www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! (http://www.stetuskop.com/index.php)
-   Asistan Dr. / Araştırma Grv. (http://www.stetuskop.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Uzmanlık öğrencileri sağlık ve eş durumu mazeretleri ile uzmanlık eğitimi gördükleri kurumu değiştirebilirler mi? (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4927)

aerol 03-07-2011 21:58

Uzmanlık öğrencileri sağlık ve eş durumu mazeretleri ile uzmanlık eğitimi gördükleri kurumu değiştirebilirler mi?
 
TUEY'in "Uzmanlık eğitiminde kurum ve dal değiştirme" başlıklı 23.madde hükümlerine göre uzmanlık öğrencilerinin durumlarını belgelendirerek Tıpta Uzmanlık Kuruluna başvurmaları ve mazereti kabul edilenler için, gitmek istedikleri kurumda ilgili uzmanlık dalının sınava girilen dönemdeki sınav puanına veya o dönemde o birim için kadro açılmamışsa son üç sınav puanının ortalamasına bakılır.
Puan durumu; geçiş yapılacak birimin giriş puanına eşit veya bu puandan daha yüksek ve geçiş yapmak istenilen birimin kadro durumu uygun ise ilgili mevzuat çerçevesinde bir defaya mahsus olmak kaydıyla geçiş yaptırılır.
(Madde 23)


Şu Anki Saat: 08:11

Powered by vBulletin
Copyright © 2000-2009 Jelsoft Enterprises Limited.
www.stetuskop.com