www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > İdari Kurumlar / TIP Eğitim Kurumları > TTB

TTB Türk Tabipleri Birliği

1474 (0 Kayıtlı Ve 1474 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 05-11-2016, 16:53   #11
Kayıtsız Üye
Guest

Değerli Meslektaşımız,

14 Mart haftası etkinlikleri içinde yapmayı planladığımız, ancak Kızılay'da meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle iptal etmek zorunda kaldığımız etkinliklerinden "Kahvaltı Eşliğinde Pazar Sineması" etkinliğini 15 Mayıs 2016 Pazar günü saat 10.00'da gerçekleştirmek istiyoruz.

Tüm üyelerimiz davetlidir.

Saygılarımızla,

Ankara Tabip Odası

Yer: Ankara Tabip Odası Toplantı Salonu

Tarih: 15 Mayıs 2016 Pazar

Saat: 10.00

Yönetmen: Woody Allen

Film: Zelig
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Alt 05-13-2016, 14:05   #12
Kayıtsız Üye
Guest

Geçen 4 Mayıs günü SES üyeleri LGBTİ'lere yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla üzerinde 'Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği tarafından LGBTİ tanımlar-Kavramlar, LGBTİ hareketinin Türkiye'de ve Dünyada gelişimi, ayrımcılık ideolojisi, heterosesksizm alt yapısı, LGBT'lilerle sosyal çalışma ve sosyal hizmet vakaları' yazılı afişi hastanenin yemekhane katında bulunan panoya astı. SES üyelerinin panoya astığı afiş, Balıklıgöl Devlet Hastanesi doktorlarından Ahmet Mehmet Doplan tarafından yırtılarak çöpe atıldı.

Hastane yemekhanesinde LGBTİ gerginliği
Yaşananların ardından SES üyeleri bugün adliyeye gelerek afişi yırtan doktor Ahmet Mehmet Doplan hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye bahçesinde konuşan SES Şube Başkanı Reşat Doğan, afişi yırtan doktor hakkında hukuki süreci başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

"Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde sendikamızın panosuna asılı olan LGBTİ paneli içeriğine yönelik hukuk dışı, sendikanın çalışmasını engelleyen, düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyen bir tutum sergilendi. Bir sonraki gün yaptığımız basın açıklamasının ardından hastanede bir doktor aynı afişi tekrar yırtmıştır. Bugün sendika olarak bu afişi yırtan doktor hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk."
Alt 06-30-2016, 08:32   #13
Kayıtsız Üye
Guest

tanıdık geldi
Alt 04-09-2017, 11:06   #14
Kayıtsız Üye
Guest

SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Tabip Odasından 'İcra ihbarnamesi' alan doktor: Odam beni hatırladı!
Tabip Odasından 'İcra ihbarnamesi' alan doktorun tabip odalarının durumunu gösteren sitem, biraz da öfke dolu yazısı...
Tabip Odasından 'İcra ihbarnamesi' alan doktor: Odam beni hatırladı!
08 Nisan 2017 -
Sosyal Ağlarda Paylaş
Paylaş0Paylaş1PaylaşPaylaş
Yorum Oku/Yaz

MEDİMAGAZİN OKUYUCU KÖŞESİ-Haksızlık olmasın bu odamın beni ilk hatırlayışı değil. Ankara Tabip Odası (ATO) ile ilk tanışmamız 2005 yılında oldu. Fakülteden mezun olunca, özel bir hastanede nöbete anlaştım, SGK kaydı için tabip odasına kayıt yaptırmak mecburi dediler. Oda da ne ? dedim ; her meslek grubunun haklarını savunan, zor durumda onlara destek veren bir odası olur dediler. İyi dedim ATO’ya gittim. Sıkışık zamanda bir kaç belge imzalattılar, aldık kuruma verdik.

24 saati 100 Tlye (açlık sınırının biraz üzeri) ayda on acil nöbetiyle geçen bir yıl boyunca odam beni hatırlamadı, bir yıl sonra TUS’u kazanıp Kayseri’de asistanlığa başladım. 1700 Tl maaş + 180 Tl total nöbet ücretiyle 4 yıl çalıştım (evlendim bir çocuğum oldu); odam beni hiç hatırlamadı.

Zorunlu hizmette Yozgat 6. Bölgede uzman doktor olarak göreve başladım. 2 yıl geçti odam beni yine hatırlamadı.

2012 yılında bir gün başhekimliğe bir mektup geldi, üzerinde ATO logosu , işte dedim odam beni sonunda hatırladı, ‘Hayırlı olsun’ diyecek. Heyecanla zarfı açtım: ‘ 2005-2012 yılları arası birikmiş 1000 tl aidat borcunuz bulunmaktadır. Ödememeniz halinde hakkınızda icra yoluyla.....’ Tam bir hayal kırıklığıydı.

Aynı soğuklukla cevap yazdım :’2006 yılı Nisan Ayı’nda Kayseri’de göreve başladığımdan. 1 yıllık aidat borcumun hesaplanması halinde ödeyeceğimi.... ‘.

Cevap gelmedi. Odam beni yine unuttu, herhalde dedim 150-200 tl için zahmete girmediler.

2016 yılında odam beni bu sefer Maraş’ta hatırladı. ‘2005-2012 yılları arası şu kadar borcunuz bulunmaktadır. Ödememeniz halinde...’

Öğrendim ki her yönetim değişikliğinde eski borç defterleri açılır, ülke sağlık sistemi ve doktorların özlük hakları için hayati öneme haiz Küba gezileri için kaynak aranırmış. Odamın beni 3-4 yılda bir bulmasının nedeni buymuş.

Geçen gün hayatımda ilk kez bir İcra ihbarnamesi aldım, fakülteden sonra üç kuruşa çalışırken sırf icra korkusuyla öğrenim kredisinin taksitlerini yatırırken beni hatırlamayan odam bu sefer bana çok kızmış, borcum avukat ücreti+ faizle 1500 Tl yi geçmiş.

İşin hukuki boyutunu araştırmadım, büyük ihtimalle o imzaladığım belgelerin bir tarafında dilekçeyle başvurmadığım takdirde üyeliğimin devam edeceğini yazan bir 3 puntoluk madde vardır. Ama her hukuki olan, adil midir? Zaten odalar aslında hukuk adı altında yapılan zulümleri engellemek için kurulmamış mıdır? Peki bu durumda benim hakkımı kim savunacak? İlk kez hukuki destek istesem Odam yardım eder mi acaba? Ama üye değilim şimdi, tekrar üye mi olsam?

Diyeceksiniz ki Doktor Bey, bunca yıl hiç aramamışsınız, tayin olduğunuzu bildirmemişsiniz suç sizde, haklısınız da onlar da beni aramadı be kardeşim. Ya da şöyle diyeceksiniz: ne uğraşıyorsun öde kurtul! Ödemem kardeşim , bir kişi eksik gitsin Küba’ya. Ya da Ankara Ufuktepe’ye bir polikliniğe , Yozgat Çekerek’e , Maraş Andırın Devlet Hastanesine , herhangi bir araştırma hastanesinde asistan odasına gitsinler. Daha ucuza malolur. O Zaman seve seve veririm.

İcra memurları gelince resimlerini çeker atarım. Avukatla görüşeceğim , mümkünse hapse çevirsinler cezayı. Böylece dünyada ilk kez bir meslek örgütü, haklarını korumak üzere kurulduğu üyelerinden birini hapse attırmış olur. Odam artık beni hiç unutmaz o zaman. Siz de mektup yazarsınız hapishaneye. Türküm de hazır: Odam güleçtir benim , haracını verince!

İcra ihbarnamesinin ekindeki doktor listesi epey uzundu. Teşhir etmemek için için paylaşmıyorum.

Sevgi ve adaletle kalın (bu ülkede ikisi de az)

Dr Turgay
Alt 05-01-2017, 10:38   #15
Kayıtsız Üye
Guest

Anadolu Ajansı

Aşırı sağcı Ulusal Cephe'den eşcinsel evliliğe geçit yok
Marion Marechal-Le Pen, Marine Le Pen'in cumhurbaşkanı seçilmesi halinde eşcinsel evliliğe izin veren yasayı yürürlükten kaldıracaklarını bildirdi.

anasayfa > dünya 30.04.2017
Aşırı sağcı Ulusal Cephe'den eşcinsel evliliğe geçit yok
Fotoğraf: AA/Michael Bunel
PARİS

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinin yöneticilerinden Marion Marechal-Le Pen, Marine Le Pen'in cumhurbaşkanı seçilmesi halinde eşcinsel evliliğe izin veren yasayı yürürlükten kaldıracaklarını söyledi.

BFM televizyon kanalında soruları yanıtlayan Marechal-Le Pen, Sosyalist Parti hükümeti tarafından 17 Mayıs 2013'te kanunlaştırılan yasayı Marine Le Pen seçilir seçilmez iptal edecekleri taahhüdünde bulundu.

Marechal-Le Pen, "Bu önceliğimiz olmayacak ama bu konu hakkında çalışma yapacağımızın sözünü veriyorum." dedi.

Eşcinsel evlilik konusu cumhurbaşkanı seçimi konusunda kampanya boyunca zaman zaman gündeme gelmişti.

Geçen günlerde Marechal-Le Pen'in eski eşinin başka bir erkekle ilişki yaşadığı yönündeki iddialar kamuoyuna yansımıştı.

Diğer taraftan Ulusal Cephe'nin başkan yardımcılarından Florian Philippot, eşcinsel olduğunu daha önce açıklamıştı.

Fransa'da 23 Nisan'da düzenlenen ve 11 adayın yarıştığı cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda salt çoğunluk sağlanamamış, oyların yüzde 24,01'ini alan Yürüyüş Hareketi Lideri Emmanuel Macron ve yüzde 21,30'unu alan aşırı sağcı Marine Le Pen, ikinci turda yarışmaya hak kazanmıştı.

Son kamuoyu yoklamalarında önde görünen Macron, merkez sağ ve merkez soldan ikinci tur için önemli oranda destek alırken, Le Pen'e verilen destek zayıf kalmıştı.

Marine Le Pen ve Emmanuel Macron arasında 7 Mayıs'ta yapılacak seçimin ikinci turunda en çok oyu alan aday, Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı olacak.

Muhabir: Murat Ünlü
Alt 10-07-2017, 20:52   #16
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçen 4 Mayıs günü SES üyeleri LGBTİ'lere yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek amacıyla üzerinde 'Sosyal Hizmetler Uzmanları Derneği tarafından LGBTİ tanımlar-Kavramlar, LGBTİ hareketinin Türkiye'de ve Dünyada gelişimi, ayrımcılık ideolojisi, heterosesksizm alt yapısı, LGBT'lilerle sosyal çalışma ve sosyal hizmet vakaları' yazılı afişi hastanenin yemekhane katında bulunan panoya astı. SES üyelerinin panoya astığı afiş, Balıklıgöl Devlet Hastanesi doktorlarından Ahmet Mehmet Doplan tarafından yırtılarak çöpe atıldı.

Hastane yemekhanesinde LGBTİ gerginliği
Yaşananların ardından SES üyeleri bugün adliyeye gelerek afişi yırtan doktor Ahmet Mehmet Doplan hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye bahçesinde konuşan SES Şube Başkanı Reşat Doğan, afişi yırtan doktor hakkında hukuki süreci başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

"Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde sendikamızın panosuna asılı olan LGBTİ paneli içeriğine yönelik hukuk dışı, sendikanın çalışmasını engelleyen, düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyen bir tutum sergilendi. Bir sonraki gün yaptığımız basın açıklamasının ardından hastanede bir doktor aynı afişi tekrar yırtmıştır. Bugün sendika olarak bu afişi yırtan doktor hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk."
MENÜ

GÜNDEM

SPORARENA

YAZARLAR

EKONOMİ

'LGBTİ emperyalist bir projedir'Taksim’de geçen haziranda Onur Yürüyüşü yaptırmayacağını söylediği açıklamasıyla ilgili Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.

05.10.2017 - 20:42Cengiz ÇOBAN / İSTANBUL DHA

İstanbul Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın 2. duruşmasına hakkında zorla getirme kararı bulunan Kürşat Mican, Onur Yürüyüşü Komitesi sözcüsü Kıvılcım Arat’ın da aralarında bulunduğu bazı müştekiler ve avukatları katıldı.*****

Duruşmada savunma yapan Mican, LGBTİ’lileri suçlayarak, 'Yüzde 99’u Müslüman olan ülkemizin mübarek ayında ahlaksızca tutum ve davranış sergilemeleri nedeniyle halkın kin ve düşmanlığa sevk eden LGBTİ’lilerdir. Ramazan ayında ahlaksızlık olarak gördüğüm bu yürüyüşün engellenmesi için yetkilileri göreve çağırdım. Mübarek bir ayda üstsüz bir şekilde ellerinde alkol ile yürüyüş yapılmasının hassasiyetlere ters olduğunu düşündüğümden devletimizden bu yürüyüşe engel olmasını istedim. Söz konusu grubun emperyalizmin ülkemiz üzerinde oynadığı bir oyun, proje olarak görmekteyim. Bu yöndeki cinsel eğilim bu projelerin biridir' dedi. Müştekiler ise sanığın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme, tutuklanma talebinin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, İstiklal Caddesi’nde geçen yıl 14.’sünün yapılması planlanan LGBTİ Onur Yürüyüşü öncesi basın toplantısı düzenlemiş, "İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Yürüyüşü engelleyeceğiz. Şimdi uyarıyoruz, olacakların sorumlusu biz değiliz" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. LGBTİ’lilerin şikayetinin ardından Mican hakkında, "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçlamasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

Seçenekler
Stil