www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > PARAMEDİKAL DÜNYA > Sosyal Hayatımız > Konuk Yazar

6194 (1 Kayıtlı Ve 6193 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 11-03-2011, 21:37   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Otuzlu yaşlarına kadar koca görme ihtimali zor olan anestezi

ŞEFİN İDDASI

Otuzlu yaşlarına kadar “koca görme ihtimali” zor olan anestezi uzmanı veya adayı doktor hanımlarımıza, asistan erkeklerimize buradan sesleniyorum..

“Mesleğinizde ilerleyeceksiniz de ne olacak?”

Diyelim akademik yolu seçip taaa profesörlüğe kadar geldiniz.. Hatta Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’nin yönetim kuruluna girdiniz..

Veya başkanı oldunuz..

Siz siz olun bu tür kongrelerde derneğin ekâbir takımına verilen özel yemeklerden uzak durun, açık büfeyi tercih edin..

TARD’ın Başkanı Şükran Hanım, ilk gün verilen başkanlık yemeğine beni de katmıştı, oradan biliyorum..

Açık büfeyi görebilen bir salonda yuvarlak masa düzenindeyiz.. Otel aşçısının yemeklerde çok iddialı olduğunu söylediklerinden kendime hafif heyecan yapmışım..

İlk tabak önüme konduğunda heyecan bitti..

Patlıcanlı garnitürün üzerinde kaşık ağızlığı kadar bir tavuk parçası.. Süs olsun diye iplik gibi bir yeşil soğanı da zerine yatırmışlar..

Yarısını şimdi ye yarısını sahura bırak, der gibi..

Başlangıç yemeğini bir lokmada haklayıp ikinci yemeği bekledik.. Yirmi dakika sonra, yine garnitür üstü tek adet karides getirdiler..

Serçe parmağı kadar.. Üstelik altını kesip iki bacak yapmışlar.. Gariban karidesin yapma bacakları, yakalanmadan önce yengecin tecavüzüne uğramış gibi ayrık duruyor..

Biz böyle birer lokmalık yemeklerle nefsimizi köreltirken, açık büfedekilere bakıyorum.. Her birinin tabağı Çatalhöyük gibi.. Dal tabağa, arkeolojik kazı yap..

Şükran Hanım’ın elinden kurtulup açık büfeye dalamıyoruz ki..

Cumhuriyet Bayramı yıldönümüne denk gelen gala gecesi de başkanlık masasında olduğumdan şansım olmadı..

Yine de ustalığı ile övünen şefi sınamak için bir imkândı..

Ara sıcak olarak talaş böreği önüme geldiğinde notumu verdim..

Starlight’ın şef aşçısı, kurşun geçirmez yelek kadar dayanıklı talaş böreği yapmayı başarmış..

Bıçak kesmedi.. Cebime koyayım da odada suya batırıp yiyeyim, desem o da riskli.. O börek üzerimde yakalansa “ateşli silah taşıma yasasına muhalefetten..” hüküm giyerim..

Göze alamadım..

Meslekte TARD yönetimini amaçlayan genç anestezi uzmanlarının eninde sonunda gelecekleri yer böyle bir sofra..

Ne demek istediğimi anlamışlardır..

Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır..
Selahattin Duman
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
anestezi, anestezistler, anesteziyoloji, selahattin duman, tard, türk anesteziyoloji ve reanimasyon derneği

Seçenekler
Stil