www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Tusdata

3190 (2 Kayıtlı Ve 3188 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-07-2016, 18:48   #431
Kayıtsız Üye
Guest

Komiserden FETÖ itirafları

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan komiser M.K, örgüte ilişkin itiraflarda bulundu. Komiser M.K., örgüt üyelerinin sınav sorularını nasıl çaldıklarını anlattı.

Türk Ceza Kanunu'nun etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini belirten komiser M.K, savcılık ifadesinde, komiserlik sınav sorularının çalınması ve 17-25 Aralık sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Samsun'da görev yapan M.K, örgütün içinde iletişimin 17/25 Aralık öncesi "açık hat" tabir edilen hat ve farklı telefon cihazlarıyla yapıldığını belirtti.

"İKİ AY GEÇTİKTEN SONRA YENİ TELEFON..."

Açık hatların "ilçe abileri", "il abileri" ile farklı meslek gruplarından sorumlu abilerde bulunduğunu, bu telefonlarda bir veya iki numara kayıtlı olduğunu anlatan M.K, "2-3 ay geçtikten sonra telefon ve hat atılır, yeni telefon hattı ve yeni telefon cihazı teslim edilirdi. 17/25 Aralık sonrası telefon hattının artık kullanılmayacağı söylendi, bunun yerine her gruptan bir kişiye akıllı telefonu olan arkadaşa 'Eagle' isimli programı yüklediler. Bu program üzerinden iletişim devam etti. Bu programlarda Fetullah Gülen'in günlük sohbetleri mesaj olarak gelir, hadisi şerifler, farklı mesajlar gönderilirdi." ifadelerini kullandı.

"BYLOCK KULLANMAMIZ İSTENDİ"

Birkaç ay sonra bu programın sağlıklı çalışmadığı, silinmesi gerektiğinin söylendiğini, bunun yerine "Bylock" isimli mesajlaşma programını kurmalarını istenildiğini bildiren M.K, şöyle devam etti:

"VPN KULLANIP AKTİF HALE GETİRDİK"

"Ben de o tarihte evimde bulunan ve telefon özelliği olan tabletime kurdum. Bu program açılmadan önce güvenli olması için 'VPN' isimli programı yükleyerek aktif hale getirmemiz söylendi. Ben de her seferinde programı açmadan önce bu şekilde hareket ediyordum. Aynı şekilde bu program üzerinden gündeme dair bilgiler, Fetullah Gülen'in sohbetleri, hadisi şerifler, hatta Gülen'in gördüğü rüyalar bile gönderilirdi. Gönderilen mesajları arkadaşlarımızla paylaşırdık.

"ÖRGÜTTEN AYRILMAK İSTİYORDUM AMA..."

17/25 Aralık operasyonlarından bir yıl sonra ben örgütten ayrılmak istiyordum ancak güçlü yapısı olduğunu bildiğimden buna cesaret edemiyordum. Sohbet toplantılarında artık bir araya gelmemizin sıkıntı olabileceğini söyleyerek diğer arkadaşlarımın da desteklemesi üzerine sohbetleri bitirdik ancak himmet vermeye devam ediyorduk."

SINAV SORULARI NASIL ÇALINDI

M.K, şunları kaydetti:

"Eski görev yerim Ordu'da iken din kültürü öğretmeni olan ama ismini hatırlayamadığım bir kişi komiserlik sınavına yakın beni çağırdı. Kendi aracının içerisinde bana yemin ettirerek 250'ye yakın soru verdi. 80 sorunun bu sorulardan çıkabileceğini, bunlara çalışmamı, soruları kesinlikle çoğaltmamamı, dijital ortama aktarmamamı, 3-4 gün sonra geri alacağını söyleyerek ayrıldı. Sınava 10 gün kala izin almıştım. Bu sorulara çalışarak hazırlandım. Sınavda 100 sorudan 80'i bu sorulardan çıktı. Genel kültürden 10, inkılap tarihinden de 10 soru yoktu. Olmayan soruları kendi bilgim dahilinde cevapladım. 89 doğru yaptım. 3 yanlış soru da iptal edildi, 92 puanla sınavı kazandım."

Alt 09-08-2016, 05:05   #432
Kayıtsız Üye
Guest

Kurmaylık sorularını sızdıran FETÖ şüphelisi tutuklandı
FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında örgüt üyesi olduğu ve kurmaylık sınavlarını sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan "Akif K." kod isimli Ergün Yiğiter tutuklandı
07 Eylül 2016 21:58
Kurmaylık sorularını sızdıran FETÖ şüphelisi tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında örgüt üyesi olduğu ve kurmaylık sınavlarını sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 'Akif K.' kod isimli Ergün Yiğiter, tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Can Tuncay, darbe soruşturması kapsamında nöbetçi sulh ceza hakimliğine sunduğu sevk yazısında, Kurmay Yüzbaşı Özkan Özgenç'in sorgusundan yola çıkarak örgütün askeri yapılanmasındaki önemli detaylara yer verdi.

Savcı Tuncay'ın sevk yazısında, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında 66. Mekanize Piyade Tugayı Topkule Kışlası'nda görevli olan Özgenç'in, darbe günü bazı siyasileri ve bürokratları gözaltına almakla görevli olduğununu kabul ettiği bilgisine yer verildi.

- Kod adı 'Erkan'

Özgenç, savcılık ifadesinde, FETÖ üyesi olduğunu ve kod isminin "Erkan" olduğunu belirterek, darbe gerçekleşseydi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı, bakanlardan Mehmet Müezzinoğlu'nu ve iş adamlardan Fatih Saraç'ı gözaltına almakla görevlendirildiğini kabul etti.

Kara Harp Okuluna nasıl atandığını ve kendisine kimlerin yardımcı olduğunu anlatan Özgenç, örgüt kanalıyla kurmaylık sınavını nasıl kazandığını anlattı.

Başta kendisi ve örgüt içinde iletişime geçtiği kişilerin tamamının kod ismiyle anıldığını belirten Genç'in savcılık sorgusunda şu bilgilere yer verildi:

"2009 yılında Kara Harp Okulu'na atandığında, Ankara'da, Akif K. isminde örgüt mensubuyla ilişki kurmaya başladığı, kurmaylık sınavlarını ilk girişimde kazanamadığı, 2013 yılında ikinci giriş hakkında ise Arif K.'nın kendisini kurmaylık sınavına teşvik ettiği, 2013 yılında sınavı kazandığı, sınavdan iki ya da üç gün önce Arif K.'nin (abisi) bir üstü konumundaki henüz kimliği tespit edilemeyen Rıfat K. isimli şahsın Arif K.'nın evinde kendisine Kur'an-ı Kerim'e el bastırıp örgütsel yemin metnini okutarak yemin ettirdiği ve harp akademilerine giriş sınav sorularının aynısını test olarak verdiği anlaşıldı."

- İkametinde teşhis edildi

Özgenç'in ifadesinde adı geçen Arif K.'nın Ankara'daki ikamet adresinin teşhis edildiği bilgisine yer verilen yazıda, söz konusu adreste oturan Ergün Yiğiter isimli şahısın kimlik bilgilerine ulaşıldığına dikkati çekildi.

Savcı Tuncay'ın sevk yazısında, şüpheli olarak gözaltına alınan Yiğiter'in, FETÖ mensuplarınca kullanılan Kriptografik Haberleşme Sistemi Bylock programını kullandığı bilgisine yer verildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sunulan yazıda, şüpheli Ergün Yiğiter hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, mevcut delil durumu, suçun yasada belirlenen cezanın üst sınırı dikkate alınarak "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Yiğiter'in üzerine atılı suçun kapsamı ve mevcut delil durumunu dikkate alarak tutuklanmasına hükmetti.
Alt 09-08-2016, 15:02   #433
Kayıtsız Üye
Guest

KARAR ÖZEL HABER

KPSS sorularını ele geçirerek on binlerce memur adayının hayallerini çalan Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY'nin sınav yolsuzluğunu paraya da çevirdiği ortaya çıktı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün mali kaynaklarına yönelik yürüttüğü soruşturmanın iddianamesine giren belgelere göre örgüt ele geçirdiği KPSS sorularını 'himmet' karşılığı sattı. Soruşturmada gözaltına alınarak tutuklanan FETÖ'nün Kayseri'de muhasebe işlerini yürüten Ahmet Doğan'ın ev ve işyerinde yapılan aramalarda himmet adı altında toplanan paralar, çekler ve örgütün mali yapılanmasıyla ilgili belgeler ele geçirildi. Şahin'in oturduğu apartmanın önünde park halindeki Toyota Marka otomobilinde ele geçirilenler belgeler ise şaşırttı. Polisin arama ihtimaline karşı aracın sağ ön koltuğu arka cebinde himmet paraları ve çekler ele geçirildi.

SINAV NOTLU ÇEK ZARFI

Sağ alt köşesine görünmeyecek şekilde F. Kılıç yazan zarfın içinden ise 2000 TL'lik çek çıktı. Zarfın iç kısmında ise "Kenan KPSS 2000" yazması dikkat çekti. Halkbank Diyarbakır Bismil Şubesi tarafından bir şirket adına verilen Sedat Ç. adına düzenlenen, ödeme tarihi 31 Aralık 2016 olan çekin fotoğrafları da iddianameye girdi. Savcılık iddianamede "Özellikle tükenmez kalemle yazılmış el yazıların zarfın normal bölümleri yerine iç kısmına 'Kenan KPSS=2000' ve zarfın dış sağ alt köşesine 'F.KILIÇ' ibaresinin başkalarının görmemesi amacıyla yazılmış olabileceği" değerlendirmesinde bulundu. Zarf içerisindeki "Kenan 2000" yazısı ile çek meblağsının da aynı olduğuna dikkat çeken savcılık KPSS sınavlarının sorularını çalan FETÖ'nün bunları 'himmet' karşılığı sattığı tespitinde bulundu.

Karar Gazetesi

son dakika
TUSKON Başkanı Meral ve 113 şüpheliye yakalama kararı
FETÖ'nün "Türkiye avukatlarının imamı" yakalandı
Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Bayrakdar, FETÖ/PDY'nin yargı ayağındaki Türkiye avukatlarının imamı olduğu değerlendirilen Ş.S. ile KPSS şüphelisi eşi F.S'nin gözaltına alındığını bildirdi.

08.09.2016 Türkiye
FETÖ'nün "Türkiye avukatlarının imamı" yakalandı
TOKAT

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargı ayağındaki Türkiye avukatlarının imamı olduğu değerlendirilen Ş.S. ile KPSS şüphelisi eşi F.S'nin gözaltına alındığını bildirdi.

Bayrakdar, yaptığı yazılı açıklamada, FETÖ/PDY'nin avukat ünitesi yapılanmasına yönelik operasyonda, "avukatlar il abisi" "Serdar" kod adlı S.A. ile buna bağlı 3 avukatın yakalandığı, firari durumdaki bir kişinin de yurt dışına kaçtığının belirlendiği kaydetti.

Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda Tokat avukat ünitesinin Samsun bölgesine bağlı olduğunun anlaşıldığına dikkati çeken Bayrakdar, şu ifadeleri kullandı:

"Sorumlularının geçtiğimiz günlerde yakalanan ve hesabından 800 milyon lira çıkan F.C.Ş. olduğu, topladıkları himmetleri bu kişiye verdikleri belirlenmiştir. FETÖ/PDY'nin Türkiye imamının da Ş.S. olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca şahsın eşi F.S'nin KPSS şüphelisi olduğu anlaşılmıştır. Tokat Sulh Ceza Hakimliğince verilen yakalama ve arama kararları gereğince şüphelilerin Ankara'daki ikametgahı ve Tokat'daki yakınlarının evinde yapılan aramada, FETÖ'nün yargı ayağındaki Türkiye avukatlarının imamı olduğu değerlendirilen Ş.S. ile KPSS şüphelisi eşi F.S. Tokat Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştır."

Muhabir: Ekber Türkoğlu

Konu Kayıtsız Üye tarafından (09-08-2016 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-14-2016, 08:06   #434
Kayıtsız Üye
Guest

Gökhan KAYA

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından devletin içine sızan tüm terör örgütleri temizlenmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son Bakanlar Kurulunda Doğu ve Güneydoğu’da yürütülecek yeni dönemdeki politikalar, bölgede PKK ve FET֒nün iş birliği masaya yatırıldı. İşte istihbarat birimlerinin ve uzmanların hazırlayarak Hükûmete sunduğu rapordan dikkat çeken başlıklar: 1980 sonrası ayrılıkçı, silahlı terör örgütü olarak faaliyet yürüten PKK, 1990’lı yılların sonu 2000’li yılların başında ise şehirlerde faaliyet yürütmeye başladı. Dağda silahı enstrüman olarak kullanan PKK, şehirlerde ise ‘toplumsallaşma’ faaliyetleri ile bölgede söz sahibi oldu. Toplumsallaşma sayesinde PKK, Türkiye ve Avrupa kamuoyunda en önemli mevziini kazandı ve meşrulaşmasını sağladı. Örgütün kurumsal kimliğinin dışında, siyasi parti aracılığıyla belediyelerde, sendikalar, sivil tolum örgütleri, kadın yapılanmaları, sportif faaliyetler hatta folklora kadar her alanda PKK etkin rol oynamaya başladı.

SENDİKALAR KALKAN OLDU

2000’li yıllarda bugünkü FETÖ, Doğu ve Güneydoğu’da okul, yurt, dershane, evlerde yapılanma faaliyetlerini artırdı. PKK, bir dönem sadece bu yapının dershanelerine, yurtlarına silahlı saldırılar düzenlemeye başladı. Böylelikle PKK; FET֒ye “bölgede benden izinsiz organize olamazsın” mesajını verdi. Daha sonra PKK ve FETÖ masaya oturarak uzlaşma sağladı. KCK operasyonları da iki örgüt arasındaki pazarlıkların devamı niteliğinde gerçekleşti. Bölgenin kalkınması için uluslararası alandan gelen fonlar ve devletin gönderdiği maddi imkânlardan PKK ile FETÖ birlikte yararlandı. PKK özellikle öğretmenlere ulaşmada sendikaları paravan yaptı. Bölgeye ilk kez atanan öğretmenler siyasi baskılar nedeniyle bir sendikaya üye olmaya mecbur bırakıldı. STK’lar sayesinde tüm fonlar, burslar, yatırımlar örgütün yönetiminde kullanıldı. Yurt dışına gönderilen öğrenciler, Almanya’daki PKK merkezlerinde eğitime götürüldü.

ÖĞRENCİLER HENDEKLERE TAŞINDI

Öğretmenler, öğrencileri kandırıp hendeklere sürdü; emniyet güçleriyle çatışmalarını istedi. Yeni açılan üniversitelerde özellikle eğitim fakülteleri PKK’nın kontrolü altına girdi. Öğrencilerin bu bölgede öğretmen olabilmesi için FET֒nün en iyi bildiği yöntem olan kopyaya PKK da başvurdu. FETÖ soruları çalarken, PKK sınavın yapıldığı merkezlerde örgütlenmeyi tercih etti. Kendilerinden olan sınav gözetmeni ile birlikte aynı anda kitapçıklar açılarak hep birlikte sorular yapıldı.
Alt 10-07-2016, 20:57   #435
Kayıtsız Üye
Guest

KPSS'nin 2009, 2012 soruları da çalınmış
2010 KPSS sorularının FETÖ tarafından çalınmasıyla ilgili soruşturmaya bakan Savcı Yücel Erkman, 4 sınavın daha şaibeli olduğunu açıkladı.
07 Ekim 2016 20:21
KPSS'nin 2009, 2012 soruları da çalınmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sorularını sızdırdığı KPSS ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, Facebook'ta yaptığı paylaşımda sadece 2010 yılındaki KPSS değil, 2009, 2012 KPSS ile 2013 YDS ve ALES'te de soruların sızdırıldığının tespit edildiğini söyledi.

SADECE 2010 KPSS DEĞİLMİŞ

Erkman, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda soruların sızdırılması suçuna bulaşanların etkin pişmanlık yasasından yararlanmaları gerektiğini söyleyerek şunları söyledi: "2010 ve 2012 KPSS ile birlikte 2009 KPSS, 2013 Yabancı Dil Sınavı-ALES ve İç Denetçilik Sınavı sorularını da ele geçirip dağıtan hırsız, hain, alçak bir örgüttür FETÖ. Bir şekilde bunların içinde bulunanları aklı selime, ailesinin çocuklarının geleceğini düşünmeye, vatan-devlet-millet yanında yer almaya ve TCK 221 maddesindeki etkin pişmanlık hakkından yararlanarak ifade vermeye davet ediyorum, adalete güvensinler."

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 16'sı tutuklu 51 kişi hakkındaki dava, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediyor. Davada ilk etapta 3 bini aşkın şüphelinin olduğu ifade edilirken, 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri ve diğer sınavlarla da süpheli sayısının artması bekleniyor. Soruşturma yeni delilerle genişletilirken, yargılanan sanıklar, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik ile kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" maddelerinden suçlanıyor
Alt 10-07-2016, 21:45   #436
Kayıtsız Üye
Guest

Logo07.10.2016 Cuma 12:59KPSS savcısı Yücel Erkman paylaştı: FETÖ 3 yılın sorularını çaldı | Son dakika haberleriKPSS savcısı Yücel Erkman paylaştı: FETÖ 3 yılın sorularını çaldı | Son dakika haberleri2YORUM2010 KPSS sorularının FETÖ tarafından çalınmasıyla ilgili soruşturmaya bakan Savcı Yücel Erkman, 4 sınavın daha şaibeli olduğunu açıkladı. Savcının Facebook hesabından yaptığı paylaşıma göre, 2010 KPSS dışında 2009, 2012 KPSS ile 2013 YDS ve ALES'te örgüt soruları çaldı.
ÖZEL HABER KENAN BUTAKIN / İSTANBUL

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sorularını sızdırdığı KPSS ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, yaptığı paylaşımda sadece 2010 yılındaki KPSS değil, 2009, 2012 KPSS ile 2013 YDS ve ALES'te de soruların sızdırıldığının tespit edildiğini söyledi.

SADECE 2010 KPSS DEĞİLMİŞ
Erkman, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda soruların sızdırılması suçuna bulaşanların etkin pişmanlık yasasından yararlanmaları gerektiğini söyleyerek şunları söyledi: "2010 ve 2012 KPSS ile birlikte 2009 KPSS, 2013 Yabancı Dil Sınavı-ALES ve İç Denetçilik Sınavı sorularını da ele geçirip dağıtan hırsız, hain, alçak bir örgüttür FETÖ. Bir şekilde bunların içinde bulunanları aklı selime, ailesinin çocuklarının geleceğini düşünmeye, vatan-devlet-millet yanında yer almaya ve TCK 221 maddesindeki etkin pişmanlık hakkından yararlanarak ifade vermeye davet ediyorum, adalete güvensinler.”

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ
2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 16'sı tutuklu 51 kişi hakkındaki dava, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediyor. Davada ilk etapta 3 bini aşkın şüphelinin olduğu ifade edilirken, 2010 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri ve diğer sınavlarla da süpheli sayısının artması bekleniyor. Soruşturma yeni delilerle genişletilirken, yargılanan sanıklar, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik ile kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" maddelerinden suçlanıyor
Alt 10-08-2016, 06:23   #437
Kayıtsız Üye
Guest

Bylock’çu yüzbaşıdan şok: 2009 KPSS soruları da çalındı
paylaş
Bylock’çu yüzbaşıdan şok: 2009 KPSS soruları da çalındı
Gündem
YÜKSEL TEMEL
Cuma 07.10.2016
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında TSK'dan ihraç edilen FETÖ'cü yüzbaşı C.Ç., çarpıcı itiraflarda bulundu. Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'a ifade veren C.Ç. örgütün gizlenme yöntemleri, evlendirme biçimi, sınav sorularının çalınması ve ByLock'un kurulmasına kadar FETÖ'nün tüm tezgâhını anlattı.

GİZLENMEK İÇİN NAMAZ YOK
C.Ç., örgüte dershanelerine giderek katıldığını anlatarak. "Kara Harp Okulu'nda okurken cemaatin kuralları gereği kendimizi gizlemek için namaz kılmıyor, oruç tutmuyorduk. Namazı ima ile gözle kılıyorduk. Abdesti de teyemmüm ile alıyorduk" dedi. C.Ç., evlilik sürecini ise, "Evlenmek istediğim zaman bana bilgisayardan eşimin fotoğrafını gösterdiler. Bizi tanıştırıp evlendirdiler. Sıkıntı olmasın diye eşimini başını açtırdılar" diye anlattı. İtirafçı yüzbaşı "2009 KPSS sınavından önce örgüt abisi beni aradı. Soruları o yıl alamadık. 2010 KPSS'den 2-3 gün önce H.A. beni eve çağırdı. Yemin metnini okuttuktan sonra 2010 KPSS sorularını flaş bellekle bana verdi. Eşime götürdüm. Doğru şıkları koyulaştırmışlardı. Sınavda hepsi çıktı eşim yüksek puan aldı" diye konuştu. 2009, 2010, 2012 KPSS sınavı ile 2013 YDS ve ALES sınav sorularının örgüt tarafından ele geçirildiğini itiraf eden C.Ç., "Maça gel" şifresiyle kendilerini çağırıp verdiklerini anlattı. ByLock'çu yüzbaşı, "Ben 2013'te YDS, ALES sınavlarına ve İç Denetçilik Sınavları'na girdim. YDS ve ALES sorularını sınavdan bir gün önce cemaat abisi bana verdi" ifadelerini kullandı. C.Ç, ByLock'un telefonuna 2015 Ocak'ta Murtaza kod adlı bir FETÖ abisi tarafından hafıza kartı çıkartılarak bilgisayardan yüklendiğini söyledi
Alt 10-11-2016, 18:04   #438
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Avukat Burhan ÖZKAYA'dan gelen
İHTARNAMEDİR

İhtar Eden :*****Sami SELÇUKBİRİCİK
Vekili :*****Av. Burhan ÖZKAYA, adres başlıkta*****
Adres: Necatibey Caddesi No: 33/12 Kızılay ANKARA

Muhatap :*****-http://www.stetuskop.com/- internet sitesi yetkilisi

Açıklamalar :*****

Sayın Muhatap,*****
-http://www.stetuskop.com/- adlı internet sitesinde Bilgileri ÖSYM Görevlileri Verdi Başlığı vehttp://www.stetuskop.com/bilgileri_oesym_goerevlileri_verdi-t4273/index.html?t=4273*****linki ile müvekkilim Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK bakımından kişilik haklarını ihlal eden bir takım ifadelere yer verilmiştir. Şöyle ki aşağıda yer verdiğimiz yorumlarda;

“Mahkeme: Bilgileri ÖSYM görevlileri verdi
drasc:*****Bilgileri*****Sami Hoca 10 yıldır gidip geldiği ÖSYM deki tanıdıklarından*****aldı”*****şeklindeki organize yorumlarla, daha önce ÖSYM bünyesinde yaşanan kopya iddialarıyla müvekkilimi ilişkilendirmek istemektedirler. Söz konusu yorumların ortak hedefi sanki müvekkile ÖSYM yetkilileri tarafından soruların verildiği, böylece kopyacılık yapıldığıdır.*****Ancak yorumlarda ifade edilenin aksine, müvekkille ilgili ne bir mahkeme kararı ne de tek bir emare vardır
Müvekkil uzun yıllardır Tıpta Uzmanlık Sınavı’na Hazırlık sektöründe hizmet vermekte olup bugüne kadar hiçbir hukuksuz ve haksız eylemde bulunmamıştır.
Yıllar içerisinde kendisinin ve yönetim kurulu başkanı olduğu TUSDATA’nın sektörde yoğun gayret ve çalışmaları neticesinde sürekli olarak ileriye doğru mesafe kat etmelerini hazmedemeyen bir takım kişi ve kurumlar müvekkilin başarılarını gölgelemek için yukarıda yer verdiğimiz haksız isnatlarda bulunmaktadırlar. Bunlar ise kabulü mümkün olmayan iftiralardır.
Söz konusu ifadeler Türk Ceza Kanunu bakımından suç olup aynı zamanda müvekkillerin kişilik haklarına da zarar vermektedir.
5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un 9. maddesi gereğince söz konusu içeriğin yayından kaldırılmasını, aksi halde diğer yasal yollara başvuracağımızı, ayrıca söz konusu hakaret içeren ifadeler nedeniyle de tüm ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılıklarında şikayet hakkımızı kullanacağımızı ihtaren bildirir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
İhtar Eden Vekili*****Av. Burhan ÖZKAYA*****
Paralel yargı işlerine geliyordu. Gelen günler giden günleri aratacak
Alt 10-12-2016, 12:06   #439
Kayıtsız Üye
Guest

Dershanelerin “ÖSYM” kavgasıTUS’a hazırlık dershaneleri TUSDATA ve Tümer Eğitim Kurumları, 11-12 Nisan tarihlerinde yapılan TUS ve ÖSYM üzerinden sert bir polemiğe girdiSosyal Ağlarda Paylaş
Paylaş0PaylaşPaylaşPaylaş /
TUS’a hazırlık dershaneleri TUSDATA ve Tümer Eğitim Kurumları, 11-12 Nisan tarihlerinde yapılan TUS ve ÖSYM üzerinden sert bir polemiğe girdi
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), TUS’a hazırlık dershaneleri arasında tartışma çıkardı. TUSDATA Dershanesi adına Dr. Sami Selçukbiricik, kurumun internet sitesinde “ÖSYM’ye açık mektup” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazıda, ÖSYM sert dille eleştirildi. Aynı yazının aynı başlıkla fakat “TUS’a giren bir grup öğrenci adına Yasin Çelenk” imzasıyla Hürriyet gazetesinde de ilan olarak yayınlanması dikkat çekti. TUSDATA’nın açık mektubuna karşı, bir diğer TUS dershanesi olan Tümer Eğitim Kurumları da kendi internet sitesinde bir yazı yayınlayarak, “mazlum edebiyatı” yapıldığını ve ÖSYM’ye haksızlık edildiğini savundu.

Sorular müfredatla uyumsuz

TUSDATA’dan Dr. Sami Selçukbiricik tarafından yazılan, aynı zamanda Hürriyet gazetesinde bir grup öğrenci imzasıyla da yayınlanan “ÖSYM’ye açık mektup” isimli yazı, “Sayın ÖSYM yetkilileri, 11-12 Nisan tarihlerinde Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı yaptınız. Bu sınava bu ülkenin hekimleri olarak bizler, pek çok önceliklerimizden vazgeçerek uzunca bir süredir gece gündüz çalışıp hazırlandık. Beklentilerimiz şuydu: İyi ölçen bir sınava gireceğiz ve daha iyi yapanlarımız kazanacak. Hiçbir hekim, sizden sağlıklı ve ölçücü bir sınav ile adaletli bir yerleştirmeden başka bir şey beklemedi” diye başladı.

Yazıda, soru dağılımlarının tıp fakültesi müfredatı ile belirgin derecede uyumsuz olduğu, bu durum devam ederse bundan sonrasında da hangi konulara çalışılması gerektiğinin belirsiz olacağı dile getirildi. Soruların pek çoğunun ya bir pratisyen hekimin yapamayacağı kadar uç ya da hiçbir zaman ihtiyacı olmayacak kadar anlamsız olduğu vurgulanırken, “Neyi ölçtüğünüzü zannediyorsunuz? Ya da şöyle soralım: Bu güç gösterisinin size bir faydası mı var? Elbette zor sorular da soracaksınız ama bu zor soru, ‘kazık, saçma ve uç soru’ ile aynı şey midir? Artık 20 yıl önce kullanımı bitmiş olan bir ilacı sormanın ne anlamı olabilir ki?” soruları yöneltildi.

TUS’ta en az 7 sorunun kesin olarak hatalı olduğunu savunan Dr. Sami Selçukbiricik, soruların sağlıklı bir kontrol sürecinden geçirilmediğini, hekimlerin “gelecekleriyle oynandığını” ileri sürdü. Selçukbiricik, soruları tıp fakültelerinin hazırlamasının ÖSYM’nin sorumluluğunu kaldırmadığını ifade etti.

“Başını kuma gömme” suçlaması

Pek çok hekimin sorulara itiraz ettiğini dile getiren Selçukbiricik, “Bu durum karşısında ne yapacaksınız? Daha önce yaptığınız gibi başınızı kuma gömüp hiçbir açıklama yapma ihtiyacı hissetmeden 1-2 göstermelik iptal duyurup devam mı edeceksiniz? Bu durum, sizce saygısızlık değil mi? Bu işleri düzgün yapmak için maaş almıyor musunuz? Ve düzgün yapmadığınızda, evinize götürdüğünüz ekmeğin temiz olmayacağını hiç düşündünüz mü?” dedi.

Selçukbiricik, bazı soruların göstermelik olarak iptal edilse bile bunun sonuçlara nasıl yansıtılacağının belli olmadığını belirterek şöyle devam etti:

“Herkesin bu soruları doğru mu sayılacak veya sınav hatalı sorular tamamen yok sayılıp ona göre mi değerlendirilecek ve en önemlisi biz bunu sonuç kağıdımızda kafamızda soru işareti kalmadan net bir şekilde görebilecek miyiz?

İtirazlara ve eleştirilere rağmen hiçbir şey yapmadığınızı, görmezden geldiğinizi, haklı bile olsak kimsenin size bir şey yapmaya gücünün yetmeyeceğini, nasıl olsa sorgulanamadığınızı ve güçlü olduğunuzu düşündüğünüzü varsayalım... Hem siz hem de kendi çocuğu girse pek çok soruyu o şekilde sormayı aklına bile getirmeyecek olanlar; muhataplarınızın beddua ve öfkelerinin altında vicdanen ezilmeye mahkum olacağınızı hatırlatmamıza gerek var mı?”

“Detaylı bir açıklama bekliyoruz”

Yazıda, ÖSYM’den beklentiler de sıralandı. Nisan 2009 TUS sorularındaki itirazları sağlıklı bir şekilde incelenip sonuçlandırılması, detaylı ve yazılı bir açıklama yapılması gerektiği belirtilirken, “Kafanızı kuma gömüp hiçbir açıklama yapmamanız artık mümkün değildir. Pek çok hekim arkadaşımız tarafından her türlü hukuki yolun sonuna kadar deneneceğini ve asla geri dönülmeyeceğini bilmelisiniz. Buna rağmen hiçbir doyurucu açıklama yapmadan sınav sonuçlarını açıklarsanız, bu hukuksuzluk olacaktır ve bulunduğunuz konumları derhal bırakmanız gerekir. Çünkü; işinizi, başkalarının haklarını da etkileyecek derecede kötü yapıyorsunuz demektir” denildi.

Ayrıca, bundan sonraki sınavlarda hem müfredata uygun dağılımlı hem de zorluk ve ölçücülük düzeyleri doğru ayarlanmış bir sınav için şimdiden plan yapılması gerektiği kaydedildi. Dr. Sami Selçukbiricik imzasıyla yayınlanan yazıda, “Bizler bu ülkede ÖSYM’nin varlığını güven ve garanti olarak görmek istiyoruz. Çünkü bunun için varsınız. Ülkemiz ve hekimlerimiz adına; gerektiği gibi, ciddi, bilimsel, adaletli, sorumluluk sahibi ve şeffaf davranmanızı bekliyoruz. Çünkü bunu hak ediyoruz… Sizce?” görüşlerine yer verildi.

Tümer, ÖSYM’yi savundu

TUSDATA adına Dr. Selçukbiricik tarafından hazırlanan yazıya, Tümer Eğitim Kurumları tarafından bir cevap yazısı yazıldı. ÖSYM’nin Türkiye’nin alanındaki en güvenilir kurumu olduğu vurgulanan yazıda, ÖSYM’nin hangi ilacın günümüzde kullanıldığını takip eden, hangi tıp sorusunun çok zor ya da hangisinin kolay olduğuna tek başına karar veren bir mercii olmadığına dikkat çekildi.

Sınavın resmi sorumlusu olan ÖSYM’nin bu sorumluluğunu umursamaz bir görüntü çizmediği dile getirilen yazıda, “Elbette ki sınava hazırlanan her hekim, daha kaliteli, daha ölçücü, daha güvenilir, tartışmaya mahal vermeyen, çok uç ya da anlamsız olmayan, güncel ve eğitim müfredatlarıyla paralel sorulardan oluşan bir sınavı bekler, talep eder ve en önemlisi tartışılmaz emeğinin karşılığında bunu hak eder. Biz de, Tümer Eğitim Kurumları olarak 12 yıldır aynı temenni, talep ve beklentilerimizi yasal çerçevede tüm ilgililerle paylaşmaya devam ettik ve etmeye de devam etmekteyiz. Daha ölçücü, daha sağlıklı, daha özenli ve daha az tartışmalı sınavlar için çaba gösterilmesi gerektiğini, konuyla ilgili herkes de dile getirmeye devam etmektedir. Sadece Türkiye’de değil başka gelişmiş birçok ülkede de benzerleri gerçekleştirilen uzmanlık sınavları bulunmaktadır ve hemen hepsinde de benzer birçok problem yaşanmaktadır. Konunun tıp bilimi gibi derya deniz bir bilim olmasından tutun da her gün değişen literatür bilgilerine kadar birçok husus bu durumu doğal olarak daha da zorlaştırmaktadır” denildi.

Düzeltilmesi gereken daha acil sorunlar var

Tümer Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan yazıda şunlar kaydedildi:

“TUS ve sonrası uygulamalar ile ilgili tartışılması gereken o kadar çok husus vardır ki, hatalı olduğu düşünülen birkaç soru, onca problemin yanında belki de en son düzeltilmesi beklenen konudur.

Öyle ki sınavın sadece Ankara’da yapılması ve tüm Türkiye’den yaklaşık 14 bin hekimin hafta sonu mecburen Ankara’ya gelmek zorunda olması, yabancı dil sınavından geçme zorunluluğu, KPDS veya ÜDS’den başarılı olsanız bile bu sınava yine de girme zorunluluğunun olması, sadece 200 adet soru ile 6 yıllık tıp eğitiminin sorgulanması, 14 tercihten fazla kadro tercih edilememesi ve bunun bile üniversite ve Sağlık Bakanlığı kadroları diye ikiye ayrılıp birinden en fazla 8 tercih yapılabilmesi, sınav sonrası hem puanların hem de yerleştirmelerin çok geç açıklanması, ihtisas sürelerindeki paralelsizlik, yılda 2 kez yapılan sınavın tarihleri arasındaki sürenin uyumsuzluğu ve daha birçok benzerleri gibi düzenlenmesi ve yenilenmesi gereken onlarca konu, sorunlar masasında sıralarının gelmelerini beklemektedirler.

Yükseköğretim Kurulunu, Sağlık Bakanlığını, Tıpta Uzmanlık Kurulunu hatta Türk Tabipler Birliğini bile ilgilendiren, TUS’a yönelik her türlü eleştiri için, sadece ÖSYM’yi sorumlu tutmak da işte ancak bu kadar adilane olacaktır.

Bugün kamuoyunda yaratılmış olan durum ise maalesef ki vahim bir haldedir. Sınava katılan adayların dışında hiç kimsenin haddi, hakkı ve yasal dayanağı olmamasına rağmen; bazı kendini bilmez kimselerin iddia ettiği gibi ortada bir saygısızlık-sorumsuzluk-hukuksuzluk ya da görevi ihmal durumu varsa bile bunu çözümleyecek olan kanunlardır, yasalardır ve hukuksal düzenlemelerdir. Her türlü olası benzer durumda tüm hukuk yolları açıktır. Özel ve genel tüm talep ve itiraz dilekçeleri de bilindiği gibi zaten yetkililerce değerlendirilmektedir.”

“Düzeysiz çığırtkanlara ihtiyaç yok”

Açıklamada, “mazlum edebiyatını” kullanarak yerleşip ve bundan “nemalanmaya çalışıldığı”, hiç tanımadıkları insanların dürüstlüklerinin ve ekmeklerinin helal ya da haram olmasını bile internet sitelerinde kaleme almaya kadar fütursuzca suçlamalar yapıldığı, “beddualar” ve “vicdanen ezilmeler” gibi kelimelerle zaten bu konuda hassas olan hekimlerin provoke edilmeye çalışıldığı belirtildi. Yazıda, bir eğitim kurumu olarak ÖSYM ve çalışanlarının tehdit edilmesini kınadıkları dile getirilirken, şunlar ifade edildi:

“Asla unutulmamalıdır ki Türkiye’deki tüm hekimler, yaşadıkları sıkıntılarını, uğradıkları haksızlıkları, beklentilerini, taleplerini, temennilerini, dilek ve şikâyetlerini dile getirebilecek ve haklarının takipçisi olacak kadar olgun, donanımlı ve yüksek zekâya sahip bireylerdir. Atamızın ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ sözündeki samimiyet dolu gerçeklik hâlâ geçerliliğini korumaktadır. Türk hekimlerinin eskiden olduğu gibi bugün de düzeysiz, hadsiz ve kendini bilmez söylemlerle çığırtkanlık yapan ve kendi kendini ‘hak arayıcı baş’ ilan eden kimliklere, çok şükür ki, henüz ihtiyacı yoktur!

http://www.medimagazin.com.tr/medima...-429-7439.html

Alıntı:
ÖSYM'nin kamuoyuna özür veya kanıt sunma borcu var

ÖSYM BAŞKANLIĞI kanıta dayanmayan soruları gibi kanıta dayanmayan muğlak açık olmayan, her anlama gelebilen ağır suçlamalarla herkesi töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmış ve doğru düzgün bir açıklama yapmayı bile becerememiştir. ÖSYM ağır ithamlarını ya belgelendirmeli yada hak arayan masum kişileri hedef gösterdiği için özür dilemelidir
ÖSYM'nin kamuoyuna özür veya kanıt sunma borcu var

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ? RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.

Alıntı:
drerk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor

kendisi daha tecrübeli ikili görüşmeler daha etkili

Kritik kulis boyutu

Nokta atış

drasc merkezde olan herşeyi biliyor

BbbÖSYM, YDUS sınavına giren yaklaşık 3 bin doktorun sınav sonuçlarını duyurmasına rağmen, dava açıldığı için sınava giren 174 genel cerrahın sonuçlarını 1.5 aydır açıklamıyor.

İLKER AKGÜNGÖR

ÖSYM, yaklaşık 3 bin doktorun katıldığı Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı’nda (YDUS) sınava giren tüm doktorların sonuçlarını sitesinde yayınlarken, dava açıldığı gerekçesiyle 174 genel cerrahın sınav sonuçlarını 1.5 aydır açıklamıyor. 14 Aralık 2014’te yapılan YDUS’un sonuçları 8 Ocak 2015’te açıklandı. Yerleştirme sonuçları ise 10 Şubat’ta ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandı. Ancak sınavda hatalı soru sorulduğuna dair bir cerrahın açtığı dava yüzünden sınava giren tüm cerrahlar hala mahkeme sonucunu bekliyor. İnternet forumlarında ise bir çok cerrah tepkisini, “Bu cerrahlar size ne yaptı arkadaş” diyerek gösteriyor.

“Baskı yüzünden davadan vazgeçtim”
Davayı açan Op. Dr. Cemil Binarbaşı ise şöyle konuşuyor: “13 sorunun hatalı olduğunu düşündüğüm için dava açtım. Sonuçlar açıklanmayınca ÖSYM’yi arayan cerrahlara davayı açan kişinin yani benim bu durumdan sorumlu olduğumu söylemişler. Sınava giren cerrah meslektaşlarım o kadar yoğun baskı yaptı ki önceki gün mahkemeye dilekçe vererek davadan vazgeçmek zorunda kaldım. Bu kez de diğer bir grup cerrah ‘umudumuz bu davaydı niye geri çektin’ diye üzerime geliyor. Sanki ÖSYM Başkanı benim ve kararları ben veriyormuşum gibi davranılıyor. Ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranamadım. YGS’ye dava açılırsa 2 milyon kişinin de sınav sonuçlarını açıklamayacaklar mı çok merak ediyorum.”

Dr.Cemil Binarbaşı, 10 eylül günü TUS'a (Tıpta Uzmanlık Sınavı) girmiş. «Doktorum diyorum, ama ne bir diplomam var, ne bir iş imkânım» dediğine göre, önce bu sınavdan geçmesi gerekiyor. Sorulan suallerden üçüne itiraz etmiş. Bir cevap alamamış. Şikâyetini ÖSYM'ye de bildirmiş.
Şikâyeti 35., 51. ve 71. suallerden. Başvurusunun bir suretini de bana göndermiş. Okusanız, benim gibi siz de bir şey anlamayacaksınız. (Zaten buna yetecek yerim de yok.)
Buna rağmen ben okudum.
Doğru cevaplar hakkında, yayın (kitap, dergi) adları ve adresleri de vermiş mektubunda. 51'inci sual hakkında mesela, beş ayrı kaynak bildirmiş, ayrıntılarıyla.
Cevap alamamaktan korkuyor. Bana yazmasının sebebi de bu. Dilerim bu köşenin ona bir faydası dokunur
http://m.radikal.com.tr/yazarlar/hak...saldiri-792336

Gayetvdogal böyle ilişkiler varsa .... bile yapar

Alıntı:
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM

ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve yararlandırılan “organize menfaat çeteleri” nin sosyal medyada kanıtlı bağlantıları çökertilmedi
1- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
2- Her sınav sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
3- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
6- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
7- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan dersane…… ?
9- Hürriyet- Milliyet vs gazetelerine verilen ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
10- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
11- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
12- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
13- Bilirkişilere baskı yapmak için “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
14- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
15- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
16- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
17- Dersane sahibinin avukatları…..?
18- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
19- Tüm bu ÖSYM avukatları aynı adresteki aynı hukuk bürosunun avukatı mı…..?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?
21- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
22- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
23- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
24- Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
25- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
27- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?
28- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
29- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?
30- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?

netice her sınav sonrası çok beklersiniz
Alıntı:
Lise Mezuniyet Gecesi | ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)
www.asfaferda.k12.tr › lise-mezuniyet-g...
İngilizce öğretmeni R.Gülay ÜNAL'ın sunuculuğunu yaptığı geceye Kurucu temsilcimiz sayın Yasin Çelenk ve genel müdürümüz sqayın ...
Sincan Belediyesi Ziyareti | ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)
www.asfaferda.k12.tr › sincan-belediyesi...
Asfa Ankara Ferda Koleji Kurucu Temsilcisi Yasin ÇELENK, eğitime, kültüre ve sanata her zaman destek veren Belediye Başkanı ...
Bosna Hersek ile Kardeşlik köprüsü | ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)
www.asfaferda.k12.tr › bosna-hersek-ile-...
BOSNA-HERSEK ile KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURDUK. Asfa Ankara Ferda Koleji Kurucu Temsilcisi Yasin ÇELENK ve Asfa Ankara ...
İlk Yardımda Bir İlk | ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)
www.asfaferda.k12.tr › ilk-yardimda-bir-...
Yasin ÇELENK, 'Eğitim kurumu olarak insana ve insan hayatına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle, ana işi insan olan eğitimcilerin ve ...
İlk Veli Toplantısı Yapıldı > Seha Eğitim Kurumları – Seha Koleji
www.sehakoleji.com › ilk-veli-toplantisi-...
1 Ekim 2011 Cumartesi günü okul konferans salonunda başlayan programda, ilk olarak Kurucu Temsilcimiz Yasin ÇELENK bir konuşma ...
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın... - Asfa Ankara Ferda Koleji | Facebook
https://tr-tr.facebook.com › photos
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği “Gençlik Edeple Güzel” İlla Edep projemiz kapsamında Yasin ÇELENK beyin ...
Asfa Eğitim Kurumları | Facebook
https://m.facebook.com › AsfaKoleji
Asfa Asfa Asfa. Yasin Celenk. · 24 Şubat 2015 . İsmine sadık EN TEMİZ Nesil yetiştiren kurumu tebrik ediyorum. Erkan Bayraktar.
kulüpler arası genç erkekler bilek güreşi türkiye ... - Asfa Gençlik ve Spor Kulübü
www.asfagenclik.com › kulupler-arasi-ge...
... ERDOĞAN'dan aldı, İkincilik Kupasını Yalova Refleks Spor Kulübü Asfa Gençlik Spor Kulübü Koordinatörü Yasin ÇELENK'ten alırken, ...
Yasin Çelenk / Works
www.yasincelenk.com
Web-Mobile UI/UX Design, Mobile App UI/UX Design, Graphic Design, Brand ID, Magazine Design, Catalog Design.
Yasin Çelenk | LinkedIn
https://tr.linkedin.com › yasincelenk
Türkiye - Senior Graphic Designer
Yasin Çelenk adlı kullanıcının LinkedIn'deki profesyonel profilini görüntüleyin. LinkedIn, Yasin Çelenk gibi profesyonellere, tavsiye
Asfa Ferda Koleji yabancı ülkelerden gelen misafirlerini ağırladı
www.baskentlilerhaber.com › asfa-ferda-...
27 Mar 2012 - Ziyarette, Özel Asfa Ferda Koleji Kurucu Temsilcisi Yasin ÇELENK, Genel Müdürü Mesut DOĞAN, Okul Müdürü Şükrü ...
Gönüllü Özel Okullar Asfa Ferda da buluştu
docplayer.biz.tr › 2570799-Gonullu-ozel...
ASFA BÜLTEN ASFA ANKARA FERDA KOLEJİ adına Sahibi: Yasin ÇELENK (Kurucu Temsilcisi) Sorumlu Yazıişleri Müdürü ...
şok, şok, şok, tusdata kurucusuna paralel yapı ihracı - Sayfa 2 ...
stetuskop.com › showthread
1 Ara 2016 - 'Öğretmenler için İnovasyon Programı' Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman ... sunumlar ve etkinlikler: Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, ...
Ankara Asfa (Asfa)
www.oncespor.com › spor-merkezleri
3 Mar 2015 - Ankara Asfa Gençlik ve Spor Kulübü Zinde Gençlik Spor ve .... Yasin ÇELENK beyin koordinatörlüğünde Asfa Ankara ...
Asfa Ankara Ferda KOLEJİ - Временска линија | Фејсбук - ...
m.facebook.com › ... › Школа
Корисник Asfa Ankara Ferda KOLEJİ је додао 96 нових фотографија у албум: " Gülümseme Haftası Sergisi" . .... Gül Han, Sait Ali, Yasin Celenk и још 29 особа кажу да им се ово свиђа. 2 shares ...
“si...

FerdaKoleji.com WHOIS, DNS, & Domain Info - DomainTools
whois.domaintools.com › ferdakoleji
Website Title, ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji) Çeyrek asırı geçen tecrübe… ... Admin Name: YASIN CELENK
Galeriler - Of Belediyesi

... Bayramının 93. Y

Konu Kayıtsız Üye tarafından (01-15-2017 Saat 08:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-14-2016, 06:26   #440
Kayıtsız Üye
Guest

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, ilk dinlemelerini bugünkü toplantıda gerçekleştirdi.

Komisyon, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek başkanlığında toplandı.

- "Türkçe sorularını tam yaptılar"

Emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel, harp okulunda, normalde, askeri lise ve sivil olmak üzere karma sınıflar oluşturulduğunu ancak 1982 yılında sadece sivil kaynaklılardan oluşan bir sınıf meydana getirildiğini söyledi.

Söz konusu subayların 1985 yılında mezun olduklarını, bunların yarısının yani 11 kişinin general olduğunu belirten Önsel, bu 11 kişinin 11'inin de 15 Temmuz darbe girişiminin içerisinde bulunduklarını söyledi.

Örgütün 1985 yılında silahlı kuvvetlere sızmaya başladığını; 1986 yılında, bütün askeri liselere giren öğrencilerin yarıya yakınının Türkçe sorularını tam yaptıklarını aktaran Önsel, bunun hayatın doğal akışına aykırı olduğunu belirtti.

Önsel, 1994 yılının en fazla kurmay subayın çıktığı dönem olduğunu ve bunların zamanında Türkçe sorularını tam yapan subaylar olduklarını dile getirdi. Öncel, 2015 yılında Cumhurbaşkanının yaverinin de Türkçe sorularını tam yapan öğrencilerden olduğunu, yaverin FETÖ'cü olduğunu tanıdığı bürokrasiden kişilere aktardığını anlattı

Seçenekler
Stil