www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TIP ÖĞRENCİLERİ > TIP Öğrencileri > 6.Sınıf (İntern / İntörn)

4739 (2 Kayıtlı Ve 4737 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 06-29-2017, 07:20   #1
elfida
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
elfida is an unknown quantity at this point
Standart Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi dönem 1.si

GÜL ŞEKERLİSOY; MESLEĞİMİZE DÖRT ELLE SARILDIK

Bu haber*****2017-06-27 10:06:42*****eklenmiştir.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM 1.Sİ ELAZIĞ’DAN. GÜL ŞEKERLİSOY;

MESLEĞİMİZE DÖRT ELLE SARILDIK

*** “Fakülteye geldiğimiz andan itibaren tek bir amacımız , bilincimiz,vardı; "hiç tanımadığımız insanların mutluluğu". Biz bu mutluluk ve içimizdeki aşk için kendi mutluluğumuzdan vermeye hazırdık!”

HABERKENT HABER MERKEZİ /Elazığ Özel Doğu Anadolu Hastenesi Başhekimi Opr. Dr. Ali Şekerlisoy’un kızı Gül Şekerlisoy,***** Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni dönem 1.si olarak bitirerek, ailesine Elazığ’a büyük bir gurur yaşattı.

Gül Şekerlisoy, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Üniversite tercihimizi yaptığımız andan itibaren çok kıymetli ve çok kutsal bir mesleğe adımımızı attık. Bunu daha ilk gün önlük giyme ve yemin töreninde hücrelerimize kadar hissettik. İçimizde sadece bir aşk vardı "insan hayatı”. Ben bu aşka 30 yıl önce bugün bu fakülteden mezun olan babamın ve yine Hacettepe eczacılık fakültesinden mezun olan annemin akşam sohbetlerini dinleyerek düştüm. Fakülteye geldiğimiz andan itibaren tek bir amacımız , bilincimiz,vardı; "hiç tanımadığımız insanların mutluluğu". Biz bu mutluluk ve içimizdeki aşk için kendi mutluluğumuzdan vermeye hazırdık! Çünkü bu kutsal amaç uğruna birçok fedakarlık yapmamız gerektiğini biliyor ve bu uğurda fedakarlık kelimesinin tam kelime karşılığını veriyorduk. Yani tamamiyle beklentisizdik! Bu beklentisizlik karanlığının içinde tek bir ışığımız vardı; tanımadığımız ailelerin gözlerindeki umut ışığı. Ve bizler bu ışık sönmesin diye her şeyi ama her şeyi yapmaya hatta kendimizden vazgeçmeye bile hazırdık!! Elbet de bu gözlerdeki ışıklar için arkadaşlarımızla daha az vakit geçirdik, ailelerimizi bile yılda bir iki kere ancak görebildik ve hatta tüm akranlarımıza kıyasla daha çok yorulup daha az uyuduk. Bunlar olurken de başka bölümlerdeki arkadaşlarımızın rahat yaşamı karşısında karamsarlığa düşmedik. Aksine! "hayatlar bize emanet ediliyor" diyerek kendimizi motive ettik ve mesleğimize dört elle sarıldık. Bu kutsal zorluklara direnen tüm arkadaşlarıma bakınca iyi ki de bu fedakarlıkları yapmışız diyorum! Çünkü arkadaşlarıma baktığım zaman ileride dünyaya yön verebilecek Türkiye’ nin en iyi hekimlerini görebiliyorum. Evet belki bugün değil ama inanın çok yakın. İkinci sınıfta çok kıymetli bir hocamız " yanınızdaki arkadaşınıza iyi bakın ailenizi ona emanet edebilir misiniz ?" diye bir soru sormuştu. Ben şimdi her bir arkadaşıma bakıyor ve cevaplıyorum. Sadece yanımda oturan arkadaşıma değil, şu sıralarda oturan arkadaşlarımın her birine kendimi hatta tüm ailemi gönül rahatlığıyla emanet edebilirim. Sizler! güzel ailelerimiz, bizlere kendinizi hiç tereddütsüz ve şüphesiz emanet edebilirsiniz. Ayrıca başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e sonra bizlerin iyi birer hekim olmamız için imkanlar dahilinde en iyi eğitimi sunan fakültemiz’e ve bu koca mermer binaları sıcaklaştıran, bilgi yuvasına dönüştüren kurucumuz merhum Prof Dr.İhsan Doğramacı başta olmak üzere hocalarımıza ve asistanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Zaman zaman kendilerinden çok şey öğrendiğimiz hastane personeli sizler de iyi ki varsınız. İyi ki yolumuz böylesi özel bir fakülteden geçti.

“SAĞLIKTA ŞİDDETİ DE HATIRLAMAMIZ GEREKİYOR”

Ülkemizde bir şeyler değiştirmek istiyorsak, hepimiz önce kendi evimizin önünü süpürerek başlamalıyız. Önce kendimizden, Hacettepemizden başlamalıyız. Bu konuda bizi her zaman dinleyen, görüşlerimize saygı duyan ve sorunlarımız için çözüm üretmeye çalışan Dönem 6 koordinatörümüz Ali Düzova hocamızı ve koordinatör yardımcıları Müge ve Hande hocamızı ve birçok saygıdeğer hocamızı sitemlerimin dışında tutuyor ve hepsine çok teşekkür ediyorum. Maalesef Ülkemizde ardı arkası kesilmeyen terör olaylarını ve sağlıkta şiddeti de hatırlamamız gerekiyor. Hatta hiç unutmamamız gerekiyor. Çünkü bizler insan sağlığıyla uğraşır, önce zarar verme deriz. Bu hain terör saldırılarından birinde çok kıymetli arkadaşımızın hayatını kaybeden biricik kardeşi Berkay Akbaş’ın ailesine tekrar baş sağlığı ve sabır diliyorum. Saldırılırda hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı ve ülkemizi korumak için canını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor ve hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Son iki yılda 38.000 sağlık çalışanı sağlıkta şiddete maruz kaldı ve bunların ne yazık ki 17’si ölümle sonuçlandı. Yakın zamanda da Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Baş Hekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’i korkunç bir şekilde kaybettik. Buradan hocamızın ailesine sabır ve başsağlığı diliyor, hekimlik mesleğinin ayaklar altına alınmasına sebep olan bu düzenin mimarlarını da tekrar ve tekrar kınıyorum! Bu tüm halkımıza bir duyurudur; Bize zarar verilmeye devam edilirse, insanlar buna susar bu düzen böyle devam ederse, yakında bize ihtiyacı olanlar pasif tıpla karşı karşıya kalacaktır. riskli durumlarda hastadan; ettiğimiz yemini çiğnercesine kaçınabileceğiz. Bu bir korku senaryosu değildir, bu kaçınılmaz sondur. Biz önce zarar verme diyoruz lütfen siz de bize zarar vermeyin! Ve bugün buradaysak , birer hekim olarak mezun oluyorsak, bu başarıdaki en büyük pay değerli ailelerimizindir. Bizlerin en büyük dayanağı olan, 6 yıl boyunca maddi, manevi desteğini esirgemeyen ailelerimize teşekkür ederiz. Ben de benim hep yanımda olan canımdan çok sevdiğim bu başarının esas ama görünmeyen sahipleri beni tıbba yönlendiren***** anneme ve babama, güzel kardeşlerime, burada olmayı çok istemesine rağmen katılamayan ama kalbinin burada olduğunu bildiğim abime teşekkür ediyorum . Son olarak da bu çok zor 6 yılı çekilir kılan, bu günleri çok güzel şekilde hatırlamama vesile olacak olan değerli dönem arkadaşlarıma çok teşekkür ederim ve hepsine 2 ay sonraki Tus’da ve meslek hayatlarında başarılar dilerim.”*****

Bu hafta sonuna özel kurumsal hosting p
elfida isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-29-2017, 07:28   #2
Kayıtsız Üye
Guest

Bahtıniz açık olsun
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2017, 15:55   #3
Kayıtsız Üye
Guest

Teşekkürler çok örnek biri
Alt 08-17-2017, 12:12   #4
Kayıtsız Üye
Guest

Standart Tus kitabı

TUS, Yandal ve diğer uzun soluklu hazırlık gerektiren sınavlar için Doç. Dr. Hüseyin CAN tarafından kaleme almış bir iki üç tus kitabı.
TUSMER sponsorluğunda ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

www.tusmer.com (İletişim) adresinden talep edebilirsiniz.

http://www.tusmer.com/iletisim/.
Alt 08-28-2017, 09:53   #5
Kayıtsız Üye
Guest

Onur verici. Yolun açık olsun kardesim
Alt 08-28-2017, 09:56   #6
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
TUS, Yandal ve diğer uzun soluklu hazırlık gerektiren sınavlar için Doç. Dr. Hüseyin CAN tarafından kaleme almış bir iki üç tus kitabı.
TUSMER sponsorluğunda ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

www.tusmer.com (İletişim) adresinden talep edebilirsiniz.

http://www.tusmer.com/iletisim/.

Bir ilgisi var mı aynı olay ve kişi mi

*****Geri Dön*****

Tutuklanan Doç. Dr. Hüseyin Can'ın eşi: Mezhebi gereği FETÖ/PDY ile ilişkisi olamaz30 Ağustos 2016 16:33

DARBE girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Doç. Dr. Hüseyin Can'ın ailesi basın toplantısı düzenledi.

DARBE girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Doç. Dr. Hüseyin Can'ın ailesi basın toplantısı düzenledi. Hüseyin Can'ın aktif çalışan bir doktor ve akademisyen olduğunu belirten eşi Pelin Can, "En çok humanist duygularla yurttaşları için çalışan eşimin FETÖ/PDY ilişkilendirmesi bizi yaraladı" diye konuştu.

Darbe girişimi sonrası başlatılan operasyon kapsamında 13 Ağustos'ta gözaltına alınan ve 22 Ağustos'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Aliağa Ceza İnfaz Kurumu'na konulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Can'ın ailesi İnsan Hakları Derneği İzmir Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Hüseyin Can'ın eşi Pelin Can, babası Düzali Can ve kayın babası Eyüp Sabri Özdündar ile İHD yöneticilerinden Caner Canlı katıldı. Pelin Can eşinin gözaltına alındığı geceyi şöyle anlattı:
"13 Ağustos sabaha karşı saat 04.00 civarında çalan kapının sesiyle yatağımdan kalktım. 'Sarhoşun biri kapıya mı geldi' dedim. Eşim kapıyı açtığında polislerle karşılaştık. Arama ve gözaltı emriyle gelmişlerdi. Evde arama yapıldı. 2.5 yaşındaki oğlumuz Mert Can o sırada uyuyordu. Yaklaşık 07.45 sıralarında eşimi gözaltına aldılar. Arkasından bakakaldım. En fazla 24 saat içerisinde eve döneceğini düşünürken eşim 11 gün gözaltında kaldı. Sesini duyamıyorduk, göremiyorduk. Gizlilik ve kısıtlama kararı vardı. Gözaltı sonrası eşim 22 Ağustos pazartesi günü adliyeye sevk edildi. Mahkemede eşimin aleyhine en ufak bir delil yoktu. Sadece birkaç kişinin 'Ben öyle duydum, bence öyle' şeklindeki söylemleri ile eşim tutuklandı. O günden beri kısıtlama kararı nedeniyle ne ben ne de oğlumuz eşimi göremiyoruz."

"EŞİM ALEVİ"
Eşinin Tuncelili alevi bir ailenin çocuğu olduğunu vurgulayan Pelin Can, "İşine aşık, asistanları ve öğrencileri ile mutlu olan bir akademisyendir. Mecburi hizmetini bitirdikten sonra üniversitelerde açılan Yrd. Doç. kadrolarına başvurularını yaptı. Katip Çelebi Üniversitesi derslerin başlamasına kısa zaman kalması ve eşimden daha fazla tıbbi yayına sahip başka bir dosyanın olmaması, ayrıca aile hekimliğinde akademisyen olma sayısının da çok az olması sebebiyle, Yrd. Doç. olarak kabul edildi." dedi.
Eşinin çok yoğun çalıştığını belirten Pelin Can, "O dönemlerde gecesini gündüzüne katarak, beni ve henüz 1 yaşında olan oğlunu göremeden koşuşturdu. Palyatif Bakım servisini açtı. Sayısını hatırlayamayacağım kadar kanser hastasının hayatına değer kattı, onların yaşam kalitesini yükseltti. Servis eşimin sorumluluğunda iken ödüller aldı ve Türkiye’nin her yerinden hasta yakınları bu servise yatış için talepte bulundu. Eşim Ankara merkezli ve İzmir ilinde şubesi olan Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği'nde İzmir Şube Başkanı, merkezi İzmir olan İzmir Onkoloji Grubu Derneği yönetim kurulu üyesi, İzmir Kanser Araştırmaları Derneği üyesi, İzmir Aile Hekimliği akademisi derneği üyesidir. Yaşadığımız olumsuzluklar nedeni ile merkezi Ankara’da bulunan Palyatif Sağlık Hizmetleri Derneğini Yönetim Kurulu üyeliğinden ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyeliğinden istifa etmek durumunda kaldı. Aynı zamanda hastane yönetiminde de çalıştığı sırada üç yıl önce ödül aldı." dedi.

"HENÜZ 33 YAŞINDAYKEN DOÇENTLİK SINAVINI KAZANDI"
"Eşim henüz 33 yaşındayken doçentlik sınavına girip başarılı olarak sayılı genç doçentlerden biri olmasına karşın üniversite yaklaşık on ay kendisine kadro açmadı" diyen Pelin Can "Bu kadar başarı birilerini neden ve nasıl rahatsız etti bilemiyorum ama bir anda eşim gerek Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerek ise üniversitede yaklaşık 2,5 yıl boyunca mobbinge uğradı ve yapılan haksızlığa daha fazla dayanamayıp iki defa istifa dilekçesi verdi. Bilgisi olmadan; hatta eşim kongrede iken, odasının kilidi değiştirildi ve daha sonra da odasını boşaltması istendi. Daha sonra kendi elleriyle ve yoğun çalışma koşulları altında kurduğu Palyatif bakım servis sorumluluğu da elinden alındı" diye konuştu.

MEZHEBİ GEREĞİ PDY İLE İLİŞKİSİ OLAMAZ
15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından bir akşam mesai bitiminde hiç beklemedikleri bir e-posta aldıklarını belirten Can, "Disiplin soruşturması kapsamında eşime 2 ay uzaklaştırma verildiğini öğrendik. Eşim 'her şerde bir hayır vardır. İllaki iki ay sonunda görevime döneceğim ve sonra bu insanlar benim yüzüme nasıl bakacaklar' dedi. Akabinde uzaklaştırma sonucu görevine geri dönmeye başlayanlar oldu. PDY ile asla ilişkisi olmayan zaten mezhebi gereği de hiçbir zaman ilgisi olamayacak olan eşim tüm konuşmalarında bugün yarın başlarım görevime diyerek fakülte ile ilgili rutin işlerini planlamaya başlamıştı bile" dedi. Yetkililerden yardım isteyen Pelin Can, eşinin iftira sonucu tutuklandığını düşündüklerini belirterek, yetkililerden bu kadar aktif çalışan ve FETÖ/PDY ile ilişkisinin bulunmasının mümkün olmadığını belirttiği eşi için yardım beklediklerini ifade etti.

DHA

http://www.haber1.com/mobil/haber/62...liskisi-olamaz

Seçenekler
Stil