başarı oranı,kursiyerlerin görüşleri ile açıklanmış.bir de biz yayınlıyoruz artık,görüntüleri kendi sitemize koyduk diyerek komik duruma düşmüşlerdir.daha komik duruma düşüren şey ise o görüntülerde tusdata patronunun dakikalarca konuyu dağıtmasından başka birşey mevcut olmaması.kantinde,facebookta vs. görüntüleri izlerken zaman kaybetmeyelim diye koymuşlar guya.ayrıca bu görüntüler kurgu değil montaj değil nedense seviyesizlik,çamur atmak ve bel altı vurmak olarak nitelendirmiş patron.hekimlerden "keklik" diye bahseden çalışanlara sahip kurumun sahibinden "patron" diye bahsetmem bile bir bakıma kibarlık ama neyse.
son olarak yüklenmem sadece tusdataya değil yarın birgün işler değişirse,başka dersane veya herhangi başka sektördeki bir kurum aynı şeyi yaparsa ,tabi ki de onları da kötülerim.sadece tüketiciler bilinçli olmadıkça bu tür şeylerin artarak devam edeceğine inanıyorum.görüntülerde müşteri demeleri sorun değil tabi ki müşteriyiz sonuçta.ama genel bir bilinç kazanırsak müşteri olarak,hatta tüm ülkeye genelleyim,seçmen olarak iyi bir bilince sahip olursak bu ülkede herşeyin çok daha farklı olacağına inanıyorum.
(therecruit, 11.05.2009 23:34)
#16136923 fb !?

14. neden bu kadar tepki gösterildiğini anlamak zor doğrusu. ne bekleniyordu ki yani şimdiye kadar tusdata'dan. adamlara git milyarları ver, ondan sonra da bir sürü para alıyorlar diye hayıflan. ne kadar mantıklı! etik, doktora değer vermek, saygılı olmak vs. gibi lafları bir ticari kurumdan, hele de tusdata gibi bu işin kurdu olmuş insanlardan beklemek zor.

herkes bilir kursa gittiğiniz zaman tusdata "bilimsel toplantı merkezi" yazar kapısında. bir a4 kağıdına basılmış, "kadın doğum alanında yeni gelişmeler" filan gibi bir başlık, altında da konuşmacı. e bunu şimdiye kadar farketmemiş olmak aptallık olur heralde. bu işte bir terslik var besbelli. tabi bunun açıklamasını da "kanunda açık var, nasıl vergi vereceğimizi bilmiyoruz" gibi komik bir şekilde yapıyorlar.

hocasına filan da değer vermesi gerekmez. kursiyerine de değer vermesi gerekmez. niye versin, niye vermesi gereksin? hoca işini yaptığı sürece parasını alır, kursiyer parasını ödediği sürece kursa devam eder. sonra bir kez olsun verdiğin paranın makbuzunu faturasını sordun mu? sormadın! ben de sormadım. dünya kadar para verdim arkasını sormadım bile. kitap alırken de "hocam fiş almazsan fiyatı bu" dendiğinde, "tamam ya fiş önemli değil" dedik hep. devlete vergi gitti mi gitmedi mi kimin umurunda. açık söyliyim benim umurumda olmadı. o an için sadece kitabı ucuza almak vardı benim için önemli olan.

zaten bilinen şeyleri, bir de adamlar daha iyi nasıl pazarlarız diye oturup uğraşıyorlar. yapılan hiçbir şeyin takdir edilecek bir yanı olmadığı gibi yerden yere vurmanın da anlamı yoktur. bu düzenden rant sağlayanlar, asla bu sistemin devam etmesinden rahatsız olmazlar ve bu böyle sürer gider. yaygara koparmanın mantığı yok!

Konu aygun_58 tarafından (09-29-2009 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.
aygun_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 09-29-2009, 22:43   #2
beta06
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
beta06 is an unknown quantity at this point

aygünn 58 sen benmisin yoksa yazının hepsi sana ait heralde eline sağlık .....tebrik de edrim ayrıca sınav sonucun için. darısı bize
beta06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-29-2009, 22:47   #3
aygun_58
Popüler Üye

aygun_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 455
aygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to beholdaygun_58 is a splendid one to behold

yok cnm ben degilim sadece degistirmedim bunu baska birisi yazdi da ben sizle paylastim ben daha sinava girmedim:(
aygun_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-30-2009, 20:22   #4
kcuf_ssb
Sadece Üye

kcuf_ssb is an unknown quantity at this point

amaaaaaaaaaan be tusdata işte vakit kaybı gitmiyorum bu ülkede tek şube de kalsa oturup çalışmak lazım çözüm basit ornisid mümessilimden inciler ::)))
kcuf_ssb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-01-2009, 12:08   #5
sinantnr
Sadece Üye

sinantnr is an unknown quantity at this point

Rezaletin Daniskası... Hiç Olur Iş Değil...
sinantnr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-25-2009, 23:50   #6
catchmaz
Aktif Üye

catchmaz is on a distinguished road

Dizi olsa reyting rekoru kırarlar bu rezilliklerle )))) ireziller
catchmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2016, 21:46   #7
Kayıtsız Üye
Guest

Konu nedir