www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TIP ÖĞRENCİLERİ > TIP Öğrencileri > 6.Sınıf (İntern / İntörn)

2967 (1 Kayıtlı Ve 2966 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 06-29-2017, 07:02   #1
elfida
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
elfida is an unknown quantity at this point
Standart AİBÜ Tıp fakültesi Mezuniyet Töreni

AİBÜ Tıp fakültesi 9. Dönemin Mezuniyet Töreni

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi 9. Dönem mezunlarını verdi.

86 kişinin doktor olarak mezun olduğu tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. İzzet Baysal ve ölen hekim arkadaşları anısına hazırlanan slayt gösterileri arından mezun olan doktorlar sahneye alındı ve meşale teslim töreni yapıldı.

Haber: Fatma Marmara

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ural’ın 9. Dönem Mezunları yemin töreninde konuşmasından özetle: “Ülkemizin ilk vakıf destekli kamu üniversitesi, devlet üniversitesi olarak kurulan Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve 2003- 2004 Yıllarında faaliyete geçen tıp fakültesi bilindiği üzere kısa süre içerisinde ciddi bir devinim ve atılım göstererek, sadece Bolu için değil, Batı Karadeniz Bölgesi ve çevre iller içinde bir sağlık ve eğitim merkezi konumuna geçmiştir.. Fakültemiz hâlihazırda 268 öğretim elemanı ve 745 öğrenci ile faaliyet göstermektedir. Özellikle meslek hayatına atıldığınız şu günden itibaren sıradanlaşmamak ve sıra dışı olmak yönünde gayret göstermenizde yarar görüyorum. Sadece öğrenmiş olduğunuz teorik ve tıbbi bilgilerle değil iletişim, yazılım, bilişim, etik, hukuk gibi alanlarda da kendinize gerekli olacak bilgilere sahip olmak konusunda hiç tereddüt göstermeden çalışmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret etmiş olduğu çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmamız mümkün olur.”ifadelerini kullandı.

9. Dönem birincisi Dr. Ali Uğur Soysal konuşmasından özetle: “Bir bilim dalı, olan tıp ve bu bilim dalını icra eden doktor, bilim insanı olması yanında aynı zamanda bir sanatçıdır. Bu sanat okuluna adım attığım ilk günden, mezun olacağım bugüne kadar bana bu sanatın inceliklerini öğreten değerli hocalarıma ve birlikte ter döktüğümüz asistan ağabey ve ablalarıma üzerimizdeki emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. 6 yıllık uzun yolculuğu geride bıraktık. Acısıyla tatlısıyla anılar ve tecrübeler biriktirdik. Tabii ki çalışmanın yanında birçok eğlenceli ve eğitici anılarımızda var. Konuşmamı Ulu Önder Atatürk’ün şu sözleri ile bitirmek istiyorum. ‘Kendine devrimin ve devrimciliğin çeşitli ve yaşamsal görevler verdiği Türk vatandaşının sağlığı ve sağlamlığı her zaman üzerinde dikkatle durulacak ulusal onurumuzdur. Çünkü Cumhuriyet düşünsel, bilimsel ve bedensel bakımlardan güçlü ve yüksek kurucular ister.’ Bütün kurucu meslek arkadaşlarıma meslek hayatında başarılar dilerim.

YAŞAMAK GÖZLE KAŞ ARASI, YAŞAMANIN ŞİMDİ TAM SIRASI

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Sayın Ahmet Baysal’ın konuşmasından özetle : “Beni çok duygulandıran değerli mezunlarımız bir senaryo hazırlamışsınız. Vakfımızın kurucusu büyük insan amcam İzzet Baysal’ı alıp bir portre ile önce iki şelale ile takdim ettiniz bize. Ben ilk defa böyle bir tablo ile karşılaştım bir mezuniyet töreninde. Ama sonradan 1.cimizin yaptığı konuşmada da anladım ki daha önce hissettiğim gibi kalbinizde, ondan önce gelen bir Mustafa Kemal Atatürk var. Bu verdiğiniz mesaj hakikaten bugün Türkiye’mizin ihtiyacı olan çok büyük bir mesaj. Teşekkür ediyorum hepinize. Biliyorsunuz, en değerli bir mesleğin sahibisiniz. Çünkü hayatla ilgili, sağlıkla ilgili bir mesleği yapıyorsunuz. İnsan sağlığı bugün hepimizin en büyük konusu ve yaşlılıkta bu yaşa geldiğimde bunu çok daha iyi görüyorum. Ben sözlerimi rahmetli İzzet Baysal’ın son yıl geçirdiği o hastalık döneminde hiç unutmadan her zaman tekrarladığı bir cümleyi size hatırlatmak istiyorum. ‘Yaşamak gözle kaş arası, yaşamanın şimdi tam sırası’ hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum, sizi yetiştiren hocalarınızı tebrik ediyorum, anne babaları kutluyorum.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan konuşmasında: “Bir insana hayat vermek, onun acılarını dindirmek kadar kutsal bir şey yok. Bu dünyada hiçbir maddi şeyle değiştirilebilecek bir şey değildir. İşte bu anlayışla hem yurdumuzun dört bir yanında hem dünyanın başka ülkelerinden şifa bulmak umuduyla size başvuracak insanlara şifa dağıtacaksınız ve toplumda da buna uygun saygıyı hak edeceksiniz. Saygıyı göreceksiniz. Sevgili öğrenciler, üniversitelerin görevi sadece sizlere meslek edindirmek değildir. Aynı zamanda topluma sosyal alanda kültürel alanda, bilimsel alanda yön verecek, ışık saçacak entelektüellerin yetiştiği kurumlardır. İşte bugün dünyada lider olma konumunda hızla yol alan ülkemizde sizler bir yandan hem kutsal görev olan hekimlik görevini ifa ederken, diğer yanda topluma yön veren, yol gösteren entelektüeller olacaksınız. Cumhuriyetimizin 100.yıl dönümünde 2023 yılında ki hedeflere ulaşma konusunda da önemli bir görev üstleneceksiniz. Sevgili gençler iyi bir eğitim almak, iyi bir kariyer yapmak, iyi bir hekim olmak, iyi bir öğretim üyesi olmak kadar daha önemli bir şey de var, iyi bir eş, iyi bir anne baba, iyi bir evlat ve en önemlisi de iyi bir insan olmak. HZ. Mevlana’nın söylediği gibi ‘ Yok olmayı istemiyorsan iyi şeylerden evladın olsun, iyiliklerin bükülmüş ipliğidir kalan. Odur dünyaya direk olanların canı diyerek sizler de hem ailelerinizin hem de hocalarınızın hep iyi evlatları olarak kalın ki dünyaya direk destek olabilesiniz.

HİZMET VERECEĞİNİZ İNSANLAR EN KIYMETLİ VARLIKLARINIZ OLACAKTIR

Rektör Vekili Prof. Dr. Erol Ayaz konuşmasından özetle: “Mezuniyet törenlerinde sevinç, heyecan, mutluluk duygularıyla, hüzün bir arada yaşanır. Bugün öğrencilerimiz sevinçlidirler. Çünkü sınavlardan kurtulmanın ve meslek hayatına atılmanın sevinci ve heyecanı vardır üzerlerinde. Hüzünlüdürler çünkü uzun bir eğitim öğretim döneminin sonunda alıştıkları mekândan Bolu’dan, fakülteden ve büyük bir ihtimal bir daha hiç karşılaşamayacakları arkadaşlarından hocalarından ayrılmanın hüznü vardır. Hekimlik mesleği zor ve meşakkatli bir meslektir. Muhatap olacağınız, hizmet vereceğiniz insanlar en kıymetli varlıklarınız olacaklar. Sizlere kimisi annesini, eşini veya evladı gibi en kıymetli varlıklarını teslim edeceklerdir. Unutmayınız ki dünyanın en güzel reçetesi bir güzel söz ve bir küçük gülümsemedir. Yazdığınız hiçbir reçete insana verdiğiniz güvenden daha tesirli olmayacaktır. Hekimlik mesleğiniz boyunca saygı, sevgi ve sabır gibi üç es kuralını baş tacı ediniz. Atalarımız ‘Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır’ demişler. Bende diyorum ki bir çift tatlı söz ve bir küçük tebessüm kanseri kökünden söker. Bu meslek statü edinme ve maddi olarak nemalanmaya heba edilemeyecek kadar kutsal ve güzel bir meslektir. Hekimlik mesleği topluma, insana hizmet aşkıyla yapılır.”ifadelerine yer verdi. *****

Programın ilerleyen dakikalarında Kemal Bilsel Sarısözen ve Müjde Sarısözen müzik gösterisi ardından, mezunlar plaket ve mezuniyet belgelerini aldılar. Yemin töreni ve kep atma töreni ile program sona erdi
elfida isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-29-2017, 07:06   #2
elfida
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
elfida is an unknown quantity at this point
Standart MSKÜ Tıp Fakültesi mezuniyet töreni

Tıp Fakültesi Yeni Mezunları Verdi

MSKÜ Tıp Fakültesi yeni mezunları için, MSKÜ 15 Temmuz Şehitleri Salonunda mezuniyet töreni düzenledi.

Törene, Vali Amir Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Mezun olan öğrencileri yalnız bırakmayan protokol üyeleri, öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Törenden sonra kep atarak kutlama yapan öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi.

Haberler > Tıp Fakültesi Yeni Mezunları Verdi******************************Yazdır

Bu içeriği paylaş**********

1

1

1

3

3

3

3

2

2

4

1

5
elfida isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-29-2017, 07:32   #3
Kayıtsız Üye
Guest

Bahtıniz açık olsun
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla
Alt 07-29-2017, 07:20   #4
Kayıtsız Üye
Guest

SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Tıp öğrencisi hekimlerle ilgili o algıyı kırmak için otostopla Türkiye'yi geziyor
Ankaralı tıp öğrencisi Faruk Polat, doktorların insanlarla iletişiminin iyi olmadığı yönündeki algıyı yıkmak için otostopla Türkiye’yi geziyor. Başkent’ten yola çıkan Polat Kastamonu’nun Cide ilçesine ulaştı.
Tıp öğrencisi hekimlerle ilgili o algıyı kırmak için otostopla Türkiye'yi geziyor
23 Temmuz 2017 -
Sosyal Ağlarda Paylaş
PaylaşPaylaşPaylaş4PaylaşPaylaş
Yorum Oku/Yaz

Başkent'te yaşayan ve Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan 26 yaşındaki Faruk Polat, doktorların insanlarla iletişiminin iyi olmadığı yönündeki düşünceyi değiştirmek amacıyla otostop turuna başladı. Ankara’dan yola çıkan Polat, Karadeniz sahilini izleyerek Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşmayı planlıyor. Başkent’te başladığı turda Kastamonu’nun Cide ilçesine varan doktor adayı Polat şunları söyledi:
“Otostop çekmek bir kültür. Bu şekilde insanları tanıyorum. İnsanların ne kadar cömert ve iyiliksever, ne kadar güzel insanlar olduğunu görüyorum. Bir tıp öğrencisi olarak, doktorların insanlarla iletişim konusunda büyük zaafları olduğunu eleştirisini yönelten çok sayıda vatandaşla karşılaştım. Mesleğime başlamadan önce insanlarla insanlarla daha sağlıklı iletişim kurabilmek için böyle bir yol izlemeye karar verdim. Yol boyunca çok güzel insanlarla tanıştım. Hedefim Karadeniz sahili boyunca otostop çekerek ilerlemek. Finalde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşmak istiyorum.
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil