www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TIP ÖĞRENCİLERİ > TIP Öğrencileri > TIP Tercih Edecek Adaylar

843 (0 Kayıtlı Ve 843 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 10-04-2010, 17:27   #1
Avicenna
Normal Üye

Avicenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
Avicenna is an unknown quantity at this point
Standart Hekimliğin içinde bulunduğu durum böyle anlatılır!

LYS şampiyonu Arman Özdemir otomobil, ev ve burs tekliflerini geri çevirerek hayali olan Boğaziçi'ni tercih etti. Anne ve babası doktor olan Arman, elektronik mühendisliği okuyacak

Binlerce üniversite adayının heyecanlı bekleyişi dün açıklanan Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) sonuçlarıyla son buldu. Yeni sistemle kılavuz tartışmalarıyla geride kalan LYS macerasında dereceye girenlerin üniversitelerin ev araba teklifi yerine hayallareni tercih etti.
Tek tercihi olan Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi'ni kazanan Arman Özdemir'de bunlardan biri. Fen-matematik puan şampiyonu İzmir Fen Lisesi mezunu Arman Özdemir, bir özel üniversitenin ev, otomobil, doktor babasının maaşı kadar aylık burs teklifini geri çevirerek "Hayallerime ulaştım, çok mutluyum" diye konuştu.
DOKTOR OLMAKİSTEMEDİ
Buca Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde görev yapan jinekoloji uzmanı Dr. Özden Özdemir ile Atatürk Eğitim Hastanesi'nde Ortopedi Kliniği'nde çalışan Dr. Mehmet Özdemir'in oğlu olan Arman "Bu üniversitenin yetkilileri, kendi üniversitelerini tercih etmem halinde bana hiç maddi sıkıntı yaşamadan ev, otomobil sahibi olarak öğrenim görebileceğim bir ortam sundu. Ancak ben öğretim yılı başında Boğaziçi Üniversitesi'nde okumayı kafama koymuştum. Annem babam doktor ama onların yaşadığı sorunları gördüm, doktorluğu sevmedim, istemedim. Oysa tıp fakültesi, elektrik elektronikten kolay" dedi. Arman, Boğaziçi Üniversitesi'nin kendisine ayda 350 lira burs vereceğini söyledi.
STAR
Avicenna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
böyle anlatılır!, hekimliğin, içinde bulunduğu durum

Seçenekler
Stil