www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MEDİKAL / BİLİMSEL > Türkiye ve Dünyadan Sağlık Haberleri

3682 (0 Kayıtlı Ve 3682 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-23-2019, 08:31   #1
berkcan
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
berkcan is on a distinguished road
Standart Doktor turizm için Amerika’dan Haymana’ya döndü

Turizm için Amerika’dan Haymana’ya döndü

Ankara’nın Haymana ilçesinde 20 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren Doktorun Oteli, kaplıca tedavisi ve alternatif tıp tekniklerini entegre bir şekilde sunarak misafirlerine hizmet veriyor.Tourism Today - Tuncay Sevin Doktorun Oteli, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Alternatif Tıp Hekimi Op. Dr. Emine Sernur Yorulmaz ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı, Alternatif Tıp Hekimi Op. Dr. Fatih Mehmet Yorulmaz’ın ilk başta huzurevi olarak planladığı bir otel. 20 yılı aşkın süre zarfından sağlık turizmine yönelik çalışmalar yapan Doktorun Oteli, Emine Sernur - Fatih Mehmet Yorulmaz çiftinin mühendis olan çocukları Ali Cenk Yorulmaz’ın da yönetim kadrosuna dahil olması ile sağlık turizminde emin adımlarla ilerliyor. ABD’den Haymana’yaAynı zamanda Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği’nin (ATİD) Başkan Yardımcılığını da yapan Ali Cenk Yorulmaz, Doktorun Oteli’ndeki kariyerine ABD’den dönüş yaparak dahil oluyor. Ali Cenk Yorulmaz, ABD’den dönüşünü şöyle özetliyor: “2 yıl mühendislik yaptıktan sonra annem ve babamın sağlık turizmine adım atması ile birlikte İsviçre’de Otel Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptım. Sonrasında ise ABD’de turizm sektörüne adım attım. Ailemin, otelin işletmeciliği konusunda desteğe ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine ABD’den Haymana’ya dönüş yaptım. Doktorun Oteli’nde işletmecilik işleriyle ben, medikal işlerimizle de annem ve babam ilgileniyor.”“Hem tedavi hem de tatil sunuyoruz”Huzurevi projesinin rafa kaldırılması ile birlikte tedavi oteline dönüşen Doktorun Oteli ile sağlık turizmi içinde bulunduklarını belirten Ali Cenk Yorulmaz, “20 yıl önce Türkiye’de tedaviye yönelik çalışan otel sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi. Kaplıca tedavisi ile alternatif tıp tekniklerini entegre bir şekilde sunan ilk otel Doktorun Oteli’dir. Ciddi bir tecrübeye sahibiz. Sigara bırakma, bel boyun fıtığı, sebebi belli olmayan ağrılar, kulunç tedavileri, İşitme bozuklukları, psikolojik bozukluklar, cilt hastalıkları gibi konularda hizmet veriyoruz. İltihaplı romatizma hastalığında çok güzel sonuçlar alıyoruz. Geleneksel tıp daha yeni yeni tıp içerisine girmeye başladı. Bazı doktorlarımız iltihaplı romatizma için ‘sakın kaplıcaya gitmeyin’ diyor ama tam tersine Haymana kaplıca suyu ile çok iyi sonuçlar alıyoruz. Misafirlerimizin ağrısı azalıyor, psikolojisi düzeliyor. Doktorun Oteli’ndeki uzman doktorlarımız devamlı otelde. 24 saat otelde doktorla muhatap olma şansınız var. Çoğu kaplıca otelinde misafir termal havuzlara girip çıkıyorlar. Bu bir tedavi değil. Fakat biz hem tedavi hem de tatil sunabiliyoruz. Bizim ücretsiz doktor muayenemiz var. Otele gelen misafirlerimiz ücretsiz muayene alıyor ve tedavi programını belirliyoruz” şeklinde konuştu.“Kaplıcayı ilaç olarak görüyoruz”Türkiye’nin son 5 senedir sağlık turizmini konuşmaya başladığını hatırlatan Ali Cenk Yorulmaz, “Türkiye sağlık turizmi konusunda çok geç kaldı. Doktorun Oteli ile sektöre ilk girdiğimiz zaman kaplıca tedavisi unutulmaya yüz tutmuş; deniz, kum, güneş tatili daha ön plana çıkmaya başlamıştı. Son 10 yıldır kapılıca tedavisi tekrar revaçta. Bu konuda çok ciddi yatırımlar var. Tabi burada önemli olan doktor gözetimidir. Biz kaplıcaya ilaç olarak bakıyoruz. Bir ilaç nasıl doktor gözetiminde alınıyorsa kaplıca da öyle olmalı” ifadelerini kullandı. “Maddi ve tanıtım desteği de sağlanmalı”Türkiye’nin sağlık turizminde çok ciddi adımlar attığını da söyleyen Yorulmaz, bunlardan en önemlisinin Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetmeliği olduğunu söylüyor. Yorulmaz, “Bu yönetmelik sektöre ilaç gibi geldi. Teknik anlamda yönetmeliklerin çıkması iyi oldu. Ancak bunların yanında maddi destekler de bekliyoruz. Maddi ve tanıtım desteği de sağlanırsa sağlık turizminde ciddi bir atılım sağlanacaktır” diye konuştu.“Sağlık turizminin ciddi avantajları var”Sağlık turizminin Türkiye için büyük bir potansiyel taşıdığını belirten Ali Cenk Yorulmaz, açıklamalarına şöyle devam etti: “Avrupa’dan Türkiye’ye ciddi bir talep var. Aynı şekilde Rusya’dan da talepler var. Rusya’dan Avrupa’ya kaplıca tedavisi için giden ciddi bir kitle var. Bunların 10’da birini Türkiye’ye çeksek çok güzel bir başarı yakalarız. Türkiye olarak Avrupa ve Rusya’da ciddi tanıtımlar yapmalıyız. Türkiye, kaplıca kaynağı bakımından Avrupa’da birinci sırada. Bu zenginliğimizi tanıtmalıyız. Türkiye, sağlık turizmini de ön plana çıkartarak turizmde önemli adımlar atabilir. Sağlık turizminin ciddi avantajları var. 4 mevsim turizm imkanının yanı sıra termal turizm, genel turizmin düşük sezonunda hareketlilik yaratan bir sektör. Ayrıca kişi başı gelir çok daha yüksek. Tedavi entegrasyonuyla yapılmış tesislerde yurt dışından gelen hastalarda kişi başı gelir 2000 dolara kadar çıkabiliyor.” Kaynak: Turizm için Amerika’dan Haymana’ya döndü
berkcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
ankara turizm işletmecileri derneği, doktorun oteli, fatih mehmet yorulmaz

Seçenekler
Stil