www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TIP ÖĞRENCİLERİ > TIP Öğrencileri > TIP Tercih Edecek Adaylar

1892 (0 Kayıtlı Ve 1892 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 07-22-2010, 02:31   #1
drblood
Popüler Üye

drblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 544
drblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond repute
Standart ÖSYS için Çukurova Tıp Fakültesi Tanıtım Sayfası

iyi günler fatih bey ben ömer .... size bir takım sorularım olacak öncelikle ben bu sene sınava girdim ve iyi bir puan aldım puanım ve basarı sıram bir çok kaliteli tıp fakültesine yetiyor ama sıkıntım nereyi tercih edeceğim konusunda çukurovayı egeyi dokuz eylülü bursayı be eskisehiri düsünüyorum ege biraz zor ama diğerleri garanti geliyor benim gönlümden çukurova geçiyor bir çok doktor tavsiye etti ama benim için su anda okuyan öğrencilerin tavsiyelerini dikkate almak ve önemsemek istiyorum yanlıs bir tercih yapmak istemiyorum tıp okuyan arkadaslarım o üniversitede okuyan kişilere aşagıdaki sorularımı sormak istediler kendileri samsun istanbul marmara ve ankara gazide okuyanlar var ama adana hakkında bir fikirleri yok sorularım sunlar

1) çukurova zormu tıpın zor olduğu doğru ama çukurova gereksiz yere zorluyomu
2)sınavlarınız komitemi yoksa klasikmi
3) geçme notu kaç
4)sosyal etkinlik bakımından üniversite nasıl
5)kampüs yasamı nasıl hastenesi nasıl dısarıdan söylenildiği kadar çok iyimi
6)bi ege tıpla cerrrahpasayla çapayla veya gaziyle yarısacak düzeydemi yani eğitimi iyi mi
7)tus kazandırma oranı nasıl oradan mezun olduğumda tus sınavında zorluk çekermiyim
8)öğrencilerin kalma dııurumu nasıl hocalar çok zorlayıp bırakıyormu oraya geldiğimde hergün ders çalısmak zorunda kalırmıyım
9)son sınıfta nöbetler çok mu tusu engelleyecek kadar fazlamı mesala marmarada çokmus ama çapada tusa çalıssınlar diye çok değilmiş
10)ben dokuzeeylül gazi veya çukurova arasında gidip geliyorum ne olur bana yardımcı olun fatih bey cevabınızı çok kısa süre içinde atarsanız sevinirim .

Sorulara Cevaplar

1- gereksiz yere zorluyolar hakkaten ama burdaki eğitimi alan bi doktor hiçbir yerde boynu bükülmüyo.. çıkarken hocalara ne kadar saysak da kendimizi doktor olarak hissediyoruzz..

2- ilk 3sene morfoloji binasında komite sınavları varr ancak her ders kurulunda özel modüller uygulanıyo.. grup çalışması ve direk eğitim temelli olduğu için gayet güzel bunlarda.. diğer üniversitelerde daha yeni yeni bu uygulamalar yaygınlaşırken çukurova bu konuda resmen öncü ve lider)

3- geçme notu 70 ..tem ortalamasında 80ni tutturan finalsiz geçiyo altındakiler finale giriyo

4- sosyal etkinlik idare eder işte kişiye bağlı eğer arkadaş çevren varsa paranda varsa yapıcak şeyler buluyosunn..

5-çukurova kampüsü şehirden ayrı bi yerde gölün hemen kenarında.. türkiyenin en güzel kapüslerinden birisi.. hastane okulun hemen girişinde fakültede biraz üst tarafında ama kampüsten biraz soyutlanmış durumda dier fakültelere az biraz uzak iletişimde zorluk çekiyoz o yüzden erkekler kendi bölümünden kızlarla çıkıyo
6- dier fakültelerle kıyaslama konusunda; ilk3 senenin nerdeyse bişi katmadığını söyleyebilirim.. biraz boş geçiyo.. ama 4-5-6 çok iyi.. balcalı tüm akdenize hitap ettiği için görülübilicek olgu sayısı oldukça fazla.. çok sayıda ve çeşitte olgu göreceğiniz kesin..
7- tus konusu muallakta.. 6. Sınıfta tus çalışmak çok zor stajlarda yük sizin üstünüzde fırsat bulupta çalışırsanız ne ala ama zaman zaman minik dereceler çıkaran bi fakülte konumunda)

8- hocalar bazen saçma sapan zorluyo bazılarıda zorlamıyo.. eğer orta sınıfı geçer bi öğrenciyseniz çok rahat geçersiniz dersleri.. genelde aynı sorular gelir çalışılacak yerler bellidir.. çok sorun olmaz yani..

9- stajına ve stajdaki öğrenci sayısına göre değişiyo.. bazılarında 3-4güne bi nöbet var rahat oluyo bazılarındada sıkışıyo.. ama kimse size niye çalışıyon demiyo.. asistanlar anlayışlı yardımsever)

10- valla bu bnm görüşüm batı tarafında insanlar daha geniş görüşlü daha kolaycı.. bizim burada bzaen sebepsiz yere zorluyolar yada olmadık iş çıkarıyolarr.. ama buradaki iş yükü çok fazla olgular çokk görebiliceğin vaka çeşidi fazla.. doktor olucam diyen gelsin doktor yaparlar ha ben kariyerik bi doktor olucam tusumu rahat çalışıym dokunmayın şabanıma gariptir diyosanız egeyi yazın.. ha bide adanada burs imkanları kısıtlı.. bu konuda ben çok çektim haberiniz olsun.. onun dışında adana yeme-içme barınma kebap.. dışarıdan gelen için rahatça yaşanabilicek bi şehir burası)
Yanıtlayan Dr.Halit Demir.(Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum)
http://www.facebook.com/Dr.Fatih.BATI
drblood isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
çukurova tıp fakültesi, ösys için, tanıtım sayfası

Seçenekler
Stil