www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Akademik / Mesleki Gruplar > Uzman Dr. / Öğretim Görevlisi

2673 (0 Kayıtlı Ve 2673 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 11-03-2018, 13:06   #91
Kayıtsız Üye
Guest

Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Bayburt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı.

02/11/2018 03:49:00

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. 24. ve 26 maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümlerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır. 657 sayılı DMK'nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi Üniversitemizin www.bayburt.edu.tr adresinde mevcuttur. Başvuru süresi ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

S.No

Fakülte

Bölüm

ABD

Unvan

Der

Adet

Niteliği

1

İlahiyat Fakültesi

Felsefe ve Din Bilimleri

Din Bilimleri

Profesör

1

1

-

2

insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı

Yeni Türk Edebiyatı

Profesör

1

1

-

3

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi

İktisat

İktisadi Gelişme ve Uluslararası iktisat

Doçent

1

1

Doçentliğini ilgili alanda almış olmak

4

İlahiyat Fakültesi

Felsefe ve Din Bilimleri

Din Bilimleri

Doçent

1

1

5

Mühendislik Fakültesi

inşaat Mühendisliği

Yapı Malzemeleri

Doçent

1

1

6

insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı

Yeni Türk Edebiyatı

Doçent

1

1

7

Bayburt Eğitim Fakültesi

Temel Eğitim

Okul öncesi Eğitimi

Doktor Öğretim Üyesi

3

3

İlgili alanda doktora yapmış olmak

8

Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yönetim ve Organizasyon

Sağlık Kurumlan işletmeciliği Pr.

Doktor Öğretim Üyesi

3

1

9

İlahiyat Fakültesi

Temel İslam Bilimleri

Arap Dili ve Belagatı

Doktor Öğretim Üyesi

2

1

10

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik

Hemşirelik

Doktor Öğretim Üyesi

4

3

11

Sanat ve Tasarım Fakültesi

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Çevre Tasarımı

Doktor Öğretim Üyesi

3

1

İlgili alanda çalışmalar yapmış olmak

12

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Doktor Öğretim Üyesi
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Alt 11-03-2018, 19:16   #92
Kayıtsız Üye
Guest

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı.

03/11/2018 03:16:00

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Yönergesi ııyannca öğretim üyesi alınacaktır. İstenen belgeler:

1. Başvuru Formu *

2. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu*

3. Askerlik Belgesi (Kurum Dışı başvurular için)

4. Akademik Değerlendirme Belgesi (Üniversitemiz Akademik Değerlendirme Kumlundan alınacak)

- Doçent kadrolarına başvuracak adayların 4 (dört) adet dosya (Akademik Değerlendirme Belgesi, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınlan) ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına.

- Doktor Öğretim İvesi kadrolarına başvuracak adayların 4 (dört) adet dosya (Akademik Değerlendirme Belgesi, özgeçmiş, diploma onaylı suretleri, bilini doktorluğu veya tıpta uzmanlık belgeleri (veya onaylı sureti), yayın listeleri bilimsel çalışma ve yayınlan) ile ilgili fakülte dckanlığına/yüksekokul müdürlüğüne,

İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır Yabancı ülkelerden alınan diplomalann Üniversitelerarası Kuralca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

http://vvvnv.pau.edu.tr/personebtr/s...rm-ve-bclgeler

Not: Atanmaya hak kazanan adayın derece ve kademesine göre derece değişikliği yapma hakkı Kunımumuza aittir. İlgililere duyurulur.

Bölüm

Anabilim Dalı

Kadro

Unvanı

Adc

t

Der

Açıklama

DIŞ hekimliği fakültesi

Klinik Bilimler İProtetik Diş Tedavisi Doçent | 1 ] 1 |

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilgisi Eğitimi

Dr. Öğr.Üyesi

I

2

Astronomi öğretimi, bilimin doğası, sözde-bilim ve epistemolojik inançlar konularında çalışmalan olmak.

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Sanat Tarihi

Batı Sanat ve Çağdaş Sanat

Doçent

1

1

Sosyoloji

Genel Sosyoloji ve Metodoloji

Doçent

1

1

Türk Diü ve Edebiyatı

Halkbilimi

Doçent

1

1

Fizik

Katıhal Fiziği

Dr. Öğr.Üyesi

i

1

Oksit kristallerin yapısal mekanik, elektronik, manyetik özellikleri ve yoğunluk fonksiyoneli teorisi konularında çalışmalan olmak.

Matematik

Uygulamalı

Matematik

Dr. Öğr.Üyesi

1

5

Rasyonel M denklemleri, fark operatörü, kaydırma operatörü, fark denklemi, denge noktası, kararlılık kavramları, Conformablc Lapiace dönüşümleri ve uygulamaları konusunda çalışmaları olmak.

Tarih

Yakınçağ Tarihi

Dr Öğr.Üyesi

i

I

11. AbdüUıamit Dönemi, engelliler ve engelli politikaları üzerine çalışmalan olmak.

HÜKIK FAKULTES

Kamu Hukuku iSte^Hukuku

Dr. Öğr.Üyesi

I

4

Türk Ceza Hukukunda zorunluluk hali konusunda çalışmalan olmak.

mühendislik fakültesi

Jeoloji Mühendisliği [Uygulamalı Jeoloji IDoçcnt 1 1 |

TIP FAKÜLTESİ

Dahili Tıp Bilimleri

Nükleer Tıp jür, Öğr.Üyesi

1

4*****İRadyasyonun etkileri konusunda deneysel çalışmaları bulunmak
Alt 11-08-2018, 08:14   #93
Kayıtsız Üye
Guest

SAĞLIK UZMAN YARDIMCILIĞI YETERLİK SINAVI HAKKINDA DUYURUSağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Sağlık Uzman Yardımcılığı Yeterlik Sınavı hakkında duyuru yayımlandı

07 Kasım 2018 Çarşamba 10:21

Sağlık Uzman Yardımcılığı Yeterlik Sınavı

SAĞLIK UZMANLIĞI YETERLİK SINAVI KONU BAŞLIKLARINA İLİŞKİN DUYURU

13.06.2012 tarihli ve 28322 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri gereğince Bakanlığımızca açılan sınavda başarılı olan, mesleki eğitimlerini tamamlayan ve ilgili Yönetmelik hükümleri gereği yeterlik sınavına girmeye hak kazanan sağlık uzman yardımcılarının yeterlik sınavının 02.01.2019 tarihinde *****yapılması planlanmaktadır. Mezkûr Yönetmeliğin 25’inci maddesi 4’üncü fıkrasında yer alan “Yeterlik sınavı, Bakanlığın görev alanına giren ve sınavdan iki ay önce ilan edilen konularda yazılı ve sözlü yapılır…” hükmü doğrultusunda sınav konularının sınavdan en az iki ay öncesinde duyurulması gerekmektedir.

Bu kapsamda söz konusu Yeterlik Sınavında sorulacak sorular, Bakanlığın teşkilat yapısı, görevleri ve çalışma düzeni ile Bakanlığın görev alanına giren mevzuat başta olmak üzere aşağıdaki konular çerçevesinde hazırlanacaktır. *****Sınava ilişkin diğer hususlar daha sonra duyurulacaktır.

Sağlık Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı konu başlıkları aşağıda verilmiştir.

SAĞLIK UZMANLIĞI YETERLİK SINAVI

KONU BAŞLIKLARI

1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu209 Sayılı Döner Sermaye Kanunu3359 Sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Kanunu4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanuna Dair Uygulama Esasları5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu6245 Sayılı Harcırah Kanunu659 Sayılı Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname663 ve 694 Sayılı KHK’lar ve bu KHK'lara dayanılarak yürürlüğe konulan Bakanlık ve Bağlı Kuruluşların Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Genel Nitelikteki Düzenleyici İşlemlerBilimsel Araştırma (Araştırmalarda Rapor Hazırlama, Bilimsel Araştırma Yöntem ve Teknikleri ve İstatistik)Basın Bildirisi HazırlamaBilgisayar ve Microsoft Office Kullanımı (Donanım, İşletim Sistemi, Etkili Sunum Teknikleri, Word, Excell, Powerpoint)Ceza Hukuku (Genel Hükümler)Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi (Yazışma – Standart Dosya Planı)Etki AnaliziIT (Bilişim Teknolojileri) Birimlerinde Ekip Çalışmasıİdare Hukukuİdari Yargılama Usulü (Genel Hükümler)Kamu Görevlileri Etik Mevzuatı, Sağlık Yönetiminde EtikKamu İhale MevzuatıKamu Personel RejimiKamu Zararlarının Tahsiline İlişkin Usul ve EsaslarKamuda İletişim Yönetimi ve Sosyal MedyaMedeni HukukMerkezi Yönetim Harcama Belgeleri YönetmeliğiMevzuat Hiyerarşisi ve Mevzuat Hazırlama Usûl ve EsaslarıProje Döngüsü YönetimiProje HazırlamaSağlık Bakanlığı Bünyesinde Bulunan Şura ve KurullarSağlık Bakanlığı Döner Sermaye Ek Ödeme Mevzuatı ve UygulamalarıSağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yapısı ve İşleyişiSağlık Hizmetlerinde Kalite YönetimiSağlık Hizmetlerinde Performans YönetimiSağlık Politikaları (Sağlıkta Dönüşüm, Genel Sağlık Göstergeleri)Sağlıkta Bilgi Sistemleri Kullanımı ve Proje UygulamalarıSağlıkta Bilişim SistemleriStratejik Plan Hazırlama ve Belge DüzenlemeTıbbî MalpraktisUlusal, Uluslararası Konferans, Seminer ve Eğitimlere Katılım ve Temsil BecerisiUluslararası Mevzuat (AB Müktesebatı)Uluslararası Örgüt/Kurum/Kuruluşlar (WHO, OECD, Dünya Bankası vb.)Vatandaşın Dilekçe ve Bilgi Edinme HakkıVeri Tabanı Yönetim SistemleriKişisel Gelişim Eğitimleri (Kurum Kültürü ve Kurum İçi İletişim,***** İletişim ve Ekip Çalışması,***** Etkili Konuşma ve Diksiyon, Etkili Sunum Teknikleri, Empati, Görgü Kuralları, Öfke Kontrolü, Profesyonel İmaj, Zor İnsanla Başa Çıkma, Beden Dili, Stres Yönetimi, Tükenmişlik Sendromu, Protokol Kuralları, Toplantı Yönetimi, *****Motivasyon ve Zaman Yönetimi, Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri, Stres, Çatışma Yönetimi ve Mobbing vb.)

Bilgi:
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Eğitim, Sertifikasyon ve Tescil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Seçenekler
Stil