www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Dersaneler Hakkında Genel

2306 (0 Kayıtlı Ve 2306 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 10-30-2012, 23:52   #1
facebook
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
facebook is an unknown quantity at this point
Standart Doç.Dr. Kemal GÖL Kadın Doğum

Tusdata Kadın Doğum Hocası Doç.Dr. Kemal GÖL hakkında tüm yorumlar
kitapları, notları, ders anlatımı sunumları, diğer
Not: Lütfen objektif olmayan yorumlar yazmayın
facebook isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 08-20-2019, 06:44   #2
berkcan
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
berkcan is on a distinguished road

.

*****İstanbul 1965 doğumluyum. Devlet memuru müfettiş bir baba ile evhanımı işletmeci bir annenin dört oğlundan biriyim. İlköğrenimimi Ankara Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda tamamladım. 1983 yılında*****Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldum.Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında derece ile mezun olarak***** “Tıp Doktoru”***** oldum. Aynı yıl*****Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimime başladım ve 1994 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” oldum Kasım 1994 de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak mecburi hizmetimi yapmak üzere Hasköy 18 Nolu AÇSAP Merkezi’nde çalıştım. 1996 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandım.1996 yılında Doç. Dr. İzzet ŞAHİN ve Uz. Dr Alev GÖL ile birlikte “BAŞAK Kadın Sağlığı Merkezi” ni kurdum.2000 yılında Ankara Zübeyde Hanım Doğumevi ‘ ne atandım. Ankara Zübeyde Hanım Doğumevinde “menopoz ünitesi” ni kurdum.2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçenti ünvanına hak kazandım.2006 yılında devlet memurluğundan istifa ettim. Ankara Özel Ada Hastanesi’nin kuruluş ve personel eğitimlerinde aktif görev aldım. adın Hastalıkları ve Doğum Bölümü ve Yataklı Servisler Direktörü olarak çalıştım2008-2009 yılları arasında Bayındır Kavaklıdere Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştım.1995 – 2011 yılları arasında Tıpta Uzmanlık Sınavı hazırlık programlarında (TUSDATA dersanesi) eğitmen olarak Kadın*****Hastalıkları ve Doğum dersleri verdim.Çalıştığım kurumlarda ve TUS Hazırlık programlarında hekimlere ve yardımcı sağlık personeline “motivasyon”, “iletişim becerileri”, takım çalışması”, “çatışma çözümleri” ve “zaman yönetimi” ile ilgili çok sayıda seminerler verdim.Ayrıca 1996 yılından beri muayenehanemde serbest hekimlik yapmaktayım.Mesleki ve kişisel gelişimim için, aşağıdaki eğitim programlarına katıldım;*****Neonatal Resusitasyon Programı (NRP) Eğitmen SertifikasıVISUS 4 Boyutlu Ultrasonografi ve Obstetrik Doppler Kursu (Viyana, Haziran 2006)*****Nörolinguistik Programming (NLP) Master practitioner (Tamer Dövücü)*****Reiki Master Programı*****İletişim Becerileri, Çatışma Çözümleri Programı (Atölye Tempo)Özellikle fotoğrafçılık, caz müzik (etnik caz), spor yapmak, doğa yürüyüşleri, okumak (tarihi roman, sosyoloji, felsefe) ve yazmak (deneme) vazgeçemediğim kendime özel hobilerim. Mesleğimden ve hobilerimden vakit buldukça da klarnet ve gitar çalmaya çalışıyorum. Dostlarım hala dinleme sabrını gösterebiliyorlar.Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında özellikle ilgilendiğim alanlar iseYüksek riskli gebelikler4 boyutlu ultrasonografi, anomali taramasıÜreme endokrinolojisiPolkistik over sendromuMenopozKolposkopi dir.TUS’a (Tıpta Uzmanlık Sınavı) hazırlanan hekimlere yardımcı olabilmek amacıyla “UTS Kadın Hastalıkları ve Doğum” ***** ***** ***** ***** *****( Doç.Dr.Kemal GÖL, 6. Baskı, Atlas Yayıncılık, 2006) ve “UTS Kadın Hastalıkları ve Doğum Soruları”, (Doç.Dr.Kemal GÖL, 4. Baskı , Atlas Yayıncılık, 2006) kitaplarını yazdım. “Yüksek Riskli Gebelerde Tanı ve Tedavi Protokolleri” kitabının çeviri editörlüğünü yaptım. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına yönelik olarak da 2012 yılında “YDUS Kadın Hastalıkları ve Doğum” ( Doç.Dr.Kemal GÖL, Klinisyen Tıp Kitapevleri,1. Baskı, 2012) kitabını yazdım.Her zaman yaşamı birlikte kucakladığım Alev GÖL ile evliyim ve babası olmaktan her zaman gurur duyduğumuz bir kızımız var.Uğur Mumcu cad. 17/2 Gaziosmanpaşa /ANKARATel : 0 (312) 447 77 97 0 (312) 437 41 62 Faks: 0 (312) 446 35 32*****

http://www.drkemalgol.com/?p=104
berkcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
doç., doç.dr. kemal göl, dr., hocası, jinekolog, kadın doğum, kemal göl, tusdata

Seçenekler
Stil