www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > Tusdata

4637 (1 Kayıtlı Ve 4636 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 05-04-2012, 07:42   #451
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Özgürce belge sunmamıza HUKUK adı altındaki baskılara tepki olarak
olayın savcılığa intikal ettirilmesi fikri oluştu

Tıp Öğrencilerinin Fişlenmesine Suç Duyurusu

Stetuskopta küçük bir kısmı yayınlanan Tıp Fakültesindeki tüm öğrencilerin taranarak belli özelliktekilerin “kişisel verilerinin illegal şekilde kaydı" özel dosya ve belgeleri hakkında sizce kim veya kimlere savcılık suç duyurusunda bulunulmalıdır?
TUSDATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami Selçukbiricik
Yönetim Kurulu Üyeleri ( Uz.Dr.Sami Selçukbiricik, Eftal ORHAN Dr.Sema Selçukbiricik, Prof.Dr. İdris ŞAHİN)
Dersaneler Müdürü Nilüfer ÇELİK ÇİNİ
Şube Sorumluları ( bu seçenek ise hangisi)
Genç Klinisyenler Kulübü Üyeleri ve Özel Temsilciler
Kulüp Toplantılarına Katılan Hocalar
Hepsi
Ortada suç yoktur

Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi...
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme
Genç Klinisyenlerin dedikodu yayabilecek insanlar olması çok önemli
Aşırı Heyecanlı Genç Klinisyen
Hocaların genç klinisyenler prosedürlerine bakışı:

http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-Fakulte-temsilcisi-nasil-seciliyor/643535/
http://video.mynet.com/vulturel/tusdata-rezaleti-15-sube-sorumlusu-genc-klinisyenl/1019708/
http://video.mynet.com/kingston23/tusdata-rezaleti-10-ogrenci-grubunun-liderini-aldi/1019726/
http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcileri-1/643530/
http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcisi-2/643529/

Şube ayağı olarak bir kısmı tabiki hepsi değil ama hangileri
ADANA ŞUBE SORUMLUSU NESİBE ILGIT
AFYON ŞUBE SORUMLUSU MAHMUT ÇOBANOĞLU
ANKARA ŞUBE SORUMLUSU HATİCE ÖZDEM
ANTALYA ŞUBE SORUMLUSU HATİCE TUNCER
BURSA ŞUBE SORUMLUSU RÜSTEM ÇAY
DİYARBAKIR ŞUBE SORUMLUSU ŞADİN BALSAK
DENİZLİ ŞUBE SORUMLUSU AYSUN ÇAKIR
EDİRNE ŞUBE SORUMLUSU SEMRA BİÇER
ELAZIĞ ŞUBE SORUMLUSU VELİ MİRZA
ERZURUM ŞUBE SORUMLUSU ÜMİT KARABAĞ
ESKİŞEHİR ŞUBE SORUMLUSU RIDVAN OKTAR
GAZİANTEP ŞUBE SORUMLUSU MUSTAFA KARAASLAN
ISPARTA ŞUBE SORUMLUSU HAFİZE BALLIPINAR
İST - KADIKÖY ŞUBE SAFA TACİR
İST - HASEKİ ŞUBE SORUMLUSU NEŞE YAVUZ YAŞAR
İZMİR ŞUBE SORUMLUSU DİLEK EVİREN
K.MARAŞ ŞUBE SORUMLUSU HACI KAYA
KAYSERİ ŞUBE SORUMLUSU AHMET UZUNKOL
KOCAELİ ŞUBE SORUMLUSU ŞABAN ARIKAN
KONYA ŞUBE SORUMLUSU AYŞEGÜL KUZPINAR
MALATYA ŞUBE SORUMLUSU ABDULLAH UĞUR UYSAL
MERSİN ŞUBE SORUMLUSU ERDAL GÜRSOY
SAMSUN ŞUBE SORUMLUSU FUNDA BAHAR KURT
SİVAS ŞUBE SORUMLUSU YUSUF TEMREL
ŞANLIURFA ŞUBE SORUMLUSU ALİ ŞİRİN
TRABZON ŞUBE SORUMLUSU MURAT BEKAR
VAN ŞUBE SORUMLUSU SERKAN BAĞIŞ
ZONGULDAK ŞUBE SORUMLUSU ALİ TUNÇ

28 Şubat'ı deşifre eden isimler savcıya ifade verdi

İZZETTİN ÇİÇEK ANKARA - 04.05.2012

28 Şubat döneminin Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu ile eski Bakan Hasan Celal Güzel, dün 'tanık' sıfatıyla ifade verdi.

28 Şubat döneminde gizli belgeleri yayınlamaktan tutuklanıp yargılanan Hasan Celal Güzel, iki saat boyunca bildiklerini 'mağdur-tanık' sıfatıyla soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili'ye anlattı. Güzel, soruşturmanın çok sağlam temellerle devam ettiğini belirterek "Bizde olmayan belgeler savcıda var." dedi. İfadesi yaklaşık 5 saat süren Bülent Orakoğlu ise yanında getirdiği 9 klasör belgeyi de dosyaya 'delil' olarak konulmak üzere savcıya teslim etti. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Orakoğlu, "Türkiye'de artık hukuk var. Karşı darbe iddialarını ortaya atanlar darbelerle yüzleşmek istemeyenlerdir. Darbe dönemlerinde ceplerini dolduranlardır." açıklamasını yaptı.
Soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu ile eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'in ifadelerine başvurdu. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Orakoğlu, "Türkiye'de artık hukuk var. Karşı darbe iddialarını ortaya atanlar darbelerle yüzleşmek istemeyenlerdir. Darbe dönemlerinde ceplerini dolduranlardır." dedi. Savcılığın kendisine o dönemde Batı Çalışma Grubu ile ilgili belgeleri nerden bulduğunu sorduğunu belirten Orakoğlu, savcılığa delil olarak 9 klasör belge sunduğunu anlattı ve ekledi: "O dönemle alakalı bildiklerimizi sordu. 9 klasör olarak sunduğum belgeleri burada sözlü olarak anlattım. Onların özel soruları oldu. Sorulardan bu sürecin devam edeceği görünüyor." Orakoğlu, "9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le ilgili soru soruldu mu?" denilmesi üzerine de, "Henüz oralara gelmedik. Ama daha önce medyada yer aldığı gibi Emniyet İstihbarat olarak hiyerarşi içinde BÇG'yle alakalı bilgi ve belgeleri sunduk. Ama bu belgeden dolayı bize operasyon yapıldı. Bu sunduğumuz belgeler suç belgeleriydi. Batı Çalışma Grubu'nun ırkçı bir dayanağı olmadığını belirttik." diye konuştu.
Savcıların elinde darbecilerle hareket eden sivillere ilişkin birçok ciddi belgeler olduğunu da aktaran Orakoğlu, "Medyada yer aldığı gibi bir 'karşı darbe' olduğunu düşünmüyorum. Her şey hukuk çerçevesi içinde yürütülüyor. Operasyonların devam edeceğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu. Bu soruşturmanın rövanş şeklinde algılanmaması gerektiğini ifade etti. "Sivil kanada operasyon olacak mı?" şeklindeki sorusuna da muhatap olan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili, şöyle konuştu: "Savcıların elinde darbecilerle birlikte hareket eden bazı sivil unsurlarla ilgili çok ciddi bilgi ve belgelerin olduğunu anlamış bulunuyorum. Burada şuna çok dikkat ediliyor; kesinlikle bir darbeci gibi hareket etmeyen yani darbeciler kadar en az hareket eden kişilerle ilgili operasyon devam edebilir diye düşünüyorum. En az darbeciler kadar bu ülkeye ihanet etmiş, darbe yapmış insanlar muhakkak ki hangi kurumda hangi sivil mevki, makamda olurlarsa olsunlar herhalde onlara da hesap sorulacak diye düşünüyorum. Sayın savcıların elinde çok ciddi bilgi ve belgeler var. Kesinlikle suçu olmayan, duyumla kimse alınmıyor. Herkes çok iyi tespit edilmiş vaziyette. Her yerden bilgi-belge yağıyor, Genelkurmay'dan, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndan... Bizim de çok ciddi aydınlandığımız bir ifade oldu."
MERAL AKŞENER'in DE bilgisine başvurulacak
Öte yandan Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında TBMM Başkan Vekili Meral Akşener'in bilgisine başvurulacak. Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Bilgili, dönemin İçişleri Bakanı Akşener'i, bilgisine başvurmak üzere davet etti. Akşener'in, önümüzdeki günlerde, Ankara Adalet Sarayı'na gelerek Savcı Bilgili'ye ifade vermesi bekleniyor.
Soruşturma kapsamında düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alınan ve nöbetçi hakimlikçe serbest bırakılan emekli binbaşı Ahmet Aka da savcılığın itirazı üzerine Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.
Güzel: Belgeler sağlam -BÇG'nin fişlemelerini ve darbe planlarını kamuoyuna açıkladığı sebebiyle hapis yatan eski bakanlardan Hasan Celal Güzel de adliyeye avukatı Hacı Ali Özhan ile geldi. İfade öncesinde gazetecilerin sorularına muhatap olan Güzel, "Savcılar, benim 15 yıl önce darbeyi ihbar ettiğim evrakı da bulmuşlar. Herhalde bu çerçevede görüşlerime başvuracak zannediyorum." dedi. Çıkışta da gazetecilere açıklama yapan Güzel, soruşturmanın çok sağlam temellerle devam ettiğini vurguladı. "Bizde olmayan belgeler savcıda var." diyen Güzel, 28 Şubat döneminde açıkladığı darbe planlarıyla ilgili bildiklerini savcıya anlattığını dile getirdi. Savcı Bilgili'nin sorularla kendisini yönlendirdiğini anlatan Güzel, "Kendisi sordu, ben de anlattım bildiklerimi. İkisi de oldu yani. 28 Şubat konusunda bildiklerimi, bu konudaki mağduriyetimi, mücadelemi, hepsini anlattım." ifadelerini kullandı. 28 Şubat döneminde soruşturma kapsamında tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı Org. Fevzi Türkeri hakkında yaptığı şikâyetin sorulduğunu da kaydeden Güzel, "Bu konudaki evrakım da onda. Benim ihbar ettiğim konular vardı. Suç duyurusunda bulunmuştum, onların evrakı, vesikaları vardı. Bende olmayan belgeler de vardı." şeklinde konuştu zaman

Konu tususev tarafından (05-30-2012 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-04-2012, 22:52   #452
ferdi
Aktif Üye

ferdi is on a distinguished road

Alıntı:
tususev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
28 Şubat'ı deşifre eden isimler savcıya ifade verdi

İZZETTİN ÇİÇEK ANKARA - 04.05.2012

28 Şubat döneminin Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu ile eski Bakan Hasan Celal Güzel, dün 'tanık' sıfatıyla ifade verdi.

28 Şubat döneminde gizli belgeleri yayınlamaktan tutuklanıp yargılanan Hasan Celal Güzel, iki saat boyunca bildiklerini 'mağdur-tanık' sıfatıyla soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili'ye anlattı. Güzel, soruşturmanın çok sağlam temellerle devam ettiğini belirterek "Bizde olmayan belgeler savcıda var." dedi. İfadesi yaklaşık 5 saat süren Bülent Orakoğlu ise yanında getirdiği 9 klasör belgeyi de dosyaya 'delil' olarak konulmak üzere savcıya teslim etti. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Orakoğlu, "Türkiye'de artık hukuk var. Karşı darbe iddialarını ortaya atanlar darbelerle yüzleşmek istemeyenlerdir. Darbe dönemlerinde ceplerini dolduranlardır." açıklamasını yaptı.
Soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili Bülent Orakoğlu ile eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'in ifadelerine başvurdu. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Orakoğlu, "Türkiye'de artık hukuk var. Karşı darbe iddialarını ortaya atanlar darbelerle yüzleşmek istemeyenlerdir. Darbe dönemlerinde ceplerini dolduranlardır." dedi. Savcılığın kendisine o dönemde Batı Çalışma Grubu ile ilgili belgeleri nerden bulduğunu sorduğunu belirten Orakoğlu, savcılığa delil olarak 9 klasör belge sunduğunu anlattı ve ekledi: "O dönemle alakalı bildiklerimizi sordu. 9 klasör olarak sunduğum belgeleri burada sözlü olarak anlattım. Onların özel soruları oldu. Sorulardan bu sürecin devam edeceği görünüyor." Orakoğlu, "9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le ilgili soru soruldu mu?" denilmesi üzerine de, "Henüz oralara gelmedik. Ama daha önce medyada yer aldığı gibi Emniyet İstihbarat olarak hiyerarşi içinde BÇG'yle alakalı bilgi ve belgeleri sunduk. Ama bu belgeden dolayı bize operasyon yapıldı. Bu sunduğumuz belgeler suç belgeleriydi. Batı Çalışma Grubu'nun ırkçı bir dayanağı olmadığını belirttik." diye konuştu.
Savcıların elinde darbecilerle hareket eden sivillere ilişkin birçok ciddi belgeler olduğunu da aktaran Orakoğlu, "Medyada yer aldığı gibi bir 'karşı darbe' olduğunu düşünmüyorum. Her şey hukuk çerçevesi içinde yürütülüyor. Operasyonların devam edeceğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu. Bu soruşturmanın rövanş şeklinde algılanmaması gerektiğini ifade etti. "Sivil kanada operasyon olacak mı?" şeklindeki sorusuna da muhatap olan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkan Vekili, şöyle konuştu: "Savcıların elinde darbecilerle birlikte hareket eden bazı sivil unsurlarla ilgili çok ciddi bilgi ve belgelerin olduğunu anlamış bulunuyorum. Burada şuna çok dikkat ediliyor; kesinlikle bir darbeci gibi hareket etmeyen yani darbeciler kadar en az hareket eden kişilerle ilgili operasyon devam edebilir diye düşünüyorum. En az darbeciler kadar bu ülkeye ihanet etmiş, darbe yapmış insanlar muhakkak ki hangi kurumda hangi sivil mevki, makamda olurlarsa olsunlar herhalde onlara da hesap sorulacak diye düşünüyorum. Sayın savcıların elinde çok ciddi bilgi ve belgeler var. Kesinlikle suçu olmayan, duyumla kimse alınmıyor. Herkes çok iyi tespit edilmiş vaziyette. Her yerden bilgi-belge yağıyor, Genelkurmay'dan, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndan... Bizim de çok ciddi aydınlandığımız bir ifade oldu."
MERAL AKŞENER'in DE bilgisine başvurulacak
Öte yandan Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında TBMM Başkan Vekili Meral Akşener'in bilgisine başvurulacak. Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Bilgili, dönemin İçişleri Bakanı Akşener'i, bilgisine başvurmak üzere davet etti. Akşener'in, önümüzdeki günlerde, Ankara Adalet Sarayı'na gelerek Savcı Bilgili'ye ifade vermesi bekleniyor.
Soruşturma kapsamında düzenlenen ilk operasyonda gözaltına alınan ve nöbetçi hakimlikçe serbest bırakılan emekli binbaşı Ahmet Aka da savcılığın itirazı üzerine Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.
Güzel: Belgeler sağlam -BÇG'nin fişlemelerini ve darbe planlarını kamuoyuna açıkladığı sebebiyle hapis yatan eski bakanlardan Hasan Celal Güzel de adliyeye avukatı Hacı Ali Özhan ile geldi. İfade öncesinde gazetecilerin sorularına muhatap olan Güzel, "Savcılar, benim 15 yıl önce darbeyi ihbar ettiğim evrakı da bulmuşlar. Herhalde bu çerçevede görüşlerime başvuracak zannediyorum." dedi. Çıkışta da gazetecilere açıklama yapan Güzel, soruşturmanın çok sağlam temellerle devam ettiğini vurguladı. "Bizde olmayan belgeler savcıda var." diyen Güzel, 28 Şubat döneminde açıkladığı darbe planlarıyla ilgili bildiklerini savcıya anlattığını dile getirdi. Savcı Bilgili'nin sorularla kendisini yönlendirdiğini anlatan Güzel, "Kendisi sordu, ben de anlattım bildiklerimi. İkisi de oldu yani. 28 Şubat konusunda bildiklerimi, bu konudaki mağduriyetimi, mücadelemi, hepsini anlattım." ifadelerini kullandı. 28 Şubat döneminde soruşturma kapsamında tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı Org. Fevzi Türkeri hakkında yaptığı şikâyetin sorulduğunu da kaydeden Güzel, "Bu konudaki evrakım da onda. Benim ihbar ettiğim konular vardı. Suç duyurusunda bulunmuştum, onların evrakı, vesikaları vardı. Bende olmayan belgeler de vardı." şeklinde konuştu zaman

bekliyorum
ferdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-08-2012, 07:06   #453
tususev
Popüler Üye

28 Şubat soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, Güzel ve Orakoğlu'ndan sonra dönemin içişleri bakanı Meral Akşener'in bilgisine başvurdu. İfade sırasında Sarmusak davasına konu olan BÇG belgesinin gösterildiği, Akşener'in belgeyi doğruladığı öğrenildi. Savcı Bilgili'nin Merve Kavakçı ve Kadir Sarmusak'ı da ifadeye çağırdığı belirtiliyor.

28 Şubat darbesinin yaşandığı dönemde İçişleri bakanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Meral Akşener, soruşturma kapsamında 'tanık' sıfatıyla ifade verdi. Savcının, ifade sırasında Batı Çalışma Grubu (BÇG) ile ilgili belgeler gösterdiği, Akşener'in de bunu doğruladığı öğrenildi. Akşener, adliyeden çıkışta yaptığı açıklamada "Batı Çalışma Grubu'yla ilgili bilgime başvuruldu." dedi.
28 Şubat soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, TSK içindeki cuntayı deşifre eden eski Bakan Hasan Celal Güzel ile Genelkurmay'da kurulan ve illegal faaliyetlerde bulunan BÇG'yi deşifre eden dönemin Emniyet İstihbarat Başkan Vekili Bülent Orakoğlu'ndan sonra önemli bir tanığın daha bilgisine başvurdu. Cuntanın topyekün savaş başlattığı Refahyol hükümetinde İçişleri bakanlığı görevini yürüten Meral Akşener, dün Ankara Adliyesi'ne gelerek yaklaşık üç saat ifade verdi. Edinilen bilgiye göre Akşener, savcı Mustafa Bilgili'ye BÇG belgesini dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan ve yardımcısı Tansu Çiller'e ilettikten sonra Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir ve ekibinin yaptığı baskıları anlattı. Savcı, söz konusu belgeyi Akşener'e gösterdi, Akşener de belgeyi doğruladı. Savcı Mustafa Bilgi, Akşener'e İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Teoman Ünüsan'a "Git, söyle o kadına. İleri geri konuşmasın. Gelirsek, İçişleri Bakanlığı önünde onu yağlı kazığa oturturuz.'' diyerek kendisini tehdit eden generalin kim olduğunu da sordu. Meral Akşener de sorulan soruları açık bir şekilde cevapladı.
Ziya Batur, 28 Şubat'tan tutuklandı

28 Şubat soruşturması kapsamında düzenlenen 1. Dalga operasyonda hakkında gözaltı kararı çıkartılan emekli Albay Ziya Batur tutuklandı. Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'nin yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında çıkarılan gözaltı kararı yurtdışında olduğu için uygulanamayan Batur, dün avukatıyla Ankara Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. Soruşturma Savcısı Bilgili'ye yaklaşık iki saat ifade veren Batur ifadesinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Batur hakkında nöbetçi Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklama kararı verildi. Batur, kararın ardından Sincan Cezaevi'ne götürüldü.
Kavakçı ve Sarmusak da ifadeye çağrıldı -28 Şubat soruşturmasını yürüten Ankara Özel Yetkili Başsavcı Vekilliği'nin soruşturma kapsamında hükümet ortakları DYP ve Refah Partisi'ne mensup milletvekillerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda ismi ifadeye çağırdığı belirtiliyor. Bu kapsamda, cuntanın baskılarıyla milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı ile BÇG belgesini Emniyet İstihbarat Başkan Vekili Bülent Orakoğlu'na ulaştırdığı için yargılanan Kadir Sarmusak'ın da mağdur-tanık sıfatıyla ifadeye gelmesi bekleniyor. Diğer yandan tutuklanan eski Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Erol Özkasnak ve diğer askerî personelin ifadesinden yola çıkarak bazı gazeteciler dinlenecek. Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başsavcılığın önünde 208 kişilik şüpheli listesi bulunuyor zaman
Alt 05-08-2012, 12:00   #454
tususev
Popüler Üye

Akşener isim verdi, gözaltına alındı

28 Şubat soruşturması kapsamında bu sabah başlatılan arama sonunda gözaltına alınanlar arasında yer alan Korgeneral Çetin Saner ile ilgili çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında İzmir'de gözaltına alınan emekli Korgeneral Çetin Saner, 28 Şubat döneminde Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı görevini yürütmüştü.
Akşener o generali de açıkladı
Çetin Saner’nin adı, Refahyol hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görev yapan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener’in, “İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz.” diye tehdit edilmesi olayıyla gündeme gelmişti. 28 Şubat süreciyle ilgili olarak tanık sıfatıyla ifade veren Akşener, “Söyleyin o kadına ayağını denk alsın, yoksa İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz.” mesajının, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çetin Bir’den gelmediğini söylemişti. O generalin Çetin Saner olduğu iddia edilmişti.
Başsavcı Vekilliği'nin talimatı üzerine sabahın erken saatlerinde harekete geçen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karaburun ilçesinde emekli Korgeneral Çetin Saner’nin evine gitti. Arama kararıyla eve giren polislerin aramasının şu saatlerde tamamlanacağı ve emekli korgeneralin İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği öğrenildi.
Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında birçok isim hakkında yeni gözaltı kararları çıkarıldı. Gözaltı kararı çıkarılanlar arasında 28 Şubat döneminde Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapan emekli Korgeneral Çetin Saner de bulunuyor. Sabahın erken saatlerinde Çetin Saner’nin Karaburun ilçesindeki evine giden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, evde arama yaptı. Aramanın tamamlanmasının ardından Çetin Saner’nin önce İzmir’e getirileceği, buradaki işlemlerinin ardından da Ankara’ya gönderileceği öğrenildi.
SAVCILIK, AKŞENER’İ TEHDİT EDEN İSMİ AÇIKLAMADI
28 Şubat döneminin İçişleri Bakanı Meral Akşener’in, tanık sıfatıyla savcıya verdiği ifadede, kendisini kazığa oturtmakla tehdit eden generalin ismini söylediği iddia edildi. Savcılık, bu isimle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
YAĞLI KAZIK TEHDİDİ
28 Şubat döneminde yaşandığı iddia edilen "yağlı kazığa oturtma" tehdidinin, bazı sivil polislerin Genelkurmay Başkanlığı’na giriş çıkışları, üst rütbeli subayların hareketlerini izlemekte olduğunun fark edilmesiyle başladığı iddia edilmişti. Bunun üzerine dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir’in, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Ünüsan’a, Akşener’e aktarması için “O kadına söyle, ayağını denk alsın. Emniyet istihbaratına sahip olsun, hareketlerine konuşmalarına dikkat etsin. Emniyet istihbaratının neler çevirdiğini biliyoruz. Söyle o kadına, gelirsek onu ve avanesini İçişleri Bakanlığı’nın önünde yağlı kazığa oturturuz.” dediği iddia edilmişti. Akşener ise bu tehdidi kendisine yönelten kişinin Çevik Bir olmadığını açıklamıştı.
KORGENERAL ÇETİN SANER KİMDİR?
28 Şubat döneminin İçişleri Bakanı Meral Akşener, 28 Kasım 2005’te Sabah Gazetesi’nde Balçiçek Pamir’le yaptığı röportajda, kendisini tehdit eden generalin dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı emekli Korgeneral Çetin Saner olduğunu söylemişti. Pamir’in sorularına Akşener. şu cevapları vermişti:
Soru: 28 Şubat’tan hafızamızda kalan, sizi yağlı kazığa oturtmakla tehdit eden üst düzey bir asker. Çevik Bir olduğu yazıldı, siz reddettiniz. Kimdi o?
Cevap: Çevik Bir değildi. Ben zaten o yazıları tekzip ettim. Hakkaniyetli bir insanım ben. İşin garib, o dönem balans ayarı yapmaya kalkan paşaların başında Çevik Bir vardı ve bugünkü haline bakın.
Soru: Peki dönelim yağlı kazık tehdidine. Kim söyledi? Niye açıklamıyorsunuz? ... Korgeneral Çetin Saner’miydi?
Cevap: Evet oydu. Bana gelen bilgiler, bu arkadaşı gösteriyor. Gereken cevabı aldı zaten.
(CHA) mynet
Alt 05-09-2012, 09:51   #455
tususev
Popüler Üye

ağır ceza mahkemesi takipsizlik kararına itiraz örneği

………….…AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA,

TAKİPSİZLİK KARARINA
İTİRAZ EDEN MÜŞTEKİLER ;

1),
.
2.),

VEKİLİ :

SANIKLAR : 1,
.

İTİRAZ OLUNAN KARAR : Ankara C.Başsavcılığının …………….. gün ………… Hz. …………. K.s. takipsizlik kararı.

İTİRAZLARIMIZ :
1. Sanıklar ……….. İli, ………. İlçesi 333. Sokakta bulunan ……. Sitesi yönetim ve denetim kurulu üyeleri iken ……… günü yapılan genel kurul toplantısı ile görevlerine son verilmiştir.
2. Yapılan seçimlerde bizlerinde içinde yer aldığı yeni yönetim ve denetim kurulu oluşturulmuş ,sanıkların raporları kabul edilmemiş, hesapları ibra edilmemiş ve hukuki yollara müracaat edilmesine karar verilmiştir.
3. Seçimlerin sonunda sanıklara yönetime ait tüm defter ve belgelerin teslim edilmesi için ihtar çekilmiş, sanıklar defter ve belgeleri teslim etmemişlerdir. Bunun üzerine tarafımızdan suç duyurusunda bulunulmuş, fakat itiraz edilen takipsizlik kararı verilmiştir.
4. Sanıklar, …………… tarihli toplantıda alınan kararların iptali hususunda hiçbir hukuki yola müracaat etmiş değildir. C.Başsavcılığı sanıkların mücerret beyanı ile karara itiraz edilmiş olduğunu kabul ederek takipsizlik kararını vermiştir. Oysa sanıklar hem emniyeti suistimal hem de görevi kötüye kullanma suçunu işlemiş olup cezalandırılmaları için kamu davası açılması gerekmektedir.

SONUÇ ve TALEP : Arz edilen nedenlerle ………. C.Başsavcılığının ………… tarih ………. Hz. ……….. Karar sayılı takipsizlik kararının kaldırılmasına karar verilmesini arz ederiz.

……/……/...…
Müştekiler Vekili
Av.
EK:
1.) Onanmış vekaletname örneği.
Bunu E-postayla GönderBlogThis!Twitter'da PaylaşFacebook'ta Paylaş

Etiketler: biri takipsizlik kararı mı dedi, takipsizlik kararına direnme, takipsizlik kararına isyan, takipsizlik kararına itiraz

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

DİLEKÇE ARA

ARA

DİLEKÇE ARŞİVİ

Güncellemeleri Email ile Takip Edin

Güncellemeleri Takibe Al

Kayıtlar

Yorumlar

Etiketler

Konu tususev tarafından (01-30-2013 Saat 08:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-10-2012, 08:56   #456
tususev
Popüler Üye

AYŞE TOSUN, ZEYNEP HAŞLAK İSTANBUL - 10.05.2012

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması devam ederken, o dönem toplumu hedef alan hukuksuz uygulamalar da gün yüzüne çıkıyor.

Zaman'ın ulaştığı belgelere göre özellikle yurt, dershane ve okullarda 'cadı avı' yapıldı. Öğrenciler yatakhanelerde başörtülü dolaştığı için yurtlar kapatıldı. İçeride dini içerikli levha bulunması yurtların mühürlenmesine gerekçe yapıldı. Başörtülü öğretmenlere yönelik baskı ise inanılmaz boyutlara ulaştı. Adeta müfettiş terörü estirildi.
Özel okulları denetleyen müfettişler dersin ortasında öğretmenlerin saçını çekip peruk kontrolü yaptı. Müfettişler okul koridoru, bahçe ve sınıflarda hafiye gibi dolaşıp başörtüsü raporları tuttu. Birçok öğretmenin görev yeri defalarca değiştirildi, birçoğu da ihraç edildi. Müfettişlerin peşini bırakmadıkları öğretmenlerle ilgili notları da dikkat çekici: 'Hâlâ kapalı', 'Açtı' ve 'Yerinde açtı' gibi ifadeler raporlara girdi. Edirne'de yaşananlar ise vahametin boyutlarını gözler önüne serdi. O döneme ait belgeler, ildeki 13 yurdun 2000'e kadar ablukaya alındığını, öğrenci ve yöneticilerin fişlendiğini ortaya koydu. Fişlemelerde yurtlar kategorilere ayrılarak renkli kalemlerle 'iyi-sorun olmayan', 'Enver Ören Grubu', 'Süleymancı', 'Nurcu' şeklinde işaretlenmiş. Öğrenciler ev adreslerine kadar belirtilmiş. -POLİTİKA 14
28 Şubat döneminde denetlenen birçok yurt, başörtülü öğrenci ve memur yüzünden ya ceza aldı ya da kapatıldı. Belgelere yansıyan fişlemelerde Merkez İlim Yayma Cemiyeti Yüksek-öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ve Uzunköprü Dağlı Halil Vakfı Kız Öğrenci Yurdu başörtülü öğrencileri yüzünden kapatıldı. Mahkemeye açtıkları yürütmeyi durdurma talepleri ise reddedildi. Kapatılan Uzunköprü Dağlı Halil Vakfı Kız Öğrenci Yurdu'nun 11.05.1997 tarihli Başmüfettiş M. Erdal Tur ve Müfettiş Dr. Rıfat Araz imzalı denetleme raporunda eğitim-öğretim çalışmaları, mevcut şartlara göre iyi seviyede görüldüğü belirtiliyor. Fakat yurdun kapısına 21.10.1998 tarihinde 15 başörtülü öğrenci olduğu gerekçesiyle kilit vuruluyor.
Merkez İlim Yayma Cemiyeti Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ise yönetim memuru Dilek Y. ile 10 öğrencinin başörtülü olması ve yönetim odasında, yatakhanelerde, tuvalet kapısında dini içerikli levhaların bulunması sebebiyle 05.11.1998 tarihinde Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak ve Milli Eğitim Müdürü Reşat Küçükdemir'in imzasıyla kapatılıyor.
Fişlenen öğretmen, başını açtığı halde meslekten ihraç edildi İmam Hatip Lisesi'nde kimya öğretmeni olan Ö. D. ise başörtüsü sebebiyle bir soruşturma süreci geçiriyor ve 'uyarma', 'aylıktan kesme' ve 'kademe düşürme' gibi birçok cezai işlem uygulanıyor. Aynı zamanda görev yeri de değiştirilen Ö.D. sonunda baskılara dayanamayıp başını açıyor. Ancak müfettişlerin hazırladığı belgelere 'açtı' diye yazılması yeterli görülmüyor. Ö.D., disiplin kuruluna sevk edilerek meslekten ihraç ediliyor.
Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerince hazırlanan dosyalarda öğretmenler tek tek fişlenerek hangi görüşe yakın olduğu, 'Süleymancı', 'Nurcu' ve 'Nakşi' gibi sınıflandırmalarla kayıtlara geçti. Özellikle Kılık Kıyafet Yönetmeliği'ne aykırı olduğu gerekçesiyle başörtülü öğretmenler isim isim takip edildi ve başörtülerini açmadıklarında 'yazılı ikaz', 'uyarma', 'kınama', 'kademe ilerlemesinin durdurulması' 'aylıktan kesme' ve 'devlet memurluğundan çıkarma' cezalarından hangilerinin uygulandığı not edildi. Bu cezalardan sonraki durumlarının da not edildiği resmî belgelerde 'hala kapalı', 'açtı' ve 'yerinde açtı' gibi ifadeler yer alıyor. Bunlardan birisi de Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan S.Ö. adlı öğretmen. S.Ö. başını açmadığı için üç kez okulu değiştiriliyor. İmam Hatip Lisesi'nden ilköğretim okuluna, oradan tekrar İHL'ye ataması yapılıyor. Ancak her gittiği okulda başını açmadığı için sırasıyla üç kez üst üste kınama cezası ve bir yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alıyor. Bir diğer mağdur isim ise din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan H.A.K. Uzunköprü Lisesi'nde öğretmenlik yapan H.A.K., derslere başörtülü girdiği gerekçesiyle 'uyarma', 'kınama', 'ihtar' ve son olarak da görev yeri değiştirilerek 'aylıktan kesme' işlemleri uygulanıyor. Bir ilkokulda görevlendirilen H.A. K., hakkında soruşturma açılıyor. Müfettiş belgeleri ve okulun tuttuğu tutanaklarda öğretmen koridor, okul bahçesi ve sınıflarda takibe alınarak başörtüsünü açıp açmadığı kontrol ediliyor. Okul müdürü, başını açmaya ikna edilemeyen H.A.K. hakkında bir tutanak hazırlayıp Valiliğe gönderiyor. Hakkında soruşturma açılan H.A.K. ile ilgili soruşturma dosyasına İlköğretim Müfettişi İ. M. tarafından yazılan "ilgili ikna edilmek için İlimiz Milli Eğitim Müdürü ve Sayın Valimiz tarafından kabul edilmiş, Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği'ne uyması gerektiği konusunda iknaya çalışılmış fakat hiçbir şekilde ikna edilmesi mümkün olmamıştır." ifadeleri dikkat çekiyor. Başörtülü kızların başlarını açması için İÜ bünyesinde kurulan ikna odalarında yaşadıkları psikolojik harekatı hatırlatan ifadeler ilginç bir çıkarım ile devam ediyor. Müfettiş İ.M., daha önce geçirdiği soruşturmalar ve 'kademe ilerlemesinin durdurulması' cezasına rağmen H.A.K.'nin başını açmamasını, "bu durum ise ilgilinin bu davranışı tamamen ideolojik ve siyasi amaçlarla yaptığını kurumun huzur ve sükununu, çalışma düzenini bozduğu kanaati oluşmaktadır." ifadeleri ile yorumluyor. Mağdur öğretmen ise savunmasında mesleğe başlarken de başörtülü fotoğraf verdiğini ve bunun o zaman problem olmadığını, ayrıca başörtülü derse girmeyi suç olarak görmediğini belirtiyor. Aynı yönetmeliği ihlal eden birçok öğretmen ve memur hakkında yasal işlem yapılmadığını belirten H.A.K. "Cumhuriyet'in temel ilkelerinden laik devlet sisteminin doğal bir sonucu olarak böyle olmam tabiidir." cümleleriyle savunmasını tamamlıyor. Ancak tüm bu savunmalarına karşın H.A.K. 'devlet memurluğundan çıkarılma' cezasıyla disiplin kuruluna gönderiliyor

Müfettiş, sınıfın ortasında 'peruk' kontrolü için bayan öğretmenin saçını çekti
28 Şubat'ta özel okul ve dershanelerde öğretmenlerin maruz kaldığı davranışlar 'bu kadar da olmaz' dedirtiyor. O dönem İstanbul'daki özel bir okulu teftişe gelen müfettiş, bir bayan öğretmenin dersine giriyor. Uzun süre izledikten sonra dışarı çıkmak için kalkıyor. Kapıya yönelirken bir anda öğretmenin saçını tutup çekiyor. Bu sırada canı yanan öğretmen çığlık atıyor. Müfettiş, pişkin pişkin "Sadece peruk mu diye kontrol ettim." diyor. Öğretmen, hıçkırıklarla ağlamaya başlıyor, daha sonra psikolojik sorunlar yaşadığı için öğretmenliği bırakıyor.
Erkek öğretmene 'Niçin başörtüsü taktın?' cezası
Milli Eğitim'in açtığı stajyer öğretmenlerin katıldığı kursa kolejden iki öğretmen katılıyor. Kursa takım elbiseleriyle devam eden öğretmenlerin ardından Milli Eğitim Teftiş Kurulu'ndan okullarına yazı geliyor. Sınava katılan 4 stajyer öğretmenin kılık kıyafete uymadıkları için ifadesi isteniyor. İsmi İbrahim Halil olan öğretmene "Niye başörtülü girdin?" diye soruyorlar. Öğretmen şaşırıyor. Öğretmenin isminin İ. Hilal diye yazıldığı ortaya çıkıyor.
Türkiye birincisine ÖSYM başkanından tehdit: Dershane öğretmenlerinin reklamını yapma yoksa seni 11. yaparım 1996 yılında imam hatip öğrencisi Selim Tuzci, ÖYS sonuçları kamuoyuna açıklanmadan önce ÖSYM başkanından telefon alıyor. ÖSYM başkanı, ilk 10'a girdiğini ve uçak biletinin hazır olduğunu, hemen Ankara'ya gelmesini söylüyor. Dershane hocaları da Tuzci'yle birlikte gidiyor. ÖSYM'nin koridorunda karşılaştıkları ÖSYM başkanı, Tuzci'yi kolundan tutup bir odaya götürürken, öğretmenleri binadan dışarı çıkartıyor. Tuzci'yi otele yerleştirip kimseyle görüştürmüyor. Başkan, Tuzci'ye şu şantajı yapıyor: "Bak oğlum. Sınavda ilk 10 arasına girdin. Bu dershanecilerle görüşmeyeceksin, onların bu başarıyı reklam etmesine izin vermeyeceksin. Söylediklerimi yapmazsan seni ilk 10 içinden alır, 11. yaparım." Sonuçlar açıklandıktan sonra Tuzci'nin Türkiye birincisi olduğu anlaşılıyor zaman
Alt 05-10-2012, 16:09   #457
tusador
Normal Üye

tusador is an unknown quantity at this point

rezalet yahu bunun bir cezası yokmu?
tusador isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-11-2012, 11:16   #458
tususev
Popüler Üye

Artuklu Üniversitesi: 'Mardin'de Anketli Fişleme' Haberi Asılsız ve Saptırmadır

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Serdar Bedii Omay, Taraf gazetesinin 'örtülü fişleme' ile ilgili iddialarına cevap verdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Taraf gazetesinin 'örtülü fişleme' ile ilgili iddialarına cevap verdi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, 8 Mayıs Salı günü Taraf'ta yayınlanan sayısında, 'Mardin'de Anketli Fişleme' başlıklı haberinde yer alan fişleme iddialarını yalanlayarak habere ilişkin olarak bir tekzip metni yayınladı.
Tekzip metninde, haberde yer alan iddiaların asılsız ve saptırma amaçlı olduğunu bildiren Omay, üniversite olarak yüzyıllara dayanan kültürel ve medeni birikime sahip bir şehirde bulunmanın sorumluluğu içinde hareket ettiklerini ifade etti.
Haberin Mardin Artuklu Üniversitesi'ni ve akademik çalışmalarda bulunan öğretim üyelerini yıpratmayı hedeflediğini belirten Rektör Omay, "Yazıda geçen mesnetsiz ve haksız diğer iddia ve ithamların üslubu ve zamanlaması, bunların kamuoyunu yanıltma ve yüzyıllara dayanan kültürel ve medeni birikime sahip şehirde bulunduğunun sorumluluğunu her daim taşıyan üniversitemizi ve üniversite şahsında, bilimsel çalışmalarda bulunan öğretim üyelerini yıpratma amaçlı olduğunu göstermektedir." dedi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Akif Akto tarafından hazırlanan ve Mardin'de yaşayan Arap, Kürt ve Süryanilerin 'Etnik, Dini, Sosyal ve Kültürel Farklılıklarıyla Değer Algıları'nın belirlenmesi amacını taşıyan anket çalışmasının, Mardin'deki sivil toplum kuruluşlarınca 'örtülü fişleme' olarak tanımlandığını ileri süren haberin dayanaktan yoksun olduğunu vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi: "Haberde söz konusu edilen anket çalışmasıyla metodolojik olarak Mardin'de yaşayan farklı etnik ve din kökenli halkların yapısını oluşturan temel boyutlar üzerindeki görüş, eğilim, yaklaşım ve tepkilerinin bilimsel tespiti hedeflenmiş, böylesi zengin etnik ve dini farklılıklar mozaiğinin bir arada ele alındığı değer algıları hakkında bilimsel verilere ulaşılması amaçlanmıştır."

http://www.haberler.com/artuklu-univ...606292-haberi/
Alt 05-11-2012, 21:33   #459
tdersim
Normal Üye

tdersim is an unknown quantity at this point

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kişiler hakkında ORGANİZE ŞEKİLDE bilgi toplamak suç mudur?
Kişilerle ilgili bilgiler ancak mevzuat tarafından izin verilen hallerde kayıt altına alınabilir. Hukuka aykırı olarak kişisel verilerin kaydedilmesi halinde faile altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilecektir (md. 135/1).
Yine kanunlarda özellikle suçlulukla mücadele bağlamında, suç ve suçluların ortaya çıkarılmasını sağlamak amacıyla izin verilen hallerde, kişinin ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgilerin kayıt altına alınmasına izin verilebilir. Bu hallerin dışında kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgilerin kişisel veri olarak kaydedilmesi suç oluşturmaktadır (md. 135/2).

FİŞLEME DOSYASI data daki dostumuz uzun süredir sessizdi... Oysa dosya hazırlığı içindeymiş. Teşekkür ediyoruz. YASALARA GÖRE ŞUBE SORUMLULULARI AKTİF OLARAK FİŞLEMEDE ROL ALIRKEN;; GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİN BİR KISMI AKTİF İŞBİRLİĞİ İÇİNDE FİŞLEMEDE ROL OYNUYOR

HANGİ BİLGİLERİNİZİ FİŞLİYORLAR

tc kimlik no , mail, telefon, ev adresi... nin yanına üyesi olduğunuz kulüp ve dernekler, din, mezhebiniz, siaysi görüşünüz, sosyal gurubunuz, gittiğiniz kurslar, mazaretleriniz, sınıfta sevilme durumunız, kimle kavgalı ve küssünüz, gelir durumunuz, babanızın iş durumu, gelir durumu, babanızın mesleği, sağlık durumunuz, akrabalarınızın sağlık durumu, sevgiliniz, eski sevgiliniz, yabancı, yerli, güleryüzlülük durumunuz, sempatiklik durumunuz, tatlı dil durumunuz, antipati durumunuz, sosyal görüşünüz, kaldığınız yurt fişleniyor

AĞIR CEZADA İKİ ÖRNEK FİŞLEME ÖRGÜT VE YASADIŞI FİŞLEME NASIL OLUYORLA İLGİLİ ÖRNEK HABER

Bir başka fişleme nasıl oluyor örnek haberi

RAPORLAMAYI KİM İSTİYOR? Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK Tusdata TUS DUSDATA DUS Dersanesi AŞ Genel Müdürü

FİŞLEMEYİ KİMLER YAPIYOR? GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİN BİR KISMI , tus dersanesi şube sorumluları ve Bazı hocalar

KİM FİŞLİYOR? NERELERİ FİŞLİYOR?

TUSDATA AŞ

Tusdata izmir şubesi sorumlusu DİLEK Eviren ablamız tüm Ege bölgesinde çok aktif... eylemleri ege bölgesinde yoğunlaşıyor Ege dokuz eylül, celal bayar, adnan menderes

tusdata haseki şubesinden neşe ablamız

http://www.youtube.com/user/yaahooof.../0/EUh-gwuIysY

http://www.youtube.com/user/yaahooof.../3/XRqULEHsJQ8

http

1

gkk ruh hali analizleri

DİLEK EVİREN

GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ UYGULAMA PROSEDÜRLERİ (Şube Sorumlularına Özeldir)

A- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ PROJESİNİN AMACI;
1- Fakültelerdeki etkin, sosyal açıdan aktif, başarılı ve lider pozisyonundaki kişilere sosyal sorumluluk projelerimiz gereği tıp ve TUS eğitimi açısından katkıda bulunmak, onları kendi çevremizde tutmak, gerek kitaplarımızın tanıtımı, gerekse dershanemizin tanıtımında bunların doğal katkılarını almak
2- Sosyal sorumluluk gereği başarılı ve etkin öğrencileri desteklemek

B- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİ NASIL SEÇECEĞİZ ?
3- Mevcut fakülte sınıf temsilcilerini toplayın, yoksa iyice ve dikkatlice araştırıp en aktif olan birini sınıf temsilcisi yapın. Toplantıda onlara “GENÇ KLİNİSYENLERKULÜBÜ PROJESİ VE PROSEDÜRLERİ okutturulacaktır.. Burada belirtilen özelliklerde kişileri tesbit etmelerini ve özelliklerine göre size detaylı bilgi vermelerini isteyin. Bazen bu kişiler kendilerine yakın kişilerin bu imkanlardan yararlanmasını istedikleri için doğru isimler önermeyebiliyorler, dikkatli olun. PROSEDÜR VEYA SÖZLEŞMEYİ KESİNLİKLE KİMSEYE VERMEYİNİZ.
4- Burada tespitleri yaparken ve üyeleri belirlerken temel kriterimiz Fakülte dereceleridir. Fakültenin sınıf başına öğrenci sayısına göre üye seçilmelidir:
· Sınıf mevcudu 60 kişiye kadar olan fakültelerde ilk 3 kişi
· Sınıf mevcudu 61 - 100 arası olan fakültelerde ilk 5 kişi
· Sınıf mevcudu 101 – 125 arası olan fakültelerde ilk 7 kişi
· Sınıf mevcudu 125 ve üzeri ilk 10 kişi seçilmelidir.
Size Genç Klinisyenler Kulübü sorulduğunda da söylemeniz gereken şey, bu kulübün seçilmiş bazı derecelerden oluştuğu ve tüm Türkiye’de aynı çalışmanın yapıldığıdır, o kadar.
5- Bunun dışında adını Genç Klinisyenler Kulübü Üyesi olarak nitelendirmeyeceğimiz. Ama bir anlamda “ÖZEL TEMSİLCİ” sayılabilecek aşağıdaki kişileri mutlaka aramızda tutmalıyız, bunlara verilecek hediyeler Genç Klinisyenler Kulübü Üyeleri ile aynı olmalıdır :
a. Amfi başkanı, gecen yılın amfi başkanı yıllık komitesi içerisinde yer alanlar,
b. Sınıftaki çeşitli kulüp ve dernek (bilim, dans, kültür,…vs) başkanları veya etkin temsilcileri
c. Sınıftaki TURKMSIC temsilcisi
d. Sınıfta kitap satın alımlarına öncülük eden kişiler,
e. Notları düzenli şekilde fotokopi çekilen fotokopi çekilmek üzere not tutan veya not fotokopilerini organize eden kişiler,
f. Her bir sosyal gruptan etkin ve diğerlerinin örnek alabileceği kişi
g. Birlikte hareket eden küçük gruplar içinden lider vasfı olan veya tercihine güvenilebilecek kişi,

6- Bu seçilen kişileri ayrıca aşağıdaki durumlara uygun olmasına da dikkat edilmelidir:
ü Kız ve erkek dengeli bir dağılım olmasına,
ü Her türlü yaşam tarzından dengeli bir dağılım olmasına
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST
ü Alt sınıflarda seçerken numaralarına dikkat etmek suretiyle ileride staj guruplarına ayrıldıklarında farklı staj gruplarında yer almasına imkan sağlayacak bir dağılımda olmasına dikkat edilecek.

http://video.mynet.com/kingston23/tusdata-rezaleti-10-ogrenci-grubunun-liderini-aldi/1019726/
7- İsimler tesbit edilirken ne acele edin, ne de yavaştan alın. Sonucun en faydalı olması önemlidir. Olması gerektiğine inandığınız kişileri mutlaka ikna edin. Onun faydasına olan yönleri iyi açıklayın. “hocam, bu kulübe yoldan geçeni almıyoruz ki… sizin gibiler bu kulüpte olmazsa zaten kulüp amacına ulaşmaz, Tüm türkiyedeki iyiler burada olacak, biz tüm bu aktiviteleri sizin için düzenliyoruz, hem zaten bir müddet sonra bakarsınız istemezseniz zaten ayrılabilirsiniz.” deyin.
8- İsimler tesbit edilirken çok yönlü inceleyin, pek çok veriyi değerlendirin ve doru seçim yaptığınıza emin olun. sınıf temsilcilerine güveniyorsanız yeterince açık olun. Çünkü böyle bir şeyin duyulması ve kantinlerde fısıltısının dolaşması bile bizi olumsuz etkileyebilir ve “TUSDATA ayrımcılık yapıyor, bizim paramızla başkalarına imkan sağlıyor” dedikodusuna yol açar. Bu gerçekten çok elit bir çalışma bizim için.
9- Tesbit edilen bu üyelerle hemence sınıf sınıf toplantılar düzenleyip aşağıda belirtilen kitaplardan öncelikle birini hediye edin, diğerlerini gösterin, gerçekten ihtiyaç sahiplerinin kendisiyle özel olarak irtibat kurmalarını –ve bunun gizli kalacağını- söyleyin.
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler
10- Aynı toplantıda herkesin “GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ PROJESİ VE PROSEDÜRLERİ”ni okuyup altına el yazıları ile adlarını yazıp imzalamasını sağlayın. Bunun “kendi faydaları için ve tamamen gönüllü bir şey” olduğunu söyleyin. “Biz özel bir kurumuz, siz de özel insanlarsınız, sizi desteklemek, motive etmek ve katkıda bulunmak istiyoruz” deyin.
11- Seçtiğiniz üyelerin üyelik formlarını doldurmalarını sağlayıp liste halinde merkeze gönderin..

C- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNE NE VERECEĞİZ ?

12- Kulüp üyelerine ücretsiz verilecek kaynaklar diğer prosedürlerde yazmaktadır. Orada yazılanları söyleyebilirsiniz.

http://video.mynet.com/vulturel/TUSD...AN-11/1019696/
13- Kulüp üyeleri ileride dersaneye gelirlerse onlara özel imkanlar sunacağımızı söyleyin ancak bu imkanların şimdi belli olmadığını zaman içerisinde belirlenip duyurulacağını ve “onlara TUS’u kazandırmak için her şeyi cömertçe yapacağımızı” söyleyin.

http://www.dailymotion.com/video/xkdgf1_tus-dersaneleri_tech
D- GENÇ KİLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNDEN NE BEKLEYECEĞİZ ?

14- Genç Klinisyenler kulübü üyeleri sınıf temsilcilerimizden farklı olarak kimse tarafından bilinmeyecekler ve kendileri de kimseye ben Tusdata’nın kulübü üyesiyim demeyeceklerdir. Bunu deklare etmenin onlar için “beklemedikleri ve rahatsız edici anlamsız tepkilere yol açabileceğini” vurgulayabilirsiniz. “Kimseyi ürkütmenin anlamı yok” diyebilirsiniz.
http://www.dailymotion.com/video/xkw...yararlary_tech
15- Bu üyelerden ön planda neler isteyecegimiz de onlar için hazırlanan prosedürlerde yazmaktadır. Daha açık bir dille “bizden ne istiyorsunuz? Diye sorarlarsa “Burada ne yazıyorsa sizden onu yapmanızı isteyeceğiz, kitap okumanızı isteyeceğiz, TUS konusunda bilinçli olmanızı isteyeceğiz, internette mail gruplarını takip etmenizi ve paylaşımlardan yaralanmanızı isteyeceğiz, sizin için seçtiğimiz derse girmenizi isteyeceğiz ve burada birbirimizi gönüllü denetleyip seviyemizi daha yukarıya taşımaya çalışacağız. Her büyük kurum sosyal bazı sorumluluklar taşır ve her şeyi devletten beklememek gerekir, bizim gibi kurumların da ülkenin seviyesini yükseltmek için yapabilecekleri şeyler var.” diyebilirsiniz. “Sizin kazancınız ne olacak?” diye sorarlarsa “hem dost kazanacağız, hem de vicdanen iyilere katkıda bulunmuş olmanın keyfini yaşayacağız. Para nasıl olsa kazanılır, nasipse zaten geliyor.” Gibi cümleleri muhatabınızın durumuna göre söyleyebilirsiniz. Lütfen bu konuda yeterince samimi olunuz.

16- Genç Klinisyenler Kulübü üyeleri Tusdatanın kitaplarını tavsiye edecekler, önerecekler ve kendileri de kullanacaklardır. Her biri ile özel diyaloglar kurmak için çaba sarfedin, yakından tanışın, gelip gittiklerinde özel ilgi gösterin, dostça çay kahve söyleyin, arkadaşlarını getirirlerse arkadaşlarının yanında onore edin, başarısını ya da sosyal aktivitelerini dostça övün. İyi bir ilişki kurduktan sonra zaten uygun lisan ile her şeyi dostça söyleyebilirsiniz. Zaman içinde bu kişileri kitap almak için veya mesleki diğer konular için kendi istekleri ile TUSDATA’ya doğal yolla gelip gittikleri, ilgili ve sürekli kişiler oldukları için sizin de özel ilgi gösterdiğiniz için bu yolla doğal bir arkadaşlığın gelişmesi sağlanmalıdır.
17- Genç Klinisyenler Kulübü üyeleri dersaneye gitmek isteyenleri Tusdataya yönlendirecekler. Elbette zaman içinde ve doğal yolla…

http://www.dailymotion.com/video/xkenj5_tus-a-hazyrlyk-seti_tech#rel-page-13
18- Genç Klinisyenler Kulübü üyelerinden –gerektiğinde- fakültede Tusdata aleyhine bilinçli olarak oluşturulmak istenen olumsuz kamuoyu’na karşı doğru bildiklerini söylemesi istenerek katkı beklenebilir.
http://www.dailymotion.com/video/xkw...yararlary_tech
E- GENÇ KLİNİSYENLER KLÜBÜ TOPLANTILARI
19- Toplantılar öğrencilerin durumları da gözetilerek yapılacak, sınav zamanlarına, yoğun zamanlara denk gelmeyecek şekilde ama en geç ayda bir kez olacaktır.
20- İlk toplantılarda aşağıdaki sorulara cevap aranarak katılımları sağlanabilir:
a. Tıbbi kitap (verdiğimiz kitapları ve diğer ders kitaplarını) okuyorlar mı?
b. Mail grup aktivitelerine katılıyorlar mı?
c. Çağırdığımız derslere geliyorlar mı?
d. Dinledikleri ya da okudukları dersin TUS sorularına bakıyorlar mı?
e. Sınıflarında kitap alma eğilimleri nasıl ve nerden alıyorlar? Kitap alımlarına kim öncülük ediyor?
f. Kantinde, sınıflarda, gruplarda ve stajlarda TUS ve kurumlar ile ilgili, özel olarak bizimle ilgili neler konuşuluyor?
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi...
21- Daha sonra her hafta bir sınıfın üyeleri ile cumartesi öğleden sonra bir araya gelinirse dengeli bir zamanlama yapılmış olur. Dönemine göre daha sık bir araya gelmek gerektiğinde daha erken çağrılar da yapılabilir.
22- Klüp üyelerini sınıf sınıf ayrı şekilde davet etmek gerekir.
23- Aktivite olarak; onları hocalarla görüştürmek, gerektiğinde o haftaki hocanın kitabını kendisinin imzalayıp hediye etmesini sağlamak, onları Asistan danışmanlar ile ya da varsa ilinizdeki derece yapmış eski kursiyerlerimizle görüştürmek, varsa fakültede çok sevilen kendi hocaları ile bizim mekanlarımızda buluşturup TUS konulu konuşmalar yapılmasını sağlamak… seçeneklerden bazıları olarak değerlendirilebilir.
Hocaların genç klinisyenler prosedürlerine bakışı:
24- Yapılacak toplantıların tümü öğrencilerin ders ve sınav tarihleri gözetilerek ve gerek şubat tatillerinde gerekse yaz tatillerinde olmayacak şekilde düzenlenecektir.
Bu prosedür 3 sayfa ve 24 maddeden oluşmuştur. 21 Mart 2009

KANITLAR Dr. Sami Selçuk Biricik

http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-Fakulte-temsilcisi-nasil-seciliyor/643535/
http://video.mynet.com/vulturel/tusdata-rezaleti-15-sube-sorumlusu-genc-klinisyenl/1019708/

GENÇ KLİNİSYENLERİN BELGELERİ OKUYUP ANLAYIP ELYAZILARI İLE İMZALAMA SAHNESİ

3. topalntıda özge nin kitap kurdu ve hırslı olduğu anlaşıldı.
çağrı domuz gribi idi. şimdi yatay geçişle gelmiş

bir vilayet ilk toplantı ile ikinci toplantı arasındaki fark

GENÇ KLİNİSYENLERİN EK GÖREVLERİ GENÇ KLİNİSYENLERE GİZLİ GÖREV::::::::

edirne kimdir ne uzmanı video mail adresi

Tüm BUNLARIN KARŞILIĞI

GENÇ KLİNİSYENLERİN ÇOK GİZLİ GÖREVİ
SİZCE TUSEMİ MİLLİ EĞİTİME KİM ŞİKAYET ETTİ?

http://www.youtube.com/user/yaahooof.../3/XRqULEHsJQ8

aynı mantalite
tdersim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-18-2012, 10:53   #460
tususev
Popüler Üye

Ergenekon sanıklarında yakalanan ve davanın en önemli delillerinden biri olan 51 No’lu DVD’nin aslı, Genelkurmay tarafından özel kurye aracılığıyla mühürlü bez torbada Ergenekon Mahkemesi’ne ulaştırıldı.

‘ÇATLADI’, ‘KIRILDI’ VE ‘ORİJİNALİ YOK’ TARTIŞMALARINI BİTİRDİ
ERGENEKON terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ele geçirilen ve davanın kilit delillerinden biri olan 51 No’lu DVD’nin aslının Genelkurmay’da olduğu ortaya çıktı. “Kırıldı, çatladı ve orijinali yok” denilen DVD’nin aslı Genelkurmay tarafından, özel kuryeyle mahkemeye ulaştırıldı.
Üzerinde en çok konuşulan delil
Ergenekon soruşturması kapsamında, tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş’ın ofisinde ele geçirilen 51 No’lu DVD uzun süre tartışma konusu olmuştu. Ergenekon soruşturması ve dava sürecinde yüksek yargı mensuplarına ait gizlice çekilmiş uygunsuz görüntüler ile çok sayıda gizli askeri bilgi ve belge ile Balyoz gibi harekat planlarının da yer aldığı 51 No’lu DVD’de görüntüleri bulunan Yargıtay mensuplarına ‘şikayetçi olup olmadıkları’ sorulmuştu.
Pekin “Genelkurmay’da” demişti
51 No’lu DVD’nin polis tarafından arama sırasında Levent Göktaş’ın ofisine konulduğu iddia edilmiş, ancak aramalarda hazır bulunan Baro temsilcisi ve Göktaş’ın avukatları tarafından imzalanan el koyma tutanağında 51 No’lu DVD’nin olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine DVD’nin kaybolduğu iddia edilmiş, bu iddia da gerçek çıkmayınca adli emanetteki DVD’nin çatlak olduğu ortaya çıkmıştı.
Ergenekon davasının tutuklu sanığı dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin,
savunması sırasında 51 No’lu DVD’nin bir kopyasının Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunabileceğini söylemişti. Bunun üzerine mahkeme, Genelkurmay’a DVD’nin aslının kendilerinde olup olmadığını sordu.
Genelkurmay Askeri Savcılığı, mahkemeye “Gizli” ibareli yazıyla cevap verdi. Askeri Savcılığın bir soruşturma kapsamında DVD hakkındaki incelemeyi sürdürdüğü ve henüz içindeki belgelerle ilgili araştırmanın raporlaştırılmadığı bildirilen yazıda, DVD’nin özel kuryeyle, mühürlü bez bir torbada gönderildiği ve alınır alınmaz haber verilmesi istendi. HELİN ŞAHİN İSTANBUL
Balyoz dışında 8 ayrı Harekat Planı da var
ERGENEKON tutuklu sanığı emekli Albay Levent Göktaş’da ele geçen 51 No’lu DVD’de, üst düzey yargı mensuplarının gizlice çekilmiş görüntüleri ve haklarında yapılmış fişlemelerin yanında andıçlar, harekat planları, EMASYA, itirafçılar, Öcalan, PKK, HADEP, Şemdinli, Vatanseverler, Nuri Bozkır (Sauna Davası) gibi kişi ve davalara ilişkin bilgi ve belgeler, Türk-İsrail Savunma Sanayi işbirliği faaliyetleri, Irak ve birçok ülkeye ilişkin PKK ve terör merkezli raporların bulunduğu iddia ediliyor. Balyoz dışında 8 ayrı harekat planına ilişkin bilgilerin de yer aldığının iddia edilen 51 No’lu DVD’de, Acar (1998), Alev (2002), Altay (2001), Atak (2002), Balyoz (2002), Barbaros (2001), Yarasa (2004) Yılmaz (2002), Yıldırım (2001) planları bulunuyor. Çeşitli tarihlere ait söz konusu belgelerin karşısında ÇOK GİZLİ ve GİZLİ gizlilik derecesinde ibareler bulunuyor star

Seçenekler
Stil