www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Tusdata

2825 (2 Kayıtlı Ve 2823 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 02-28-2017, 20:25   #461
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
drerk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler

drasc

drasc

samsa

drsvc

Nasıl Yani

nasıl küçük görüşmeler???????

dr.objektif

hakimle görüşme

hacettepecerrah

drrıza

bezgin şirin

mecburum

mecburum

mecburum

ÖSYM yi

sadece + bakanlığı?

+ uzmanlık kurulu ??

+ meclis

hiç

ösym tus formatının aynısı deneme sınavı

Alıntı:
HukukSimit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geç kalma falan yok, zararın neresinden dönersen kardır. Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim.
Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?

Sorular sınavdan önce öğrenci yurdunda ezberletildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Ağustos 2012'deki Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenen 2012 Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının FETÖ/PDY unsurlarınca sınav öncesi elde edilerek, aynı yapılanmaya mensup kişilere verildiğine ilişkin 80 şüpheli hakkında iddianame düzenleyerek, mahkemeye gönderdi
28 Şubat 2017 19:44
Sorular sınavdan önce öğrenci yurdunda ezberletildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Ağustos 2012'deki Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenen 2012 yılı Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) unsurlarınca sınav öncesi elde edilerek aynı yapılanmaya mensup kişilere verildiğine ilişkin 80 şüpheli hakkında iddianame düzenleyerek, mahkemeye gönderdi.

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede zanlılar, "resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık ve silahlı terör örgütü üyesi olmak" ile suçlandı.

İddianamede, soruşturmanın ihbarlar üzerine başladığı belirtildi.

Sınava ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Talim Terbiye Kurulu ve ÖSYM Başkanlıklarıyla Hacettepe Üniversitesinden bilirkişi veya inceleme raporları alındığına yer verilen iddianamede, "Belirtilen beş bilirkişi raporu ve değerlendirme raporlarının analizi neticesi raporlarda 'sonuçlarda oluşan çift tepeli dağılım, fen bilimleri, matematik, yabancı dil testlerindeki beklenmedik sonuçlar ve kopya şüphesi kanaati' olarak ortak özellikler belirlenmiştir. Mülkiye Müfettişliği inceleme raporu içeriğinde bahsedilen bilirkişi raporunda da 'çift tepeli dağılım, sonuçlarda istatistiki anormalliklere' ait tespitler belirtilmiştir." ifadesi yer aldı.

Savcılık tarafından ÖSYM Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığından soruşturma konusu sınavla ilgili inceleme yaptırıldığı bildirilen iddianamede, MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün inceleme tutanağının sonucunda, "Genel olarak ulusal düzeyde yapılan merkezi sınavlarda ya da kurumsal olarak yapılan sınavlarda matematik testlerinin ortalamalarının düşük çıktığı görülürken, soruşturma konusu testte matematik testi ortalamasının beklenenden yüksek çıktığı; adayların lise mezuniyet notlarının ortalamaları normal dağılım gösterirken, akademi sınavı puanlarının normal bir dağılım göstermediği, bu sınav puanları ile üniversite sınav puanları arasında da zayıf bir ilişki olduğu" tespitlerinde bulunduğuna yer verildi.

- "Soruların sıralaması dahi aynıydı"

İddianameye göre, 27 Nisan 2015'te Polis Akademisi sınavındaki usulsüzlüklerle bilgi vermek isteyen İbrahim A. da ortaokul döneminden itibaren Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait öğrenci evlerine gelip gittiğini bildirdi.

İbrahim A. 2012'de, üniversite sınavına yakın bir zamanda kaldığı eve gelen "abi"lerin sohbet ettiğini, sohbetin konusunun Polis Akademisi giriş sınavları olduğunu belirterek, sınava girecek öğrencilere fizik kondisyon çalışmaları yaptırıldığını, sınavlarda sağlık sorunu yaşamamak için önceden kod isimlerle hastanede muayene edildiklerini anlattı.

"Ev abileri"nin yönlendirmesiyle Polis Akademisi sınavlarına başvurduğunu aktaran İbrahim A, ifadesinde şu bilgileri verdi:

"Ev abileri, fiziki mülakatı geçtikten sonra beni daha önce kalmadığım öğrenci evine götürdü. Burada Hakan Altun isimli öğrenci ile tanıştım. Evde telefonlar alındı. Soy ismini bilmediğim, o zamanlar İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi son sınıf öğrencisi ve gerçek isminin Abdurrahman olduğunu duyduğum 'Murat' kod adlı abi, 'Ankara'dan bir abi gelecek. Abdest alın ve Kur'an okuyun. Gelen abi sizi Kur'an okurken görsün' dedi. Ankara'dan gelen abi yemin ettirdikten sonra bize fotokopi kağıtlarda sadece sorular ve cevap şıkları işaretli olan soruların ezberlenmesini istedi. 'Murat' kod isimli abiye 'Abi, verdiğiniz sorular kul hakkına girmiyor mu' diye sordum. 'Murat', 'Sizin gibi imanlı düzenli, namazında, dürüst çocuklar Polis Akademisine girmesin de, sarhoş, berduş, dinsiz imansızlar mı girsin? Onların yerine siz girin' dedi."

İbrahim A, sonradan, "yazılı sınavda çıkan soruların sıralamasının dahi ezberletilen kağıtlardaki ile aynı olduğunu gördüğünü" belirterek, sağlık muayenesinde Hepatit B virüsü nedeniyle elendiğini, büyük pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

- "Görevi boykot edelim, soruları hazırlamayalım"

Polis Akademisi Başkanlığında Öğretim Üyesi olarak görev yapan ve 2012'de Sınav Soru Hazırlama Komisyonu Başkanı olarak görevlendirilen Recai A. da soruşturma sırasında verdiği ifadede, sınavdan 2-3 gün önce bir komisyon üyesi ile Yenimahalle'deki soruların güvenli tutulduğu tecrit binasına giderek fiziki şartları kontrol ettiklerini anlattı.

Fiziki şartlara göre soruların sızma ihtimali olmadığı kanaatine vardığını, fakat soruların daha önce hazırlanıp sızdırılma ihtimaline karşın da kendince bir önlem almak üzere komisyon üyeleriyle toplantı yaptıklarını ifade eden Recai A, "Komisyon Başkanı olarak soruların güvenliğinden öncelikli sorumlu olduğumu belirterek, bununla ilgili azami önlemleri almak istediğimi söyledim. Her görevliden kendi alanı ile ilgili hazırlaması gereken soru miktarının üç mislini hazırlamasını istedim. Hazırlanacak soruların içerisinden karışık olarak seçim yapılacağını belirttim. Yaklaşık 5-6 komisyon üyesi bana karşı çıktı." diye konuştu.

Bunlardan hatırladıklarının isimlerini veren Recai A, karşı çıkanların Polis Kolejinden görevlendirildiklerini ve grup halinde itiraz ettiklerini, tartışma uzayınca hatırladığı kadarıyla "Görevi boykot edelim, soruları hazırlamayalım" gibi bir şey söylendiğini bildirdi.

Recai A, "Komisyon üyelerine neden bu talebe bu kadar karşı çıktıklarını anlayamadığını, neticede herkesin sınırlı sayıda soru hazırlamakla görevli olduğunu ve buna yeterince vakit olduğunu, başka bir işlerinin olmadığını söyleyerek ikna etmeye çalıştım. Hatta tepkiyi azaltmak için bu fikrin benim değil idarenin olduğu hissini vermeye çalıştım. Bu defa yazılı talimat istediler. Elimde yazılı talimat olmadığı, tartışmanın büyümemesi ve verilen görevi yerine getirebilmek için talepten geri adım atmak zorunda kaldım." bilgisini verdi.

Soruların dizgi planlaması yapılırken kimya sorularından iki tanesinin dizgiye sığmadığının kendisine iletildiğini, kimya öğretmeni Ö.K'den bu soruları değiştirmesi talebinde bulunduğunu, onun ise "Bu soruların çok önemli olduğunu ve kesinlikle değiştirmeyi kabul etmeyeceğini söylediğini" anlatan Aydın, "Yaklaşık 10-15 dakika münakaşa ettik. 'Sayın hocam, kimyada binlerce soru var. İki soru ile ne kaybederiz? Bunları çıkarın yerine başka soru koyalım' dedim. Fakat tüm çabalarıma rağmen kendisini ikna edemedim. Sonra görevliler bir çözüm bulmaya çalıştı. Bozuk da olsa sayfaya yerleştirdiler. Neticede o iki soru değiştirilmedi." dedi.

Sınavdan yaklaşık 2 yıl sonra Polis Akademisi Başkanlığının kendisinden, 2009-2013 arasında yapılan sınav sonuçları için istatistiki değerlendirme istediğini bildiren Aydın, kendisinin de not dağılımları ve sonuçlar üzerinde bir anormallik olup olmadığı hususlarını içeren teknik değerlendirme raporu hazırlayıp makama sunduğunu, incelediği tüm yıllar için sonuçların çift tepeli dağılım gösterdiğini, bu durumun soruların doğru cevaplarının belirli bir gruba verildiği şüphesini kuvvetlendirdiğini belirtti.

- "Fetih suresini okudum"

İddianamede, şüphelilerden Abdurrahim Metin'in İstanbul Bahçelievler'deki FETÖ/PDY'ye ait Hafızali Öğrenci Yurdu'nda sınav sorularını alan öğrencilerin "ev abiliğini" yaptığı öne sürüldü. Zanlının, soruları alan öğrenci ve öğrencilerin "abiliğini" yapan diğer kişilerle telefon irtibatı tespit edildi.

Soruşturma kapsamında ifade veren bazı zanlılarca da teşhis edilen Metin, ifadesinde, üniversite yıllarında İstanbul Bahçelievler'de örgüt evlerinde kaldığını, örgüt evinin birinde "ev abiliği" görevi yaptığını, bu sırada kendisine talimat veren abilerinin talimatlarını yerine getirdiğini itiraf etti.

Zanlılardan Mehmet Mutlu Atasoy'un soruları alan öğrencilerin Polis Akademisinde "abiliğini" yaptığı tespit edildi. Atasoy'un ByLock kullandığı ve Bank Asya'ya para yatırdığı belirlendi.

Zanlı Uğur Araz'ın da Erzincan'da sınava katılıp soruları alan öğrencilerin Polis Akademisinde "abiliğini" yaptığı tespit edildi. Zanlının Polis Akademisinde "abilik" yapan diğer şüphelilerle telefon irtibatı belirlendi.

"Ahmet" kod adlı Ali Turgay'ın ise Ankara'da sınav sorularını dağıttığı tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Arif Asma, ifadesinde, soruları fotoğrafından teşhis ettiği Ali Turgay aracılığıyla aldığını belirterek, şunları söyledi:

"...Daha sonra evin zilini çaldım kapıyı Ahmet açtı. Evin diğer odalarından sesler geliyordu ancak kapılar kapalı olduğu için kimseyi görmedim. Ahmet ile beraber evin üst katında bulunan boş bir odasına geçtik. Ahmet bana abdest alarak 'Fetih suresini oku büyük biri, bir abin gelecek' dedi. Daha sonra ben abdest alarak odaya döndüğümde Ahmet odada yoktu. Ben evde bulunan kitaplıktan bir kitap alarak Fetih suresini okudum. Daha sonra Ahmet ile beraber daha önce görmediğim görsem de tanıyamayacağım bir şahıs içeri girdi. Ahmet elinde bulunan siyah çantayı açarak üzerinde herhangi bir şey yazmayan A4 boyutunda sınav kitapçığı şeklinde bir kitapçık çıkardı. 'Bu kitapçığın içerisindeki soruların büyük çoğunluğu Polis Akademisinde çıkacak sorulardır' dedi. Ben kendisine soruları istemediğimi söylediğimde, 'Polis Akademisine senin gibi temiz çocuklar girmeyecek de vatan hainleri mi girecek?' diyerek beni zorladı. Bana 'Yarım saat kadar süren var. Bu soruları yarım saat içerisinde ezberlemen gerek' dedi ve odadan ayrıldı. Ben bahse konu kitapçığı açtığımda soruların doğru şıklarının işaretlenmiş olduğunu gördüm. Sürem kısıtlı olduğu için acele bir şekilde soruları ezberlemeye çalıştım..."

- "Ezberletilen sorularla bire bir aynıydı"

Zanlı "Ömer" kod adlı Hamza Öztürk'ün İstanbul Bahçelievler'de FETÖ/PDY'ye ait Hafızali Öğrenci Yurdu'nda sınav sorularını verdiği öne sürüldü. Soruları alan öğrenci ve bu öğrencilerin "abiliğini" yapan kişilerle telefon irtibatı belirlenen Öztürk'ün ByLock programı kullandığı ve KPSS şüphelileri arasında bulunduğu tespit edildi.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Hamza Öztürk'ü teşhis eden Ahmet Özlü, ifadesinde şunları söyledi:

"... Bana burada olanları kimseye söylemeyeceğimize dair yemin ettirdi ve Kur'an'a el bastırdı. Daha sonra çantasında bir tomar kağıt çıkardı ve ikiye bölerek Samet'le bana verdi. Kağıtlarda cevap şıkları işaretlenmiş sorular bulunuyordu. Şahıs bize 'Bu sorulara iyi bakın, ezberlemeye çalışın süreniz kısıtlı' dedi. 'Abi, bu sorular ne sorusu?' diye sorduğumuzda, 'Hiçbir şey sormayın. Zamanınızı iyi değerlendirin. Soruları ezberleyin' diye tekrarladı. Bunun üzerine elimde bulunan soruları ezberlemeye çalıştım. Ezberledikten sonra Samet ile soruları değiştirdik ve diğer soruları da ezberledim...

...Ömer kod isimli adını soyadı bilmediğim orta boylu, hafif kilolu, saçı önden hafif şekilde dökülmüş 30 yaşlarında, görsem tanıyabileceğim şahıs ile geldi. Ömer bize 'Sorulara iyi baktınız mı, iyi ezberlediniz mi?' dedi. Sınava girip soruları görünce şok oldum. Soruların büyük çoğunluğu Hafız Ali Yurdu'nda bize ezberletilmiş oldukları sorular ile birebir aynıydı..."

"Serdar" kod adlı Kadir Atmaca'nın soruları alan öğrencilerin Polis Akademisinde "abiliğini" yaptığı, soruları alan öğrencilerle telefon irtibatının bulunduğu tespit edildi. Şüpheliyi teşhis eden Abdullah Furkan Söylemez, ifadesinde, "Serdar isimli şahıs Akademiye başladıktan sonra bana Fatih kod ismini kullanmamı söyledi. İbrahim Avsuz'a da İsmail kod ismini verdi. Ancak bu isimleri hiçbir zaman kullanmadık." dedi.

- "Fedakarlık yapacaksın"

Zanlılardan "Asım" kod adlı Yunus Tosun'un da "ağabeyliğini" yaptığı öğrencileri Polis Akademisine yönlendirdiği belirlendi.

Yunus Tosun'u teşhis eden İbrahim Emre, ifadesinde, "...lise son sınıfta evine gittiğim, Asım kod isimli benden sorumlu şahıs beni polis akademisi sınavlarına hazırlamaya ve yönlendirmeye başladı. Önceden polis akademisine yönelik benim de isteğim vardı. Ancak fazla değildi. Ben bu isteğimi evdekilere söylediğim zaman bana 'Oraya gidip ne yapacaksın' şeklinde karşı çıkıyorlardı. Polis akademisine gitmemi neden istediklerini sorduğumda bana 'Başkalarının ahiretini kurtarmak için, kendi ahiretini yakmayı göze almalısın, fedakarlık yapacaksın' dediler. Sınav zamanına kadar bu şekilde geçiştirdiler. Asım'ın bende telefonu yoktur. Ancak fotoğrafını görsem teşhis edebilirim. 9 Eylül Üniversitesinde inşaat bölümü okuduğunu biliyorum."

Zanlılardan Şeref Çelik'in de soruları alan öğrencilerin Polis Akademisinde "Abiliğini" yaptığı belirlendi.

"Salih" kod adlı Selman Şahin'in de Kayseri'de bulunan FETÖ/PDY'ye ait örgüt evinde soruları alan öğrencilerin Polis Akademisinde "abiliğini" yaptığı belirlendi. Şüphelinin soruları alan öğrenciler telefon irtibatı tespit edildi. Şüpheliyi teşhis eden Ahmet Yumutkan, ifadesinde, "...Salih kod isimli abi benim Polis akademisindeki durumumdan sorumluydu. Salih abi hafta sonları gelip bana ders veriyordu. Eryaman'daki bir ailenin evine götürmüştü. Eve girdiğimizde kimse kimseyi görmüyordu. Biz bir odaya geçiyorduk ve ders aldıktan sonra çıkıyorduk. Yine Öveçlerde bir eve gidiyorduk. Hatırlamadığım bu şekilde toplam 4 veya 5 ev vardır. Salih abi benimle okuldan atılana kadar ilgilendi. Bu dönem içerisinde Salih abi beni Sadık kod isimli abi ile tanıştırdı." dedi.

Zanlı Abdurrahman Kum'un, İstanbul Bahçelievler'deki FETÖ/PDY'ye ait örgüt evinde sınav sorularını verilmesinde aracılık yaptığı belirlendi. Şüphelinin ByLock kullandığı tespit edildi.

Mustafa Ural'ın da Kayseri'de polis akademisi öğrencilerine ağabeylik yaptığı belirlendi. Seyit Şahin'in de FETÖ/PDY'ye ait Hafızali Öğrenci yurdunda sınav sorularını alan öğrencileri Polis Akademisine yönlendirdiği ve soruların verilmesinde aracılık ettiği belirlendi. Zanlı Bayram Aydın'ın ise İstanbul'da "bölge abiliği" yaptığı tespit edildi.

Zanlılardan Zafer Dinlemez'in de Balıkesir'de öğrencileri Polis Akademisine yönlendirdiği ve soruların verilmesine aracılık ettiği belirlendi. Zanlının kendisinin ve eşinin ByLock kullandığı belirlendi.

2 3
Bu haber 5,944 defa okundu.
Anadolu Ajansı

Alt 03-22-2017, 06:42   #462
Kayıtsız Üye
Guest

A HABER WEB TV

FETÖ sınav sorularını nasıl çaldı?
A Haber'de yayınlanan Arka Plan Programında bu sorunun cevabı arandı. Programa konuk olan Muş Alparslan Üni. Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç FETÖ'nün sadece KPSS değil tüm sınav sorularını çaldığını, ayrıca KPSS ile gelen insanlardan her zaman şüphe duyduğunu söyledi.
30.08.2016 157 İzlenme

paylaş
tweetle
paylaş
arkadaşına gönder
sitene ekle
İnanç'ın açıklamaları şöyle:

YÖK'teki, üniversitelerdeki mücadele nasıl olmalı? Birincisi kadro sorgulaması, ikincisi kariyer sorgulamasıydı. Kariyer sorgulamasında yurtdışından alınan diploma denkliklerinden tutun, yabancı dil sınavlarından yayınlara kadar mutlaka sorgulanması gerekiyor. Bunda da yetki sadece ve sadece YÖK'tedir. YÖK'ün bir komisyon oluşturup geriye dönük olarak böyle bir sorgulama yapması halinde başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaksızın birçok insanı kariyer sorgulaması babında devre dışı etmesi mümkündür. Şimdi aslında KPSS sorunuza dönersek ÖSYM desek belki daha doğru olacak. KPSS ile sınırlamamak gerekiyor. Sorun ÖSYM idi. KPSS bunun bir parçasıydı. ALES sınavları vs. TUS sınavları hepsi var bu işin içinde. Yani birçok insan TUS sınavlarında hiç hak etmediği halde çok kıymetli branşlara yerleşmiş bulunmaktadır. Biz sadece belki kamuoyunda büyük bir kitleye mahal olduğu için KPSS'yi konuşuyoruz. O nedenle ÖSYM diye düzeltmekte fayda var diye düşünüyorum. Bunun ayak sesleri aslında Muş'ta geldi. Ben göreve 2008 yılında başladım. Muş Alparslan Üniversitesi'nde o günün şartlarında Türkiye'nin en ciddi sorunlarından birisi başörtüsü sorunuydu, başörtüsü serbestti ama sadece üniversitede değil ÖSYM Açık öğretim gibi sınavlarda da serbestti. 2009'dan itibaren ÖSYM'nin Muş'a yüklenmeye başladığını gördük, sıkıntılar oldu derken dönemin YÖK Başkanı Sayın Yusuf Ziya Özcan hocamızla birkaç kez görüştüm.

KPSS İLE GELENLERDEN ŞÜPHE DUYDUM
Ben Muş Alparslan Üniversitesi'ni ilk dönem hemen hemen çok az sayıda kadroyu KPSS ile istedim. Yani açıktan atamayla çok az sayıda kontenjan kullandım. ÖYP ile ilgili akademik kadroda çok az sayıda kadro kullandım bunun gerekçelerini de YÖK Başkanı'mıza anlattım. KPSS ile gelen insanlardan şüphe duyuyorum dedim. Yıl 2009. Bir süre sonra ne olduysa Muş'la ilgili tedbirlerini arttırmaya başladı ÖSYM. 30-40 kişi birden gönderiyorlar sanki savaşmaya gidiyorlar böyle. Ondan sonra sınav düzenini sağlamaya gelenler sınavın düzenini bozmaya başladılar. Ben 7 yıl boyunca ÖSYM ve Açık öğretim'in İl Sınav Koordinatörü olarak görev yaptım. Bir rektör bulunduğu ilde o sınavın birinci dereceden sorumlusudur. ÖSYM'nin göndermiş olduğu personel dâhil bunların tamamı rektöre tabiidir. O günkü mevzuat çerçevesinde böyle. 2010 yılında sınav denetçisi olarak gönderdikleri yanlış hatırlamıyorsam 32 kişi vardı. Bunlardan 2 tanesi ÖSYM personeliydi. Bir tanesi Sınav Hizmetlerinden Sorumlu Daire Başkanı soyadı Tütüncü'ydü. Hanımı ise Hacettepe Üniversitesi'nde profesördü. Ben bu arkadaşlara dedim ki 'sizi ÖSYM bürosunda görevlendiriyorum olası sorunların ÖSYM ile kontak kurularak çözülmesi anlamında sizin göreviniz bu' diğer arkadaşların ise okullarını belirledim. Sizlerde şu okullara gideceksiniz dedim. Şimdi açık konuşuyorum o günün şartlarında başörtüsü mağduru olan insanlarımıza bu imkânları vermek için sınavları çok daha ciddi tutuyorduk. Yani bütün salon başkanlarından gözetmenlerden tutun bina sorumlarına kadar tamamını ben seçiyordum. Böylece kopya ihtimalini neredeyse sıfırlıyordum. Biz aslında kapıda güvenlik güçleri tarafından engellenmesi gereken mesela cep telefonunu o gün 2010'da bir binanın tuvaletinde bulup Savcılık'a tutanakla teslim ettik. Sonra bir baktım ki o günkü ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan beni aradı. 'Hocam işte bazı hocalarımız bazı okullara giremiyorlar' yani böyle bir şey yok ki zaten biz hocaları okullara vermişiz. Sonuçta konu büyüdü derken ben Ankara'ya geldim. Yusuf Ziya Özcan hocamızın oğlunun sünnetiydi hemen ertesi günü YÖK'e gittik. YÖK'te hocam dedim bakın ÖSYM ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Yani benim ÖSYM bürosuna görevlendirdiğim ÖSYM Daire Başkanı bir başka okulda işlem tesis etmeye kalkışıyor. Orada acaba başka bir şeyler mi çeviriyor

.
Alt 03-22-2017, 06:43   #463
Kayıtsız Üye
Guest

YÖK Başkanı: TUS soruları 70 bin liraya satılıyor
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr.Yusuf Ziya Özcan, geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı skandalı sonrasında taslak çalışması yapılan sınav modelini anlattı.
08 Aralık 2010 - SABAH
Sosyal Ağlarda Paylaş
Paylaş3PaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yorum Oku/Yaz

Prof. Özcan, sistemin Almanya'dan transfer edileceğini belirterek "Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) dijital matbaaya geçecek, kişiye özel çipli-hologramlı sınav kağıtları basılacak, sınav salonlarına kamera yerleştirilecek ve farklı illerde sınava girişler yasaklanacak.

Sınav paketlerinin üzerine çip yerleştirilecek ve sınav öncesinde paketler açılmaya çalışılırsa çip anında ÖSYM'ye mesaj atacak" dedi. Yeni model için teknolojiye ihtiyaç duyduklarını belirten Özcan, ileride de herkese laptop alabilecek kadar para olursa sınavları bilgisayarla yapacaklarını açıkladı.

Özcan, "Herkesin resmi, soruları, cevap anahtarı ayrı ayrı ekranda olacak. Hadi çekebiliyorsanız çekin diyeceğiz. Tabii o zaman da bunlar bilgisayar programını yapan çocukların başına musallat olacaklar, para teklif edecekler. Ahlaksız bir insansan yapabileceklerinin sınırı yok" diye konuştu.

'SINIFTA HOCA KOPYA VERİYOR'

Prof. Dr.Yusuf Ziya Özcan, KPSS'de ortaya çıkan kopya olayına da değinerek, "Kopyacılar bulunmazsa kimse bize güvenmez, herkes yapanın yanında kar kalıyor diye düşünür. O nedenle kopyacıları derhal bulmayız" dedi. Kopya çekmenin iki yaygın yöntemi olduğunu açıklayan Özcan, soruların ya depolardan çalındığını ya da sınıfın içinde olduğunu söyledi.

"Yerel hoca, yerel talebeler, birbirlerini tanıyorlar, kapıyı kapatıyorlar, hoca soruları çözüyor, öğrencilere veriyor" diyen Özcan, kapının kapanmasına izin vermeyeceklerini, sınıflara kamera yerleştirileceğini bildirdi. Ayrıca ikamet yeri örneğin İstanbul, Ankara olan kişilerin Mardin'de, Şırnak'ta sınava girmesinin de önünü keseceklerini bildiren Prof. Dr. Özcan, "Neden ikameti İstanbul'da olan kişi Mardin'de sınava girer, ben anlamıyorum. KPSS döneminde bunların memleket aşkı mı depreşiyor?" diye konuştu.

"ADİ DEĞİL ORGANİZE İŞLER"

Tüm bunların çok ciddi sorunlar olduğunu belirten YÖK Başkanı Özcan, şunları kaydetti: "Bu çok ciddi bir sorun. Bu öğrencilerin karıştığı adi kopya çekme meselesi değil, organize! Piyasada rayiç bedeller oluşmuş. KPSS soruları 20 bin dolara, TUS 70 bin liraya satılıyor.

Bunlar organize şirket işi. Siz bunun önüne geçemezseniz devletin en iyi yerleri başarısı itibariyle bunu hak etmeyen bir sürü ideolojik nedenlerle hareket eden insanlarla dolar. Ülkenin 20-30 yılını karartırsınız. Kopyaya benim isyanım bu yüzdendir. Yoksa her imtihanda üç- beş öğrenci birbirine bakar, kopya çeker, çeksinler. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da işin içine siyaset karışıp karışmadığı ilişkin ciddi endişelerim var."

ÖSYM laçkalaşmış

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, kopya öncesi dönemde ÖSYM'de yaşananları tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi. "ÖSYM'nin içi tam anlamıyla laçkalaşmış" diyen Başkan Özcan, şunları kaydetti: "Biz hiç ÖSYM'ye bakmadık, sağ olsun Ünal Hoca da (Eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan) bakmamış. Biz biliyorduk, korkuyorduk, bir gün patlayacak, hepimiz onun altında kalacağız diye... Ve sonunda patladı. Bu herkesin beklediği bir durumdu. Onun için biz 9 ay önce ÖSYM yasa taslağını bitirip Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdik. Önümüzde günlerde bu tasarı Meclis Genel Kurulu'na gelecek. "

YÖK Başkanı Özcan, ÖSYM'nin son dönemde sınav yükünün de çok arttığını belirterek, "Biz istiyoruz ki akademik sınavları ÖSYM yapsın. Biz niye yapalım Adalet Bakanlığı'nın sınavını...Devlet bunlar için ayrı bir sınav birimi kursun" dedi.

İşte yeni sınav modeli

-Dijital matbaaya geçilecek. Dijital matbaada sorular basılırken kâğıtlara dokunmak mümkün olmayacak.

-Baskı sonucunda soru ve cevap kâğıtları ile öğrencilere verilecek kalem silgi gibi malzemeler sistem tarafından paketlenecek.

-Her öğrencinin kendi sorusu ve cevap kâğıdı olacak. Soru şıkları aynı olmayacak.

-Her soru kâğıdının üç tarafı hologramla yapıştırılacak.

-Sınav paketlerinin üzerine çip yerleştirilecek.

-Paketler nakledilirken ya da depolarda dokunulursa çip anında ÖSYM merkezine mesaj atacak

-Sınav paketleri zamanından önce açılamayacak. "Saatli Bomba" gibi sınav saatine göre ayarlanacak paketler, daha önce açılacak olursa telefonlara mesaj verecek.

Anahtar Kelimeler:
yok baskani tus sorulari bin liraya satiliyor
Sosyal Ağlarda Paylaş
Paylaş3PaylaşPaylaşPaylaşPaylaş

Yorum yazmak için tıklayınız
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

1
People
01) Orhan (doktor)09.12.2010 15:48:08
Aşağıdaki ilhan rumuzlu Mardin'li yorumcuya aynen katılıyorum.YÖK başkanı her ağzına geleni söyleyemez. İspat mecburiyeti doğmuştur kendisine. SIKIYSA KPSS KOPYACILARINI AÇIKLASIN. Ne bekliyor? KPSS kopya skandalı internet ortamında olmadı mı ? Evet! Peki nasıl yakalanamadılar halen ? YÖK başkanına veya bir Hükümet yetkilisine veya herhangi bir AKP'liye bir vatandaş mail ile hakaret etse (ki asla tasvip etmem)kaç saatte yakalanıp defterinin dürüleceğini herkes az çok tahmin eder. Peki KPSS kopyacıları TOHUMLUK MU ? Neden yakalanamadılar ? NEDEN NEDEN NEDEN ?
Beğen
People
02) İlhan (Doktor)08.12.2010 12:40:30
YÖK Başkanını kınıyorum. Kamu görevlilerinin, ösym nin yapyığı beceriksizlikleri başkalarının üzerine yıkarak kendilerini aklıyorlar. Mazdem görevinizi yerine geitiremiyorsunuz istifa edin gidin. Ama iftira gibi duran doğu ve güneydoğulu vatandaşlarımızı suçlamayan. Ben Mardinliyim ve çalışarak, bileğimin hakkıyla ÖSS-ÖYS yi de TUS u da kazandım. Ne kopya çektim ne de çektirdim. YÖK başkanın dinleyen bütün doğu ve güneydoğluları kopyacı sanacaktır. Bu tamamen ayrımcılıktır bölgeler arasında kin ve nefreti arttırmaktadır. Demokrasinin güçlü olduğu bir Avrupa ülkesinde ya da Amerikada böyle konuşanları bir gün görevde tutmazlar. YÖK Başkanından mide bulandıran sözler : Neden ikameti İstanbul'da olan kişi Mardin'de sınava girer, ben anlamıyorum. KPSS döneminde bunların memleket aşkı mı depreşiyor?" Sayın YÖK başkanı İkamet yeri İstanbul, Ankara olup ta Bolu, İzmir, Aydın, Isparta, Antalya, Adana, Rize, Yozgata giren kaç kişi var? Hiç yok mu? Bunların Mardin, Şırnak gibi güneydoğu illerinde girenlerle karşılaştırıldığında oranı nedir? Nedir bu Güneydoğuluları çekememezliğiniz?“Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da işin içine siyaset karışıp karışmadığı ilişkin ciddi endişelerim var." demiş sayın YÖK başkanı. Yani Bu Doğu ve Güneydoğulular PKK elemanı mı? Bunu mu demek istiyorsunuz? Doğu ve Güneydoğudaki nüfusa göre başarı oranı diğer bölgelerle karşılaştırıldığında hangi bölgeden daha çok TUS-YGS –KPSS kazanılıyor. Doğu ve Güneydoğu sonda veya sonlarda gelir hiç şüphesiz. Bu bölgeden niye bu kadar az insan sınavları kazanıyor diye endişeleneceğinize bunlar niye az da olsa sınavları kazanıyor diye endişelere kapılıyorsunuz. Ben de sayın YÖK başkanının siyasi düşüncelerinden ve ideolojisinden ciddi ciddi endişelenmeye başladım.Sayın YÖK başkanı madem bir iddia ortaya atıyor ve bu ülkenin en az diğer bölgeleri kadar onurlu ve gururlu olan doğu ve güneydoğuluları zan altında bırakıp rencide ediyor şu lafı da hatırlatayım. Birincisi müddei iddiasını ispatla mükelleftir (Sayın Başbakanımız da bu doğru lafı mesnetsiz iftiralara hedef olduğu durumlarda kullanmaktadır). İkincisi de elde ettiği verileri bölge bölge ortaya döksün. Üçüncüsü de bunlar ciddi iddialar olup bunlar kanıtlarıyla ortaya koymadan ortaya koymak istifayı gerektirir. Ben Mardinliyim. Bununla da gurur duyuyorum. Bin defa da doğsam ve elimde olsa yine Mardini seçerim. Güneydoğuların PKK lı olduklarına dair imalarda bulunmak çok zalimcedir ve YÖK başkanlığı gibi bir makamda olan birisinin edeceği laflar değildir. YÖK başkanının Kin, nefret ve önyargıları körüklemek değil bunların ortadan kaldırılması için çalışması daha isabetli olacaktır.
Beğen
1
İlginizi Çekebilir
Diabette, şikayet olmasa bile yılda bir kez göz dibi muayenesi şart
Diabette, şikayet olmasa bile yılda bir kez göz dibi muayenesi şart

Cumhurbaşkanı O'nu örnek gösterdi
Cumhurbaşkanı O'nu örnek gösterdi

Doktorlar 2 aydır grevde, yüzlerce hastanın hayatı tehlikede!
Doktorlar 2 aydır grevde, yüzlerce hastanın hayatı tehlikede!

Lancet, dünyadaki kalp sağlığı en iyi toplumu tespit etti
Lancet, dünyadaki kalp sağlığı en iyi toplumu tespit etti

'Ameliyat olacak hastalar anestezi polikliniğine yönlendirilmeli!
'Ameliyat olacak hastalar anestezi polikliniğine yönlendirilmeli!

Sağlık sorunu olanların elektiriği kesilmeyecek
Sağlık sorunu olanların elektiriği kesilmeyecek

Haftasonu haberi! Nörolog, hekimliği bırakıp yelkenlisiyle yaşamaya başladı!
Haftasonu haberi! Nörolog, hekimliği bırakıp yelkenlisiyle yaşamaya başladı!

Diyetisyen hastalarına örnek olmak için 50 kilo verdi
Diyetisyen hastalarına örnek olmak için 50 kilo verdi

Dünyanın en beğenilen ilaç şirketi seçildi
Dünyanın en beğenilen ilaç şirketi seçildi

SON HABERLER
1:19 Diabette, şikayet olmasa bile yılda bir kez göz dibi muayenesi şart
1:04 Doktorlar hastalarını cep telefonundan takip edecek
0:55 Arı ürünleri ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılıyor
0:43 Tansiyonlar yanlış mı ölçülüyor?
21.03.2017 İnme sonrası beyindeki hasar, örümcek zehiri ile önlenebilir
21.03.2017 İbuprofen’in yüksek dozu ani kalp durması riskini yüzde 31 arttırıyor
21.03.2017 Özel hastaneyi tehdit ve baskıyla FETÖ'ye kazandırmışlar
21.03.2017 Isparta Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı
21.03.2017 ‘e-Nabız’ en iyi sağlık uygulaması seçildi
21.03.2017 Down sendromlulara özel sağlık merkezi
21.03.2017 Tüp bebek mi, aşılama mı?
21.03.2017 Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 100 zam
21.03.2017 Malpraktis davasından kurtulmanın yolu aydınlatılmış onam mı?
21.03.2017 'Gen susturucu' ilaç kolesterol seviyesini yarıya düşürüyor
20.03.2017 'Enfeksiyonlardan korunma eğitimi' ödüle layık görüldü
20.03.2017 Recep Akdağ: 1 ay sonra sağlıkta dönüşümün ikinci dönemi başlıyor
20.03.2017 Ambulans çarptığı sürücüye müdahale etti
20.03.2017 Türü belirlenemeyen grip 11 ölüme yol açtı
20.03.2017 Doktoru darbeden 3 kardeşin yargılanmasına devam edildi
20.03.2017 Türk doktor Siroz tanısında yeni yöntem geliştirdi
20.03.2017 Can güvenliklerinin bulunmadığı gerekçesiyle Sağlık Müdürlüğüne başvurdular
20.03.2017 Cumhurbaşkanı O'nu örnek gösterdi
20.03.2017 Otobüs şoförü, kazaya müdahale eden kadın doktoru dağ başında bıraktı
20.03.2017 Antibiyotik anafilaksisine anında müdahale hayat kurtardı
20.03.2017 Dental implantasyonda komplikasyonlar nasıl azaltılır?
20.03.2017 Doktorlar 2 aydır grevde, yüzlerce hastanın hayatı tehlikede!
20.03.2017 FETÖ'nün 'oyun' adı altında yaptığı sağlık testi
20.03.2017 Kan nakli nedeni ile doğar doğmaz HIV bulaştı, şimdi 21 yaşında
20.03.2017 Uçakta tıbbi müdahale tartışması
20.03.2017 Uykusuzluğun nedeni mükemmeliyetçilik olabilir
19.03.2017 Lancet, dünyadaki kalp sağlığı en iyi toplumu tespit etti
19.03.2017 Doktorlara sosyal medya 'ayarı'
18.03.2017 'Ameliyat olacak hastalar anestezi polikliniğine yönlendirilmeli!
18.03.2017 Doktor, trafik kazasında hayatını kaybetti
18.03.2017 Sağlık sorunu olanların elektiriği kesilmeyecek
18.03.2017 Doktor hatasına tapu müdürü bilirkişi olarak atandı!
18.03.2017 Kadın doktorların dedikodu kavgası karakolda bitti!
17.03.2017 Ameliyatta yanlış kan iddiasıyla görülen Mahkemede doktorlar kendini savundu
17.03.2017 Haftasonu haberi! Nörolog, hekimliği bırakıp yelkenlisiyle yaşamaya başladı!
17.03.2017 Diyetisyen hastalarına örnek olmak için 50 kilo verdi
17.03.2017 'Ameliyatlara 4 gün aralıksız devam ettik'
17.03.2017 Dünyanın en beğenilen ilaç şirketi seçildi
17.03.2017 Hekim ve hakim maaşları KKTC'de de eşit hale getiriliyor
17.03.2017 Kırklareli'nde hastaya hakaret eden doktora soruşturma
17.03.2017 Türk doktor BM'de endometriozis hastalığını anlattı
17.03.2017 15 Temmuz ve 28 Haziran İstanbul Saldırısında sağlık çalışanlarının yaşadıkları belgesel oldu
17.03.2017 74. Dönem DHY Kurası ilanı yayımlandı
17.03.2017 Başhekimin doktorun kolunu kırdığı iddiası
17.03.2017 İngiltere üç ebeveynli bebek tedavisine başlıyor
16.03.2017 Sağlıkta FETÖ operasyonu: 11 kişi gözaltına alındı, 3 kişi firarda

#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
1) Müthiş bir yazı! 1976-2017 arası hekimlik değerleri! Vakalarla anlatım!
2) Uçakta tıbbi müdahale tartışması
3) 32 Saatlik Ameliyatın Ardından Cerrah Yere Yığıldı - Uyandıklarında Herkesi Şaşırttılar
4) Doktor, trafik kazasında hayatını kaybetti
5) Recep Akdağ: 1 ay sonra sağlıkta dönüşümün ikinci dönemi başlıyor
6) Otobüs şoförü, kazaya müdahale eden kadın doktoru dağ başında bıraktı
7) Doktorlara sosyal medya 'ayarı'
8) Haftasonu haberi! Nörolog, hekimliği bırakıp yelkenlisiyle yaşamaya başladı!
9) Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 100 zam
10) Hekim ve hakim maaşları KKTC'de de eşit hale getiriliyor
11) Hekimlik eski itibarını kaybediyor, işte nedenleri
12) Kadın doktorların dedikodu kavgası karakolda bitti!
13) Doktor hatasına tapu müdürü bilirkişi olarak atandı!
14) 1960 yılından mezun olan Dr. Toksöz 80 yaşında ve hala ilk aşkla hasta muayene ediyor
15) 74. Dönem DHY Kurası ilanı yayımlandı
16) Kırklareli'nde hastaya hakaret eden doktora soruşturma
17) Başhekimin doktorun kolunu kırdığı iddiası
18) Devlet hastanesinde ücretsiz obezite cerrahisi
19) FETÖ'nün 'oyun' adı altında yaptığı sağlık testi
20) Biri Hacettepe, diğeri Ege mezunu: Beyin cerrahı kardeşler aynı hastanede
21) Sağlıkta FETÖ operasyonu: 11 kişi gözaltına alındı, 3 kişi firarda
22) Ameliyatta yanlış kan iddiasıyla görülen Mahkemede doktorlar kendini savundu
23) Ünlü doktora kaza şoku!
24) Malpraktis davasından kurtulmanın yolu aydınlatılmış onam mı?
25) Suriyeli doktorlardan 'denklik' talebi
26) Bir hekime 557 hasta düşüyor
27) İbuprofen’in yüksek dozu ani kalp durması riskini yüzde 31 arttırıyor
28) Antibiyotik anafilaksisine anında müdahale hayat kurtardı
29) 10 yıldır cep telefonu kullananlara kötü haber
30) Cumhurbaşkanı O'nu örnek gösterdi
#MedimagazinHİT (AYLIK)
1) Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hemşire aynı zamanda doktor yardımcısı olacak, reçete yazacak
2) Yüksek ateşle başvuran çocuğun kazağını çıkaran hemşireye şiddet!
3) Müthiş bir yazı! 1976-2017 arası hekimlik değerleri! Vakalarla anlatım!
4) Doktora silahlı saldırı! Maalesef Dr.Metin Güneş hayatını kaybetti!
5) 324 milyon nüfuslu ABD'de Acile başvuru 130 milyon, Türkiye'de 110 milyon
6) RTÜK, hekimin tehdit edildiği dizideki bu sahneye rekor ceza verdi!
7) Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sağlık Çalışanlarına Yıpranma Payı Müjdesi
8) Hemşire ölünce erkek olduğu ortaya çıktı
9) Sağlıkta şiddeti körükleyen TV dizisinin sonu! Rekor ceza Cesur Yürek'e erken final yaptırdı!
10) Beyaz önlüğün standardı belirlendi! Kim nasıl beyaz önlük giyecek?
11) Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı değişti
12) Aile hekimliği ile ilgili yeni düzenlemeler neler getiriyor?
13) Akademik teşvikte hangi tıp fakültesi birinci oldu?
14) Uçakta tıbbi müdahale tartışması
15) Bir 14 Mart yazısı: Rica etsem, bir saatliğine doktor olur musunuz bugün?
16) Sahte doktor diplomasıyla ameliyata beraat
17) Doktorlar Survivor'a katılırsa
18) Dahiliye uzmanı, doktorluğu bırakıp süt çiftliği kurdu
19) Biri FETÖ'den gitti, diğeri istifa etti, nakiller bitti!
20) FETÖ'den sorgulanan yardımcı doçent, intihar etti
21) Türk bilim insanları radyasyon içermeyen tomografi cihazı geliştirdi
22) 32 Saatlik Ameliyatın Ardından Cerrah Yere Yığıldı - Uyandıklarında Herkesi Şaşırttılar
23) Doktor hemşireyi suçladı, Cerrahpaşa'ya 730 bin lira sezaryen tazminatı!
24) Dr. Ömer Coşkun hayatını kaybetti!
25) Kar maskeli 2 kişi doktora saldırdı
26) Bebek ölümünden sorumlu tutulan doktor sağlık sistemini eleştirdi:10 ay hapis
27) Annenin sezaryen ısrarı soruşturma açtırdı
28) Doktor, trafik kazasında hayatını kaybetti
29) Recep Akdağ: 1 ay sonra sağlıkta dönüşümün ikinci dönemi başlıyor
30) D vitaminimiz gerçekten eksik mi? Yoksa yanlış mı ölçülüyor?
SON YORUMLAR
1) Miles and Smiles.a dr. olarak kendinizi...
2) Emekli hekim maaşları zam görecek mi? Ek...
3) 1) Haber başlığı ile içerik çelişkili, yani...
4) 16 nisandan sonra sanırım...
5) THY uçuşlarımda iki kez hastalanan yolcuya...
6) Bakın bu çok iyi.Son maddeye göre teletıp TTB...
7) 30 yaşından sonra anomali riski yüksek olduğu...
8) Bence havayolu şirketleri her uçuşta bir ATT...
9) döner sermayeden kes, nöbet ücretine...
10) O şoför doktor olsa ve sıradan bir vatandaşı...
11) ALMADAN ASLA İNANMAM. İcap nöbetlerinde yapılan...
12) adamdaki vurdumduymazlığa bak. sonuçta bir...
13) hangi kamu hastanesinde sgk olduktan sonra...
14) Onam, çoğu hastane için, sadece bir prosedür,...
15) Nöbet ücretlerinin yanında maaş zammı gerekli;...
16) Üniversite hastaneleri sağlık bakanlığına...
17) Sn Editör: Bu henüz olmuş mu? Cevap: Olmamış. O...
18) Yeşilkartlıyım devlete mecburdum imzaladım...
19) Doktor hanımla aynı soruna sahibim. Maddi...
20) Doktor hanım ucuz kurtulmuş. Trafik kazası...
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
13.03-12.04 Hemşire Personel Arayanlar
09.03-08.04 Dijital mamografi Tıbbi Cihaz
08.03-07.04 Nöroloji Uzmanı Personel Arayanlar
03.03-02.04 Türkiye'nin önde gelen görüntüleme firmasından 2. el cihazlar Tıbbi Cihaz
28.02-30.03 KBB ve Beyin Cerrahisi Uzmanı Personel Arayanlar
27.02-29.03 GÖZ MİKROSKOBU SATIŞI Tıbbi Cihaz
27.02-29.03 Yalın Hastane Kongresi Diğer
Tüm İlanlar
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
27/03-29/03 1.Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi DİĞER ANTA
01/04-02/04 Kadavra Kursu TIP EĞİTİMİ ANKA
30/03-02/04 Nefroloji Kış Okulu 2017 NEFROLOJİ İZMİ
05/04-09/04 Türk Toraks Derneği 20. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA
09/04-13/04 6. Puader Kongresi ÇOCUK... ANTA
13/04-15/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu RADYOLOJİ ANKA
12/04-16/04 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı ENFEKSİYO... ANKA
Tüm Etkinlikler

Search

Anasayfa
Güncel
Yazarlar
Dış Haberler
Hekim
Diş Hekimi
Eczacı
Sağlık Çalışanları
İlaç Sanayi
Özel Sağlık
MediLife
Klinikler
Dernekler
Akademisyenler
Etkinlikler
Medimagazin
Seri İlanlar
TUS Taban Puanları
Perde Arkasındakiler
Künye
İletişim
/MedimagazinGazetesi
/Medimagazin
/Medimagazin
/Medimagazin RSS
Medimagazin ® sitesi içerisinde yer alan tüm metin, resim ve diğer içeriğin FSEK ve Basın Kanunu'ndan doğan her türlü hakları Ortadoğu Reklam Tanıtım Yayıncılık Turizm Eğitim İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait olup, izin alınmaksızın kısmen veya tamamen kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. © Bu sitede yer alan haber, fotoğraf, yazı, ilan ve reklam içerikleri sağlık profesyonellerinin kullanımına yöneliktir. Sağlık çalışanlarının dışında site kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.
Alt 03-22-2017, 06:45   #464
Kayıtsız Üye
Guest

Şaibeli sınavlarda FETÖ izleri
Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Can Oktaylar, 2007-2013 yılları arasında yoğun ve sistemli bir şekilde hemen hemen tüm merkezi sınavlarda kopya çekildiğini iddia etti.
19 Ekim 2016 12:17
Şaibeli sınavlarda FETÖ izleri

ZAFER FATİH BEYAZ

Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Can Oktaylar, 2007-2013 yılları arasında yoğun ve sistemli bir şekilde hemen hemen tüm merkezi sınavlarda kopya çekildiğini iddia etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında görevli Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın 2010 KPSS ile 2009, 2012 KPSS, 2013 ALES, 2013 YDS ve İç Denetçilik Sınavı'nın mercek altına alınacağı yönündeki açıklamaları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) değişik sınavlarda da soruları önceden ele geçirdiği ve bu sınavlarda kopya çekildiği iddialarını güçlendirdi.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Oktaylar, 2010 KPSS'ye ilişkin yaptığı istatistiki çalışmalar ve analizlerin, kopyanın Eğitim Bilimleri oturumunun yanı sıra Genel Kültür, Genel Yetenek oturumlarında da çekildiğini gösterdiğini bildirdi.

Buna bağlı olarak 3 bine yakın öğretmen adayının ve sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumundan gelen KPSS3 puanıyla B grubu kadrolara 6 bin adayın kopya çekerek yerleştiğini hesaplamalardan tahmin ettiklerini dile getiren Oktaylar, "2010'daki kopyanın çok geniş kitlelere ulaştığı istatistiksel olarak da görünüyor. Ancak tahminlerimiz, ÖSYM'nin yaptığı diğer başka sınavlarda, 2010 KPSS kadar kapsamlı olmasa da daha dar sayıda olmak üzere 2013 yılına kadar sürekli olarak kopya çekildiği yönünde." diye konuştu.

"Deliller yok edildi"

Hasan Can Oktaylar, soruların sızdırıldığı yıllarda FETÖ'cü savcılar tarafından mevcut delillerin de yok edildiğinden kopyanın ispatlanamadığını, sürecin bu yıla kadar geldiğini ifade etti.

"2007-2013 yılları arasında yoğun ve sistemli bir şekilde hemen hemen tüm merkezi sınavlarda dar veya geniş kapsamlı şekilde kopya çekildiğini iddia ediyorum." diyen Oktaylar, şöyle devam etti:

"Tahminlerimiz odur ki 2007 itibarıyla ÖSYM'nin soru bankası FETÖ'cülerin eline geçti. Yani çalışanların soru bankasından dışarı soru sızdırma imkanları arttı. 2010'da bu soru sızdırmayı fütursuzca yaptılar. Pek çok kurumun kritik merkezlerine bu sınavlarla atamalar oldu. Bu sınav dikkat çekti, çünkü kopya çeken kişi sayısı 9-10 bindi. İddiamız 2007-2013 yılları arasında özellikle FETÖ ile irtibatlı akademisyenler için Tıpta Uzmanlık Sınavından (TUS) tutun yabancı dil barajının aşılması için yeni adıyla Yabancı Dil Sınavı (YDS) eski adıyla Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı'na (ÜDS) kadar birçok sınavda kopya çekildiğidir.

Ancak bu sınavlarda kopya için soruların verildiği kişi sayısı binleri bulmuyordu. TUS'ta tahminimize göre sorular 40-50 kişiye, ÜDS'de en fazla 100-150 kişiye sızdırılmıştır. Bu rakamlar istatistiklerde çok oynama yapmaz. Bu terör örgütüne ait akademisyenlerin en az yarısının bu şekilde barajları geçtiğini düşünüyoruz."

2012'de de kopya olduğu iddiası

2010 KPSS'deki kopya iddialarının basında geniş şekilde yer almasının ardından 2011 KPSS'de kopya çekilmediğini düşündüğünü dile getiren Oktaylar, "Ancak 2012 KPSS'de de yine kopya çekildiğini iddia edebiliriz. Belki yoğunluğu 10 bini bulmadı ama en az 100-200 kişiye soruların sızdırıldığını düşünebiliriz." diye konuştu.

Oktaylar, alınan önlemler sayesinde ÖSYM merkezli sınavlarda 2013 KPSS'den itibaren kopya çekilmediğini tahmin ettiğini, bu dönemde kopya bulgusuna rastlamadığını söyledi.

Soru kitapçığının kullanım biçimi, cevap anahtarlarının incelenmesi halinde kopyaya ilişkin yüzde 20-30 oranında hata payıyla bir kanaat oluşturulabileceğinin altını çizen Oktaylar, "Bunlar çıkarılabilir ancak tahminim bu soru kitapçıklarının ve cevap anahtarlarının imha edildiği yönünde." dedi.

"Kopya reel veriler üzerinden takip edilmeli"

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise FETÖ'nün çok geniş alanda yanlış iş yaptığının bir bir ortaya çıktığını ifade etti.

Merkezi sınavlarda geniş ya da dar kapsamlı kopya çekilip çekilmediğinin reel veriler üzerinden takip edilmesi gerektiğine işaret eden Selvi, "Bu yapının devlet içerisinde sınavlara müdahale edebilecek ortam oluşturduğu, buralarda bir düzenbazlık çevirdiğine yönelik bir kanaat var. Bu kanaat bizde de var. TUS, ALES, üniversiteye giriş, yabancı dil sınavlarında, polisliğe, askeri okullara giriş sınavlarında birtakım yanlış işler yaptıkları yönünde bizde de bir kanaat var." diye konuştu.

Sınavlara yönelik iddiaların yargı birimleri ve bilirkişi incelemeleriyle tespit edilmesi gerektiğine işaret eden Selvi, "Bu tartışmalar, herhangi bir kişinin yetkisi ve görevi ne olursa olsun keyfi bir açıklama üzerinden yapılmamalı. Şu da incelensin bu da incelensin yaklaşımlarıyla hedef saptırılıyor denebilir. Bunlara da fırsat vermeden ciddi bir şekilde incelenmeli. Her türlü adaletin tesisi için desteğimizi de veririz." değerlendirmesinde bulundu.

.
Anadolu Ajansı
Alt 03-22-2017, 06:47   #465
Kayıtsız Üye
Guest

TUS sınavlarına bir el atsalar, hastaları tedavi edecek doktor saysında ciddi azalma olur... Sıra sanırım en son sağlık alanına gelecek... fetö üyeleri, TUS da başarılı olan dershaneleri ve yayınları ne zaman tek tek satın aldı? TUS kampına girenlerde anormal başarının sebebi ne? LYS de kopya çek, sonra TIP fakültesine gir, sonra TUS ile doktor ol, sonra insanları canından et... TUS da anormal başarı gösterenleri, TUS ile ilgili şaibeleri bilen bilir... Tek bir şey söyleyeceğim, Ege Tıp Fakültesine, Diyarbakır'dan geçen yıl kaç öğrenci girdi? Türkiye'de o kadar büyük ül varken, diyarbakır neden ilk sıralarda?

http://odatv.com/cemaatte-doktor-dal...8161200_m.html

Alıntı:
musdr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Üç yıl önce ösym basın açıklamalarındaki farklılığı görüp ÖSYM Başkanı Ali Demir’in Çifte Standartları başlığını açmıştım ve çifte standartının değişmemesi ve açık uçlu sorular ile bizleri strese sokması üzerine bu başlığı açıyorum.. açık uçlu sorular sizi de strese sokuyormu sokmuyormu GÖRELİM!!!!

UYARI
SINAV SÜRESİ 30 DAKİKADIR. LÜTFEN YANINIZDA KALEM, ŞEKER VE SELPAK MENDİL DIŞINDA MATERYAL BULUNDURMAYINIZ. TUVALETE GİTMEK YASAKTIR

Sınava girecek adaylar:
dönemin ÖSYM Başkanı Sayın Prof.Dr. Ali Demir
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Pekşen
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Öztemel
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ensar Gül
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Ömer Demir
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi MEB temsilcisi Hüseyin Çalık
dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Petek Aşkar
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr.Cengiz Erol
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Reşat Kasap
" emanetiniz emanetimizdir" ali demir
konumunuzla ilgili aşağıda gördüğünüz açık uçlu soruları 30 dakika içinde klasik metodla cevaplayıp cevap kağıdını buraya bırakınız.

Eylül-2014’de yapılmış olan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

SORU 1. 14.09.2014 tarihinde yapılan TUS ve DUS (Dişte Uzmanlık Sınavı)’a giren bir grup Doktor ve Diş Hekimi adına Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakana hitaben yazılan ve adeta ÖSYM Başkanlığını şikâyet ederek zan altında bırakan Basın Duyurusundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda şimdiye kadar Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ve kimler hakkında ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?
ÖSYM BAŞKANI PRof.Dr. Ali Demir'in cevabı:
Prof. Dr. Ömer Pekşen (ÖSYM Başkan Yardımcısı) cevabı:
Prof. Dr. Ercan Öztemel (ÖSYM Başkan Yardımcısı) cevabı:
Prof. Dr. Ensar Gül (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof. Dr. Ömer Demir (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi YÖK Başkanvekili) cevabı:
Hüseyin Çalık (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi MEB temsilcisi) cevabı:
Prof. Dr. Ünal Yarımağan (ÖSYM Başkanı) cevabı:
Prof. Dr. Petek Aşkar (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof. Dr.Cengiz Erol (ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi) cevabı:
Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof.Dr.Reşat Kasap (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:

SORU 2. Anılan Basın Duyurusuna cevaben, ÖSYM Başkanlığının 16.09.2014 tarihli ve “Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar” başlıklı Basın açıklamasında yer alan “Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS Hazırlık Dershanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir.” ibaresiyle kastedilen dershane hangisidir? Bu dershanenin kurucuları, yöneticileri ya da sahipleri kimlerdir?

SORU 3. Anılan dershanenin ticari sermayesinin tükendiği kanaatine nasıl varılmıştır? Anılan dershanenin sahibi olduğu ya da ilişkisi bulunduğu sosyal medya siteleri ya da platformları kimlere aittir ve aralarında ne tür ilişkiler söz konusudur?

SORU 4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında “başkasının yerine sınava girdiği” tespit edilen dershane sahibi kimdir?

SORU 5. Anılan dershane sahibi hakkında başlatılan soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle akim kaldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu soruşturma; ne zaman, hangi gerekçelerle ve kimler tarafından başlatılmıştır? Soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle sonuçsuz kalmasında kimlerin ihmali ya da baskısı olmuştur?

SORU 6. Anılan soruşturmanın sonuçsuz kalmasına yol açan sorumlular kimlerdir? Bu sorumlular hakkında Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ya da yapılmaktadır?

SORU 7. Anılan konuya ilişkin Bakanlığınız görüşü nasıldır?

SORU 8. Anılan dersane yöneticilerini makamınızda, ÖSYM'de, randevulu randevusuz kabul ettiniz mi? Anılan dersane yöneticilerinin evine ve şirketine gittiniz mi, başka bir mekanda birlikte oldunuz mu? Olduysanız neden?

SORU 9. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK nezninde Yürütme kurulu üyeleri ve başkanvekilleri dahil bir çok kişi ile görüşüp baskı yaptığını ifade etmektedir. Size böyle bir baskı yapıldı mı?

SORU 10. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK'ün anılan dersaneyi muhatap aldığını bunun nedeninin maddi güçleri olduğunu ifade etmektedir. Siz hiç anılan dersaneyi muhatap aldınız mı?

SORU 11. Anılan dersane ile maddi-manevi bir ilişkiniz oldu mu?

Soru 12: Savcı Yücel ERKMAN mesela sorsa KPSS'deki kopya soruşturması kapsamında ÖSYM çalışanlarının bilgisayarını inceleyen bilirkişi, 2010'da yapılan ve yaklaşık 6 milyon adayın katıldığı 38 ayrı sınavda daha soruların önceden sızdırıldığını belirledi. Bu konudaki bilginiz nedir?

Soru 13: Savcı Yücel ERKMAN mesela sorsa ASUMAN ARANCA/ANKARA
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 yılı KPSS sınavında soruların sızdırılmasına ilişkin yürüttüğü soruşturmada ifade veren eski ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan’a, savcılık sorgusunda “Fethullah Gülen organize suç örgütü yöneticisi konumundaki Mehmet Hanefi Sözen ile (Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Genel Sekreteri) sınav öncesi makam odanızdaki telefondan 7 kez görüştüğünüz tespit edilmiştir. Sınav sorularını bu şahsa siz mi verdiniz?” diye soruldu. Yarımağan ise, savcının Gülen cemaatini organize suç örgütü olarak tanımladığı bu sorusuna, “Mehmet Hanefi Sözen isimli birini tanımıyorum. Sabit numara özel durumlarda kullanılan özel bir numara olabilir. Benim odamda da özel durumlarda kullanılan özel bir numara olabilir. Şu anda ben Mehmet Hanefi Sözen isimli kişiyi hatırlamıyorum. Ama geçmiş zamanda ilgisiz bir konuda beni aramış olabilir. Ben de dönüş yapmış olabilirim. Bu sınavla bu sorularla ilgili olarak bir görüşme asla yapmadım” yanıtını verdi.

Cemaat “organize suç örgütü”
2010 yılı KPSS sınavında soruların sızdırıldığı ilişkin soruşturma kapsamında önceki gün ifade veren dönemin ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, soruşturma Savcısı Yücel Erkman’a verdiği ifadenin ardından tutuklanması istemiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmıştı. “Örgüte üye olmamak ile birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek, resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanmak” ile suçlanan Yarımağan’a savcılık sorgusunda çok çarpıcı sorular sorulduğu anlaşıldı. Savcı Erkman tarafından kendisine yöneltilen bir çok soruya yanıt veren Yarımağan’a sorulan sorulardan birinde ise, Fethullah Gülen cemaati “organize suç örgütü” olarak tanımlandı.

Soruları siz mi verdiniz?
Savcı Erkman’ın Yarımağan’a yönelttiği sorulardan biri şöyle:
“Yurt dışına çıkış yapıp bir daha girişi bulunmayan, tahkikat çerçevesinde elde edilen deliller yönünden Fethullah Gülen organize suç örgütü yöneticisi konumunda bulunan Mehmet Hanefi Sözen isimli şahsın kullanmakta olduğu hat ile sizin makamınızca kullanılan Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına ait olan sabit numara, karşılıklı olarak 31.05.2010-01.06.2010 tarihleri arasında toplamda 7 kez telefon irtibatına geçtiğiniz tespit edilmiştir. (59 saniye-36 saniye-22 saniye-36 saniye-25 saniye-97 saniye-49 saniye sıralı biçimde görüşmeleri ilk üç görüşme 31.05.2010 tarihinde 11:55 saat – 12:11 saat arası görüşme, sonraki dört görüşme 01.06.2010 tarihinde 12:25 saat – 19:08 saat arası görüşmeleri) Bu şahısla yedi kez (3 kez örgüt liderinin sizin kullandığınız sabit numarayı aradığı ve dört kez de sizin bu sabit numara ile örgüt liderini aradığınız) yukarıda belirtilen tarihlerde neden görüştünüz? 2010 KPSS sorularını Fethullah Gülen organize suç örgütü yöneticisi konumunda bulunan Mehmet Hanefi Sözen isimli şahsa siz mi verdiniz? Açıklayınız?”

Sorularla ilgili asla görüşmedim
Savcının bu sorusuna Yarımağan, şu yanıtı verdi: “Mehmet Hanefi Sözen isimli birini tanımıyorum. Sabit numara özel durumlarda kullanılan özel bir numara olabilir. Benim odamda da özel durumlarda kullanılan özel bir numara olabilir. Benim genelde kullandığım sekreterime bağlı telefonun numarası değişiktir. Şu anda ben Mehmet Hanefi Sözen isimli kişiyi hatırlamıyorum. Ama geçmiş zamanda ilgisiz bir konuda beni aramış olabilir. Ben de dönüş yapmış olabilirim. Ama dediğim gibi ilgisiz bir konuda olabilir. Bu sınavla bu sorularla ilgili olarak bir görüşme asla yapmadım. Benim Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Genel Sekreteri Mehmet Hanefi Sözen’le telefon görüşmem ilgisiz bir konuda olabilir. Ben ÖSYM Başkanı olduğum için, ilgisiz bir konuda bana bir şey sormuş, danışmış olabilir”

Cemaat evlerine gittiniz mi?
Erkman daha sonra Yarımağan’a cemaati tanıyıp tanımadığını, şu sözlerle sordu:
“2010 KPSS’nin sızdırılması konusu ile ilgili olarak yapılan tahkikatta müşteki ifadeleri, bilgi sahibi ifadeleri ve şüpheli ifadeleri birlikte değerlendirildiğinde özellikle Maltepe dershaneleri ve 2010 KPSS’nin sızdırıldığı değerlendirilen Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nin Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ve bu cemaatin menfaati doğrultusunda faaliyet gösterdiği değerlendirilmektedir. Ayrıca 2010 KPSS ile ilgili olarak sınava giren 100 ve üzeri net yapan 3227 şüphelinin birliktelik yönünden incelendiğinde, özellikle MASAK raporlarına göre büyük bir şüpheli şahsın birlikte hareket ettikleri ve Fethulllah Gülen cemaatine yakın oldukları tespit edilmiştir. Bu yapının önemli yöneticisi pozisyonunda bulunan Mehmet Hanefi Sözen isimli şahısla bu sınav öncesi görüşmelerinize bağlı olarak, Fethullah Gülen isimli organize suç örgütü lideri olan şahsı tanıyor musunuz? Bağlantılarınızı açıklayınız? Bu şahsa ait olduğu kamuoyu tarafından bilinen kurum, yurt, dershane ve bunun gibi özel bir firma ile daha önceden bağlantıya geçtiniz mi? Bu şahsa ait olduğunu bildiğiniz bunun gibi kurumların isimleri nelerdir? Ayrıca kamuoyu tarafından cemaat evleri olarak bilinen ve bu şahsın da oluşumuna mesaj verdiği propaganda görüntülerinin ve konuşmalarının yayınlandığı sohbetlerinde açıkça söz ettiği cemaat evlerine gittiniz mi? Açıklayınız?”

Cemaat okullarını bilmiyorum
Yarımağan, bu soruya da şu yanıtı verdi:
“Fetulllah Gülen cemaatini herkesin duyduğu, bildiği kadar ben de biliyorum. Mehmet Hanefi Sözen isimli şahsı tanımıyorum. Bu cemaatle bağlantısını bilemem. Bu cemaatin okulları, yurtları, işyerleri vs. ile herhangi bir ilişkim olmamıştır. Benim Gülen cemaatine ait okullar konusunda bir bilgim yoktur. Hangi okulun hangi dershanenin cemaate ait olduğunu ben bilmem. Herhangi bir cemaat evine gitmedim. Gülen’in televizyonlara çıkıp tavsiyelerde bulunduğunu biliyorum ama devletin kılcal damarlarına sızılması, devletin kendi elemanları tarafından ele geçirilmesi gibi tavsiye ve telkinleri bilmiyordum” dedi.

Soruların bulunduğu CD 3 gün nerede tutuldu?
Savcı Erkman, Yarımağan’a ayrıca, sınav sorularının 25 Haziran tarihinde CD’ye yüklenmesine karşın matbaaya neden 3 gün sonra 28 Haziran tarihinde götürüldüğünü, bu 3 gün boyunca CD’nin nerede olduğunu sordu. Yarımağan da bu soruya, “3 Gün sonra götürülmesinden şüphelenilmesi normal. Kişi kötü niyetli ise yapacak bir şey yok. Eminim ki o 3 gün boyunca kasada muhafaza edilmiştir” yanıtını verdi. Yarımağan’ın, savcılıkla yaptığı yazışmalarda, içeriği itibariyle yanıltıcı bilgiler verildiği gerekçesiyle resmi belgede sahtecilik ile suçlandığı öğrenildi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/...tanimi-793601/

Başarılar dileriz
Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tüm dersane sahipleri ve ortaklarının Uz.Dr.Sami Selçukbiricik?, Uz.Dr.Ahmet Çitoğlu?, Mustafa Çitoğlu?, Eftal Orhan? Murat Erkeçoğlu? ÖSYM başta adı geçenler olmak üzere personeli hts kayıtları ve telefon trafiği çıkarılmalı
Alıntı:
;46617´isimli üyeden Alıntı

Alıntı:
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM

ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve yararlandırılan “organize menfaat çeteleri” nin sosyal medyada kanıtlı bağlantıları çökertilmedi
1- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
2- Her sınav sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
3- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
6- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
7- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan dersane…… ?
9- Hürriyet- Milliyet vs gazetelerine verilen ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
10- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
11- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
12- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
13- Bilirkişilere baskı yapmak için “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
14- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
15- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
16- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
17- Dersane sahibinin avukatları…..?
18- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
19- Tüm bu ÖSYM avukatları aynı adresteki aynı hukuk bürosunun avukatı mı…..?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?
21- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
22- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
23- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
24- Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
25- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
27- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?
28- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
29- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
30- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?

netice her sınav sonrası çok beklersiniz
Alıntı:
tususev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

TUS'a asker damgası!
İLKER AKAGÜNGÖR/HABER MERKEZİ | 25 Nisan 2014 Cuma - 17:06
Tıpta Uzmanlık Sınavı'na GATA mezunu doktorlar damga vurdu. Açıklanan sonuçlara göre ilk 10'da 2013 yılında GATA'dan mezun olan 7 tabip teğmen yer aldı.

Yorum Yaz0
TUS'a asker damgası! Yeni mezun ve pratisyen doktorların ihtisas alanını seçtiği Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) askerler damga vurdu. Yılda iki kez yapılan ve ÖSYM tarafından önceki gün açıklanan TUS İlkbahar Dönemi sınav sonuçlarına göre Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) mezunu 7 tabip teğmen ilk 10'a girerek büyük başarı elde etti. Açıklanan sonuçlara göre TUS Birincisi 2013 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dr. Hüseyin Kurtdemir oldu. Dr. Hüseyin Kurtdemir 8 bin 143 adayın girmiş olduğu sınavda hem Temel Bilimler hem de Klinik Bilimler'de birinciliğe imza attı.

Tabip teğmenler zirvede

GATA'dan derece ile mezun olan tabip teğmenlerin başarısı ise tıp dünyasında oldukça dikkat çekti. GATA 2013 dönem birincisi Tabip Teğmen Ömer Faruk Keskin TUS üçüncüsü, GATA 2013 dönem ikincisi Tabip Teğmen Yalçın Gurlaş TUS dördüncüsü, GATA 2013 dönem üçüncüsü Deniz Tabip Teğmen Mustafa Akaryıldız ile Tabip Teğmen Mustafa Koyun TUS altıncılığını paylaştı. GATA mezunu teğmen rütbesindeki doktorlar bunun dışında ilk 10'da 7,9, ve 10'uncu sıraları da elde etti. GATA 2013 dönem birincisi Tabip Teğmen Ömer Faruk Keskin'in GATA Kardiyoloji bölümünü tercih edeceği öğrenildi.

"Çok başarılı ve zeki öğrenci grubu"

TUS'a hazırlık konusunda 20 yıldır çalışan TUSDATA TUS Hazırlık Merkezi Ar-Ge Müdürü Yusuf Temrel, "8 yıl önce GATA benzer bir başarı yakalamıştı. GATA'nın tıp eğitimi oldukça iyi. Ama bu doktorlar üniversite sınavına girdikleri yılda da zaten yüksek puanlarla GATA'ya giren çok başarılı öğrencilerdi. GATA bu dönem çok başarılı ve zeki bir öğrenci grubuyla eski başarısını yakaladı. Şimdi branşlarını seçecekler. GATA kontenjanı biraz daha az ama doktorlar arasında göz, kardiyoloji, kulak-burun-boğaz branşları daha çok tercih ediliyor" dedi.
http://www.gazetevatan.com/tus-a-ask...631159-gundem/
çok zeki :)

Alıntı:
Başkasının Yerine TUS’a Giren DERSANE SAHİBİ ve ÖSYM’YE SALDIRAN TUS ŞEBEKESİ
GündemÖne ÇıkanlarTarafından Hipokrat Yeminli Dr - Şub 4, 2015 0 24

1
6
MHP Milletvekili Prof.Dr. Alim IŞIK, ÖSYM açıklamasında geçen TUS dersanesini ve başkasının yerine sınava girdiği iddia edilen dersane sahibini sordu.

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak verilen önerge

03.02.2015

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA,

Aşağıda belirtilen sorularımın, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Prof.Dr. Alim Işık
MHP Kütahya Milletvekili

Eylül-2014’de yapılmış olan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

1. 14.09.2014 tarihinde yapılan TUS ve DUS (Dişte Uzmanlık Sınavı)’a giren bir grup Doktor ve Diş Hekimi adına Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakana hitaben yazılan ve adeta ÖSYM Başkanlığını şikayet ederek zan altında bırakan Basın Duyurusundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda şimdiye kadar Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ve kimler hakkında ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?
2. Anılan Basın Duyurusuna cevaben, ÖSYM Başkanlığının 16.09.2014 tarihli ve “Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar” başlıklı Basın açıklamasında yer alan “Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS Hazırlık Dershanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir.” ibaresiyle kastedilen dershane hangisidir? Bu dershanenin kurucuları, yöneticileri ya da sahipleri kimlerdir?
3. Anılan dershanenin ticari sermayesinin tükendiği kanaatine nasıl varılmıştır? Anılan dershanenin sahibi olduğu ya da ilişkisi bulunduğu sosyal medya siteleri ya da platformları kimlere aittir ve aralarında ne tür ilişkiler söz konusudur?
4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında “başkasının yerine sınava girdiği” tespit edilen dershane sahibi kimdir?
5. Anılan dershane sahibi hakkında başlatılan soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle akim kaldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu soruşturma; ne zaman, hangi gerekçelerle ve kimler tarafından başlatılmıştır? Soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle sonuçsuz kalmasında kimlerin ihmali ya da baskısı olmuştur?
6. Anılan soruşturmanın sonuçsuz kalmasına yol açan sorumlular kimlerdir? Bu sorumlular hakkında Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ya da yapılmaktadır?
7. Anılan konuya ilişkin Bakanlığınız görüşü nasıldır?

http://www.memurlar.net/haber/499968/

——-

ÖSYM’YE ORGANİZE ŞEKİLDE SALDIRAN BU DERSANE VE DERSANE SAHİBİ KİMDİR? BU DERSANENİN İLİŞKİLİ OLDUĞU İNTERNET SİTELERİ VE SOSYAL MEDYA ADRESLERİNİ KİMLER YÖNETMEKTEDİR? BU ORGANİZE TUS ŞEBEKESİNİN BAŞINDA HANGİ İSİMLER YER ALMAKTADIR? ÖSYM’YE VE ALİ DEMİR’E NİÇİN SALDIRMAKTADIRLAR? ÖSYM’NİN SÜREKLİ BASIN AÇIKLAMASI İLE DOLAYLI OLARAK ELE ALDIĞI İSİM VERMEDEN ATIFTA BULUNDUĞU BU DERSANE HANGİSİDİR? VE BU DERSANE YÖNETİCİSİ KİMDİR?

TÜM BU SORULARIN CEVABI ORTAYA ÇIKARILIP KOMUOYU İLE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILMALIDIR!
http://www.medunya.com/one-cikanlar/...n-tus-sebekesi
Alıntı:
Paralel yapının KPSS dershanelerine operasyon yapılacak
FETÖ'ye finansman sağlayan paralel yapının dersanelerine operasyon yapılacak
03 Ağustos 2016 09:21
Paralel yapının KPSS dershanelerine operasyon yapılacak

FETÖ terör örgütünün eğitim alanındaki bir çok kurumu kapatıldı. Bunlar arasında ilkokul, ortaokul, lise, yurt ve üniversiteler bulunuyor.

Memurlar.net olarak aldığımız bilgiye göre, sırada, FETÖ'ye finans desteği sağlayan kurumların başında KPSS dershaneleri bulunuyor.

Üniversite sınavlarına hazırlık dershanelerinden sonra en etkin kurumlar olarak adlandırılan bazı KPSS dershanelerinin, FETÖ'ye finansman desteğinde bulunduğu tespiti yapılmış durumda.

17-25 Aralık darbe soruşturması sonrasında, bazı KPSS dershane sahiplerinin sık sık cep telefonu numarası değişikliği yoluna giderek takipten kurtulma yollarına başvurduğu da ulaşılan bulgular arasında...

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı ile ilgili asılsız iddialarla Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı mahiyette açık mektup yazan bir grup isim, ÖSYM'yi ağır suçlamalarla töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir.

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir,
ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,
Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır,
ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez.

Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS hazırlık dersanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur dershanenin bu saldırılarını yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin, bu deshaneye bir şekilde bağlı kişileri organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde malum dershane sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin de eski bir tarihte başkasının yerine sınava girdiği tespit edilmiş, ancak başlatılan soruşturma zaman aşımı dolayısıyla akim kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Avukat Burhan ÖZKAYA'dan gelen
İHTARNAMEDİR

İhtar Eden : Sami SELÇUKBİRİCİK
Vekili : Av. Burhan ÖZKAYA, adres başlıkta
Adres: Necatibey Caddesi No: 33/12 Kızılay ANKARA

Muhatap : -http://www.stetuskop.com/- internet sitesi yetkilisi

Açıklamalar :

Sayın Muhatap,
-http://www.stetuskop.com/- adlı internet sitesinde Bilgileri ÖSYM Görevlileri Verdi Başlığı ve http://www.stetuskop.com/bilgileri_oesym_goerevlileri_verdi-t4273/index.html?t=4273 linki ile müvekkilim Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK bakımından kişilik haklarını ihlal eden bir takım ifadelere yer verilmiştir. Şöyle ki aşağıda yer verdiğimiz yorumlarda;

“Mahkeme: Bilgileri ÖSYM görevlileri verdi
drasc: Bilgileri Sami Hoca 10 yıldır gidip geldiği ÖSYM deki tanıdıklarından aldı” şeklindeki organize yorumlarla, daha önce ÖSYM bünyesinde yaşanan kopya iddialarıyla müvekkilimi ilişkilendirmek istemektedirler. Söz konusu yorumların ortak hedefi sanki müvekkile ÖSYM yetkilileri tarafından soruların verildiği, böylece kopyacılık yapıldığıdır. Ancak yorumlarda ifade edilenin aksine, müvekkille ilgili ne bir mahkeme kararı ne de tek bir emare vardır
Müvekkil uzun yıllardır Tıpta Uzmanlık Sınavı’na Hazırlık sektöründe hizmet vermekte olup bugüne kadar hiçbir hukuksuz ve haksız eylemde bulunmamıştır.
Yıllar içerisinde kendisinin ve yönetim kurulu başkanı olduğu TUSDATA’nın sektörde yoğun gayret ve çalışmaları neticesinde sürekli olarak ileriye doğru mesafe kat etmelerini hazmedemeyen bir takım kişi ve kurumlar müvekkilin başarılarını gölgelemek için yukarıda yer verdiğimiz haksız isnatlarda bulunmaktadırlar. Bunlar ise kabulü mümkün olmayan iftiralardır.
Söz konusu ifadeler Türk Ceza Kanunu bakımından suç olup aynı zamanda müvekkillerin kişilik haklarına da zarar vermektedir.
5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un 9. maddesi gereğince söz konusu içeriğin yayından kaldırılmasını, aksi halde diğer yasal yollara başvuracağımızı, ayrıca söz konusu hakaret içeren ifadeler nedeniyle de tüm ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılıklarında şikayet hakkımızı kullanacağımızı ihtaren bildirir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
İhtar Eden Vekili Av. Burhan ÖZKAYA

Alıntı:
YARIN DAHA ZOR...

07 Ocak 2011

ÖSYM; bunca iletişim çabasına, gazete ilanlarına, TV haberlerine rağmen süreci devam ettiriyor. Süreç hepimizin gözleri önünde cereyan ediyor.
Hekimler; kendileri için çok önemli böylesi bir sınavda sebepsiz yere ve birilerinin galeyanına gelecek kadar basit ve zeka seviyesi düşük insanlar mıdır?
Bir dertleri vardı ve seslerini duyurmak istediler. “Derdini insanca anlatmak isteyen” bukişilerle görüşülüp sorunları dinlense ve kamuoyunun vicdanı rahatlatılsaydı daha şık olmaz mıydı?
Doktorların; haklarını aramak için çaba sarf etmelerini “kurum karşıtı faaliyet” olarak tanımlamak, devlet ciddiyetine yakışır mı?
“Sorun yok” deyip kestirmek, gerçekten sorun olmadığı anlamına mı gelir? Ateş olmayan yerden bu kadar çok duman çıkar mı? Her devlet kurumu halkına adalet ile hizmet için vardır. Despotizm, çağını çoktan kapamış olan ilkel bir yönetim şeklidir.

Uz. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK

TUSDATA A. Ş. Kurucusu ve
Yönetim Kurulu Başkanı
Artık olay yargıdadır. Yargıya intikal etmiş olan ve iptali istenen bazı sorular vardır. Yargı; soruların iptali yönünde karar verirse, ÖSYM ne diyecektir? Ve o zaman, tüm bu süreçleri nasıl telafi edecektir?
Ayrıcaaa…
Bu dünyanın öbür tarafı da var. Bizim; o gün, bu konu ile ilgili alnımız açık olacak. Allah biliyor ki, doğru olduğuna inandığımız şeyleri korkmadan yazdık ve söyledik. Haksız hiçbir fiile göz yummadığımız gibi haksızlığın hiçbir çeşidine de razı olmadık. Hiçbir gizli hesabımız da olmadı, olmayacak.
Bugün güç ve yetkiyi ellerinde tutanlar, gücün kendilerinde olmadığı o gün nasıl hesap vereceklerini de düşünmek zorundadırlar. O gün, bugünden daha zor olacak.

Uz. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK

ateş
samsa

etiğin dip noktasında olduğunu farketmiyor musun?

Kritik kulis boyutu

Nokta atış

drasc merkezde olan herşeyi biliyor

drsvc

dr.objektif

drrıza

bezgin şirin

mecburum

mecburum

sadece + bakanlığı?

+ uzmanlık kurulu ??

+ meclis

Samanyolu da tanıdıkları var

genl müdürü ve
Alıntı:
tipvetus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tusdata AŞ. Kurucusu ve Tusdata videolarında tıp öğrencilerinin nasıl fişlemesi gerektiğini şube sorumlularına öğreten Feyzedin Alpkıray *****paralel yapı üyesi olma nedeniyle KHK ile kamudan ihraç edildi.

tusdata fişleme eğitimi videosu

http://i.hizliresim.com/mEQ2O2.png

tusdata kurucusu ve genel müdürü *****Feyzeddin Alpkıray khk ile ihraç edilmiştir

http://www.ensonhaber.com/dosyalar/ihrac.pdf
Alıntı:
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM

ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve yararlandırılan “organize menfaat çeteleri” nin sosyal medyada kanıtlı bağlantıları çökertilmedi
1- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
2- Her sınav sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
3- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
6- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
7- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan dersane…… ?
9- Hürriyet- Milliyet vs gazetelerine verilen ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
10- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
11- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
12- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
13- Bilirkişilere baskı yapmak için “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
14- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
15- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
16- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
17- Dersane sahibinin avukatları…..?
18- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
19- Tüm bu ÖSYM avukatları aynı adresteki aynı hukuk bürosunun avukatı mı…..?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?
21- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
22- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
23- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
24- Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
25- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
27- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?
28- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
29- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
30- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?

netice her sınav sonrası çok beklersiniz

Alıntı:
Anşar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Uz. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK ile Eylül 2016 Dava Sürecindeki Son Durum, Fetö, Paralel Yapı ve Güncel Konular röportajı

Alıntı:
Tusdata AŞ. Kurucusu ve Tusdata videolarında tıp öğrencilerinin nasıl fişlemesi gerektiğini şube sorumlularına öğreten Feyzedin Alpkıray *****paralel yapı üyesi olma nedeniyle KHK ile kamudan ihraç edildi.

tusdata fişleme eğitimi videosu

http://i.hizliresim.com/mEQ2O2.png

tusdata kurucusu *****Feyzeddin Alpkıray khk ile ihraç edilmiştir

http://www.ensonhaber.com/dosyalar/ihrac.pdf
Atalay Demirci Harika Stand –Up show

Özel Asfa Ferda Koleji Tiyatro Kulübü’nün düzenlemiş olduğu ‘Atalay Demirci Stand –up Gösterisi’ 18 ekim Perşembe akşamı saat 20.00’da Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karaman’ın, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri’nin, kıymetli konukların,değerli velilerin,okulumuz idarecilerinin ve personelinin katılımıyla okulumuz konferans salonunda gerçekleşti. Katılan tüm konukların gülümseyerek ayrıldıkları başarılı gösterinin sonunda Asfa Ferda Koleji Genel Müdürü Mehmet Aldanmaz Atalay Demirci’ye teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirerek kendisine çiçek ve hediye takdiminde bulundu. Ardından protokol üyelerinin idarecilerimizin, tiyatro kulübü öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Keyifli geçen bu güzel organizasyondan dolayı Asfa Ferda Koleji Genel Müdürü Mehmet Aldanmaz başta olmak üzere tüm idarecilerimize, Tiyatro kulübü başkanı R.Gülay Ünal’a ve kulüp öğrencilerine,emeklerinden dolayı Mehmet Bayazit ve tüm teknik ekibe çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

http://www.asfaferda.k12.tr/5214/ata...-stand-up-show

Atalay DEMİRCİ ile Akşam Yemeği

http://www.asfaferda.k12.tr/6943/ata...e-aksam-yemegi

Yetenek Sizsiniz Türkiye 1.si Atalay DEMİR İle Akşam Yemeği

Atalay DEMİRCİ öğrencilerimizle yemekte buluştu. 1. Dönem okulumuzda velilerimize ve öğrencilerimize stant up gösterisi yapan Atalay DEMİRCİ bu kez okulumuzda öğrencilerimiz arasında düzenlediğimiz “Sahne Sende ” yarışmasında dereceye girenlere ödül olarak verilen Atalay DEMİRCİ ile yemekte birlikte olma sözü yerine getirilmiş oldu. Bizleri kırmayarak okulumuza gelen Atalay DEMİRCİ öğrencilerle sohbet etti ve bol bol hatıra fotoğraf çektirdi. Programda dereceye giren öğrenciler de hünerlerini sergilediler.

http://www.asfaferda.k12.tr/6603/ata...e-aksam-yemegi

Sahne Yıldızlarımız Belli Oldu

Öğrencilerimizin kabiliyetlerini ve ilgilerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz “Sahne Sende” yarışmasının sonuçları belli oldu.

3 Mayıs Cuma günü okulumuz konferans salonunda düzenlenen yarışmada açılış konuşması yapan Okul Müdürümüz Şükrü Kanıbol, amaçlarının öğrencilerin hem eğlenmesini sağlamak hem de ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.

Birbirinden güzel gösterilerin sunulduğu, katılımcıların kıyasıya mücadele ettiği programda ilkokul 1A sınıfından Abdullah Kutlu Sayın birinci, 2A-B sınıfları İzci Kızlar Grubu ikinci, 3A sınıfından Melisa Yalçın ve Suden Taşdemir üçüncü olurken; ortaokulda ise 5A sınıfından Ömer Faruk Küçük ve 6C sınıfından Zeynep Sude Karaca birinci, 7A sınıfından “Formula Bir Grubu” ikinci, 7B sınıfından Alperen Mülayimoğlu üçüncü oldu. Öğrencilerimizi tebrik eden Okul Müdürümüz Şükrü Kanıbol, sürpriz ödül olarak dereceye giren öğrencilerimizin ünlü komedyen Atalay Demirci ile bir akşam yemeği yiyeceklerini belirtti

http://www.asfaferda.k12.tr/5664/sah...li-oldu-2?ha=1

Alıntı:
Kompilesi fetö şaibeli
sami selçukbiricik hocayı gogılladığında gogıl da çıkan öneriler hep paralel feto mesajı
http://i.imgsafe.org/7e26c9e4ca.png

sami selçukbiricik hoca cocuğu üzreinden bile şaibeli mesaj vermkte… ABD Clinton reklamı ile ne mesaj vermekte kime vermekte.
http://i.imgsafe.org/7e2f948833.png
http://i.imgsafe.org/7e31346653.png
İkna edici değil. ..Clinton'dan Atalay Demirciye bir bylock eksik

hala bu bağlantıları nedeniyle kayyum atanmadığına şükretsin. tusdataya kayyum atanmalı

Alıntı:

Dr. Rıza Eröksüz' e; bir dersane sahibinin yoğun baskı yaptığı ÖSYM Yetkilisi Kim???
Dr_samsa ya; maddi güç bu iletişimde rol oynadı mı?

**** ne demek?

MEcburum kim?

Drasc ye; bu tanıdıklara sınavdan önce de gidildi mi? Tanıdık isimler halen ÖSYM de çalışıyor mu?

Tum unsurlariyla sınav şebekesi
Alıntı:

Alıntı:
Sami selcukbiricik tusdata ilgimiz yok demiş ama yine tusdata yalanı. ..

Tum tusdata ekibini Yanına almış ... aynı sistemi buraya da kurun demiş

http://www.asfaferda.k12.tr/4308/asf...itim-her-zaman

Asfa Languages

Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar. ‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı. ‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUKBİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı. Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler: Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı. Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi. Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı. Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular. Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi. Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi. Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi. Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı. Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

Kompilesi fetö şaibeli
sami selçukbiricik hocayı gogılladığında gogıl da çıkan öneriler hep paralel feto mesajı
http://i.imgsafe.org/7e26c9e4ca.png

sami selçukbiricik hoca cocuğu üzreinden bile şaibeli mesaj vermkte… ABD Clinton reklamı ile ne mesaj vermekte kime vermekte.
http://i.imgsafe.org/7e2f948833.png
http://i.imgsafe.org/7e31346653.png[....png[/IMG]
İğrenç ilişkiler ağı cevapları bekliyoruz

Konu Kayıtsız Üye tarafından (04-06-2017 Saat 07:07 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-25-2017, 12:35   #466
Kayıtsız Üye
Guest

Personel SAĞLIK
Anasayfa
Kategoriler
Galeriler
Videolar
Yazarlar
Künye
İletişim

FETÖ'ye Her TUS'da Kontenjan Ayrılmış
24 Mart 2017, 11:12
A Haber'de yayınlanan Arka Plan Programında bu sorunun cevabı arandı. Programa konuk olan Muş Alparslan Üni. Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç FETÖ'nün sadece KPSS değil tüm sınav sorularını çaldığını, ayrıca KPSS ile gelen insanlardan her zaman şüphe duyduğunu söyledi. .
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS ile 2009, 2012 KPSS, 2013 ALES, 2013 YDS ve İç Denetçilik Sınavı’nın mercek altına alınacağı yönündeki açıklamaları, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) değişik sınavlarda da soruları önceden ele geçirdiği ve bu sınavlarda kopya çekildiği iddialarını güçlendirdi.
“Deliller yok edildi”
Hasan Can Oktaylar, soruların sızdırıldığı yıllarda FET֒cü savcılar tarafından mevcut delillerin de yok edildiğinden kopyanın ispatlanamadığını, sürecin bu yıla kadar geldiğini ifade etti.
“2007-2013 yılları arasında yoğun ve sistemli bir şekilde hemen hemen tüm merkezi sınavlarda dar veya geniş kapsamlı şekilde kopya çekildiğini iddia ediyorum.” diyen Oktaylar, şöyle devam etti:
“Tahminlerimiz odur ki 2007 itibarıyla ÖSYM’nin soru bankası FET֒cülerin eline geçti. Yani çalışanların soru bankasından dışarı soru sızdırma imkanları arttı. 2010’da bu soru sızdırmayı fütursuzca yaptılar. Pek çok kurumun kritik merkezlerine bu sınavlarla atamalar oldu. Bu sınav dikkat çekti, çünkü kopya çeken kişi sayısı 9-10 bindi. İddiamız 2007-2013 yılları arasında özellikle FETÖ ile irtibatlı akademisyenler için Tıpta Uzmanlık Sınavından (TUS) tutun yabancı dil barajının aşılması için yeni adıyla Yabancı Dil Sınavı (YDS) eski adıyla Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı’na (ÜDS) kadar birçok sınavda kopya çekildiğidir.
Ancak bu sınavlarda kopya için soruların verildiği kişi sayısı binleri bulmuyordu. TUS’ta tahminimize göre sorular 40-50 kişiye, ÜDS’de en fazla 100-150 kişiye sızdırılmıştır. Bu rakamlar istatistiklerde çok oynama yapmaz. Bu terör örgütüne ait akademisyenlerin en az yarısının bu şekilde barajları geçtiğini düşünüyoruz.”

A Haber'de yayınlanan Arka Plan Programında bu sorunun cevabı arandı. Programa konuk olan Muş Alparslan Üni. Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç FETÖ'nün sadece KPSS değil tüm sınav sorularını çaldığını, ayrıca KPSS ile gelen insanlardan her zaman şüphe duyduğunu söyledi.
İnanç'ın açıklamaları şöyle:
YÖK'teki, üniversitelerdeki mücadele nasıl olmalı? Birincisi kadro sorgulaması, ikincisi kariyer sorgulamasıydı. Kariyer sorgulamasında yurtdışından alınan diploma denkliklerinden tutun, yabancı dil sınavlarından yayınlara kadar mutlaka sorgulanması gerekiyor. Bunda da yetki sadece ve sadece YÖK'tedir. YÖK'ün bir komisyon oluşturup geriye dönük olarak böyle bir sorgulama yapması halinde başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaksızın birçok insanı kariyer sorgulaması babında devre dışı etmesi mümkündür. Şimdi aslında KPSS sorunuza dönersek ÖSYM desek belki daha doğru olacak. KPSS ile sınırlamamak gerekiyor. Sorun ÖSYM idi. KPSS bunun bir parçasıydı. ALES sınavları vs. TUS sınavları hepsi var bu işin içinde. Yani birçok insan TUS sınavlarında hiç hak etmediği halde çok kıymetli branşlara yerleşmiş bulunmaktadır. Biz sadece belki kamuoyunda büyük bir kitleye mahal olduğu için KPSS'yi konuşuyoruz. O nedenle ÖSYM diye düzeltmekte fayda var diye düşünüyorum. Bunun ayak sesleri aslında Muş'ta geldi. Ben göreve 2008 yılında başladım. Muş Alparslan Üniversitesi'nde o günün şartlarında Türkiye'nin en ciddi sorunlarından birisi başörtüsü sorunuydu, başörtüsü serbestti ama sadece üniversitede değil ÖSYM Açık öğretim gibi sınavlarda da serbestti. 2009'dan itibaren ÖSYM'nin Muş'a yüklenmeye başladığını gördük, sıkıntılar oldu derken dönemin YÖK Başkanı Sayın Yusuf Ziya Özcan hocamızla birkaç kez görüştüm
5http://www.personelsaglikhaber.net/m/guncel/feto-ye-her-tus-da-kontenjan-ayrilmis-h67265.html
Alt 04-03-2017, 21:03   #467
Kayıtsız Üye
Guest

18:2603 Nisan 2017"Kurmaylık sınavı soruları yemin ettirilerek verildi"15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.A+A-FET֒nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’ndeki eylemlerle ilgili hazırlanan iddianamede, F-16 jet uçaklarını kullanan şüphelilerden eski pilot üsteğmen Müslim Macit’in, 2015 yılı Aralık ayında kurmaylık sınavı sorularının kendisine örgüt ağabeyleri tarafından yemin ettirilmek suretiyle şifreli SD kartta verildiğini belirtiği yer aldı.İddianamede ifadesine yer verilen, suç tarihinde Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda pilot üstteğmen olarak görev yapan Müslim Macit’in öğrencilik yıllarında örgüt mensubu kişilerle görüştüğü, onların yönlendirmesiyle askeri liseleri tercih ettiği ve örgüt evlerinde kalarak; örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in vaazlarını dinlediği, kitaplarını okuduğu ve maaşının yüzde 15’ini himmet olarak örgüte verdiği belirtildi.YEMİN ETTİRİLEREK SORULAR VERİLDİ2015 yılı Aralık ayında kurmaylık sınavı sorularının kendisine örgüt ağabeyleri tarafından yemin ettirilmek suretiyle şifreli SD kartta verildiğini ve karttaki sorulara çalıştığını kaydeden Macit, sınavda aynı soruların çıktığını ve 88 puan alarak kurmay subay olduğu ifade etti.Macit, darbe günü Akıncı Üssü’nde mesainin erken bittiğini, darbe faaliyetine katılacak subayların üste kaldığı, görev verilmeyenlerin ise erkenden evlerine gönderildiğini ifade etti. Asker yönetici şüphelilerden Hakan Karakuş’un katılımıyla Akıncı Üssü’nde brifing salonunda toplantı düzenlediklerini, toplantıda darbe gecesi bomba atılacak hedeflerin koordinatlarını tespit ettiklerini ve akıllı mühimmatın atılması için gerekli olan kriptoları uçaklara takılan DTC’ye yüklediklerini söyledi. Macit, darbeden bir gün önce de Mehmet Fatih Çavur’un lojmandaki evinde Adem Kırcı ve Mehmet Çetin Kaplan ile birlikte darbeye hazırlık toplantısı yaptıklarını açıkladı.İddianamede Macit’in, 16 Temmuz tarihinde saat 06.19’da ASLAN-6 kodunu kullanan F-16 uçağı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşağı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki otoparka toplam 2 adet MK-82 bombası atarak, bombalama sonucunda 15 kişiyi şehit ettiği, 7 kişiyi de yaraladığı kaydedildiKaynak: "Kurmaylık sınavı soruları yemin ettirilerek verildi"
Alt 04-08-2017, 09:42   #468
Kayıtsız Üye
Guest

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook44

‘FETÖ/PDY’nin yargı yapılanmasına ilişkin ilk iddianame tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Önder Yaman koordinesinde Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç tarafından hazırlanan 227 sayfalık iddianamede, ‘FET֒nün yargıyı ele geçirmek için hukuk fakültelerinde okuyan öğrencilerden kendilerine bağlı olanlara hakimlik ve savcılık sınavından bir hafta önce getirilen soru ve cevapları verdikleri belirtildi.

İddianamede ‘abiler ve ablalar’ tarafından cevapları işaretlenmiş kitapçıkların öğrencilere gösterilerek ezberlemelerinin ve böylece sınavda başarılı olmalarının sağlandığı kaydedildi.

Öğrencilerin sınavı kazanmaları halinde ise örgütün yargı içerisindeki bürokrat ve üst düzey yöneticilerinin referans olduğu, bu şekilde mülakatı geçip staja başlayan hakim ve savcı adaylarının da Adalet Akademisi ve staj döneminde de yine örgüt tarafından koordine edildiği öne sürüldü.

Adalet Akademisi ‘fişleme merkezi’ olarak kullanıldı

İddianamede, hakim ve savcı adaylarına Türkiye Adalet Akademisi yurdunda kalmalarının tavsiye edildiği ve örgütün akademiyi ‘fişleme merkezi’ olarak kullandığına yer verilerek şöyle dendi: “Kendilerinden olmayan adayların mesleğe kabullerini engellemek amacıyla usulsüz soruşturmalar yapıldığı, cezalar verildiği ve bu cezalar gerekçe gösterilerek mesleğe kabul edilmeyen Didem Yaylalı isimli hakim adayının, tıpkı Ali Tatar örneğinde olduğu gibi, uğradığı haksızlıklara dayanamayarak intihar etmek suretiyle yaşamına son verdiği; buna karşın, örgüt mensubu olan adayların ise staj döneminde verilen siciller, yıllık kurulu üyeliği gibi yollarla parlatılarak kritik görevlerde rol almaya ve mesleki kariyere hazırlandıkları anlaşılmıştır.”

Haksız tutuklamalar, usulsüzlükler

İddianamede şüpheli eski hakimler Mustafa Başer ile Metin Özçelik’in, Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu ‘Tahşiye’ davasında tüm sanıklara verdikleri tahliye kararının Fetullah Gülen’in emriyle gerçekleştirildiği belirtilirken, İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcıvekili şüpheli Cihan Kansız’ın da ‘FET֒nün amacı doğrultusunda bazı soruşturma ve davalarda yaptığı usulsüzlüklere yer verildi.

Eski 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı şüpheli Mehmet Ekinci’nin de ‘Şike’ dosyasında diğer hakim savcılarla birlikte ‘organize illegal bir yapı’nın üyesi olduğu belirtilen iddianamede, Ekinci’nin ‘örgütün talimatları doğrultusunda proje hazırlatarak, bu projeye uygun şekilde kumpas eylemleriyle’ soruşturmayı yürüttüğü belirtildi. Yine Ekinci’nin ‘Poyrazköy’ olarak bilinen davada haksız tutuklama kararı verdiği, ‘Balyoz’ davasının soruşturma ve kovuşturma aşamalarında birçok hukuka aykırı işlemler yaparak hak ihlâllerine neden olduğu vurgulandi
Alt 04-08-2017, 09:43   #469
Kayıtsız Üye
Guest

Günlük Gazeteler Bugünün Manşetleri Dünün Manşetleri
Yemin ettirilerek sınav sorularını vermişler
FET֒nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’ndeki eylemlerle ilgili hazırlanan iddianamede, F-16 jet uçaklarını kullanan şüphelilerden eski pilot üsteğmen Müslim Macit’in, 2015 yılı Aralık ayında kurmaylık sınavı sorularının kendisine örgüt ağabeyleri tarafından yemin ettirilmek suretiyle şifreli SD kartta verildiğini belirtiği yer aldı.
3 Nisan 2017 Pazartesi, 17:10:12

15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede ifadesine yer verilen, suç tarihinde Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda pilot üstteğmen olarak görev yapan Müslim Macit'in öğrencilik yıllarında örgüt mensubu kişilerle görüştüğü, onların yönlendirmesiyle askeri liseleri tercih ettiği ve örgüt evlerinde kalarak; örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in vaazlarını dinlediği, kitaplarını okuduğu ve maaşının yüzde 15'ini himmet olarak örgüte verdiği belirtildi.

YEMİN ETTİRİLEREK SORULAR VERİLDİ

2015 yılı Aralık ayında kurmaylık sınavı sorularının kendisine örgüt ağabeyleri tarafından yemin ettirilmek suretiyle şifreli SD kartta verildiğini ve karttaki sorulara çalıştığını kaydeden Macit, sınavda aynı soruların çıktığını ve 88 puan alarak kurmay subay olduğu ifade etti.

Macit, darbe günü Akıncı Üssü'nde mesainin erken bittiğini, darbe faaliyetine katılacak subayların üste kaldığı, görev verilmeyenlerin ise erkenden evlerine gönderildiğini ifade etti.

Asker yönetici şüphelilerden Hakan Karakuş'un katılımıyla Akıncı Üssü'nde brifing salonunda toplantı düzenlediklerini, toplantıda darbe gecesi bomba atılacak hedeflerin koordinatlarını tespit ettiklerini ve akıllı mühimmatın atılması için gerekli olan kriptoları uçaklara takılan DTC'ye yüklediklerini söyledi.

Macit, darbeden bir gün önce de Mehmet Fatih Çavur'un lojmandaki evinde Adem Kırcı ve Mehmet Çetin Kaplan ile birlikte darbeye hazırlık toplantısı yaptıklarını açıkladı.

İddianamede Macit'in, 16 Temmuz tarihinde saat 06.19'da ASLAN-6 kodunu kullanan F-16 uçağı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşağı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki otoparka toplam 2 adet MK-82 bombası atarak, bombalama sonucunda 15 kişiyi şehit ettiği, 7 kişiyi de yaraladığı kaydedildi.
Alt 04-28-2017, 05:47   #470
Kayıtsız Üye
Guest

Hüseyin GÜLERCE
hgulerce@stargazete.com
Bir mahrem imamın tanıklığı
Hüseyin GÜLERCE tüm yazıları
28 Nisan 2017 Cuma
Dr. Hasan Polat, TBMM FETÖ Araştırma Komisyonu'nda 8 Aralık 2016’da tanık olarak dinlendi. Bugün geniş çaplı operasyon yapılan “mahrem imamlar” konusunda ufuk açıcı ve bilgilendirici açıklamalar onun ifadelerinde var.
1969 yılında Erzurum’da doğan, 1979’da Ahmediye Medresesi’nde, sonraları Samanyolu TV haber spikerliği yapan Kemal Gülen’le beraber kalan, 1986’da Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitiren ve 1992’de Cerrahpaşa Tıp fakültesinden mezun olan H. Polat, ev ağabeyliğinden ABD’de eyalet imamlığına kadar her kademede görev almış. 2002’de eleştiri ve sorgulamaları yüzünden -o günkü adıyla- F. Gülen cemaatinden atılmış.
H. Polat, söze “karşınızda Adil Öksüz gibi yetişmiş bir tanık var” diyerek başlıyor. Anlattıkları özetle şöyle:
FET֒nün temelinde fakir ve zeki öğrencilerin kazanılması var.
Cemaat pragmatist ve omurgasız bir yapı. Hiçbir değer yargısında sabit değil. ‘F. Gülen ne yapabilir?” dense, ‘Bir kâğıt çıkaralım, aklınıza gelen bütün kötülükleri yazın, hepsini yapabileceğine dair altına imzamı atayım’ derim…
Bir il imamının bir bölge imamına “ByLock yükleyeceksin” deyip de yüklememesi imkânsız. Bir genel müdür müdürlerine “ByLock yükleyeceksin” deyip yüklenmemesi imkânsız.
FETÖ bildiğimiz bütün psikolojik, soğuk savaş taktiklerinin hepsini uyguluyor son beş senedir. Bütün partilere uyguluyor, en büyüğünü de kendi tabanına uyguluyor.
Gülen’i sorgulayan bir insan Adil Öksüz olamaz, Gülen’i sorgulayan bir adam, işte, askeriyede, emniyette mahrem imam, murakıp olamaz, mümkün değil.
Hepsi şuna ikna olmuştur: “Hoca Efendi -cemaatteki ifadesiyle- CIA ve MOSSAD’la bile çalışır. CIA ve MOSSAD, onu kullandığını zannederler, o da kullanılıyormuş gibi yapar ama o, onları kullanır.”
Bugün bile örgüt içerisindeki bir insanın, çözülmesi çok zordur. Çünkü F. Gülen’in yaptığı tehdit şu: “Allah da dışlar sizi, peygamber de dışlar, ahiretiniz de biter…”
1989 mezunlarından askeriyeye öğrenci hazırlamıştık. Şöyle motive ediyorduk: “Kardeşim, Boğaziçi’ne herkes girer, İTܒyü herkes kazanır ama bak işte askeriyede bir tane bile müspet general yokmuş...”
O sene 11 tane seçtiğimiz öğrenciden 4 tanesi harp okullarını kazandılar. O zaman bizim payemiz çok büyüktü. Ev ağabeysi konumundasınız, mükâfat olarak Gülen’le özel görüşmeye gidiyorsunuz.
Gittiğimiz zaman ben şunu gördüm: Orada 100’ye yakın insan var, benim gibi belki ev ağabeysi, belki semt ağabeysi; konumunu bilmiyorum. Bu insanların tamamı o sene askerî okullara öğrenci girdirecek olan insanlar. Orada Gülen şöyle konuştu:
“Arkadaşlar, okullar, yurtlar, bunlar hep göstermelik şeyler. Bizim esas hedefimiz, orduda bir insan olmasıdır. Bir tek insanın silahlı kuvvetlerde olması, bir yurt ve bir okul yaptırmış kadar size sevap kazandırır.”
Buradaki motivasyonu görebiliyor musunuz? Üniversite 3’te bir öğrenciyim, bir yurt ve bir okul yaptırmış oluyorum.
1989 yılında Çemberlitaş FEM Dershanesinde ikinci sınavdan bir gece önce çocukları çağırdılar, soru vereceklermiş. Tabii “soru verilecek” denmiyor da, “çocuklara son bir çalıştırma yapacağız, bir tekrar” diyorlar. Biz, “Hocaefendi’nin haberi var mı?” diye sorduğumuzda ise “yokmuş, öğrenince çok kızmış” dediler.
Hiçbir kötülüğün arkasında Fetullah Gülen yoktur. Fetullah Gülen’in haberi olmaz böyle şeylerden, aşağıda birtakım tu kaka adamlar vardır, onlar çok kötü işler yaparlar, bunu öğrendiği anda da Fetullah Gülen çok kötü fırça atar onlara. Mesela Mustafa Özcan çok kötü bir adam rolündedir. Cemaatten bütün atılanlar Mustafa Özcan’la atılır, Gülen kurtarır

Seçenekler
Stil