www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Akademik / Mesleki Gruplar > Pratisyen/Toplum Sağlığı/Aile Hekimleri

5439 (1 Kayıtlı Ve 5438 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-15-2009, 10:33   #1
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute
Standart ah şu pratisyenlik bunun neresi SULTANLIK

pratisyenlik = bekarlık mıdır
her ikisi de ah bunun neresi sultanlık dedirten şeymidir?
sağlık müdürlüğünden gelen yazılara tereddütle bakan, yine geçici görev mi yoksa, biri hakkımda şiklayet mi etmiş, nerden çıktı bu yazı?, vs. vs. tedirginlikleri bir yandan,
günde 100 üzerinde hasta bakarak aslında hergün yeni bir guiness rekoru kıran, bizim ülkede guiness kitap değil cilt cilt ansiklopedi yazmmış olan,
yine de ne hastasını ne müdürlüğünü ne BAKANINI memnun edebilmiş olan grup aha da işte bu grup
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 01-15-2009, 11:07   #2
drsweet_sacrifice
Normal Üye

drsweet_sacrifice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
drsweet_sacrifice is on a distinguished road

işte bunlardan biriyim....
ben mecburısını de bıtırmıs bırı olarak bu defterı kapatmayı diliyorum...
inş. bu sınav vesıle olur.....
drsweet_sacrifice isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-22-2009, 11:45   #3
dr_sihirbaz
Sadece Üye

dr_sihirbaz is an unknown quantity at this point

Pratisyenlik,

Hayat boyu huzursuz ve mutsuz bir seçim.........
dr_sihirbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-23-2009, 10:11   #4
vena
Sadece Üye

vena is an unknown quantity at this point

En kötü yerde uzmanlık pratisyenlikten iyidir Sırf ne doktorusun sorusundan kurtulmak yeter
vena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2009, 15:36   #5
dr_talia
Normal Üye

dr_talia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dr_talia is an unknown quantity at this point

aslında pratısyenlik çok ağır bir bölüm.her şeye her şikayete hastalığa cevap verebilmelisin.insanların ne doktorusun sorusuda beni hiç rahatsız etmiyor .evde oturan eşlerinin parasıyla caka satan ev hanımlarından 5 basamak daha öndeyim eee ona bakarım ben...
günümüzde illerde hastanelerde çalışan uzmanlar bile kendi branşlarındaki hastaları üniversitelere sevk ediyorken .çok da kasmamak lazım diye düşünüyorum ben.
herşeyin hayırlısı diyorum ben uzman olup da yakası hastalıkdan kurtulmayan,tazminat davalarıyla hayatları kararan mesleklerinden ihraç olan uzman arkadaşlarıda duyunca ömür kısa önemli olan huzur ve yetecek kadar bir hayat.
istemenin ihtiyaçların sınır yok insan hep daha hep daha diye inler.arabası olan jeep ister .jeepi olan tekneye gözünü diker .teknesi olan da uçak alayım diye titrer.

uzun lafın kısası herşeyin hayırlısı.
dr_talia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-26-2009, 15:48   #6
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute

dediğin gibi insanoğlunun gözü pek doymaz herşeyin hayırlısı demekten ziyade dilediğiniz birşeyin hakkınızda hayırlı olması için dua etmek daha istemkar bir icap bence...
doğrusu ben kendimi asistanlıktan önce 2 yıl kadar dahi olsa pratisyenlik yapmış bir hekim olarak şanslı hissediyorum çünkü bazı şeyler yaşamadan anlaşılmaz...pratisyenliğin en kötü yanı halkın bakış açısı ve sağlık müdürlüğünün uygulamaları...
şöyle 15-20 yılın öncesindeki pratisyenlik olsa çoğu kişi eminim ki bu TUS için o kadar kendini ezmezdi..
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-14-2009, 02:30   #7
piyanosaksafon
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 452
piyanosaksafon will become famous soon enough

dış devletlerde pratisyenlikle eş değer bi statü olup olmadığını bilen var mı?
piyanosaksafon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-21-2009, 22:35   #8
drvagus
Normal Üye

drvagus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

drvagus is on a distinguished road
Smile

Alıntı:
piyanosaksafon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dış devletlerde pratisyenlikle eş değer bi statü olup olmadığını bilen var mı?
dış devletler dediğin nereler kardeşben biraz araştırmıştım bir ara.genel olarak tüm dünyada hakim olan pratisyen tipi AİLE HEKİMİ...ama bildiğim kadarıyla bizim ülkemiz gibi 6 yıldan sonra direk hekimlik yapan ülkeler yok gibi.varsa da çok değildir.çoksa da malesef bunların bizim ülkemizden daha iyi koşulları olan ülkeler olduğunu düşünmüyorum...saygılar...ama malezyada hekim olmak isterdim.küba da 20 dolara çalışırım diyorsan buyur git derim.küba dış devletlere en çok doktor ihraç eden ülke.dilerim bir parça merağını gidermişimdir.(eksik veya yanlış bir şey söyledimse özür dilerim)
drvagus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2009, 12:40   #9
drcsttrm
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 431
drcsttrm will become famous soon enough

pratisyenlik kötü, acil serviste pratisyenlik yapmak daha da kötü... sağlık ocaklarında bi nebze de olsa kafan rahat. ilacı yaz gönder. araştırılması gereken bi durum mu hissettin? devlet hastanesine sevk et gitsin. bir ilçe hastanesinin acil servisinde çalışan, bir nöbette tek başıma 150-200 hasta bakan ve normal hastalar dışında ilaç,uyuşturucu madde bağımlıları ile de boğuşmak zorunda kalan biri olarak söylüyorum tüm bunları....
drcsttrm isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-04-2009, 17:38   #10
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 761
bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

pratisyen olup da ilaç şirketleriyle sıcak ilişkide olan ve altlarında volkswagen araba ellerinde son model cep telefonu fotoğraf makinesi vs vs olan kişiler gördüm..tamamen duygusal bakınca pratisyenliğe aslında o kadar da kötü olmuyormuş bunu farkettim -her ne kadar bu bana çok ters gelse de-hele ki hasta sayısı artıp dönerler artınca anlaşmalı şirketlerin ilaçları da yazılınca ii bi malvarlığına kavuşmak çok da zor değilmiş ama ben ideal bir hekim olayım dersen kötü bi durum..sen iyilik yapmaya çalışınca seni küçük görmeye çalışanlar artar,çalıştıkça iş yükünü artırırlar...ki bu durum da istifaya bile zorlayabilir seni
Güzellik Yüzde değil Yürekte Olmalı...
bturkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil