www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > DHY (Devlet Hizmet Yükümlülüğü) / Mecburi Hizmet > DHY / Mecburi Hizmet > Eş Durumu - Mazeret

1771 (0 Kayıtlı Ve 1771 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 07-01-2010, 10:44   #1
medihaber
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 350
medihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the roughmedihaber is a jewel in the rough
Standart Mazeret kuraları kötüye kullanılıyor

Mazeret kuraları kötüye kullanılıyor

MEDİMAGAZİN OKUYUCU KÖŞESİ:

Üzerine eklenen haberlerle gölgelenmiş olsa da DHY hala eski çelişkileri ile sürüyor. İnsan bir çok şeye alışabiliyor ama herkese eşit uygulanırsa ve en azından kanuna uygun olursa. 500 günümü tamamlayıp mecburi hizmetimi tamamladım söz verildiği gibi kurum içi naklen atama kurasında gidebilirim sanmıştım ama atamada her zaman açılan kadrodan (20 lerden 11 e düşmüş) daha az kadro açıldı.

Neredeyse tümü İstanbul olan ve İstanbul dışı ise yine doğuda olan kadrolar nedeniyle söylendiğine göre her zamankinden daha fazla müracaat olmuş. Yıllardır batıda çalışan belki halinden de memnun olan ağabeylerimiz de İstanbul a gitmeyi hak ediyor tabi; ettiler de zaten. Başka diğer kuralarda uygulanmayan bir ayrıcalık var kurum içi naklen atama kurasında başvuru kadrolar belirlenince oluyor; ve sadece DHY zedelerin belki eşlerinin olduğu yere gitmelerini sağlayabileceği gibi İstanbul’da çalışma hayali olan ya da bakalım çıkacak mı diye yazıp sonra gitmeyecek ağabeylerimizi de kapsıyor. Sonra ne mi oluyor ‘’biraz düşündüm de o semt benim için uygun değil ben Anadolu yakasında çalışmak istiyorum, yerim kötü değil, ne olacak 1 yıl daha tayin istemem ’’ diyerek gitmiyor birileri. Yedek var mı yok; ne oldu; dhy doğuya hapsoldu.

Tam gün yasasının heyecanı ile emeklilik ve istifa sonrası iştah kabartan kadroların doldurulması ise cabası. O kadar ki bu günlerde sözleşmeli kadroya geçip açıktan atama kurasına girmek neredeyse moda oldu. Çünkü sözleşmeli istifa sonrası 1 ay bekliyor 657 ise 1 yıl; 657 ile kurum içi naklen atama kurası bekleyenin suçu ne. Ve sonra ihtisası sırasında beni doğuya hiçbir güç gönderemez diyen bir arkadaşın eş durumu nedeniyle ihtisas sırasında aldığı evin yanı başındaki devlet hastanesine atandığını duydum. Eşi asistan olduğu için eş durumundan aynı ilde başlamışken şimdi kendisi ihtisası bitirince istanbul’un yanı başındaki bu büyük şehirde uzman eksikliği nedeniyle(buna inanmak çok güç) eşi dhy ye sokulmazken eşi gidemediğinden dolayı da kendisi aynı şehirde tutuluyor. Yazık vallahi batıda büyük şehirde bir uzman doktor atayamıyor bakanlığımız bu yüzden iki uzman hekimini dhy ye sokamıyor çok üzüldüm doğrusu.

Dr.H.A
medihaber isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-02-2017, 09:24   #2
global93
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
global93 is an unknown quantity at this point

like
global93 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-18-2017, 07:43   #3
Kayıtsız Üye
Guest