www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri > TUS Televizyonu

TUS Televizyonu tustelevizyonu hakkında görüş ve düşünceleriniz..kursiyerlerinin yorumları..dersler hakkında söylemek istedikleriniz..

5216 (0 Kayıtlı Ve 5216 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 02-06-2011, 23:15   #11
umutsari
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 352
umutsari will become famous soon enough
Standart Serkan Bey rica.

Serkan Bey beni aramanızı rica ediyorum, umut.sari@tustv.com a bir mesaj atarsanız iletişim bilgilerimi veririm, siz numara yazarsanız sizi ararım.

Özellikle anatomi gibi görsel bir branşta, sizin deneyiminizi de arkadaşlarla paylaşmak isterim.

Sevgi ve saygıyla..

Alıntı:
xserkanx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bazılarına lafı değdirmişsiniz keyifli bir cevap olmuş
bende bilgisayarlar konusunda uzmanlaşmak için harcadığım zamanı tıp için harcasaydım en genç prof olurdum sanırım
dediğinizden anladığım biraz daha biraz daha derken prodüksiyon işine girmişsiniz...bluebox nam-ı diğer hollywood ağzıyla green box amerikada her haltta kullanılırken nedense bizim memlekette herkesin ağzını açarak baktığı bir şey...kullanmanız çok güzel...bundan bir kaç yıl önce bende evde green box stüdyosu kurayım dedim..kartonlar ve alttaki elektrikçiden alıp kurduğum dandik spotla çok güzel görüntü elde etmiştim ve neredeyse hatasız cutting yapmıştı...tabi kullandığım program after effects ti belkide onun kaliteliliğinden kaynaklanmıştı... bunu kullanmanız çok güzel tebrik ederim...
yüksek çözünürlüklü ve uzun süreli videoları upload ederken bölmek gerekiyor demişsinzi ama şu an için youtube a 5 gb lık bütün bir dosyayı hd kalitesinde upload edebiliyorsunuz ki bu son 2 aylık teknoloji fakat bundan önce bu işler için vimeo kullanıyorduk ve zamanında üyelik alıp çok kullanmışlığım vardır....
Benimde bir projem var şimdilik bende hazırlanıyorum...benim branşım anatomi...zaten ilk bunla başlayıp bazı şeyler göstericem ve bazı tıpta kullanılacak bilgisayar programları oluşturmaya çalışıyorum...inşallah başarıyla tamamlarız...tıpta bilgisayar konusunda türkiyede bir açık var...yabancı siteleri takip ediyorum ne kadar güzel flash la hazırlanmış swf ler var...konuyu çok rahat canlandırıyorsunuz ama türkiyede yapılmamış...inşallah projemi eylül sınavına kadar tamamlıycam ilerde grafikerlerden ve programcılardan oluşan tıpta döküman oluşturan bir şirket kurmak var..piyasadakilere bakıyorum birde yurtdışındakilere inanılmaz fark var.bu ülkenin doktorları daha fazlasını hak ediyor...şimdilik hayal tabi ama gelecek belli olmaz
yatımız katımız yok demişsiniz şunuda eklemek isterim tabi kabul ederseniz; afrikaya gidip maç seyredecek kadar paramız da yok
Ben Tus işinin profesyonellikten ziyade anlatım kabiliyetine bağlıyorum.bende zamanında dersaneye gittim.fakat o dersaneye gitme sebebim zamanında benim kafamda yarattıkları şu dersaneye giden kazanır mantığıydı.sonra gördüm ki aslında hepsi hikaye kim daha çok masada oturursa,kim daha iyi strateji yaparsa o kazanıyor...ve ben o zman verdiğim parayı onlara helal etmiyorum çünkü o videoları izleyince midem bulandı...bunlar tam tus profesyoneli ama simsarı....
Maliyet konusuna gelince ben 6 ay için 9.000 tl nin inanılmaz bir rakam olduğuna inanıyorum.100 kişiyle çarpın bunu:900.000 tl bence inanılmaz bir rakam...hocalara 450.000 bini gitse tamam diyecem ama onlarda bunun neredeyse yarısnın bile verilmediğini öğrenince hayret ettim...kira çalışan vs deyin...100.000 tl gitsin zaten vergi verdikleri yok kendileri diyorlar...yani şimdi burda pazar ağzıyla söylersem doktorlar tokatlanmıyor mu? her şeyin maliyeti vardır araba alırsınız fiyatı şudur ev alırsınız fiyatı şudur,özel hastanede hasta bakarsınız fiyatı şudur....fakat bunun fiyatı nedir?birileri peugeot 207 arabayı zor alırken birileri yat kat alıyorsa üstüne afrikaya gidip maç seyredecek parayı buluyorsa hesap sorarım madem işiniz sadece doktorlara hizmet değermene neden bu kadar çok su taşınmak zorunda...nedense ben böyle tüm dersanelere sorunca sevilmeyen karakter oluyorum forumlarda
neyse çok uzattım...siz aslında gelecekte yaşanacak değişimi yani e-eğitimi günümüzde yapıyorsunuz...çok büyük bir hizmet...umarım daha başarılı olursunuz...
saygılarımla
umutsari isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-07-2011, 16:48   #12
xserkanx
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 320
xserkanx will become famous soon enoughxserkanx will become famous soon enough

Ben zaten kendi me ait bir web sitesi kurdum...orada online ders anlatımına izin verecek bir sistemde ekledim.fakat bunun maliyetini asistan maaşıyla karşılamam imkansız...internetten bazı arkadaşlar öneri yaptı.işte şu kişilerle görüş bu kişiler tus işinde profesyonel diye.
bende görüştüm hepsiyle...
hepsinin dediği şuydu...burada doktorları çekecek ne olacak ve dolaylı yoldan sorduklarıda burdan kazanç nasıl olacak...
aslında orda yapmak istediğim ders anlatma değil soru çözümleri yapmaktı.online 500 kişilik giriş izni olacaktı ve dersler kayıt edilecek youtube yada vimeoya konacak daha sonrada binlerce kişiye ulaşılabilecekti.ben sadece dersaneye gidemeyen yada gitmeyenlerde tustan kopmayacak hemde bu zatlar kendi markalarının reklamlarını yapacaklardı.fakat gördüm ki daha internetin anlamının ne olduğunu bile kavrayamamış vizyonu olmayan insanlar... tek bu konuda görüşmediğim bugün çok eleştirdiğimiz dersane sahibiydi.fakat eminim ona anlatsam anında sponsor olurdu çünkü her ne kadar eleştirsekte ticari zekası ve vizyonu diğerlerine göre daha yüksek...
siteyi çok güzel tasarlamıştım.facebook gibi sosyal ağ,youtube gibi video paylaşımı(internetteki videolar paylaşılabiliyor fakat faceboktaki gibi wallda değil özel bir bölümde herkesin görebileceği şekilde sınıflandırılmış videolar),facebooktaki gibi altta chat bar fakat görüntülü versiyonu ve daha bir çok şey eklemiştim... ve bunları yaparken joomla kullandım.biliyorsunuzdur bu modüllerin çalışması bir arada çok zor dur.php kodlar ve css lerde günlerce oturup bazı değişiklikler yapıp çalıştırabildim ve bitirdim....
şimdi artık bazı şeylere bakışım değişti...bu alanı bekletiyorum...burayı ücretsiz tus dersleri diye bir altyapı haline getiricem...ücretsiz notlar ve izlenecek dersler olacak.herkes bir konu hazırlasa inanılmaz bir arşiv oluşturabileceğimize inanıyorum...bunun yapılabilirliğini ve basitliğinide anatomiden başlayarak göstericem...
bunun dersanelerin alternatifi değil tusa çalışanların motivasyonunu sağlayacı olmasını istiyorum...
Bunlardan dolayı ben artık birileriyle görüşmenin yine bana bundan nasıl kazanç sağlanır diye sorulacağından benim hayat görüşüme uygun değil...çok teşekkür ederim
xserkanx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-07-2011, 23:49   #13
umutsari
Normal Üye

Tecrübe Puanı: 352
umutsari will become famous soon enough

Serkan Bey

Çok güzel yazmışsınız. Bakınız Tustvde günde 3 ders yayınını ücretsiz tüm hekim arkadaşlarımıza yapıyoruz.

Bunu izlemek için arkadaşların yapması gereken tek şey , üye girişi yapmaları. Üyelik te hem ücretsiz hemde 20 vip ders hediyeli. Yani istediği dersleri seçip bir dönem boyunca ücretsiz izlemesine olanak sağlayan vip üyelik hediyeli.

Neticede 4 aylık sınav döneminde 480 ders yayını sistemde ücretsiz döner. Tus ders sayısı kaç 408. Yani bizi sadece ücretsiz yayın akışına bağlı olarak izleyen arkadaşım bile, bir dersane eğitimi almış olur. Bu bakımdan bizi ayrı tutmanızı rica ederim.

Arzu ederseniz, ben size, teknik tüm donanımları ve imkanları kendi altyapımızda sağlarım. Ankarada stüdyo ve prodüksiyon hizmetlerini kullanır, sizin derslerinizi tamamen ücretsiz olarak hekimlere ulaştırırız.

Hatta, sizin derslerinizden her ay bir deneme sınavı yapıp, başarılı olan birkaç arkadaşımıza vip üyelik te hediye ederiz.

Tustv her halükarda hekime kazandırmayı motto edinmiş bir kurum. Bizim açımızdan teker dönsün yeter, malum iyi birşey üretmenin bedeli var. Ama zaten bunu da makul fiyatlarda sunuyoruz. Mesela o dersanelerin birinin 6000dan fazla öğrencisi var. Bir başkasının 2500 bir başkasının 1100 . Fiyatları da ortada.

Bizim hiç bu kadar öğrencimiz, meslektaş üyemiz, üyelerimizle senet sepet ilişkimiz olmadı.

Çevrenizde tustv'ye üye olan arkadaşlar varsa lütfen sorun, telefonlarına bile hep çıktım, bir pazarlamacı, bir halkla ilişkilerci, sekreter değil. Bakınız teknik departman ve diğer arkadaşlar admin@tustv.com'a gelen mesajları ve sorunları çözerler, benim de hepsinden haberim olur, ama meslektaşım ulaşmak isterse, bir tek benim cep telefonum yazar. İsterim ki, karşısında bir hekim bulsun.

Ben hekimim ve hekime değer veririm. Dediğim gibi, kapımız size sonuna kadar açık. Çok meşakketli ama bir o kadar keyifli bir iş.

Bir gün misal, bir arkadaşınız çıka gelir, Serkan Hoca'm der, sana baklava aldım Hacıbaba'dan, sayende soruları çözdük. Emin olun Serkan Hoca'm koyduğun tüm paralara, harcadığın tüm gecelere, kızdığın tüm zamanlara değer.

Uzun ve samimi mesajlarınız, yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla

Dr.Umut Sarı

Alıntı:
xserkanx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben zaten kendi me ait bir web sitesi kurdum...orada online ders anlatımına izin verecek bir sistemde ekledim.fakat bunun maliyetini asistan maaşıyla karşılamam imkansız...internetten bazı arkadaşlar öneri yaptı.işte şu kişilerle görüş bu kişiler tus işinde profesyonel diye.
bende görüştüm hepsiyle...
hepsinin dediği şuydu...burada doktorları çekecek ne olacak ve dolaylı yoldan sorduklarıda burdan kazanç nasıl olacak...
aslında orda yapmak istediğim ders anlatma değil soru çözümleri yapmaktı.online 500 kişilik giriş izni olacaktı ve dersler kayıt edilecek youtube yada vimeoya konacak daha sonrada binlerce kişiye ulaşılabilecekti.ben sadece dersaneye gidemeyen yada gitmeyenlerde tustan kopmayacak hemde bu zatlar kendi markalarının reklamlarını yapacaklardı.fakat gördüm ki daha internetin anlamının ne olduğunu bile kavrayamamış vizyonu olmayan insanlar... tek bu konuda görüşmediğim bugün çok eleştirdiğimiz dersane sahibiydi.fakat eminim ona anlatsam anında sponsor olurdu çünkü her ne kadar eleştirsekte ticari zekası ve vizyonu diğerlerine göre daha yüksek...
siteyi çok güzel tasarlamıştım.facebook gibi sosyal ağ,youtube gibi video paylaşımı(internetteki videolar paylaşılabiliyor fakat faceboktaki gibi wallda değil özel bir bölümde herkesin görebileceği şekilde sınıflandırılmış videolar),facebooktaki gibi altta chat bar fakat görüntülü versiyonu ve daha bir çok şey eklemiştim... ve bunları yaparken joomla kullandım.biliyorsunuzdur bu modüllerin çalışması bir arada çok zor dur.php kodlar ve css lerde günlerce oturup bazı değişiklikler yapıp çalıştırabildim ve bitirdim....
şimdi artık bazı şeylere bakışım değişti...bu alanı bekletiyorum...burayı ücretsiz tus dersleri diye bir altyapı haline getiricem...ücretsiz notlar ve izlenecek dersler olacak.herkes bir konu hazırlasa inanılmaz bir arşiv oluşturabileceğimize inanıyorum...bunun yapılabilirliğini ve basitliğinide anatomiden başlayarak göstericem...
bunun dersanelerin alternatifi değil tusa çalışanların motivasyonunu sağlayacı olmasını istiyorum...
Bunlardan dolayı ben artık birileriyle görüşmenin yine bana bundan nasıl kazanç sağlanır diye sorulacağından benim hayat görüşüme uygun değil...çok teşekkür ederim
umutsari isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil