www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > İdari Kurumlar / TIP Eğitim Kurumları > Tıp Fakülteleri

2217 (0 Kayıtlı Ve 2217 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 05-10-2014, 20:10   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden Kongre Başa

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden Kongre Başarısı…

Fırat Üniversitesi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Fırat Yerel Kurulu Bilimsel Araştırma ekiplerinden Süleyman Çur ve Oğuzcan Hayta, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde düzenlenen “ AVICENNA Bilim Topluluğu Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi“nde poster alanında sunum birinciliği ödülünü kazandılar.
Türk Tıp Öğrencileri Birliği Fırat Yerel Kurulu Başkanı Stajer Dr. Uğur Kılıçaslan ile kongrede poster alanında sunum birinciliği kazanan öğrenciler, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ı makamında ziyaret ettiler.
Rektör Prof. Dr. Demirdağ, birçok üniversitenin katıldığı kongrede başarılı poster sunumu ile birinci olan Tıp fakültesi öğrencilerini kutladığını belirterek, başarılarının devamını diledi.
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-02-2017, 21:54   #2
Kayıtsız Üye
Guest

*****Menü

Mezuniyette duygu dolu anlar*****Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 29. dönem mezunu 123 öğrenci Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle hekimlik yemini ederek mezuniyet belgelerini aldı. Törende *****hüzün ve sevinç bir arada yaşandı.

*****30 Haziran 2017 14:47*****355

Eğitim

Haber: Sami ÖZER

FÜ Tıp Fakültesi 29. Dönem mezunlarının hekimlik yemini töreninde sevinç ve burukluk bir arada yaşandı. Törende konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, geçtiğimiz ay silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden FÜ Hastanesinin Başhekimi M. Sait Berilgen anarken, konuşmakta güçlük çekti.

29. Dönem mezunları töreninde ilk olarak konuşma yapan dönem birincisi Ümmügülsüm Şerbet, “6 yıl önce dizleri titreyerek başladığım bu yolda bugün sona gelmiş bulunmaktayım. Ve hayatıma yeni bir adım atmaktayım. İyi kötü bir sürü olayın geçtiği 6 yıl içinde hayatımın mimarı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

‘KAYBIMIZA ÜST KUVVETLERİN DUYARSIZLIĞI BİZİ ÜZMÜŞTÜR’

Fırat Üniversite Tıp Fakültesi 29. dönem mezunlarını uğurladıklarını vurgulayan FÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, “Bu yılki törenimizde sevincimizin yanı sıra derin bir üzüntüyü de içimizde taşıyoruz. 24 Mayıs 2017’de mesai saatleri içerisinde makamında menfur bir saldırı sonucu başhekimiz Prof. Dr.Muhammet Said Belirgen’in acısı ile birlikte eğitimini başarı ile tamamlayan 123 mezunumuzun sevincini aynı anda yaşıyoruz. Hekim camiası olarak bizler ve aramıza yeni katılanlar yeni arkadaşlarımızın bilmesini istediğim tek bir şey var. Biz hekimler, varlığımızı insanların ve insanlığın iyiliğine adamış fertler olarak hekimliğin manası ve mayasına uygun bir anlayışla hayatlarımızı ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın ve inancımız uğruna seve seve vermeye hazırız.***** Bunca emeklerle zorla elde edilen özelliklerin bir hiç uğruna zayi edilmesi ve kaybımıza üst kuvvetlerin duyarsızlığı bizi ziyadesiyle üzmüştür. Başta Başhekimimiz olmak üzere kaybettiğimiz tüm görev şehitlerimize Allahtan rahmet ve ailelerine sabırlar dileriz” açıklamalarında bulundu.

DEMİRDAĞ***** TÖRENDE DUYGULANDI

Hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Mezunlarımızı mesleki yaşamında vatanın her bir köşesinde din, dil, ırk, mezhep yapmadan hareket edeceğinden şüphem yoktur. Bilgili ve karakter sahibi hekimler olarak bu ulvi görevi en zor şartlar altında***** yerine getireceklerine inanıyorum. Hekimlik sürekli kendini yineleyen ve en hızlı gelişim gösteren mesleklerden birisidir. Hekimlik insan için sürekli gözlem yapılması beceri geliştirilmesi en son teknolojik yenilikleri takip edebilmeyi gerektiren bir yaşam ilimidir” ifadelerinde bulundu. Geçtiğimiz ay silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden FÜ Hastanesinin Başhekimi M. Sait Berilgen anarken, konuşmakta güçlük çeken ve kelimeleri yutkunarak ancak söyleyebilen Demirdağ, “Şu ana kadar en duygusal olduğum ve gelirken ayaklarımın beni zorla getirdiği mezuniyet törenlerinde biridir. Bu gençlerimiz yetişmesinde ve hastanemizin gelişmesinde önemli katkıları olan Sait hocamızın fotoğrafını görünce konuşmak gerçekten çok zor. Hekimlik öyle bir meslek ki normal hayatta asla yolunuzun kesişmeyeceği her çeşit insanla karşılaşabiliyorsunuz. Allah rahmet eylesin kardeşimize” dedi.

MEZUNLARIN MEZUNİYET SEVİNCİNE ORTAK OLDULAR

29. dönem mezunlarının birincisi ***** Ümmügülsüm Şerbet, 2. si Sedanur Korkut ve 3. ise***** Selami Arslan oldu. *****Dereceyi paylaşan öğrencilerin sadece okul arkadaşlığı değil aynı zamanda Özel Tusdata’da da aynı sıraları paylaştıkları da edinilen bilgiler arasında. Özel Tusdata Elazığ Şube Müdürü***** Büşra Türkan ve Tusdata *****personeli de dereceye giren öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olmak amacıyla mezuniyet töreninde hazır bulundu. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Ahmet Kazez, 29. Dönem mezunlarına hekimlik andını okutarak,***** Hipokrat yemininin diplomadan daha önemli olduğunun altını çizdi. FÜ Tıp Fakültesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, mezun olan öğrencilere FÜ yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil