www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > PARAMEDİKAL DÜNYA > Sosyal Hayatımız > Spor

7885 (0 Kayıtlı Ve 7885 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-24-2013, 18:30   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Beşiktaş tribünlerine sızma var!..- Reha Muhtar

Beşiktaş tribünlerine sızma var!..- Reha Muhtar

Beşiktaş’ın iş dünyasının zirvelerinde duayen ve güçlü konumda bulunan, üç değişik kulvarda üç farklı ismiyle konuşuyorum...

İlk görüşmem Beşiktaş’ın Norveç Tromsö takımını elediği maçın birkaç gün sonrasına denk düşüyor...

Beşiktaş’ın 2-0 galip geldiği o maçta, Olimpiyat Stadı, Beşiktaş tarihinin “en büyük taraftar kitlesiyle” kucaklaşıyor...

Maçın başında 40 bin olan taraftar sayısı, maçın sonlarında 55 bin taraftara ulaşıyor...

Böyle bir rakam Beşiktaş tribünlerinin tarihinde görmediği bir rakam...

Neredeyse yarım yüzyıldır, 47 yıldır Beşiktaşlı’yım...

Bu kulübün televizyonunu kurdum, sözcülüğünü yaptım, yöneticisi oldum...

Taraftarını, tribünlerini, kapalısını, açığını, ‘sosyete ayağa’ ironisi yapılan numaralısını, illere göre yaygınlığını, bölgelere göre siyah beyaz dağılımını biliyorum...

Beşiktaş’ın; rakip seyircinin alınmadığı bir sezon başı derbisinde “Yetmiş beş bin kişilik bir tribün seyircisi” yok...

Geçen seneki 3-3’lük Beşiktaş-Galatasaray derbisini 15 bin kişi zor izledi...

Kapalı tribünün ortası hariç her yanı boştu...

Beşiktaş tarihinin Galatasaray’la en önemli şampiyonluk derbisi olan 100. yıldaki derbinin seyirci sayısı 33 bindir...

O tıklım tıklım tribünlerin olduğu maçta bile, tribün köşelerinde 20-30 santimlik küçük boşluklar göze çarpıyordu, maç başlamadan önce...

Öyleyse “Nereden geliyor, Galatasaray seyircisinin alınmadığı Olimpiyat Stadı’ndaki maça 75 bin kişi?..”
Olimpiyat Stadı, şehre çok uzak bir stat...

Gidiş geliş çift istikametten yapılıyor...

Gidiş iki saati, dönüş maç çıkışları dört saati buluyor?..

Bu kadar elverişsiz bir stadı “şimdiye kadar maçlara gelmeyen bir Beşiktaş seyircisi, neden ve nasıl aniden doldurma kararı alıyor?..”
Derbi maçta Beşiktaşlı görünen seyirci sadece Beşiktaş seyircisi değildi...

Beşiktaş taraftarının arasına sızıntı vardı...

Bu sızıntı bir provokasyonun zeminidir...

İki kere iki dört bu denli açıktır bu konu...

İNFİAL EDEN TARAFTAR SAHAYA ÖYLE GİRMEZ...

Gelelim can alıcı meseleye...

Beşiktaş taraftarının infialini kim bilir kaç kez yaşadım o statlarda?..

Tribünden atlayan taraftara kaç kez tanık oldum kim bilir?..

Hiç böylesine bir “tribünden atlama şekli, böylesine bir tepki tezahürü görmedim?..”

İnfial halindeki taraftar tribünden nasıl atlar?..

Tribünlerin herhangi bir yerinden bir kişi, iki kişi, yüreği burnunda kendini sahaya atar ve koşarak “hedefindeki kişiye ya da yere saldırmaya çalışır...”

Aynı anda organize bir şekilde stadın değişik yerlerinden yüzlerce kişi niye sahaya girer?..
Sahaya girenlere dikkat!..

Koşarak ellerinde plastik sandalyelerle, karşı taç çizgisine kadar koşup geri dönüyorlar?..

Tepki duyan, infial gösteren seyirci böyle mi davranır?..

Önceki gece stadın değişik yerlerinden organize yüz kişi sahaya atlasa, zaten o atmosferde, normal Beşiktaş taraftarı da kendisini sahaya atar?..

Toplum ve taraftar psikolojisi böyledir...

SİYASİ TEPKİLERİN VASITASI MIDIR BEŞİKTAŞ?..

Türkiye siyasi bir gerginlik ve türbülans yaşıyor...

Doğaldır...

Demokrasilerde; tepkiler olur, tepkiler oluşur, insanlar bunu seslendirir...

Beşiktaşlı’nın, Çarşı’nın; Gezi Parkı’ndan

Ağaçlara, hayat tarzından, demokrasiye birçok konuda farklı görüşleri, duruşları, siyasi tandansları var...

En Cumhuriyetçi ve laik Cumhurbaşkanı diye bilinen Ahmet Necdet Sezer Beşiktaşlı’dır...

Karısı başörtülü diye, Çankaya’ya çıkartılmak istenmeyen Abdullah Gül de Beşiktaşlı...

Reha Muhtar da Beşiktaşlı’dır...

Akit yazarı Hasan Karakaya da...

Beşiktaş bir spor kulübüdür bir siyasi parti değil...

Gezi Parkı’ndaki ağaçların sökülmesine, “toplumsal duyarlılığın sesi olan Çarşı”, tepki gösterir...

Olay Taksim’dedir; Beşiktaş ilçesinin merkezinde, semtinin yanı başındadır...

Fakat Çarşı’nın Gezi Parkı duruşu; “Beşiktaş camiasının Türkiye’deki siyasi olaylara karşı bir duruşu, bir pozisyonu, bir siyasal tavrı” olduğunu göstermez...

Beşiktaş bir spor kulübüdür...

Amacı faaliyet gösterdiği tüm branşlarda başarılı olmak olan bir büyük kulüp...

Kimse kendi siyasi mücadelesine “Beşiktaş’ı maşa edemez, alet olarak kullanamaz...”

Buna Beşiktaşlılar izin vermez...
Gezi Parkı’ndaki ilk protestoları ben doğru gördüm, sempatik yaklaştım...

Sonrası hakkında farklı düşüncelerim olsa da...

Ancak benim fikrim ne olursa olsun, tavrım ve fikrim Beşiktaş’ı bağlamaz...

Beşiktaş bir spor kulübü...

Bir siyasi parti değil...

Kimsenin mücadelesinin maşası ve aleti değil...

Önceki gece Beşiktaş tribünlerinde sızıntı vardı...

Sahaya girenler, kenardan indiler...

Çarşı’nın yeri; üst tribündür...

Olayların Çarşı tribünleriyle ilgisi yok...

Müsebbiplere ve olaylara “gizli eller” merceğinden bakmalı polis...

Federasyonun vereceği saha kapatma cezası Beşiktaş’a nasıl olsa işlemez...

Sahası yok ki sahası kapatılsın...

Fakat seyircisiz oynama cezasını Beşiktaş hak etmiyor...

Beşiktaş seyircisi ve taraftarı çıkarmadı o olayları çünkü...

GALATASARAY’A TEBRİK; FIRAT AYDINUS’A BERAAT!..

- “Galatasaray’ın ikinci golünde Burak topu elle mi alıp, Drogba’ya gollük pası verdi?..”

- “Evet...”

- “Bu maçın kaderini etkileyen bir hakem hatası değil mi?..”

- “Evet öyle...”

- “Bu durumda Fırat Aydınus’a maçın kaderini değiştiren adam diyebilir miyiz?..”

- “Hayır diyemeyiz... Aydınus’un yaptığı her maçta onlarcası görülen hakem hatalarından biri...

Fırat Aydınus hakkında ‘Beşiktaşlı’dır’ ifadeleri bilinçli olarak kullanıldığından beri ‘Beşiktaşlı gibi davranmadığını göstermek için olmadık hatalar yapıyor zaman zaman...’ Fakat bu gerçek; maçı Fırat Aydınus’un katlettiği anlamına hiç gelmez...

Maçın kaderini değiştiren olay, Beşiktaş takımının ikinci yarı, üstünlüğü bütünüyle Galatasaray’a kaptırmasıydı... Galatasaray’ın kadro zenginliği, bireysel hataları affetmedi... Ne Veli’nin ne Serdar’ın savunma hatalarının sorumlusu Fırat Aydınus değil... Galatasaray’ın ikinci yarıdaki futbolu galibiyeti zaten hak ediyordu...

Melo berbat bir karakter...

Bugüne kadar birçok maçı bozduğu gibi, bu maçı da berbat etti... Melo’ya ceza ağır kesilmeli... Fakat Galatasaray’ın galibiyetine gölge düşmemeli...”

FIRAT AYDINUS MESELESİ...

Fırat Aydınus meselesinin şifrelerini çözmek gerekirse;

“Türkiye’de Aziz Yıldırım’a çok yakın spor yorumcuları ile bazı derin Galatasaraylı oldukları bilinen şahsiyetler; uzun zamandır Fırat Aydınus’u sahalardan silmeye uğraşıyorlar...”

Fırat Aydınus’la uğraşanların kimliklerine iyi bakıldığında, Aydınus operasyonunu esas kimlerin hedefe koyduğunu anlarız...

Aydınus, hatalar da yapan bir hakem...

Beşiktaş’ı kayırmadığını göstermek için, zaman zaman zorlama hatalar yaptığı da aşikar...

Fakat bu gerçekler, Aydınus’u “çiğ çiğ yemek isteyenler”in ekmeklerine yağ sürmemeli... Beşiktaş kulübünün en son söyleyeceği şey; “Bu mağlubiyetin sorumlusunu

Fırat Aydınus olarak deklare etmektir...”

Çok büyük yanlış yaparlar...

http://haber.gazetevatan.com/besikta...314/4/yazarlar
http://arsivlemesemolmazdi.blogspot....reha.html#more

tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
beşiktaş tribünleri, reha muhtar, sızma, var

Seçenekler
Stil