www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > İdari Kurumlar / TIP Eğitim Kurumları > Tıp Fakülteleri

4785 (3 Kayıtlı Ve 4782 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-24-2014, 21:02   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Cbü tıp fakültesi 'ilaç direnç sonucu' için yetkilendirildi

CBÜ TIP FAKÜLTESİ 'İLAÇ DİRENÇ SONUCU' SAĞLAMAK İÇİN YETKİLENDİRİLDİ

CBÜ TIP FAKÜLTESİ 'İLAÇ DİRENÇ SONUCU' SAĞLAMAK İÇİN YETKİLENDİRİLDİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Tüberküloz Laboratuvarı, denetlemeyi başarıyla geçerek Tüberküloz Laboratuvar Sürveyans Ağı’na ilaç direnç sonucu sağlamak için yetkilendirildi.Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti...
24.09.2014 15:53

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Tüberküloz Laboratuvarı, denetlemeyi başarıyla geçerek Tüberküloz Laboratuvar Sürveyans Ağı’na ilaç direnç sonucu sağlamak için yetkilendirildi.
Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "Bulaşıcı Hastalıkların Sürveyansı ve Kontrolü" projesi kapsamında, Dünya Sağlık Örgütü Tüberküloz Sürveyansı'na Türkiye verisi sağlamak amacı ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarları Daire Başkanlığı ve Ulusal Tüberküloz Referans Merkez Laboratuvarı tarafından Tüberküloz Laboratuvar Sürveyans Ağı kuruldu. Bu kapsamda CBÜ Tüberküloz Laboratuvarı'nın fiziki ve teknik yeterlilikleri yerinde denetlenerek, ilaç direnç sonuçlarının kalite kontrolü yapıldı. Bütün değerlendirmeleri başarıyla geçen laboratuvar, ilgili kurumca Tüberküloz Laboratuvar Sürveyans Ağı’na ilaç direnç sonucu sağlamak için yetkilendirildi. CBÜ Tüberküloz Laboratuvarı'nda görevli olan Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Özkütük de aynı proje kapsamında hazırlanan Ulusal Mikrobiyoloji Standartları, Ulusal Tüberküloz Tanı Rehberi'nin editör ve yazarlar grubunda yer aldı. CİHAN
http://www.haber3.com/cbu-tip-fakult...i-2917236h.htm
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil