www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Akademik / Mesleki Gruplar > Uzman Dr. / Öğretim Görevlisi

2146 (0 Kayıtlı Ve 2146 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 08-04-2013, 13:59   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart DÜTF Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

GENEL BİLGİLER
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, şubat 1969 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki öğrencilerin Diyarbakır’a nakilleri ile eğitim başlamıştır. Anabilim Dalımızın ilk kurucu başkanı, aynı zamanda kurucu dekan olan merhum Prof.Dr.Sabahattin Payzın hocamızdır. İlk asistanlarıda Eralp Arıkan ve Mustafa Gürel’dir Prof.Dr.Sabahattin Payzın A.Ü Tıp Fakültesi’ndeki görevine dönmesi sonucu Anabilim Dalı başkanlığı görevini merhum Prof.Dr.Hasip Kurtpınar 13.07 1981 tarihinde yaş sınırından emekli oluncaya kadar yürütmüştür. Anabilim Dalı başkanlıklarını sırasıyla Prof.Dr.Recep Bingöl, Prof.Dr.Eralp Arıkan ve Prof.Dr.Ömer Mete yürütmüştür. Halen Prof.Dr.Eralp Arıkan yürütmektedir. Akademik kadromuzda 7 profesör, 2 doçent ve 1 yardımcı doçent , araştırma görevlisi kadrosunda görev yapan 6 uzmanlık, 1 doktora öğrencimiz bulunmaktadır.
Tıp Fakültesi 1,2 ve 3. sınıf öğrencilerine, Atatürk Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu 1. sınıf öğrencilerine, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1. sınıf öğrencilerine, Diş Hekimliği Fakültesi 2. ve 3. sınıf öğrencilerine mikrobiyoloji dersleri verilmektedir. Doktora ve uzmanlık öğrencilerine halen 4 yarıyıllık bir eğitim programı uygulanmakta ve bu süreçte asistanlar öğrenci ders ve pratiklerine de katılmaktadırlar.

Ana Bilim Dalı Başkanı : Prof.Dr.Kadri Gül
Akademik Kadro
  • Prof.Dr. Kadri Gül
  • Prof.Dr.Adnan Suay
  • Prof.Dr.Mahmut Mete
  • Prof.Dr.Selahattin Atmaca
  • Prof.Dr.Nezahat Akpolat
  • Doç.Dr.Tuncer Özekinci
  • Yrd.Doç.Dr. Mutalip Çiçek
  • Yrd. Doç. Dr. Tuba Dal
  • Dr. Şükran Can
  • Dr. Nida Özcan
  • Dr. Hasan Bozdağ
  • Dr. Özgür Ekin
  • Dr. Mehmet Gezer
  • Dr. Narin Gündoğuş
  • İletişim :
    Birim İletişim Bilgileri
    Dicle Üniversitesi Kampusu 21280 DİYARBAKIR
    Tel : (0412) 248 80 01-16
    Fax: (0412) 2488440
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
anabilim dalı, dütf, dütf tıbbi mikrobiyoloji anabilim dalı, tıbbi mikrobiyoloji

Seçenekler
Stil