www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Tusdata

3201 (2 Kayıtlı Ve 3199 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-21-2011, 10:39   #1
aerol
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 617
aerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really nice
Standart Sami SELÇUKBİRİCİK'ten İhtarname

Avukat Burhan ÖZKAYA'dan gelen
İHTARNAMEDİR

İhtar Eden : Sami SELÇUKBİRİCİK
Vekili : Av. Burhan ÖZKAYA, adres başlıkta
Adres: Necatibey Caddesi No: 33/12 Kızılay ANKARA

Muhatap : -http://www.stetuskop.com/- internet sitesi yetkilisi

Açıklamalar :

Sayın Muhatap,
-http://www.stetuskop.com/- adlı internet sitesinde Bilgileri ÖSYM Görevlileri Verdi Başlığı ve http://www.stetuskop.com/bilgileri_oesym_goerevlileri_verdi-t4273/index.html?t=4273 linki ile müvekkilim Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK bakımından kişilik haklarını ihlal eden bir takım ifadelere yer verilmiştir. Şöyle ki aşağıda yer verdiğimiz yorumlarda;

“Mahkeme: Bilgileri ÖSYM görevlileri verdi
drasc: Bilgileri Sami Hoca 10 yıldır gidip geldiği ÖSYM deki tanıdıklarından aldı” şeklindeki organize yorumlarla, daha önce ÖSYM bünyesinde yaşanan kopya iddialarıyla müvekkilimi ilişkilendirmek istemektedirler. Söz konusu yorumların ortak hedefi sanki müvekkile ÖSYM yetkilileri tarafından soruların verildiği, böylece kopyacılık yapıldığıdır. Ancak yorumlarda ifade edilenin aksine, müvekkille ilgili ne bir mahkeme kararı ne de tek bir emare vardır
Müvekkil uzun yıllardır Tıpta Uzmanlık Sınavı’na Hazırlık sektöründe hizmet vermekte olup bugüne kadar hiçbir hukuksuz ve haksız eylemde bulunmamıştır.
Yıllar içerisinde kendisinin ve yönetim kurulu başkanı olduğu TUSDATA’nın sektörde yoğun gayret ve çalışmaları neticesinde sürekli olarak ileriye doğru mesafe kat etmelerini hazmedemeyen bir takım kişi ve kurumlar müvekkilin başarılarını gölgelemek için yukarıda yer verdiğimiz haksız isnatlarda bulunmaktadırlar. Bunlar ise kabulü mümkün olmayan iftiralardır.
Söz konusu ifadeler Türk Ceza Kanunu bakımından suç olup aynı zamanda müvekkillerin kişilik haklarına da zarar vermektedir.
5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un 9. maddesi gereğince söz konusu içeriğin yayından kaldırılmasını, aksi halde diğer yasal yollara başvuracağımızı, ayrıca söz konusu hakaret içeren ifadeler nedeniyle de tüm ilgililer hakkında Cumhuriyet Savcılıklarında şikayet hakkımızı kullanacağımızı ihtaren bildirir, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
İhtar Eden Vekili Av. Burhan ÖZKAYA

Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ihtarname1.jpg
Görüntüleme: 10794
Büyüklüğü:  82,3 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ihtarname2.jpg
Görüntüleme: 10670
Büyüklüğü:  69,5 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ihtarname3.jpg
Görüntüleme: 10617
Büyüklüğü:  80,8 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ihtarname4.jpg
Görüntüleme: 10475
Büyüklüğü:  87,5 KB (Kilobyte)  

Konu aerol tarafından (11-11-2012 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.
aerol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-21-2011, 11:00   #2
drerk
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 355
drerk will become famous soon enough

Sami SELÇUKBİRİCİK'e açıklama
Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun
Dr. Rıza Eröksüz: Provakatörleri açıklıyorum
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
TUS Sınavından Sonra İnternette Sorular Saat Kaçta Yayınlandı?
Sonundaaaaaaaaaaaa.. ÖSYM yi başarılı gösterecekler
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
ÖSYM başkanı pRFO. dR. Ali Demire teşekkür.
başlığındaki yazılara DİKKATLİ BAKARSANIZ sponsoru olduğunuz YANİ PARASINI SİZİN VERDİĞİNİZ dr TUS SİTESİ KURUCUSU VE MODERATÖRLERİNİN YORUMLARIDIR. hAKARET İÇERMEMEKTEDİR.
SADECE BU ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ

drerk´isimli üyeden Alıntı

savcılık ?

hazır muhatap kabul edilmişken:

nasıl görüşme

nasıl yani???????????????????

mecburum

maddi güçle öylemi?

yargıya müdahale?

nasıl görüşme
nasıl yani???????????????????

maddi güçle öylemi?

vatandaş olarak gidip insaf ölçülerinde ÖSYM başkanına en üst düzeyde baskı uygulama nasıl olabiliyor cemil kardeş bu ne girift bağlantıdır? bir açıklama daha gönderseniz de öğrensek

MALİ GÜcÜN ösYM DE iletişime GEÇMEDEKİ ETKİSİ NEDİR DİYE SORULMAKTADIR.
HAKARET İÇERMEDİĞİNDEN YORUMLARIMIN ARKASINDAYIM.

Konu drerk tarafından (03-06-2011 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.
drerk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-21-2011, 14:23   #3
xserkanx
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 354
xserkanx will become famous soon enoughxserkanx will become famous soon enough

nedir bu yaw....bakıyorum ona mahkeme buna mahkeme hiç sevmediğim bir şey.hele şöyle yaparım böyle yaparım demek...
Burhan bey size soruyorum..bizimde hukukçu arkadaşlarımız var.bende bazı şeyler danıştım.bir ihtar yayınlıyorsunuz.dr.asc yi savunuyorsunuz ve müvekkiliniz olduğunu söylüyorsunuz.size vekalet verdiğine göre buyrun kimliğini yayınlayın.ben merak ediyorum kim olduğunu...
şimdi bunun altına yorum yazdım diye beni de eklersiniz.hiç merak etmeyin benim Allah (c.c) den başka korkum yoktur...bende bazı konularda avukatlarla görüşücem..
Burhan bey size bir soru sorayım avukatsınız ve benden çok çok üst düzeyde kanunları biliyorsunuz.bundan yıllar önce benden 4.500 tl alıp nakit olarak, fatura isteynce verilmemesinin cezası var mıdır??bu kişi benim...
800 kişilik bir tus kampı gidenlerden biride benim yine nakit olarak 1900 tl verip fatura kesilmemesinin TCK ya göre cezası nedir...bu kişide benim...
ihtar mı çekmem lazım??
xserkanx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-21-2011, 14:59   #4
drerk
Popüler Üye

Alıntı:
xserkanx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
nedir bu yaw....bakıyorum ona mahkeme buna mahkeme hiç sevmediğim bir şey.hele şöyle yaparım böyle yaparım demek...
Burhan bey size soruyorum..bizimde hukukçu arkadaşlarımız var.bende bazı şeyler danıştım.bir ihtar yayınlıyorsunuz.dr.asc yi savunuyorsunuz ve müvekkiliniz olduğunu söylüyorsunuz.size vekalet verdiğine göre buyrun kimliğini yayınlayın.ben merak ediyorum kim olduğunu...
şimdi bunun altına yorum yazdım diye beni de eklersiniz.hiç merak etmeyin benim Allah (c.c) den başka korkum yoktur...bende bazı konularda avukatlarla görüşücem..
Burhan bey size bir soru sorayım avukatsınız ve benden çok çok üst düzeyde kanunları biliyorsunuz.bundan yıllar önce benden 4.500 tl alıp nakit olarak, fatura isteynce verilmemesinin cezası var mıdır??bu kişi benim...
800 kişilik bir tus kampı gidenlerden biride benim yine nakit olarak 1900 tl verip fatura kesilmemesinin TCK ya göre cezası nedir...bu kişide benim...
ihtar mı çekmem lazım??
drasc sami selçukbiriick mi? biraz o anlam da çıkmıyor mu?
Alt 01-21-2011, 15:14   #5
drerk
Popüler Üye

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İHTARNAMEDİR

İhtar Eden : Sami SELÇUKBİRİCİK
Vekili : Av. Burhan ÖZKAYA, adres başlıkta

Muhatap : -http://www.stetuskop.com/- internet sitesi yetkilisi

Açıklamalar :

Ancak yorumlarda ifade edilenin aksine, müvekkille ilgili ne bir mahkeme kararı ne de tek bir emare vardır
İhtar Eden Vekili Av. Burhan ÖZKAYA
emare ne demek? Soru net: böyle biri ÖSYM de kimlerle görüşüyor o kişiler hala görevdeler mi?

Alt 01-21-2011, 15:28   #6
drerk
Popüler Üye

EMARE??? http://sozluk.bilgiportal.com/nedir/emare nin tanımı

Anlam:Belirti, iz, ipucu
Örnek Metin:Fakat hepsinin yüzünde korku ve endişe emarelerini ayan beyan görmüştüm. (Y. K. Karaosmanoğlu)

1- VATANDAŞ sıfatıyla randevu alıp bizim hakkımızı savunan Sami Hoca
2- MADDİ GÜcü nedeniyle bilgi alınabilecek mercilerle daha rahat iletişime geçen Sami Hoca
3- Drsamsa nın dediği gibi bizde Sami beye teşekkür edip ÖSYM ye soruyoruz kim bu ÖSYM çalışanları? hala ÖSYM de görevliler mi?

Konu drerk tarafından (01-21-2011 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-21-2011, 16:29   #7
yurolog
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
yurolog is an unknown quantity at this point

kendi sitesinde yazılanlaraa ihtarnamee çekmekk için buraya niye gelmiş.ösym ile iç içe olduğuuunu yazan kendi sitessiii.
doktorlara keklik sözü onların kişilk haklarına hakaret değilmiiymişş
yurolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-21-2011, 16:31   #8
xserkanx
Popüler Üye

madem bu başlığı bu kurumun patronu takip ediyor eleştirimi yazıyım...
1- bir özel kurumun patronunun ösymde deki yetkililerle bu kadar içli dışlı olması normalmidir?? soruları alıyor konusunda mahkeme kararı olmadan yada yargıya taşınmadan direkt soruları alıyor demek doğru değil o konuda haklısınız...fakat bazı insanların düşüncelerini belirtmelerine aynen ösym ye bu dönemde yazdığı yazılar gibi yine bir yazı yayınlayarak cevap vermesi benim gözümde daha değerli olurdu...bu tür mahkemeye veririm size tazminat açarım gibi hareketler şık değil ki karşıdakilerde doktorsa.tabiki ülkemiz hiç olmadığı kadar şu anda düşünce yayınlamada özgür.isteyen mahkemeye başvurabilir.herkes hakim önünde iddiaları tartışır.hakimlerimizde kararını verir ben güveniyorum hakimlerimize...
2-günler öncesinden şu tarihte tus açıklanack demişlerdi açıklandı sanırım 2008 eylüldü tam hatırlamıyorum(*************************.comda adminler demişti).ben telefon ettim şu an belli değil web sitemizi takip edin dediler.bu bilgiyi kimler kimlerden aldı ve bu sitede yayınladı.bu sitenin sposoruyuz diyorsunuz.TDK diyor ki Bir işin, bir faaliyetin maddi ve manevi yönünü üstlenen kimse veya kurum sponsordur.üstlendiğiz manevi kısım bu dediğime dahil mi
3-TTB yi bu stede ki adminler durmaksızın karalıyor.her zman diyorum bende TTb yle görüşlerim uyuşmaz.hatta siyasi görüşleriyle benimki yanyana bile gelmez ama bu benim meslek örgütüm.bu gemi batarsa hepimiz batarız.madem benim gibi görüşleri olan bir çok hekim var üye olsun taban neyse kurumda o olur.neden bu kadar soğutuyor bu sitedekiler???sebebi ne
4-kitaplarımız güncel diyorsunuz yıllardan beri bakıyorum değişen yok.hantal bir anlatım tarzı var.bende çalıştım ve biliyorum.son sınavda açıkça kendi adıma söylüyeyim kitaplar çakıldı.doğru soru yakaladı ama satır arasında kalmış bilgilerle.zaten hızlı tekrarlarda onlara bakmıyorsunuz? bazı dersanlerin kitaplarından çalışan çok iyi yaptılar...çevremden biliyorum...kitapları yanileyeck misiniz?
5-gazetelere verilen ilanlara dersane sponsor oldu mu?Çünkü site baş admini daha önce sponsor olduğunu söylemiş.hangi ilanlarda kurum sponsor oldu?
6-bu sektör çok büyük.pay almak çok zor zoru başarmışsınız aslında cidden bu konuda takdir ediyorum.en azından doktor olan biri bunu başarmış.geçen gün murat alper diye birinin sitesine rastladım.mizahi bazı şeyler yazmış.ben olsam gülüp geçerim çoluk çocuk işi işler derim...fakat 50.000 tllik dava açmışsınız bu dava sonuçlandımı.eğer mahkeme süreci devam ediyorsa zaten açıklama yapmanız doğru olmaz....ve bu sitede bir yazıda yeni açılan bir dersanenin hocalarına kirli sakalları adamların brileri tarafından gönderildiği çalışmayın orda dendiğine dair iddialar var.o yazıyı okuyunca aklıma siz geliyorsunuz.çünkü size istinaden yazılmış.
7-şu beni en çok yaralayan videolar özür dilemişsiniz onlarla ilgili.fakat ordaki kitapçıyı tanımıyorum ben orda yoktum demişsiniz galiba tam bilmiyorum.adana şubesiyle ilgili çok sıkı fıkı olduğunuz biri olduğuna dair bir belge var.Bununla ilgili bir açıklamanız olur mu?
8-son sınavda dersanenin başarısını tam olarak yayınlayackmısınız?sitenizde göremiyorum.benim için önemli olan ilk 100 dekiler değil genel başarı
9-çoğu yere bakıyorum sizi neredyse mafya babası yapmışlar.Allah aşkına sizde benim gibi doktorsunuz.meslektaşız.bizim meslekte birine böyle ithamlar yapılması benim mesleki görüşüme ters.en azından mahkeme açmak yerine bir açıklama yapın yazın.bu ülkenin 10 yıl öncesiyle şimdiki dönem vurmayla kırmayla değil yazmayla geldi.bir blog açın yazılarınızı yazın bizde takip edelim...
10-kurum içinde yakın dostlarınızın var olduğu söyleniyor?dr asc oraya gidip gelerek onlarla tanıştığınızı söylüyor.gidip gelme amacınız neydi? soru iptalleri zaten dilekçeyle oluyor.bunun haricinde gittiğiniz bir amacınız oldu mu?söylemek isterseniz bu konular neydi?merak ediyorum...
11-son dönemde ösym ye bir yüklenme Sayın ösym Bşkanı Ali hocaya sponsoru olduğunuz sitede neredeyse ailesine varan derece de küfürler oldu.bakıyorum silen eden yok ama sizin dersaneniz aleyhinde bir yazının ömrü en fazla 10 dk anında siliniyor.Ben Ali hocamızın yerinde olsam cidden dava açarım. ki Bu hakaretleri yazanlar doktorsa bu mesleğimizin bu hale gelmesi beni çok yaralar...
12-ösym ye dava açma konusu.aslında kurum olarak avukatlarınız yardımcı olarak görevlendirmeniz bence çok yanlış değil ama bazı yanlış olarak kabul edilmesi çok zor soruları kesin yanlış gibi göstermeniz bu süreçte hiç doğru olmadı.özensiz sorulardı fakat sınava çalışanların yapabileceği sorulardı.bu sitede yapılan şuydu oratalığı vur kır internette hacker gibi o siteye flood yapalım şuna bilmem ne yapalım.bu dikkat çekmemidir.bir yürüyüş yapıldı ve katılan 20 kişiydi.resmen herkes güldü.bunun sebeplerinden biride özel bir kurumun destek verdiği sitede böyle bir etkinlğin düzenlenmesiydi.doktorlar bu durumdan çok rahatsız...ve 20 kişi olmasıyla sonucunu gördük...aslında haklı açılan bir davada haksız konuma doktorlar düşürüldü...bu süreçte en önemli iddia eksik gelen netti.bakıyorum hep ikinci planda kaldı.5 soru daha yanlış 5 soru daha yanlış...gündemde bundan başka iddia olmadı...bu sitede çok güvendiğim kardeşimiz lente benimde 4 soru eksik demişti ve bi yerler kazandı ama belki 4 soru eksik olmasa daha iyi bir yere girecekti...bunun vebali bu malum sitede var olduğuna inanıyorum...
Eğer bir cevap yazarsanız daha çok soracaklarım var...
oturur bi gün isterseniz bir kamera kurarız size sorularımı sorarım ve bunu burda ben yayınlarım kimseyede sildirtmem.herkes herkesin samimiyetine kendi karar verir...sevgilerimle...
Alt 01-21-2011, 17:06   #9
mecburi
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
mecburi is an unknown quantity at this point

Alıntı:
garleee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
doktor degilim. siradan orta gelirli bir devlet memuruyum. bazi manevi degerlerimden oturu, sigara alkol gibi aliskanlıklardan uzak temiz bir ortamda egitim alması maksadıyla cocugumu ozel ferda kolejine gonderiyorum . bu yil okulumuzda degisiklikler var.adi degisti ozel asfa ankara ferda koleji oldu. yonetimi degisti. dokotr sami bey yonetime geldi. tevafuken rasladigim sayfa ve genc klinisyenler etkinligi bende derin kaygiya sebebiyet veerdii . kizginlik , hayal kirikligi , ofke. nereden nereye ''''''''''''''

Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Özel Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Uz.Dr. Sami SELÇUK BİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUK BİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

bizi haberdeki şekilde kandırırlarmış
Asım Köksal’ın İslam Tarihini okuyan 6 kişi, Umre Seyahati kazandı.

Kitap Okumaya Büyük Onur. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Ak parti Ankara İl başkanı Murat ALPARSLAN , Sincan eski belediye başkanı Rüstem ALTUNBAŞ ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok önemli isim katıldı.
Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Kültür Yarışmasının anasponsoru Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.
Kazananlara ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.
Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.
Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.
Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK ise Asilder’in Keçiörende’ki faaliyetlerini yakından izlediğini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.
Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

bize yapılan bilgilendirmeler

Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUKBİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

eğitim sektörüne yakışmıyan bir kişilik
Alıntı:
drerk´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sami SELÇUKBİRİCİK'e açıklama
Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun
Dr. Rıza Eröksüz: Provakatörleri açıklıyorum
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni?
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
TUS Sınavından Sonra İnternette Sorular Saat Kaçta Yayınlandı?
Sonundaaaaaaaaaaaa.. ÖSYM yi başarılı gösterecekler
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
ÖSYM başkanı pRFO. dR. Ali Demire teşekkür.
başlığındaki yazılara DİKKATLİ BAKARSANIZ sponsoru olduğunuz YANİ PARASINI SİZİN VERDİĞİNİZ dr TUS SİTESİ KURUCUSU VE MODERATÖRLERİNİN YORUMLARIDIR. hAKARET İÇERMEMEKTEDİR.
SADECE BU ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ

MALİ GÜcÜN ösYM DE iletişime GEÇMEDEKİ ETKİSİ NEDİR DİYE SORULMAKTADIR.
HAKARET İÇERMEDİĞİNDEN YORUMLARIMIN ARKASINDAYIM.
ben de. hakaret ve tehdit arasındaki farkı bilecek durumdayım.
kimseyi hukukla tehdit edemezsiniz. ki bunu sıkça yaptığınız internet ortamında anlaşılıyor. http://ihbaretmeli.com/haber/TUSDATA...CEVAP-VAR-/843 avukat olarak müvekkilinizin kişilik haklarına saldırı olduğunu iddia ediyorsanız DOĞRUDAN MHAKEMEYE GİTMELİSİNİZ. YÜCE TÜRK YARGISINA GÜVENİYORUZ.

ösym de ösym nin daha önce savcılığa emniyete mahkemeye suç duyurusunda bulunduğu dersaneci sami selçukbiricikle görüşenlerİN, DUYUM VERENLERİN, BİLGİ VERENLERİN TESPİT EDİLMESİ VE ösym den ayıklanmaSI SINAV GÜVENLİĞİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR.. Bu iddialar kendi sitesinde yeralmakta... Sn. Ali Demir'in yaptığı bu nedenle takdir edilmektedir.
DAVA AÇAÇAKSANIZ DR TUS SİTESİNDEKİ MODERATÖRLERE AÇIN. mecburum adlı dr tus kullanıcısına dava açın

Konu mecburi tarafından (04-02-2012 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.
mecburi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-21-2011, 17:18   #10
xserkanx
Popüler Üye

madem herkes dediğinin arkasında o zman mahkeme önünde bu konu kapanacak...hayırlısı olsun o zaman herkes için...
şunuda eklemek isterim inşallah doktorlar birbirine düştü gibi başlıklarla medyada yer almaz
işte o zaman bu gemide hepimiz batıcaz

Konu xserkanx tarafından (01-21-2011 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

Seçenekler
Stil