www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > PARAMEDİKAL DÜNYA > Mustafa Kemal ATATÜRK

7511 (0 Kayıtlı Ve 7511 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 11-10-2011, 10:54   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Atatürk'ü özlemle anıyoruz

Ulu önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 73. yılında özlemle anıyoruz.

Anıtkabir’de düzenlenen törenlere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve devlet erkanı katılıyor.
Cumhurbaşkanı Gül'ün Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından saat tam 9:05'te saygı duruşunda bulunuldu ve sirenler çalmaya başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Gül Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
“Türkiye’yi hedefiniz olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çaba göstereceğiz.
Ebediyete intikal edinişinizin 73. yılında sizi rahmet, sevgi ve şükranla anıyoruz.”
Resmi törenin sona ermesiyle birlikte vatandaşlar saat 10'dan itibaren Anıtkabir'i ziyaret etmeye başlayacak.
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 11-11-2018, 20:35   #2
Kayıtsız Üye
Guest

Atatürk İlah Değildir diyen 21 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Kız Tutuklanarak Cezaevine Atıldı!

Edirne'de bir skandal yaşandı. "Atatürk ilah değildir putlara tapmayın" diyen üniversite öğrencisi bir kız tutuklanarak hapse atıldı.

AnalizMerkezi.com / ÖZEL

Muhafazakar Kemalizm veya diğer bir deyişle Yeşil Atatürkçülük, seçimler yaklaştıkça yeniden hortladı.

Edirne'de düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü anma*****törenleri esnasında yoldan geçen üniversite öğrencisi Emine Şahin isimli bir kız "Bu bir kıyamdır. Putlara tapmayı bırakın. Allah'a yönelin. Atatürk ilah değildir. Allah'ın kanunları vardır. Atatürk Allah'ın kanunları yerine Batı kanunlarını getirmiştir" demesi üzerine polislerce gözaltına alındı. Savcılığa sevk olunan Emine Şahin için Savcılık, hukukla alakasız ve tamamen tribünlere oynayan, ucuz, iğrenç ve ideolojik bir tavır alarak tutuklama talep etti.

Hâkim Kadir Tuncay'ın baktığı davada Emine Şahin "Ben daha 'Bu bir kıyamdır' dediğim an polislerce ağzım kapatıldı. Zaten ne dediysem polislere diyebildim, kalabalığa değil. Onlar aktarmışlar. Kaldı ki benim hiçbir sözümde hakaret kastı veya hakarrt de yok. Ben Müslümanım. Dinim Allah'tan başkasına tapmaya, Allah'ın kanunlarından başkasına uymaya izin vermez. Ben bunu söylemek istedim" dese de hâkim Kadir Tuncay tarafından TUTUKLAMA kararı verildi.

SKANDAL

Skandal bununla da bitmedi. bartın nüfusuna kayıtlı olan ve Edirne'de Aylıkayda 500 lira gelirle öğrenci yurdunda kalan 21 yaşındaki bir kız öğrenci için hâkim Kadir Tuncay 'Şüphelinin kaçma şüphesinin ağırlık bastığına ve cezanın ağırlığıyla kaçma riski kıyaslandığında şahsın tutuklanıp hapse atılmasının daha doğru olacağına...' mealindeki hukuk skandalına imza atarak Emine Şahin'i cezaevine gönderdi.

KEMALİST AVUKATLAR WHATSAPP GRUPLARINDAN SALDIRMIŞLAR

Diğer yandan skandal kararla alakalı Edirne'den son derece vahim bir iddia daha geldi. Buna göre Müslüman protestocu Emine Şahin'in gözaltına alındığını duyan Kemalist avukatlar, Whatsapp gruplarında organize olarak emniyet, savcılık ve mahkeme sürecine baskıda bulundular.

HUKUKÇULAR ANALİZMERKEZİ'NE KONUŞTULAR

AnalizMerkezi'nin bilgisine başvurduğu avukatlar ve yargı mensupları, mevcut kanunlarla bu sözlere bu kararın verilmesinin imkansız olduğunu ve kararın tamamen tribünlere oynayan, populist ve hukukla alakasız bir karar olduğunu belirttiler. Adalet Bakanlığı'nın, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ve özellikle HSK'nın konuya dair soruşturma başlatması gerektiğini belirten hukukçular, Kemalist avukatların bir organizasyonu ve baskısı varsa bunun da suç olacağını ve gerek Savcı gerek Hâkim hakkında soruşturmanın derinleşebileceğini ifade ettiler. ********************

ANALİZMERKEZİ.COM / ÖZEL

İlgili Haberler

CHPli Aday: Ramazan Bayramı Atatürkün Hediyesi!

Fatih Tezcandan Atatürkün Annesine Hakarete Sert Tepki: ..

Atatürk’e ve CHP’ye Hakaret Bahane FET֒yü Korumak Şaha ..

Atatürkçü Kolejlerin Sahibi FETÖnün Ordu İmamı Çıktı! ..

Ne Düşünüyorsunuz ?

Gönder

Henüz yorum yazılmamış.*****İlk yorumu*****yazmak ister misiniz ?

TAKİP ET

TAKİP ET

İstediğiniz haberi, bir ya da birkaç kelime ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz.

Çok OkunanlarVideolar

*****İşte İdamdan Önce Seyit Rıza v ..*****"Erdoğan'ın Resimleri Çöpe" di ..*****Fatih Tezcan ve Yeni Şafak'ın ..*****Fatih Tezcan'dan Atatürk'ün An ..*****Atatürk'ün Eşi Latife Hanım'ın ..*****"Atatürk Devrimlerinin Yerleşt ..*****Atatürk’e ve CHP’ye Hakaret Ba ..*****Atatürk MGK'ya Gelmeyince Paga ..*****Niran Ünsal'dan Kemalist Saldı ..*****Atatürkçü Kolejlerin Sahibi FE ..*****Atatürk ile Öcalan Bayrakları' ..*****ATATÜRK’ÜN PARTİSİ’NDE GÖRÜLME ..*****CHP’nin Temsili Atatürk’ünden ..*****Suriyeli Türkmenler: Osmanlı v ..*****Hani Atatürk Saltanatı Kaldırm ..*****Perinçek'ten Korkunç İtiraf: A ..*****Atatürk'ün İzindeyiz diyen Pro ..*****Atatürkçü Kardeşlerime / 15 Te ..*****Türkiye'de Bu Ahlaksızlığı Hiç ..*****Selahattin Demirtaş Atatürk'e ..

anketİdam Cezası için ne düşünüyorsunuz?Ankete Katıl

Bu internet sitesi*****Siber Proje*****®*****Proje Üretim ve Destek Merkezi*****tarafından gerçekleştirilmiştir.

©*****2006 |*****Analiz Merkezi*****®*****- Tüm Hakları SaklıdırGizlilik PolitikasıKullanım Şartları

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için*****veri politikamızı*****in

https://www.analizmerkezi.com/haber/...zaevine-atildi
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2018, 21:41   #3
Kayıtsız Üye
Guest

Klavye kısayollarını görüntülemek için soru işaretine bas

Klavye kısayollarını görüntüle

Giriş yap

Kaydol

Sohbet

emin abdulhamid

@emin_abdulhamid

·

11 Kas

@UfukUras

ve

@gurbet_75

adlı kullanıcılara yanıt olarak

Evet M.Kemal için İLAH diyenler ve İLAH muamelesi yapanlar var! Onlarınki hak fakat #AtatürkİlahDeğildir demek hakaret! işte 5 Ağustos 1935 tarihli kemalist Cumhuriyet gazetesi!

@TC_icisleri

@abdulhamitgul

Tweeti Alıntıla

emin abdulhamid

@emin_abdulhamid

@erkan__ea ve @Akparti adlı kullanıcılara yanıt olarak

Savaştan çıktığımız için bir tane bile cami yapacak para yoktu diyorsun! Peki memleketin 4 köşesine dikilen heykellerin parası gökten mi indi? İlk heykel hemen 1926'da İstanbulda dikildi,15 yılda Dünya rekoru kırdık heykel dikmede! Ben demiyorum 5 Ağustos 1935 tarihli Cumhuriyet!

4

2

17
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil