www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Akademik / Mesleki Gruplar > Uzman Dr. / Öğretim Görevlisi

1261 (0 Kayıtlı Ve 1261 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 02-13-2012, 08:30   #11
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden:
ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI
Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.
Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.
Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.
Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, üç adet referans mektubu, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.
Yardımcı doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.
Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.
İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.
Bu konulara ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.
BİRİMİANABİLİM DALIÜNVANIDER.ADETAÇIKLAMAEğitim FakültesiMatematik EğitimiDoçent21İlköğretim Matematik Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak.Fen-Edebiyat FakültesiUygulamalı SosyolojiDoçent31Gençlik ve Çocuk Sosyolojisi konusunda uzmanlaşmış olmak.Fen-Edebiyat FakültesiOrtaçağ TarihiDoçent11Büyük Selçuklu Dönemi eğitim ve kültür hayatı konusunda çalışmış olmak.Fen-Edebiyat FakültesiYakınçağ TarihiYrd. Doç.51Ermenilerin sevk ve iskanı hakkında yapılan uygulama ve yardımlar konusunda doktora yapmış olmak.Fen-Edebiyat FakültesiYeniçağ TarihiProfesör11Balkanlar tarihi konusunda çalışmış olmak.İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiTicaret HukukuYrd. Doç.41Marka ve rekabet konularında çalışmış olmak.İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMali HukukYrd. Doç.41Vergi reformları konusunda doktora yapmış olmak.Mühendislik Mimarlık FakültesiEnerjiYrd. Doç.41Benzinli motorlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarının zeolit katalizörler kullanılarak uzaklaştırılması konusunda doktora yapmış olmak.Mühendislik Mimarlık FakültesiMimarlık TarihiYrd. Doç.51İlgili anabilim dalında Güncel Türkiye Mimarlığı konusunda doktora yapmış olmak. Yapısalcılık konusunda çalışmaları olmak.Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve ReanimasyonYrd. Doç.51Tıp FakültesiAnatomiYrd. Doç.51Tıp Fakültesi mezunu olmak. Uzman olmak.Tıp FakültesiTıbbi MikrobiyolojiYrd. Doç.51Tıp Fakültesi mezunu olmak. Uzman olmak.
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 02-13-2012, 08:32   #12
tususev
Popüler Üye

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:
Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör kadrosuna daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör ve yardımcı doçent kadrolarına başvuran adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme İlkeleri”nde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
Profesör ve yardımcı doçent kadrolarına başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, bir dilekçe ve ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
Dosya içeriği;
- Başvuru için asgari koşulları sağladığına dair belge
- Doktora ve/veya doçentlik belgeleri (onaylı sureti)
- Yabancı Dil Belgesi (onaylı sureti)
- Özgeçmiş
- Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.)
- TC Kimlik No
- Fotoğraf (1 adet)
- Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserleri ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri
(Profesör kadrosuna başvuranlar 6 takım; Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranlar 4 takım dosya ile başvuracaklardır.)
1 - Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır.
2 - Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3 - Ön incelemeye göre anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayıp, başvuru belgeleri iade edilecektir.
FAKÜLTE/ANABİLİM DALIUNVANIADETAÇIKLAMADİL VE TARİH-COĞRAFYA FAKÜLTESİYeniçağ Tarihi ABDPROFESÖR1Yeniçağ Tarihi ABDYRD.DOÇ.1Genel Türk Tarihi ABDYRD.DOÇ.1Yakınçağ Tarihi ABDYRD.DOÇ.1DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİAğız Diş ve Çene Cerrahisi ABDYRD.DOÇ.1Anestezi uzmanı olma şartı aranacaktır.ECZACILIK FAKÜLTESİFarmasötik Teknoloji ABDYRD.DOÇ.1Farmakognozi ABDYRD.DOÇ.2EĞİTİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİRehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ABDYRD.DOÇ.1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından doktora derecesine sahip olma şartı aranacaktır.Felsefe Grubu Eğitimi ABDYRD.DOÇ.1Tarih Eğitimi ABDYRD.DOÇ.1Yakınçağ Tarihi alanında doktora derecesine sahip olma şartı aranacaktır.Okul Öncesi Eğitimi ABDYRD.DOÇ.1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından doktora derecesine sahip olma şartı aranacaktır.Bilgisayar ve Öğretim Tekn.Eğit . ABDYRD.DOÇ.1FEN FAKÜLTESİGenel Astronomi ABDYRD.DOÇ.1Geometri ABDYRD.DOÇ.1HUKUK FAKÜLTESİDeniz Hukuku ABDYRD.DOÇ.1İLETİŞİM FAKÜLTESİRadyo-Televizyon ABDYRD.DOÇ.1Fotoğrafcılık ve Grafik ABDYRD.DOÇ.2Araştırma Yöntemleri ABDYRD.DOÇ.1Kişilerarası İletişim ABDYRD.DOÇ.1MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİUygulamalı Jeofizik ABDYRD.DOÇ.1Devreler ve Sistemler ABDYRD.DOÇ.1Dinamik Spektrum Erişim Ağları ve OFDM Sistemleri alanında çalışmış olma şartı aranacaktır.Haberleşme ABDYRD.DOÇ.1Sönümlü Kanallar ve Kanal Kodlaması alanında çalışmış olma şartı aranacaktır.SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİSosyal Hizmet ABDYRD.DOÇ.1Sosyal Hizmet alanında çalışıyor ve Aile ve Tüketici Bilimleri alanında doktora yapmış olma şartı aranacaktır.Hemşirelik ABDYRD.DOÇ.1SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİİktisat Teorisi ABDYRD.DOÇ.1Üretim Yönetimi ve Pazaarlama ABDYRD.DOÇ.1Mali Hukuk ABDYRD.DOÇ.1Siyaset ve Sosyal Bilimler ABDYRD.DOÇ.1Sosyoloji alanı için alınacaktır.Uluslararası İlişkiler ABDYRD.DOÇ.1Siyasi Tarih ABDYRD.DOÇ.1TIP FAKÜLTESİOrtopedi ve Travmatoloji ABDYRD.DOÇ.1Tıp Tarihi ve Etik ABDYRD.DOÇ.1Nükleer Tıp ABDYRD.DOÇ.1PET/BT için en az 3 ay yurtdışı deneyimi olması, Nöroendokrin ve karaciğer tümörlerinin radyonüklid tedavi ile ilgili deneyiminin ve çalışmalarının olması, Uluslararası bir projede yönetici olarak görev alması şartı aranacaktır.Kalp ve Damar Cerrahisi ABDYRD.DOÇ.2Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABDYRD.DOÇ.1Gelişimsel Pediatri Bilim Dalı için alınacak olup, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olma ve Gelişimsel Pediatri yükseklisans eğitimini tamamlamış olma şartı aranacaktır.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABDYRD.DOÇ.1Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olma ve Çocuk Metabolizma ve Beslenme uzmanlık eğitimini tamamlamış olma şartı aranacaktır.İç Hastalıkları ABDYRD.DOÇ.1Hematoloji Bilim Dalı için alınacak olup, Akım Sitometresi , HLA Tiplendirimi , Hücre Saflaştırma ve Moleküler İnceleme yöntemlerinin kullanılması konularında en az 10 yıllık bilgi ve deneyime sahip olma şartı aranacaktır.VETERİNER FAKÜLTESİGenetik ABDYRD.DOÇ.1Zootekni ABDYRD.DOÇ.1Cerrahi ABDYRD.DOÇ.1Anesteziyoloji ve Nöromuskuler Blokaj konusunda doktora yapmış olma şartı aranacaktır.ZİRAAT FAKÜLTESİPeyzaj Mimarlığı ABDYRD.DOÇ.1Doğal Bitki örtüsü örneklerinin peyzaj mimarlığı çalışmalarında kullanımı konusunda uzmanlaşmış olma şartı aranacaktır.Peyzaj Mimarlığı ABDYRD.DOÇ.1Çevre algısı ve çevre psikolojisi konularında doktora ve araştırmalar yapmış olma şartı aranacaktır.SAĞLIK HİZMETLERİ MYOYRD.DOÇ.1Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı için alınacak olup, Sağlık Kurumları Yöneticiliği alanında doktora yapmış, Sağlık Hizmetlerinde Kamu-Özel Ortaklığı konusunda çalışmalar yapmış olma şartı aranacaktır.TÜRK İNKILAP TARİHİ ENSTİTÜSÜYRD.DOÇ.1SU YÖNETİMİ ENSTİTÜSÜYRD.DOÇ.1Çevre Mühendisliği alanında doktora ve Atık suların azaltılması, iyileştirilmesi ve yeniden kullanılması konularında çalışmalar yapmış olma şartı aranacak olup, Avrupa Birliği ve Çevre Mevzuatına uyum çalışmalarında deneyimli olmak tercih sebebidir.HEPATOLOJİ ENSTİTÜSÜYRD.DOÇ.1NÜKLEER BİLİMLER ENSTİTÜSÜMedikal Fizik ABDYRD.DOÇ.1Kimya Mühendisliği lisans mezunu, rafine bor ürünlerinden birinin sürekli sistemde üretimi ile ilgili doktora yapmış, özel bor ürünleri üretimi konusunda proje yürütücülüğü yapmış ve bor ürünlerinin uygulama alanlarında en az bir projede yer almış, özel bor ürünlerinden en az birini endüstriyel ölçekte üretmiş, bor ürünlerinin reaksiyon kinetiği üzerine ve çoklu faz reaktörlerinde çalışma deneyimi ile pilot tesis laboratuvar kurma tecrübesi olma şartı aranacaktır.GIDA GÜVENLİĞİ ENSTİTÜSÜYRD.DOÇ.1İşletme Bölümü lisans, İşletme (Pazarlama Yönetimi) alanında yükseklisans ve İletişim (Halkla İlişkiler ve Tanıtım ) alanında doktora yapmış olma şartı aranacaktır
Alt 02-15-2012, 14:53   #13
tususev
Popüler Üye

T.C.KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDENAşağıda Anabilim Dalı itibariyle ünvanı belirtilen Üniversitemiz biriminde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 gündür.Adayların belirtilen kadrolar için için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına dilekçe ekinde diplomaveya öğrenim durumunu gösterir belge, nüfus cüzdan süreti, üç (3) adet fotoğraf ile özgeçmişi veyayın listelerini kapsayan bir dosyayı altı nüsha (Doçent kadrosu için 4 nüsha) halinde hazırlayıp müracaat etmeleri ilan olunur. NOT: -Belirtilen kadrolara daimi statüye göre atama yapılacaktır. - Başvuranların müracaat dilekçelerinde yabancı dillerini belirtmeleri gerekmektedir. - Başvuracak adaylar dilekçelerine bilimsel özgeçmişlerini, yayınlarını, yabancı dil başarı belgelerini eklemelidirler - Postadaki gecikmeler kabul edilmeyeceği gibi yukarıdaki belgelerden bir tanesinin eksik olması halinde de müracaatlar kabul edilmeyecektir. - Başvuracak adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.ANABİLİM/ANASANAT DALIProfesörDoçentAÇIKLAMAFETHİ TOKER GÜZ.SAN. VE TAS. FAKÜLTESİRESTORASYON1Restorasyon Alanında Çalışma Yapmış Olmak.MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİYAPI1Zemin Yapı Etkileşimi Konusunda Çalışma Yapmış Olmak.ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ1Olasılık Karar Analizi ve Stokastik Süreçler Üzrine Çalışma Yapmış Olmak.BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ1Sıvı Membran Proseste Nitrat Giderimi Üzerine pH'nın Etkisi Konusunda Çalışma Yapmış Olmak.TEKNOLOJİ FAKÜLTESİİMALAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ1Küresel Grafitli Dökme Demirlerin İşlenmesi İçin Uygun Kesici Takımların Belirlenmesi Konusunda
Çalışma Yapmış Olmak.
TIP FAKÜLTESİGENEL CERRAHİ1Organ Nakli Konusunda Çalışma Yapmış Olmak.ÜROLOJİ1Varikoselli İnferit Hastalarda Spermatik Ven ve Periferik Vensoratonin Düzeyleri Üzerine Çalışma Yapmış Olmak.SON BAŞVURU TARİHİ : 27 ŞUBAT 2012
Alt 02-17-2012, 12:55   #14
tususev
Popüler Üye

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi (Prof., Doçent, Yrd. Doçent) alınacaktır. Ayrıntılı bilgi Üniversitemizin http://www.odu.edu.tr web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur

T.C.
ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin onaylı suretleri, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (indirmek için tıklayınız), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin onaylı suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir.

Genel Şartlar;
*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
* Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

MÜRACAAT TARİHİ : Profesör ve Doçent adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, diğer adayların ise Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

İLAN TARİHİ :
RESMİ GAZETE 17 ŞUBAT 2012

Birimi
Bölüm/Anabilim Dalı
Unvanı
Adet
K/D
Açıklama
Tıp Fakültesi
Dahili Tıp Bilimleri / Nöroloji
Profesör
1
1
Hareket bozuklukları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi
Dahili Tıp Bilimleri / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Profesör
1
1
Romatizmal hastalıklar, nörolojik ve geriatrik rehabilitasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi
Temel Tıp Bilimleri / Anatomi
Doçent
1
1
Steorolojik alanda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi
Temel Tıp Bilimleri / Biyoistatistik
Doçent
1
1
Kanonik Korelasyon Analizi ve Rabust Regresyon Yöntemleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi
Temel Tıp Bilimleri / Tıbbi Biyokimya
Yrd. Doçent
1
5
Tıp Fakültesi mezunu olmak. Ürogenital sistemle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri / Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları
Yrd. Doçent
1
3
İleri endoskopik sinüs cerrahi ve fasiyal plastik cerrahi konularında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri / Anesteziyoloji ve Reanimasyon
Yrd. Doçent
1
3
En az 2 yıl anestezi yoğun bakım birimi sorumluluğu deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri / Kadın Hastalıkları ve Doğum
Yrd. Doçent
1
4
Kadın-doğum pratiğinde akupunktur ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Alt 02-17-2012, 12:55   #15
tususev
Popüler Üye

.C. YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN
Üniversitemize 2547Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikten belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır, ilgililerin;
a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
b) Adayların 2547 Sayılı Kanun'un 5772 sayılı kanunla değiştirilen 23., 25 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşullan sağlamış olmalan.
c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir. Yukarıda belirtilen şartlan taşıyan adayların;
1) Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları, Anabilim Dalını belirtir dilekçelerine; özgeçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 (Altı) takım dosya halinde veya 6 (Altı) adet CD ortamında Rektörlüğe,
2) Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru dilekçelerine, özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserlerini ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı veya 4 (Dört) adet CD'yi ekleyerek Rektörlüğe,
3) Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya veya 4 (Dört) adet CD şeklinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir
4) Yardımcı Doçentler için, üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir
5) Atamalar, Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterlerine göre yapılacaktır.
6) Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adaylann başvuruları geçersiz sayılacaktır
7) Başvurular, İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır 8) Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sınav Programı Tarih Saat Yer Yardımcı Doçentler için Yabancı Dil Sınavı 09,03.2012 10.00
İlgili Birimlerde
BİRİM/BÖLÜM ANABİÜM/ANASANAT DALI/PROGRAM KADRO UNVANI AÇIKLAMALAR
TIP FAKÜLTESİ Patoloji PROFÖSER
TIP FAKÜLTESİ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları DOÇENT
TIP FAKÜLTESİ Ruh ve Sinir hastalıkları YARDIMCI DOÇENT 1
TIP FAKÜLTESİ Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon YARDIMCI DOÇENT 1
ZİRAAT FAKÜLTESİ Entomoloji PROFÖSER
ZİRAAT FAKÜLTESİ Yemler ve Hayvan Besleme YARDIMCI DOÇENT 1
ZİRAAT FAKÜLTESİ Bitkisel Biyoteknotoji YARDIMCI DOÇENT 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ Arap Dili Belegatı YARDIMCI DOÇENT 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ İslam Tarihi YARDIMCI DOÇENT 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ İslam Felsefesi YARDIMCI DOÇENT 1
VETERİNER FAKÜLTESİ Anatomi YARDIMCI DOÇENT 1
VETERİNER FAKÜLTESİ Fizyoloji YARDIMCI DOÇENT 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ İngiliz Dili Eğitimi YARDIMCI DOÇENT 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ Okul Öncesi Eğitimi YARDIMCI DOÇENT 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ Tarih Eğitimi YARDIMCI DOÇENT 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ Bilgisayar ve Öğr. Tek. YARDIMCI DOÇENT 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ Matematik Eğitimi (Ortaöğretim) YARDIMCI DOÇENT 1
ECZACILIK FAKÜLTESİ Analitik Kimya YARDIMCI DOÇENT 1
ECZACILIK FAKÜLTESİ Faormasotık Toksikoloji YARDIMCI DOÇENT 1
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Yönetim ve Organizasyon YARDIMCI DOÇENT 1
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Protetik Diş Tedavisi YARDIMCI DOÇENT 1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ Fiziki Coğrafya YARDIMCI DOÇENT 1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ Protohıstorya ve ön Asya Ark YARDIMCI DOÇENT 1
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Grafik YARDIMCI DOÇENT 1
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ İç Sular Biyolojisi YARDIMCI DOÇENT 1
MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ Geoteknik YARDIMCI DOÇENT 1
FEN FAKÜLTESİ Genel Biyoloji YARDIMCI DOÇENT 1
FEN FAKÜLTESİ Anorganik Kimya YARDIMCI DOÇENT 1
VAN SAĞLIK YÜKSEKOKULU YARDIMCI DOÇENT 1 Sağlık Yüksekokulu Mezunu olmak \ yapmış olmak, Parazitoloji alanında doktora
http://ilan.memurlar.net/ilan/17135/
Alt 02-17-2012, 12:56   #16
tususev
Popüler Üye

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Konu ile ilgili ilanımız Üniversitemizin http://www.ikc.edu.tr resmi internet adresinde yer almaktadır.
İlgililere duyurulur.
Alt 02-17-2012, 12:58   #17
tususev
Popüler Üye

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN
Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun'un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Yrd.Doçent, Doçent, Prof.) alınacaktır. Ayrıntılı bilgi Üniversitemizin http://www.hacettepe.edu.tr Web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur.
İLAN OLUNUR

REKTÖRLÜK DUYURULARI
Üniversitemize Alınacak Öğretim Üyesi İlanı
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN
Üniversitemiz, birimlerinde açık bulunan aşağıda anasanat / anabilimdalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 SayılıYükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.
İstekliler, başvurularını 20 Şubat – 05 Mart 2012 tarihleri arasında aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapacaklardır.
Yardımcı Doçent kadrosuna başvurular ilgili Fakülte Dekanlığı ve Yüksekokul Müdürlüğüne, Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğümüze (Yazıİşleri Müdürlüğü'ne) yapılacak olup, Profesör ve Doçent kadrolarına DEVAMLI STATÜ'ye göre atama yapılacaktır. Ataması yapılacak olanlar kurum dışında, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri hariç, 10 (on) yıl süre ile gelir getirici herhangi bir mesleki faaliyette bulunmayacaklarını kabul etmiş olurlar. Adayların Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan kriterlere (http://hacettepe.edu.tr/duyuru/detay.php?ku=1833 adresinden öğrenilebilir) uymaları gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.
İlan edilen kadrolara başvuruda bulunan adaylar, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin Yardımcı Doçentler için 8., Doçentler için 14. ve Profesörler için ise 17. maddelerinde istenilenlerle http://hacettepe.edu.tr/duyuru/detay.php?ku=1833 web adresinden temin edecekleri formları doldurarak; profesör ve doçent kadrolarına başvuracaklar 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, diploma ve öğrenim durumunu gösterir belge ile Profesörler 6, Doçentler ve Yardımcı Doçentler 4 nüsha olarak hazırlayacakları yayın dosyalarını bu amaca uygun kutu içerisinde bir dilekçe ile birlikte teslim edeceklerdir.
Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İLAN OLUNUR.
FAKÜLTE, ENSTİTÜ VE YÜKSEKOKUL
ANASANAT-ANABİLİM DALLARITIP FAKÜLTESİKADRO ÜNVANIKADRO
SAYISI
Tıbbi BiyokimyaProfesör (Türkçe)1NörolojiProfesör (Türkçe)1İç HastalıklarıProfesör (İngilizce)(1)1Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent (Türkçe) 1NörolojiDoçent (Türkçe)(2)1AnatomiDoçent (Türkçe)(3)1Üroloji Doçent (Türkçe)1ÜrolojiDoçent (İngilizce)(1) 1Beyin ve Sinir CerrahisiDoçent (İngilizce)(1)1Kadın Hastalıkları ve DoğumDoçent (İngilizce)(1)(4) 1Kadın Hastalıkları ve DoğumDoçent (İngilizce)(1)(5)1RadyolojiDoçent (İngilizce)(1)(6)1Çocuk ve ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hast.Doçent (İngilizce)(1)1Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hast. Yrd.Doçent(Türkçe)1Fizyoloji Yrd.Doçent (Türkçe)(7) 1Nükleer Tıp Yrd.Doçent (İngilizce)(1) 1KASTAMONU TIP FAKÜLTESİKADRO ÜNVANIKADRO
SAYISI
Radyoloji Yrd.Doçent(8)1ECZACILIK FAKÜLTESİ
Analitik Kimya Yrd.Doçent(9) 1DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Profesör1EndodontiProfesör1EDEBİYAT FAKÜLTESİ Felsefe Profesör 1Türk Halk Bilimi Doçent1EĞİTİM FAKÜLTESİ Biyoloji EğitimiProfesör(10) 1Rehberlik ve PsikolojikDanışmanlık Profesör1EğitimYönetimiTeftiş Plan. Doçent 1Sınıf ÖğretmenliğiDoçent1İlköğretim MatematikEğitimiYrd.Doçent 1İngiliz Dili EğitimiYrd.Doçent(1)1Fizik EğitimiYrd.Doçent(10)1FEN FAKÜLTESİ Moleküler Biyoloji Profesör 1Anoganik Kimya Doçent1Polimer Kimyası Doçent1GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ HeykelProfesör 1HUKUK FAKÜLTESİ Genel Kamu HukukuProfesör1İdare HukukuYrd.Doçent 1İKTİSADİ VE İDARİ BİLİM.FAKÜLTESİ Sağlık İdaresiProfesör1Aile ve TüketiciBilimleri Profesör2MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Endüstri MühendisliğiProfesör(11) 1Maden İşletmesi Profesör(12) 1SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Doğum ve Kadın Hast. HemşireliğiProfesör(13)1DiyetetikDoçent(14) 1Çocuk Gelişimi Yrd.Doçent(15)1OdyolojiYrd.Doçent(16)1ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ Prevantif OnkolojiDoçent (17) 1SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Yrd.Doçent(18) 1

AÇIKLAMALAR
  1. Ders verebilecek düzeyde İngilizce bildiğini bir sınavla kanıtlamış olmak.
  2. Yoğun bakım EEG'si alanında deneyimli olmak.
  3. Kesitsel anatomi, mikroskopik anatomi ve nöro anatomi konusunda deneyimli olmak.
  4. Jinekolojik onkoloji konusunda deneyimli olmak.
  5. Üreme endokrinolojisi ve infertilite konusunda deneyimli olmak.
  6. Çocuk Radyolojisinde deneyimli olmak.
  7. Tıp doktoru olmak, fizyoloji alanında doktora ve uzmanlık derecesine sahip olmak.
  8. Girişimsel radyoloji alanında deneyimli olmak.
  9. Analitik Kimya alanında yüksek lisans ve doktorasını yapmış olmak.
  10. Ders verebilecek düzeyde Almanca bildiğini bir sınavla kanıtlamış olmak.
  11. Lisansüstü derecesi ile Doçentlik unvanını Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak.
  12. Mermer İşletmeciliği konusunda uzman olmak.
  13. Doğum ve Kadın Hastalıkları hemşireliği alanında doçent unvanı almış olmak.
  14. Beslenme ve Diyetetik alanında doçent unvanı almış olmak, çocuk beslenmesinde deneyim sahibi olmak.
  15. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında doktora derecesine sahip olmak.
  16. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında doktora derecesine sahip olmak.
  17. Tıbbi Onkoloji Uzmanlığına sahip olmak.
  18. Doktora derecesini Protetik Diş Tedavisi alanından almış olmak.
KOŞULLARI ARANACAKTIR
Alt 02-21-2012, 08:36   #18
tususev
Popüler Üye

Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Öğretim Üyesi Alınacaktır
Üniversitemizin çeşitli fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmeliklere göre öğretim
üyesi alınacaktır. Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir (postadaki gecikmeler dikkate
alınmayacaktır).
Adayların, eğitim verecek seviyede İyi Almanca bilmeleri şarttır.
Müracaat için gerekli belgeler ve daha fazla bilgi için bkz.: http://tau.edu.tr
Başvuru Adresi: Türk - Alman üniversitesi Rektörlüğü, Kaymakamlık Meydanı, 34820 Beykoz/İstanbul
FAKÜLTEBOLÜMANABİLİM DALIÜNVANIADETMakinaProfesör1MakinaDoçent1MühendislikMekatronik Sistemler MühendisliğiMakinaYrd. Doçent1Elektrik-ElektronikDoçent1Elektrik-ElektronikYrd. Doçent1FenMoleküler ve Mikro BiyolojiMoleküler BiyolojiDoçent1Mikro BiyolojiDoçent1Muhasebe ve FinansmanYrd. Doçent1Üretim Yönetimi ve PazarlamaDoçent1İşletmeÜretim Yönetimi ve PazarlamaYrd. Doçent1Yönetim ve OrganizasyonDoçent1Yönetim ve OrganizasyonYrd. Doçent1İktisadi ve İdari BilimlerSayısal YöntemlerYrd. Doçent1Siyaset ve Sosyal BilimlerProfesör1Siyaset ve Sosyal BilimlerYrd. Doçent1Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiKamu YönetimiDoçent1Kamu YönetimiYrd. Doçent1Küreselleşme ve Uluslararası İlişkilerYrd. Doçent1
Alt 02-21-2012, 08:37   #19
tususev
Popüler Üye

Kırklareli Ünv. Öğretim Üyesi Alım İlanı
KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda anabilim dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesine göre öğretim üyeleri alınacaktır. Başvurular ilanın yayımından itibaren 15 gün içinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar, 2547 sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullara sahip olmalıdır. Adaylar; başvuracakları Anabilim Dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri 3 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, doktora belgesi, lisans, yüksek lisans diploma fotokopileri, askerlik durum belgesi, özgeçmiş, yayın listesiyle bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya vereceklerdir. Yabancı ülkelerden alınan diplomalarının denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gereklidir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

http://ilan.memurlar.net/ilan/17148/
Alt 02-21-2012, 08:38   #20
tususev
Popüler Üye

Niğde Ünv. Öğretim Üyesi Alım İlanı
NİĞDE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Duyurulur.
AÇIKLAMALAR: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşullan ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Hükümlerine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. Niğde Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşullan ve Uygulama İlkeleri Yönergesi Üniversitemiz web sitesinin (www.nigde.edu.tr) yönetmelikler ve yönergeler bölümünde yer almaktadır. Başvurular ilanın günlük gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (onbeş) gündür. (Günlük gazete ve Resmi Gazete'nin ilan tarihlerinin en son olanı dikkate alınacaktır) Profesörlük kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların 2547 sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçesine, özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf. Doçentlik basan belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlannı kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmalan gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Doçentlik kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adaylann 2547 sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, onaylı nüfus cüzdanı sureti 2 adet fotoğraf, Doçentlik basan belgesi, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlannı kapsayan 4 nüsha dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmalan gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adaylann 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olması, Anabilim Dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, doktora belgesi, Yabancı Dil belgesi (KPDS ve ÜDS'den 55 puan ve üstü, TOEFL ve IELTS sınavlannda KPDS ve ÜDS'nın 55 puanına eşit ve üstünde bir puan kabul edilir.) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlannı kapsayan 4 nüsha dosyayı başvuru dosyasına ekleyerek Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmalan gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

http://ilan.memurlar.net/ilan/17149/

Seçenekler
Stil