www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TIP ÖĞRENCİLERİ > TIP Öğrencileri

8269 (0 Kayıtlı Ve 8269 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-06-2018, 16:07   #1
elfida
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
elfida is an unknown quantity at this point
Standart Üniversitelilerden ‘sağlıkta şiddete karşı’ konser

Üniversitelilerden ‘sağlıkta şiddete karşı’ konser

DHA06.01.2018 - 12:14 | Son Güncelleme: 06.01.2018 - 12:14
Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, şiddet gören, mağdur olan veya hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına konser verdi. Konserde, öğrencilerle birlikte sahneye çıkan öğretim üyeleri, söyledikleri birbirinden güzel eserlerle ‘Şiddete hayır’ dedi. Salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlanan doktorlar, zaman zaman heyecanlı anlar yaşadı.
PAYLAŞ
Flip
Yorum yazA
Atatürk Üniversitesi’nin Europen Medical Student’s Association (EMSA) Kulübü’nün 5 alt çalışma kolundan biri olan İnsan Hakları ve Tıp Etiği Koordinatörlüğü örnek çalışmaya imza attı. Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddeti protesto etmek ve yaşamlarını yitirenleri anma adına Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi’ndeki Nene Hatun Kültür Merkezi’nde anma konseri düzenledi. Tıp Fakültesi öğrenci ve öğretim üyeleri tarafından oluşturulan müzik grubu eşliğinde kimi öğrencisi, kimi eşi kimi de oğluyla sahneye çıkan tıp fakültesi öğretim üyeleri söyledikleri şarkılarla izleyenlerin beğenisini kazanadı. Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti söyledikleri eserlerle protesto eden öğretim üyeleri ayakta alkışlandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Levent, böylesine anlamlı bir konseri düzenleyen öğrencileri kutladı. Medya kuruluşlarının sağlıkta şiddete dikkat çekmek için gerekli duyuruları yaptığını ancak bunun sonÿderece yetersiz olduğunu vurgulayan Levent şöyle konuştu:
"Hekimler, tıp fakültesinde hekim olmanın yanı sıra birçok özelliği de birlikte öğreniyor. Kimi sanatçı, kimi şair kimi de yazar oluyor. Bunların yetişirken çok yönlü yetişmelerinde fayda var. Çünkü ülkemize hem sağlık açısından hem de birçok yönden örnek olması gereken insanlar. Bunlara çok kıymet veriyoruz. Bu tür etkinliklerinde artırılması için elimizden gelen desteği veriyoruz. Öğrencilerimiz sağlıkta şiddeti kendilerine tema yaparak bu etkinliği düzenlediler. Tabii ki insanlarda farkındalık oluşturmak için bunu yaptılar. Aslında çeşitli medya kuruluşları sağlıkta şiddete dikkat çekmek için gerekli duyuruları yapıyor ama son derece yetersiz. Tabii ki bu da sadece kendi içerisinde kalacak bir etkinlik. Bunun ülke çapında sürekli olarak gündeme gelmesi ve insanları hekimlere karşı olan saygılarının artırılması lazım. Hekim arkadaşlarımızın sesini çok beğendim."

Sahneye tıp fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi oğlu Ömer Tarık ile birlikte çıkan tıp fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Malkoç, ‘Hekimoğlu’, eşi tıp fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Elif Çalıkoğlu ile birlikte çıkan Yrd. Doç Dr. Çağatay Çalıkoğlu da, ‘Tatlı Dillim, Güler Yüzlüm’ türküsüyle büyük alkış aldı. Gecede yaklaşık 10 öğretim üyesi sahneye çıkarak performansını sergiledi
http://www.hurriyet.com.tr/universit...onser-40701555
elfida isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-06-2018, 16:09   #2
elfida
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 0
elfida is an unknown quantity at this point
Standart Kocaeli Tıpta Harvard Değişim Programı Öğrenci Toplantısı

Harvard Değişim Programı “Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı
Harvard Değişim Programı “Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı
Harvard Değişim Programı ile ilgili bilgilendirme ve sunumların yapıldığı “Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı” 4 Ocak 2018 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğunda gerçekleşti.

Harvard Değişim Programı Koordinatörleri Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Efendi ve Doç. Dr. İpek Komsuoğlu Çelikyurt’un katılım gösterdiği ve Harvard Değişim Programı ile ilgili bilgilendirmelerin gerçekleştiği toplantıda, bir sunum gerçekleştiren fakültemiz öğrencilerinden Züleyha Susam, Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülen Harvard Değişim Programı ile 2017’de Harvard T.H. Chan School of Public Health ‘da katıldığı eğitim süreçleriyle ilgili deneyimlerini aktararak, kendilerinin önemli bir eğitim olanağından yararlanmış olduklarını ifade etti.

Prof. Dr. Hüsnü Efendi program ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğu ve soruları yanıtladığı konuşmasında, fakültemiz öğrencilerini Harvard Değişim Programı için kayıt olmaya ve önemli projeleri kapsayan ilgili süreçlere katılım göstermeye davet ettiklerini belirtti.
elfida isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil